Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša izdvojena tema

poruka: 6.051
|
čitano: 1.181.928
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Doca15 kaže...
Ja uzeo priie nekih 2 mjeseca zowie fk2 i prezadovoljan sam.Prije toga sam imao logitech g502 i jednostavno mi nije sjeo.Razmisljao sam i o ec2a al mi fk stil bolje odgovara.Svi zowie imaju iste senzore samo je ergonomiia drugacija.Po meni se isplati sam uzmi onaj koji ti najvise odgovara.

 Vidim da su dimenzije miša dosta male.

Dali je zaista manji i dali paše za manje ruke?

Dali mogu istovremeno biti u funkciji tipke na obje starane miša?

Sreća je put, a ne odredište.
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Da fk2 je najmanji.Ti misevi i jesu za manje ruke.Najboljr ti jr ovako.Imas na njihovoj stranici dimenzije miša.Lijepo izmjeriš ruku kakp tamo piše i uzmes si veličinu koja odgovara tome.Ja sam tako napravio i savršeno mi miš leži u ruci.
Battlelog: LtMoNkK
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Nakon koristenja dvije godine razer deathadder chroma odlucio kupiti logitech g403 prodigy.Mislio sam da nema boljeg dizajna od rezera posto imam velike sape ali ovaj je bomba laksi je od razera kvaliteta izrade

odlicna a senzor je neusporedivo precizniji od razera s ovim misem igram s 350 dpi puno bolji od chrome.Lp

Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

neznam dal da otvaram novu temu, pošto ne tražim gamerski miš, već neki komforniji. mada može bit i gamerske klase ali da je udoban. znači ergonomija mi je prva, sve ostalo na drugom mjestu.

 

pa ako netko ima kakvu preporuku. zasad sam gledao nešto tipa mx revolution od logitecha, takvu vrstu udobnosti tražim.

 

cijena mi nije toliko bitna, samo da ne prelazi 1000. ipak ću ga koristit vjerovatno 10 godina.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
ranko091 kaže...

neznam dal da otvaram novu temu, pošto ne tražim gamerski miš, već neki komforniji....

Od logitechovi sto sam imao G502 mi je najbolje pasao u ruci.Mx master 2 je takodjer odlican.

Origin_Steam: hrka11
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ovisi o veličini šake i dužini prstiju, mislim da je g502 preuzak miš za duži komfor.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
metallic kaže...

Ovisi o veličini šake i dužini prstiju, mislim da je g502 preuzak miš za duži komfor.

 18 cm, 10cm mi je ispružena ruka. mjerio sam po nekom tu linku, što je netko stavio.

 

frend ima revolution logitech i lijepo mi leži. a boljka ovog master 2 je što nema žicu.

 

isto sam listo po netu i nema baš da se proizvodi puno takvih ergonomskih. ima još neki razer i to je to. ovi ostali su čudnog dizajna ili teško dobavljivi. a master 2 mogu kupit danas odmah. imaju na skladištu u Rijeci u Linksu, sad provjerio.

14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Mx master 2 je odlican mis, ergonomski savrsen s dobrim senzorom (ipak malo losijim od onih u g403 i g903, pa ga ne bi preporucio za gejmanje). Takodjer je podosta tezak. Ja ga koristim za rad i za tu svrhu je odlican, hrpa tipki, vertikalni skrol i macro button za macOS. 

 

Preporucam isprobati prije kupnje!

Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša
Moze neka ocjena za ovaj miš https://www.links.hr/hr/mis-trust-gxt-138-x-ray-illuminated-4000dpi-opticki-crni-101500266 ?

Ako ima bolji moze preporuka za do max 200 kuna i mora imati sa strane ovo za prst postavit,bez toga ne mogu...
PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

ranko091

Dimenzijama imaš istu ruku ko ja, tu negdje pa mislim da će ti G502 biti prevelik, a nikako dobar, ako se želiš u radu koristiti sa svim tipkama, pogotovo onim skroz naprijed. To je miš predviđen za one s malo većim šapama, 20cm+. Mislim da ih se zato i puno prodaje po oglasnicima, jer ljudi nisu svjesni kolko je velik miš, a izgleda super (naravno da su Amazon sales 1. razlog..).

 

Za rad nisu loši ti neki Logitechovi, ali za gaming mislim da je sweet spot oko 90g, 105-110g max. kaj se težine tiče.

 

Ja bih mijenjao svoj relativno novi Logitech G203, ali nikako nać nešto pametno. Ovaj je vrlo precizan, ali ne skroz udoban za dulje sesije.. Hebo me pas da Razer Chroma izgleda najudobnije, ali što veli kolega gore nemaju najprecizniji senzor niti kvalitetu izrade :(

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.7.2018 17:23 (The_Fichek).
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

evo sad sam malo probao bratov MX Performance, dizajnom je sličan Masteru. leži mi saliveno. 127 mm (5 inch) x 87 mm (3.43 inch) x 49 mm (1.93 inch)

a MX Master   5.0 in (126.0 mm) x 3.4 in (85.7 mm) x 2.0 in (48.4 mm)

 

tako da ako je dizajn linija sličan trebao bi mi i Master lijepo leć u dlan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Također je i za mene red da se periferija malo promjeni, imam razer razer deathadder chromu već par godina, srednja tipka je krepala, ovo ostalo radi okej ali iskreno dojadio je pa će ići na prodaju. Isključivo me zanima miš za FPS igre palm grip, inače dobro sam upoznati sa miševima pa sa razmišljam između sljedećih, pa me zanimaju vaša iskustva ako je neko probao i sl.

 

1. Razer Deathadder Elite (Iskreno ovo mi je zadnja opcija jer već imam jako sličan samo chroma jel, ali maltene su isti osim 2 dodatne tipke na Elite, već znam da ima jako dobar optički sensor itd)

2. HyperX Pulsefire ( Relativno novi miš na tržištu, ali čitam po recenzijama da kida. Izrazito dobar optički senzor, sličnog oblika kao Deathadder, relativno povoljan 350kn tj 200kn jefitniji od Razera)

3. Logitech G403 ( O njemu je već dosta toga napisano ovdje, svi su izrazito zadovoljni, ja nemam nekih iskustva sa logitech miševima u prošlosti. Miš mi se sviđa izgledom i ulazi u uži izbor)

4. Zowie EC2-A ( Imaju ga 2 frenda, izrazito zadovoljni, vidim koristi se puno na E-Sports sceni, privatno ga koriste pro CS igrači, Speeezy ga koristi već godinu dana u Pubgu)

 

Mislim da ova gore 4 su jedni od najboljih što se danas može naći na tržištu i da ni sa jednim ne mogu pogriješit sve su to sitnice u razlikama i cijene variraju od 350 do 600kn... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

A mjere ruke, a?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
BeLLicus kaže...

Također je i za mene red da se periferija malo promjeni, imam razer razer deathadder chromu već par godina, srednja tipka je krepala, ovo ostalo radi okej ali iskreno dojadio je pa će ići na prodaju. Isključivo me zanima miš za FPS igre palm grip, inače dobro sam upoznati sa miševima pa sa razmišljam između sljedećih, pa me zanimaju vaša iskustva ako je neko probao i sl.

 

1. Razer Deathadder Elite (Iskreno ovo mi je zadnja opcija jer već imam jako sličan samo chroma jel, ali maltene su isti osim 2 dodatne tipke na Elite, već znam da ima jako dobar optički sensor itd)

2. HyperX Pulsefire ( Relativno novi miš na tržištu, ali čitam po recenzijama da kida. Izrazito dobar optički senzor, sličnog oblika kao Deathadder, relativno povoljan 350kn tj 200kn jefitniji od Razera)

3. Logitech G403 ( O njemu je već dosta toga napisano ovdje, svi su izrazito zadovoljni, ja nemam nekih iskustva sa logitech miševima u prošlosti. Miš mi se sviđa izgledom i ulazi u uži izbor)

4. Zowie EC2-A ( Imaju ga 2 frenda, izrazito zadovoljni, vidim koristi se puno na E-Sports sceni, privatno ga koriste pro CS igrači, Speeezy ga koristi već godinu dana u Pubgu)

 

Mislim da ova gore 4 su jedni od najboljih što se danas može naći na tržištu i da ni sa jednim ne mogu pogriješit sve su to sitnice u razlikama i cijene variraju od 350 do 600kn... 

 4. je moj slijedeći odabir 100%

9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

I ja isto mislim da je Zowie moj sljedeći izbor. Kad gledam EC seriju koja je razlika u ovim brojevima EC1 A,B i EC2 A,B?

 

EDIT: Aha sad vidim EC 1 ima veće dimenzije od EC 2, A označa senzor 3310 a B označava senzor 3360, koja je razlika između tih senzora? Mislim da će mi EC1 bolje ležati u ruci jer ima slične dimenzije kao deathadder chroma. Ruka mi je po dužini 18cm, a širini 9cm

Uz još malo istraživanja vidim da je EC1-B kao stvoren za mene 3360 je bolji senzor i B verzija je novija, popravili su nedostatke neke na samome mišu koje je A verzija imala (Scroll se prelako okretao itd)

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.7.2018 9:47 (BeLLicus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pozdrav, 

 

u potrazi sam za novim mišem i u oko mi je upao Roccat Kone Pure Owl-Eye. Dosad sam koristio Deathaddera(super za fingertip grip, možda mrvicu prevelik) i G403(nije mi ležao u ruci jer nema izbočinu s desne stražnje strane) pa me zanima kako ljudima koji ga imaju leži u ruci?

Nothing is true, Everything is permitted!
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Maloprije provedoh sat vremena pregledavajuci miseve na naba.net do 100kn...jedini koji mi se cini vrijedan kupovine je fury hunter, ali je mis totalno gej. Rainbow shit. Da je neka elegantna matte crna, u jednom komadu, bez izbocina, za mene bi to bio best buy mis jer mi je po dizajnu strava dobar. Jedino slicno sto sam do sada vidio i posjedovao je sharkoon fireglider. Ne zanimaju me nikakave djidje midje, samo lezanje u ruci i da izgleda elegantno. Nikakve robotske, izrezane i slicne djidja midje. Pa ako netko ima preporuku? cijenu jos nisam zacrtao, ali vjerujem da ima takav do 250kn, samo triba iskopat. NE vjerujem da bih dao vise od toga za misa, s obzirom da nisam profi gejmer.

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 23:22 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Logitech g203

6 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
war3_tft kaže...

Logitech g203

 

ni blizu po ergonomiji

Salt n Pepa - Push It
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Molim preporuku za miša do 300kn.

Dešnjak sam, veličina ruke 20cmx11cm.

Hvala.

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Gorstak79 kaže...

Maloprije provedoh sat vremena pregledavajuci miseve na naba.net do 100kn...jedini koji mi se cini vrijedan kupovine je fury hunter, ali je mis totalno gej. Rainbow shit. Da je neka elegantna matte crna, u jednom komadu, bez izbocina, za mene bi to bio best buy mis jer mi je po dizajnu strava dobar. Jedino slicno sto sam do sada vidio i posjedovao je sharkoon fireglider. Ne zanimaju me nikakave djidje midje, samo lezanje u ruci i da izgleda elegantno. Nikakve robotske, izrezane i slicne djidja midje. Pa ako netko ima preporuku? cijenu jos nisam zacrtao, ali vjerujem da ima takav do 250kn, samo triba iskopat. NE vjerujem da bih dao vise od toga za misa, s obzirom da nisam profi gejmer.

 možda SteelSeries Rival 110?

 

UPDATE: imaš i ode 20% na Asus miševe, ovaj ti ide malo van budžeta:

 

https://www.mall.hr/misevi-i-tipkovnice/asus-mis-strix-claw-dark

 

Virty kaže...

Molim preporuku za miša do 300kn.

Dešnjak sam, veličina ruke 20cmx11cm.

Hvala.

 Imaš sad na popustu ovaj, -20% na ovu cijenu, malo iznad budžeta

 

https://www.mall.hr/misevi-i-tipkovnice/asus-mis-rog-gladius?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 16:40 (Jolckan).
6 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

hvala druze, ljubim te u oba obraza...errr...gornja...bit ce steel series...

 

edit: sad sam isao jos jednom provjerit i izgleda da mi je ovaj promaknuo, ili su ga tek ubacili u ponudu...savrsen

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 18:18 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Gorstak79 kaže...

hvala druze, ljubim te u oba obraza...errr...gornja...bit ce steel series...

 

edit: sad sam isao jos jednom provjerit i izgleda da mi je ovaj promaknuo, ili su ga tek ubacili u ponudu...savrsen

 Ej samo vidi koji model rivala ima problema sa side gripom. Za neki sam prije bio pročitao da se se side grip nakon nekog vremena zna odljepiti.

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

stigao moj mx master 2s. zasad mi se čini ok.

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ljudi molim savjet u vezi miša do 300kn max, naime mislim zamjeniti svoga već skoro 3 godine staroga hvaljenoga Prestigio PMSG1 koji me eto dobro služi do današnjeg dana ali već su se pojavili znakovi istrošenosti na njemu kao što je tupavi i bezosječajni scroll točkić,ali najviše imam primjedbe na njegov tvornički sowftver koji je dosta bugovit i svakim pokretanjem računala moram postavljeti traženi DPI sa tim da u radu i dosta fluktuira DPI što zna biti iritantno jer strelica nekada i ne reagira na pomicanje miša stoga mi toplo preporućite neki dobar miš slićnog dizajna i funkcija kao moj sadašnji...Hvala...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
3n3m1 kaže...

Ljudi molim savjet u vezi miša do 300kn max, naime mislim zamjeniti svoga već skoro 3 godine staroga hvaljenoga Prestigio PMSG1 koji me eto dobro služi do današnjeg dana ali već su se pojavili znakovi istrošenosti na njemu kao što je tupavi i bezosječajni scroll točkić,ali najviše imam primjedbe na njegov tvornički sowftver koji je dosta bugovit i svakim pokretanjem računala moram postavljeti traženi DPI sa tim da u radu i dosta fluktuira DPI što zna biti iritantno jer strelica nekada i ne reagira na pomicanje miša stoga mi toplo preporućite neki dobar miš slićnog dizajna i funkcija kao moj sadašnji...Hvala...

 

 https://www.nabava.net/search.php?q=g402

Definitivno bolji softver od Prestigia :D

Ali ide malo preko 300 kn :/

 

EDIT: Evo, jedan novi, s garancijom za 250kn na Njuškalu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2018 16:37 (CyberDemonVZ).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
CyberDemonVZ kaže...

 https://www.nabava.net/search.php?q=g402

Definitivno bolji softver od Prestigia :D

Ali ide malo preko 300 kn :/

 

EDIT: Evo, jedan novi, s garancijom za 250kn na Njuškalu.

 Pa da pošto mi je Links blizu uzeću toga G402.

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
3n3m1 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 https://www.nabava.net/search.php?q=g402

Definitivno bolji softver od Prestigia :D

Ali ide malo preko 300 kn :/

 

EDIT: Evo, jedan novi, s garancijom za 250kn na Njuškalu.

 Pa da pošto mi je Links blizu uzeću toga G402.

 Ako daju, isprobaj prije. Vjerojatno će ti pasati, ali za svaku slučaj...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Koji bi ste preporučali do nekih 350-400 kn ?

Roccat Kone Pure SE - na akciji u Instaru - 314,74 Kn

G402 Hyperion Fury - 350 kn

Ili ako imate neki drugi prijedlog slobodno predložite.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
big smoke kaže...

Koji bi ste preporučali do nekih 350-400 kn ?

Roccat Kone Pure SE - na akciji u Instaru - 314,74 Kn

G402 Hyperion Fury - 350 kn

Ili ako imate neki drugi prijedlog slobodno predložite.

 http://www.rocketjumpninja.com/find-a-mouse/

http://www.rocketjumpninja.com/top-40/

Twitter: @191x7
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice