Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.222.944
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ima li neko iskustva s ovom tipkovnicom?

 

https://www.hgshop.hr/tipkovnica-trust-gxt860-thura-mehanicka-gaming-rgb-zicna-us-crna-21839/proizvod/241669

 

Tražim neku koja ima veliki Enter i da nije preko 350,400kn? Mehanička ili ne, nije bitno.

kad mačaka nema miševi kolo vode
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
jez_cro kaže...

Ima li neko iskustva s ovom tipkovnicom?

 

https://www.hgshop.hr/tipkovnica-trust-gxt860-thura-mehanicka-gaming-rgb-zicna-us-crna-21839/proizvod/241669

 

Tražim neku koja ima veliki Enter i da nije preko 350,400kn? Mehanička ili ne, nije bitno.

 "Memchanical" odnosno membranska napravljena da sliči na mehaničku. Za membranske nema smisla davati preko 200-250 Kn.

 

Dodaj još malo i uzmi neku najpovoljniju mehaničku što možeš naći.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Za istu cijenu imam odabir Razer Huntsman i Hyperx Alloy fps RGB. Koju bi mi preporucili kao bolji izbor?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Elubrylla kaže...

Za istu cijenu imam odabir Razer Huntsman i Hyperx Alloy fps RGB. Koju bi mi preporucili kao bolji izbor?

 HyperX nisam probao, ali Huntsman mi je djelovao kao masno overpriced igračka iako lijepo "klika". 

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Gledam Roccat Vulcan 100. Pise da je na njoj HR layout. Vidio sam tipke i uopce ne mogu procijeniti da li je to ista zalijepljeno po njoj ili je fakat kvaliteta ista kao i kod UK layouta? 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Bok, jel ima netko iskustva s logitech G413 tipkovnicom?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Bruh47 kaže...

Bok, jel ima netko iskustva s logitech G413 tipkovnicom?

 Jako dobra relativno povoljna mehanička tipkovnica. Obje varijante.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
12 godina
protjeran
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Bruh47 kaže...

Bok, jel ima netko iskustva s logitech G413 tipkovnicom?

Trenutno imam obe vezije, i carbon i silver pa ako te nesto zanima slobodno pitaj...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
4 godine
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Tejnks na odgovorima!

Ma vec sam je impulzivno narucio s amazona pa da provjerim dok jos mogu cancelat order, ali izgleda da nece biti potrebe :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nove Logitech tipkovnice

Logitech najavio G815/G915; prva žica, druga lightspeed tipkovnica. Iskreno se nadam da nije G910 nasljednik jer ima manje macro tipki i najgore - low-profile tipke (naravno zbog gubitka žice očekivane cijene G915 će biti u gornjem domu kategorije 1000-2000kn).

EDIT:
- tipkovnice će koristiti nove (sigh...) GL switcheve u 3 varijante (linearni, taktilni i "cklicky"), o samim switchewima trenutno ima malo informacija, no zanimljivo da na njihovim stranicama gdje su tablice sa specifikacijama za Romer-G piše životni vijek od 70 mil. aktuacija, dok za GL ne piše ništa (sve smrdi na uštedu), a primjetite na slici da su simboli otisnuti na gornjem dijelu tipke, dakle sumnjam i da će imati onaj savršeni lightning bez bleeda kao što ima Romer-G

- cijena sa službene stranice za G915 je 249 eura (dakle kod nas svakako blizu 2000 kuna)

- dobra stvar što će se tipkovnice moći koristiti na više uređaja istovremeno (bluetooth)

EDIT 2: Switchevi su zapravo Kailh 1350, a znamo kako se Razer proslavio s Kalih switchevima

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2019 21:22 (Lovac).
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nove Logitech tipkovnice
Lovac kaže...

Logitech najavio G815/G915; prva žica, druga lightspeed tipkovnica. Iskreno se nadam da nije G910 nasljednik jer ima manje macro tipki i najgore - low-profile tipke (naravno zbog gubitka žice očekivane cijene G915 će biti u gornjem domu kategorije 1000-2000kn).

EDIT:
- tipkovnice će koristiti nove (sigh...) GL switcheve u 3 varijante (linearni, taktilni i "cklicky"), o samim switchewima trenutno ima malo informacija, no zanimljivo da na njihovim stranicama gdje su tablice sa specifikacijama za Romer-G piše životni vijek od 70 mil. aktuacija, dok za GL ne piše ništa (sve smrdi na uštedu), a primjetite na slici da su simboli otisnuti na gornjem dijelu tipke, dakle sumnjam i da će imati onaj savršeni lightning bez bleeda kao što ima Romer-G

- cijena sa službene stranice za G915 je 249 eura (dakle kod nas svakako blizu 2000 kuna)

- dobra stvar što će se tipkovnice moći koristiti na više uređaja istovremeno (bluetooth)

EDIT 2: Switchevi su zapravo Kailh 1350, a znamo kako se Razer proslavio s Kalih switchevima

 To su sve teška smeća od krampovskih gejming tipkovnica :)

 

Za ove sumanute cifre (150-280e) za hrpu ružno dizajnirane plastike i blještavih led lampica možete kupiti poštenu i kvalitetnu tipkovnicu tipa Realforce R2, razne Leopolde ili složiti neki custom build sa kbdfansa.

 

ovo SIGH što će koristiti nove switcheve nije SIGH nego je HURAAA! za sve poklonike loših i katastrofalnih logitech romer G switcheva. "GL" iliti Kailh choc switchevi su zapravo par svjetlosnih godina iznad romer-g switcheva. Također switchevi nemaju apsolutno nikakve veze sa samim keycapsima koji su kako god okreneš totalno smeće. 

 

Svi ovi updateovi su dobar smjer za Logi jer se dobivaju osjetno bolji switchevi + eventualno će netko tko kupi, i zajebe se, logitech tipkovnicu moći odlemiti sve ove loše al bolje od romer-Ga switcheve i ubaciti unutra nešto što je decent iz razloga što ovi kailh chock switchevi imaju mx mount za lemljenje.

 

nadalje komentar na EDIT 2: prije nego lupetaš gluposti Kailh switchevi su trenutačno jedni od boljih switcheva u svijetu uz Gateron (Zeal) i Cherry. Kailh ima čak i high end switcheve kao što su Kailh (novelkeys) Cream i Olive.

 

 

Iako sam ja apsolutno iz druge dimenzije što se tiče tipkovnica i mog "entuzijazma" za njih. Srce me boli kad vidim na kakva smeća bacate novce i što vas interesira a svi bi mogli za slične ili malo veće novce imati stvarno pristojne i kvalitetne tipkovnice koje su nebrojeno puta kvalitetnije i bolje od ovog gejmerskog smeća koje se spominje po ovom podforumu.

 

#YOLO
16 godina
offline
Re: Nove Logitech tipkovnice
AdR03 kaže...
Lovac kaže...

 To su sve teška smeća od krampovskih gejming tipkovnica :)

 

1) Za ove sumanute cifre (150-280e) za hrpu ružno dizajnirane plastike i blještavih led lampica možete kupiti poštenu i kvalitetnu tipkovnicu tipa Realforce R2, razne Leopolde ili složiti neki custom build sa kbdfansa.

 

2) ovo SIGH što će koristiti nove switcheve nije SIGH nego je HURAAA! za sve poklonike loših i katastrofalnih logitech romer G switcheva. "GL" iliti Kailh choc switchevi su zapravo par svjetlosnih godina iznad romer-g switcheva. Također switchevi nemaju apsolutno nikakve veze sa samim keycapsima koji su kako god okreneš totalno smeće. 

 

Svi ovi updateovi su dobar smjer za Logi jer se dobivaju osjetno bolji switchevi + eventualno će netko tko kupi, i zajebe se, logitech tipkovnicu moći odlemiti sve ove loše al bolje od romer-Ga switcheve i ubaciti unutra nešto što je decent iz razloga što ovi kailh chock switchevi imaju mx mount za lemljenje.

 

3) nadalje komentar na EDIT 2: prije nego lupetaš gluposti Kailh switchevi su trenutačno jedni od boljih switcheva u svijetu uz Gateron (Zeal) i Cherry. Kailh ima čak i high end switcheve kao što su Kailh (novelkeys) Cream i Olive.

 

 

Iako sam ja apsolutno iz druge dimenzije što se tiče tipkovnica i mog "entuzijazma" za njih. Srce me boli kad vidim na kakva smeća bacate novce i što vas interesira a svi bi mogli za slične ili malo veće novce imati stvarno pristojne i kvalitetne tipkovnice koje su nebrojeno puta kvalitetnije i bolje od ovog gejmerskog smeća koje se spominje po ovom podforumu.

 

 1 - stvar ukusa, meni je g910 pre kičasta, ali kad sam uzimao jedina je imala feature koje želim (uz K90). Leopold i sl. rijetko imaju što želim; dodatne funkcije su uglavnom function key + nešto, relativno su visoke i nije mi udobno. To na stranu, doista su napravljene hebeno dobro. 

 2 - opet stvar ukusa; ja sam želio "pliću" verziju cherryMX browna; tipkovnica je kod mene 5 godina i nije samo korištena za casual tipkanje nego sam joj uvijek cjedio mast. Ni jedna tipka potrgana, sve radi kao day 1, svaka tipka ima isti otpor bez primjetnog odstupanja. Za rad po noći isto prva liga jer zbog dizajna prekidača imaju LED-icu po srediti i mogu se na sredinu key capa staviti veliki simboli te nema light-bleed. Kailh je počeo kao kopija Cherrya, a od Razer dana znam da im kvaliteta switcheva "za mase" strašno varira (kupiš tipkovnicu i na njoj je bilo varijacija potrebne sile za aktuaciju). Svi vjerojatno nisu takvi, al jednom kad te nešto razočara, pustiš to. Kao novi Logitech high end šteta je što su samo low-profile opcije.

 3 - nadalje, malo kulture i ostavi po strani taj divan karakter. Ja komentiram tipkovnice/switcheve, a ne tebe osobno ili bilo kojeg forumaša. Za ostalo vidi pod 2, meni je i dalje "sigh", nizak profil samih tipki mi nikako ne odgovara (što ova tipkovnica ima) i opekao se. 

 

Ovo zadnje, kao što sam napisao, meni je tipkovnica nepoderiva, udobnije mi je na njoj pisati nego na bilo kojoj "profi", imam posebne macro tipke, posebne multimedia tipke (što mi je primarno) i nula problema već 5 godina intenzivnog korištenja. Ako tebi više odgovara nešto drugo, super, neću ti govoriti da imaš 80s like nezgrapni tenk nego uživaj ako si zadovoljan odabranim kao i mnogi drugi ;)

Na kraju moj post je bio samo info updatean "on the fly" kako su predstavljene. Mene srce boli kad netko ima predrasude; od tih "gaming" možeš kupiti sranja da plačeš nakon 2 mjeseca, možeš kupiti i nešto dobro. Badava tipkovnica koja će preživjet nuklearnu zimu ako nekome ne odgovara, a jednako skupa otprilike.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2019 17:15 (Lovac).
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ne želim uletavati kolegi ali da si si probao malo bolje i skuplje tipokovnice, tj. end game switcehve? Velika većina vas nije niti ikada hoće, ali bitno da znate kako nisu ništa posebno.. Uz to razlika između bilo kojeg switvha na već složenim "gamerskim" tipkovnicama i najjeftinijeg i jednostavnog Gateron Switcha koji se namaže i switch filma je nebo i zemlja. Jednostavno nema smisla govoriti o tome ako niste probali... 

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Gam3r kaže...

Ne želim uletavati kolegi ali da si si probao malo bolje i skuplje tipokovnice, tj. end game switcehve? Velika većina vas nije niti ikada hoće, ali bitno da znate kako nisu ništa posebno.. Uz to razlika između bilo kojeg switvha na već složenim "gamerskim" tipkovnicama i najjeftinijeg i jednostavnog Gateron Switcha koji se namaže i switch filma je nebo i zemlja. Jednostavno nema smisla govoriti o tome ako niste probali... 

 Naravno da jesam. U Japanu sam tipkao po čudima za 3+ tisuće kuna (Akihabara, najviše Topre, domaći je brend tamo svetinja i manje više sve je vani da se isprobava). Jeben feeling i masiva, no ne bih uzeo barem bez mekanog wrist resta, dosta su visoke i ergonomija je u 2. planu. Nisam nigdje rekao da nisu ništa posebno, već da se ne ložim na klasični dizajn gdje su svi featurei na FN+nešto. Stvar je samo što ti odgovara unutar nekog budžeta. Na žalost makro tipke i sl. su manje više drugi extrem, tipkovnice kičastog dizajna. 

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kakvi su dojmovi za Roccat Suora Frameless? Već ju dulje vrijeme pikiram zbog velikog entera i naših slova, ali nije baš jeftina pa me zanima vrijedi li te pare. Izgled i osvjetljenje su mi odlični, ali nisam ju imao priliku vidjeti uživo pa me zanima feeling tipkanja, kvaliteta itd.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 21:50 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav ekipa

Trebala bi mi preporuka mehanicke tipkovnice. Do sada sam koristio red dragon kumara tipkovnicu. Cijena nije bitna, jedino bitno je da je kvalitetna, ima oslonac za ruku (nije pod must al ako moze moze), da je brza (igram dosta fps naslova) i ugodna za tipkanje.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Do sad sam koristio Steelseries Apex M800 u petak sam si kupio novu Logitech g513 i moram reci da mi je dosta bolja, nesto manja no imam osjecaj da je tipkovnica responzivnija.. Iako SS apex m800 glasi za jednu od najbrzih...

 

Uglavnom sve na g513 mi se svida.. cak je i HR layout.

 

@Galaxy s3 ak ti cijena nije bitna pogledaj si g513 imas i armrest..

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 12:42 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Trebao bi preporuku mehanicke tipkovnice do max 650-700kn.

 

Preferiram RGB

 

Koristio bi ju za rad u grafickim programima,web dizajn, programiranje i slicno.I osim toga, bilo bi i za gaming naravno. 

 

Ono sto mi je upalo u oci je Roccat Suora FX RGB snizena na 650.Gledao sam razne recenzije i spominje se kao best buy za tu lovu. 

 

E sad, ima li netko za savjet neku alternativu u tom cjenovnom rangu da jeli isplativija i mozda bolja od ove a da je mehanicka i RGB?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 13:11 (madphoenix33).
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Galaxy s3 kaže...

Pozdrav ekipa

Trebala bi mi preporuka mehanicke tipkovnice. Do sada sam koristio red dragon kumara tipkovnicu. Cijena nije bitna, jedino bitno je da je kvalitetna, ima oslonac za ruku (nije pod must al ako moze moze), da je brza (igram dosta fps naslova) i ugodna za tipkanje.

 

madphoenix33 kaže...

Trebao bi preporuku mehanicke tipkovnice do max 650-700kn.

 

Preferiram RGB

 

Koristio bi ju za rad u grafickim programima,web dizajn, programiranje i slicno.I osim toga, bilo bi i za gaming naravno. 

 

Ono sto mi je upalo u oci je Roccat Suora FX RGB snizena na 650.Gledao sam razne recenzije i spominje se kao best buy za tu lovu. 

 

E sad, ima li netko za savjet neku alternativu u tom cjenovnom rangu da jeli isplativija i mozda bolja od ove a da je mehanicka i RGB?

 

 

Ako vam mali enter nije problem isao bi na jedan od ovih modela.

 

Cooler Master mk750 - full sized, cherry mx switchevi, oslonac za ruku, rgb

Cooler Master mk730 - tkl, cherry mx switchevi, oslonac za ruku, rgb

Cooler Master ck550 - full sized, gateron switchevi, rgb

Cooler Master ck530 - tkl, gateron switchevi, rgb

 

Osobno imam ck530 i gateron brown su mi bolji od cherry mx brown koje sam prije imao. Kailh switchevi na suori su klasa ispod cherry i gateron, a osobno mi se romer g na logitechovim tipkovnicama uopce ne svidaju jer su pre slicni membranskim, imaju onaj spuzvasti osjecaj.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
A kad smo kod dual bezicno/zicnih mehanickih tipkovnica, ima li nesto isplativije od logitech g613 koji je bez rgb opcije a stoji oko 1100kn i uz to je full sized?
Eventualno cooler master sk621 i corsair k63 koje su obje rgb, sa odlicnim recenzijama mi padaju na pamet.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2019 11:26 (madphoenix33).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Našao sam na poslu staru tipkovnicu koju su htjeli rashodovat.

 

Brand AUVA (nisam čuo za njih)... I sad gledam ja to hoću bacit ili što, ima stari neki konektor, koji se koristio prije PS/2... I uzmem ju, kliknem, a ona klika... I pokušam izvući tipku, a ono ispod blue switch... Uglavnom, tipkovnicu sam uzeo, jer nisam htio da ju bace... Nisam siguran da li je ispravna skroz, treba mi adapter koji taj konektor pretvara u PS/2 ili USB da ju mogu uključit u računalo.

 

Zna tko vrijedi li to išta??

 

Generalno, očistit ću ju i posložit za korištenje na poslu gdje tipkam po običnoj membranskoj...  

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2019 19:49 (lllnuclearlll).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
lllnuclearlll kaže...

Našao sam na poslu staru tipkovnicu koju su htjeli rashodovat.

 

Brand AUVA (nisam čuo za njih)... I sad gledam ja to hoću bacit ili što, ima stari neki konektor, koji se koristio prije PS/2... I uzmem ju, kliknem, a ona klika... I pokušam izvući tipku, a ono ispod blue switch... Uglavnom, tipkovnicu sam uzeo, jer nisam htio da ju bace... Nisam siguran da li je ispravna skroz, treba mi adapter koji taj konektor pretvara u PS/2 ili USB da ju mogu uključit u računalo.

 https://helloacm.com/using-at-keyboard-on-modern-pc-using-at-ps2-usb-connector/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Htio bi kupiti tipkovnicu sa led osvetljenjem tipki, al sto god na netu gledam kod nad sve us layout. Dao bi 300-400kn, al da ima hr znakove ili je bar de layout. Mogu pogledati i na Amazon de.
Ne znam što bi tražio pa mi treba preporuka neka. Nešto tipa ovo mi je savršeno, al neću us layout

https://www.links.hr/hr/tipkovnica-mis-trust-gxt-838-azor-gaming-combo-usb-us-layout-crna-101200442 https://www.links.hr/hr/tipkovnica-trust-gxt-865-asta-gaming-mehanicka-usb-us-layout-crna-101200441
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 0:41 (sage).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Gle, to što kod nas na hrpi shopova za neku keybu piše "US Layout" ne znači da tipkovnica ima ANSI layout - lako moguće je da krivo piše i da je tipkovnica ISO layout s velikim enterom. Trebaš provjeriti uživo, pitati ljude koji su takvu kupili.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Tražim tipkovnicu mehanička, osvjetljena, hr layout, žičana do max 600kn a može i manje ak je dobra! hvala

StariGad_HR @battlefield , StariGAD#2592 @ BattleNet , uplay: StariGAD_HR StariGadHR@steam
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ima li netko ovdje da je imao ili ima bezicnu tipkovnicu.

Odnosno moj problem je sto sam negdje izgubio unifying receiver

za logitech k350 tipkovnjaču. Da li se moze kupiti drugi ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
bloodborne kaže...

Ima li netko ovdje da je imao ili ima bezicnu tipkovnicu.

Odnosno moj problem je sto sam negdje izgubio unifying receiver

za logitech k350 tipkovnjaču. Da li se moze kupiti drugi ? 

 Moze, ima ih po ducanima.

npr. LINK

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ehh probat cu je prodati, bila je 500kn sad jos za to dati 150kn.

Malo ce se tesko prodati bez recivera al valjda ju neko uzme za 200kn.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice