Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.797
|
čitano: 1.216.266
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav ljudi ponovo,

 

evo da se javim na kraju sam uzeo jeftinjak, za sad sto sam ju koristio sam stvarno zadovoljan, sigurno nije kvalitete priblizna nekim skupljim modelima, ali osjecaj za pisanje je stvarno cudo. stoga ukoliko je netko u dvojbi poput mene, slobodno moze uzeti ovaj primjerak da ude u svijet switcheva. e i da nije bas tiha al mozda je to subjektivno misljenje (cuo sam par puta neke malo skuplje modele pa stoga to govorim) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
CyberDemonVZ kaže...

Koja je najtiša meh. tipkovnica?

(Po mogućnosti Logitech da mi se poveže s njihovim softverom)

 

ako mislis na OEM tipkovnice onda neka sa silent linear switchevima tipa silent red ili silent blacks.

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Gam3r kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Koja je najtiša meh. tipkovnica?

(Po mogućnosti Logitech da mi se poveže s njihovim softverom)

 

ako mislis na OEM tipkovnice onda neka sa silent linear switchevima tipa silent red ili silent blacks.

 Bilo što :D

Htio bi preći na mehaniku, al me škljocanje smeta. Pogotovo kad snimim neki gameplay video, a unutra bi bilo samo klik-klik-klik...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
1950Killer kaže...

Pozdrav ljudi ponovo,

 

evo da se javim na kraju sam uzeo jeftinjak, za sad sto sam ju koristio sam stvarno zadovoljan, sigurno nije kvalitete priblizna nekim skupljim modelima, ali osjecaj za pisanje je stvarno cudo. stoga ukoliko je netko u dvojbi poput mene, slobodno moze uzeti ovaj primjerak da ude u svijet switcheva. e i da nije bas tiha al mozda je to subjektivno misljenje (cuo sam par puta neke malo skuplje modele pa stoga to govorim) 

Ja sam isto tu gledao, ili nešto od RedDragona, kao nedam puno novaca za tipkovnicu, onda usput naletim na ovu https://www.hyperxgaming.com/en/keyboards/alloy-elite-mechanical-gaming-keyboard

u Instaru za 699 kn što mi se čini kao super cijena s obzirom da se kreću oko 900-1100 kod nas a i vani pa sam je jednostavno morao kupiti 

14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Da li netko može preporučiti dobru bežičnu tipkovnicu sa rechargable battery i hrvatskim znakovima?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Može preporuka 87 key tipkovnice sa ISO layout. Poželjno da ima HR znakove ali nije toliko bitno. Najvažnije mi je da je na tišu stranu i RGB. Cijene oko 300 kn, ali se može protegnuti i malo više ako je potrebno. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 23:14 (Aces of Anarchy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
KASA kaže...

Da li netko može preporučiti dobru bežičnu tipkovnicu sa rechargable battery i hrvatskim znakovima?

 Tu smo razgovarali kompletima miš+tipkovnica:

https://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/black-friday-2019/271525.aspx

 

Pogledaj dal se te tipkovnice mogu kupiti zasebno.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kakva je Havit HV-KB432L tipkovnica? Dali je bolje uzeti nju sad za 190kn ili Reddragon K552 RGB za 250 kn?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav,

 

molim preporuku za tipkovnicu za uredski posao. Jako puno tipkanja ima tokom dana, tako da je poželjno da ima palm rest. Budući da je za ured, bilo bi poželjno da nema RGB i razne estetske dodatke....žična ili bežična, svejedno mi je jer ta tipkovnica stoji na mjestu spojena na dock station tako da može i žična. Mehanička ili membranska....iskreno neznam ni sam budući da oduvijek radim na membranskima (sad imam neku Logitech od cca 200kn). Usudio bi se probati i mehaničku ali uz uvjet da nije preglasna jer sam u uredu sa još jednim kolegom pa da ne bi bilo buke. Hoće li pisati HR slova na tipkovnici ili neće mi nije bitno jer ionako ne gledam u tipk dok pišem, ali mi je bitno da bude velika tipka Enter (ne ona duguljasta) i da ima Numpad. Cijena može i do 1000kn samo da je tipkovnica kako spada. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nekoliko devova si je uzelo u mom uredu i super zadovoljni; Logitech MX Keys

Iako iskreno, osobno uvijek uzimam "gaming" mehaniku; jer ljepše mi je tipkati i stavim si sve "quality of life" pomoći na macro tipke; teže za preporučiti jer jako ovisi o ukusima, a i manje više sve imaju RGB. Mislim, to prema opisu, da je MX Keys za tebe; ima ti detachable wrist-rest i slim je.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ljudi evo vam RGB mehanika od Roccata za 400kn: roccat-suora-fx-rgb-ukhr

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Može preporuka tihe mehaničke tipkovnice ?

 

može i polu-mehanička, realno mi trebaju WSAD i par okolnih tipki dok igram CSGO....

 

Što jeftinije to bolje, max bi mi bio do 300-400 kn ako je moguće

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 14:58 (toshiba12345).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

da li netko ima Cooler Master MASTERKEYS LITE L ?

kakva su iskustva?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
The_Fichek kaže...

Narucio sam Anne Pro 2 sa Gateron Red. Imam mali osjecaj krivnje jer sam "bacio" 500kn (+100kn radi PDV-a), iako vec imam mehanicku tipk..

Tipkovnica stigla, nema nikakvih 100kn radi PDV-a ni carine. Nista dodatno nisam platio u posti. Cijena za tipkovnicu na akciji je bila 60 dolara. Prvi dojam je sexy izgled, tipke imaju dobar zvuk slican mx brownu, pogotovo manje tipke, dok s nekim vecim tipkama nisam zadovoljan (ili se trenutno ne mogu naviknuti sto je normalno): oba shifta, backspace i enter imaju neki specifican vise priguseni zvuk, kao da imaju O ringove na sebi. Doduse isto tako na MX tipkovnici vece tipke nemaju isti zvuk i imaju vise kao neki clack zvuk, dok je ovdje obrnuto. Radi tih 4 tipki tipkovnica ne odaje konzistentnost, procitat cu po netu jesam li izdvojen slucaj i je li to normalno. Opcenito osjecam manji travel distance, kao da je lakse pritisnuti tipke, vjerojatno jer nema tactile bumpa, iako je on jedva osjetan na mx brown, a bio mi je primjetniji na razerovoj kopiji mx blue. Cekam jos receiver iako testno vjerojatno mogu spojiti na Logitechov bluetooth receiver, ali taj mi je za mis. Dotad cu bit spojen zicom za testiranje.

 

Slobodno pitajte, ako ce nekome trebati dodatna informacija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 22:39 (The_Fichek).
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Znaci da ti je stigla negdje sa eu skladista?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ne, iz Kine, ovaj prodavac: https://www.aliexpress.com/item/32917881549.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.717a4c4dvD4AtG Ne poznam nikog u posti, nezz zasto nisam platio i jesam li uopce trebao platit. Po onom zakonu o carinama sam ocekivao eventualno placanje PDV-a.

 

Da jos malo nastavim o tipkovnici, usput gustam u pisanju. Moram pohvalit i izradu, ni preglatka ni prehrapava plastika, taman. Do sad su mi mehanicke tipkovnice imale pomalo sklisku plastiku, sto tek sad primjetim, tj. skuzim kolko je ovo na Anne Pro bolje.

 

Na koristenje strelica se jos moram naviknut. Ne koristim tap funkciju nego custom layout. Po ovom pitanju mi je Razerova Blackwidow mozda u najboljem sjecanju jer se lako osjetom dodje do strelica, tocno znas di su na klasicnoj tipkovnici. Na Anne Pro je pak fora kaj su strelice malo veceg formata jer ih ljudi obicno stave na ctrl i te skroz dolje desno tipke.

 

Najveci plus je softver i mogucnosti prilagodjavanja. Ovo do sad nisam vidio, tolka hrpa mogucnosti od osvijetljenja do custom layouta. Ovaj feature se kod custom branda placa kolko sama ova tipkovnica ili nesto manje. Jedno je imati kvalitetnu mehanicku tipkovnicu, a drugo uz to imati i dobar softver.

 

Za kraj mislim da su namjerno stavili da lijevi i desni shift imaju malo prigusen zvuk, valjda da kao programer znas da si stisnuo bas shift, iako mi to nema smisla jer ga nemos nikako fulat s obzirom na velicinu tipke.

 

U prethodnom postu sam zaboravio napomenut i manu koju sam odmah primjetio, a to je zvuk otpustanja mehanicke opruge tipke za koji doduse treba načulit uho, ali je indikator da se ne radi o mx switchevima, iako ovo nisam primjetio ni na Razerovim Kailh. Radi se vise o OCDu, nego stvarnom problemu jer stvarno treba naculit uho da se osjeti, osim mozda kod lupanja spacea koji inace ima puno ugodniji tonalitet, zvuk od lupanja klasicnog mehanickog spacea di se cuje taj clack, dok je ovdje gušt stisnut space.

 

Sve u svemu dosta dobra tipk. Po meni best buy kome treba TKL i/ili 60% tipkovnica, sve da se i placa PDV.

14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja sam imao dosta srece carinom i tipkovnicama sa alija.

Par puta su mi prosli djelovi za tipkovnicu vrijednosti preko 100 usd bez carine.

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Marsel007 kaže...

Ja sam imao dosta srece carinom i tipkovnicama sa alija.

Par puta su mi prosli djelovi za tipkovnicu vrijednosti preko 100 usd bez carine.

 Koja tipkovnica i koji dijelovi? Pretpostavljam nešto high-end.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ovo u slikama je proslo bez carine, ima jos par stvari oko 50 usd.

Na samu tipkovnicu sam platio carinu.

 

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Hehe, valjda im je izgledalo ko neki metalni ili plastični komadi po nekoliko kuna :) Ako imaju skener. Ako ne, onda je valjda lagano.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

pozz moze savjet neku tipkovnicu do 80 kn sa 24mj garancijom ili do 100kn ako ima dodatne tipke

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Logitech K120 (i 3 godine gara)

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 22:14 (Lovac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

a ovo? god dana manje gar.. ali i mis daju a ovaj moj ist takav je pri kraju vec https://www.ekupi.hr/Genius-Smart-KM-200-tipkovnica--mis-USB-1442068.aspx

16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Dosta lošije, mislim 100kn za tipkovnicu i miš. To ti je skroz basic i možeš uzeti bez da pitaš. Jasno, ovisi koliko misliš potrošiti, ako si knap s budžetom, a treba i miš, poslužiti će sigurno.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Jel probao ko Logitech K400? Zanima me kvaliteta izrade, eventualna problematika kod uparivanja sa TV i jel prijašnjih godina na akcijama išla niže od nekih 250-300kn?

Kupio sam novi sony TV pa bi si malo olakšao život kod surfanja i uzeo tipkovnicu, vidim da ima dosta pozitivnih ocjena i da je jedna od preporučenih za uparivanje sa TV.

kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

moji pizde s novom tipkovnicom i rekli su mi ili ona van ili ja.
komp mi je na nezgodnom mjestu i svi su oko mene i vise ne mogu slusati
tipkanje. gledao sam da piknem silent red/black.

naletio sam na fnatic gear rushsa silent red switchevima za 700kn.
ima netko iskustva sa njom ili preporuku za neku do 800kn.

razer, roccat i sl iskljuceno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 14:25 (bloodborne).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Eto došla Karbonka...

Drugi svijet naspram Gamdiasa Hermes Lite kojeg sam imao...

Btw, ima veliki enter + HR

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 22:23 (doktor1).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ima kakava rgb tipkovnica s našim znakovljem za 200-300kn?

 

Do sad sam imao combo coolermaster devastator za 200kn i bio sam zadovoljan, ali je tipkovnica više tilko prljava da je moram mijenjati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

logitech g213 prodigy gaming keyboard ili corsair k55? Gaming i programiranje su glavne svrhe

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice