Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša izdvojena tema

poruka: 6.051
|
čitano: 1.176.754
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Odličan i vrlo koristan post!

 

Evo još jednog dobrog miša za vrlo razumnu cijenu. Rapier V2 - Vidio sam da je nabrojan i u članku, a ispunjava većinu gore navedenih kriterija. Ima svoj software s kojim se mogu programirati 7 od 8 tipki, ima 2 moda, klasični i gejmerski, i utege. Gejmerske postavke pamti direktno na sebe što je takođe ok. Namjestiv dpi od 800 do 3200, a mislim da više i ne treba.  Laserski miš za 187 kn i više nego dobro.

 

http://www.protis.hr/ProductDetails.aspx?q=24220-Miš-Verbatim-Rapier-V2-Laser-Gaming-Mouse

 

Vjerujem da su laserski miševi ipak za nijansu bolji, jer rade na svim podlogama dok kod optičkih može doči do trzaja, kao što je 191x7 već objasnio, a i nisam ljubitelj onog iritantnog crvenog svijetla koji je karakterističan za optičke miševe, kod nekih više kod drugih manje, al je činjenica da ga treba iskopčat dok komp. odrađuje noćnu zbog omiljene serije.

 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Svaka cast autoru,iako mi to nije potrebno znam to odavno,nego samo bi se nadovezao na ono sto je rekao kao mx 518 i deathader da ne pasu ljudima,ma to ti je sve stvar navike nema toga ne pase, pase,ja sam smatrao da je g9 ocajan i da mi nece nikako pasati jer sam navikao na g5,ali nakon zamjene s frendom i par dana koristenja mi je postalo sasvim normalno.

When you are halfway up,you are always halfway down
 
0 1 hvala 0
16 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Eh da, na osnovu novih saznaja...

 

- Više DPI je bolje, to trebam u tekstu popraviti.

- Moram popraviti još tekst, dodati recimo dio o brzini praćenja miša i o USB refresh...

Ivan Marijanović, univ. bacc. ing. comp.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Dzabe ti mis ako si njub i neznas igrat.

CAPETAN PRICE
 
4 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
CAPETAN PRICE kaže...

Dzabe ti mis ako si njub i neznas igrat.

Dzabe ti znanje igranja i skill ako netko s istim znanjem i skillom ali boljim misem pere pod tobom.

U tom slucaju promijenis cetku za WC, a misljenje ne diraj.

Ivan Marijanović, univ. bacc. ing. comp.
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Skupio sam nešto novaca i sada bih si htio kupiti neki bolji miš do 300 kn.

Pa što kažete na Trust GXT14 http://images.trustperipherals.co.uk/image/cache/16344-1-700x700.jpg

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Disturbed.Dark kaže...

Skupio sam nešto novaca i sada bih si htio kupiti neki bolji miš do 300 kn.

Pa što kažete na Trust GXT14 http://images.trustperipherals.co.uk/image/cache/16344-1-700x700.jpg

 

Znas, tesko je preporuciti nekoga 'dobroga' misa, jer ti se na kraju sve svede na to kako ti lezi u ruci.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Mikroval kaže...

Odličan i vrlo koristan post!

 

Evo još jednog dobrog miša za vrlo razumnu cijenu. Rapier V2 - Vidio sam da je nabrojan i u članku, a ispunjava većinu gore navedenih kriterija. Ima svoj software s kojim se mogu programirati 7 od 8 tipki, ima 2 moda, klasični i gejmerski, i utege. Gejmerske postavke pamti direktno na sebe što je takođe ok. Namjestiv dpi od 800 do 3200, a mislim da više i ne treba.  Laserski miš za 187 kn i više nego dobro.

 

http://www.protis.hr/ProductDetails.aspx?q=24220-Miš-Verbatim-Rapier-V2-Laser-Gaming-Mouse

 

Vjerujem da su laserski miševi ipak za nijansu bolji, jer rade na svim podlogama dok kod optičkih može doči do trzaja, kao što je 191x7 već objasnio, a i nisam ljubitelj onog iritantnog crvenog svijetla koji je karakterističan za optičke miševe, kod nekih više kod drugih manje, al je činjenica da ga treba iskopčat dok komp. odrađuje noćnu zbog omiljene serije.

 danas kupio u intersparu king kros jankomir za 139 kuna,mislim da nigdje nije jeftinije,odlično za tu lovu

16 godina
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Disturbed.Dark kaže...

Skupio sam nešto novaca i sada bih si htio kupiti neki bolji miš do 300 kn.

Pa što kažete na Trust GXT14 http://images.trustperipherals.co.uk/image/cache/16344-1-700x700.jpg

 

Ovo je cista kopija Logija G9...

 

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
14 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Batista kaže...
Disturbed.Dark kaže...

Skupio sam nešto novaca i sada bih si htio kupiti neki bolji miš do 300 kn.

Pa što kažete na Trust GXT14 http://images.trustperipherals.co.uk/image/cache/16344-1-700x700.jpg

 

Ovo je cista kopija Logija G9...

 

ma ovo je čisto smeće :D

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
14 godina
odjavljen
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
CAPETAN PRICE kaže...

Dzabe ti mis ako si njub i neznas igrat.

  Ja recimo nebi ni u ludilo uzimao miš specijalno zbog neke igre (da bi postao bolju u njoj), vec zbog ergonomije, udobnosti, osjećaja radi sa tim mišem, i najvaznije preciznosti.

 

Miš nekoristim samo za igranje, puno luftam u Windowsima, AutoCAD-u, Visual Studio-u, a Logi G500 je fenomenalno sluzi za tu svrhu.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Verbatim V2 je čisto ok za prosječnog gamera,iako bi ja osobno dodao 20-30kn i uzeo crnog Fireglidera,imam osjećaj da je ova blago tapecirana varijanta preugodna za držanje s masnim capama. SmijehSmijeh Inače koristim V2 svakodnevno,Verbatima,već podosta,preko 6mj..

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

jel se isplati Microsoft Sidewinder X5 za 200 kn (malo rabljeni)?

Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša
Evo opet pitam sta kazete na mis razer deathadder?
[IMG]http://i47.tinypic.com/2l8xnh5.png[/IMG]
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša
pa imaš oko 10 tema o tom mišu i u svakoj temi za miša se spominje.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

možda je offtopic ali je na neki način i vezano uz temu pa da ne otvaram novu:

 

koju mi podlogu za miša preporučate do 150kn? ja sam više onako weekend warrior i igram reimo 10-15 sati tjedno u prosjeku tako da nisam neki zagriženi gamer

mouse je logitech LX5 laser mouse

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
crazy_luđak kaže...

možda je offtopic ali je na neki način i vezano uz temu pa da ne otvaram novu:

 

koju mi podlogu za miša preporučate do 150kn? ja sam više onako weekend warrior i igram reimo 10-15 sati tjedno u prosjeku tako da nisam neki zagriženi gamer

mouse je logitech LX5 laser mouse

 

Cooler Master Storm Tactics CS-M FPS ili Sharkoon Rush Outplay XL.

 

CM Storm pere i SteelSeries QCK i Razer Goliathus Speed podloge (osobno sam testirao).

 

Suborac iz klana danas kupio Gigabyte Ghost. Pofloga je u paint testu u najmanju ruku očajna.

 

Roccat Taito je navodno dobra, no za nju ti ne mogu iz osobnih iskustava govoriti.

 

CM Storm Tactics imaš u Feniks Kompjutorima. Ostale CM podloge imaju i u Linksu, ali one su ti ipak malo lošije i skuplje od Tactics.

Steelseries i Sharkoon kao i Razer također u Linksu. Kao i Roccat. A ima i u drugim trgovinama.

Ivan Marijanović, univ. bacc. ing. comp.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže...
crazy_luđak kaže...

možda je offtopic ali je na neki način i vezano uz temu pa da ne otvaram novu:

 

koju mi podlogu za miša preporučate do 150kn? ja sam više onako weekend warrior i igram reimo 10-15 sati tjedno u prosjeku tako da nisam neki zagriženi gamer

mouse je logitech LX5 laser mouse

 

Cooler Master Storm Tactics CS-M FPS ili Sharkoon Rush Outplay XL.

 

CM Storm pere i SteelSeries QCK i Razer Goliathus Speed podloge (osobno sam testirao).

 

Suborac iz klana danas kupio Gigabyte Ghost. Pofloga je u paint testu u najmanju ruku očajna.

 

Roccat Taito je navodno dobra, no za nju ti ne mogu iz osobnih iskustava govoriti.

 

CM Storm Tactics imaš u Feniks Kompjutorima. Ostale CM podloge imaju i u Linksu, ali one su ti ipak malo lošije i skuplje od Tactics.

Steelseries i Sharkoon kao i Razer također u Linksu. Kao i Roccat. A ima i u drugim trgovinama.

vidio sam CM Storm Weapon m4 i battlepad, neznam jesu li to ove tactics  i koja je od njih bolja

P.S. koliko sam ja shvatio, tvoja preporuka je CM ili Sharkoon Rush Outplay XL

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2010 0:22 (crazy_luđak).
16 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ovo je "Tactics" - http://www.feniks-kompjutori.hr/index.php?module=proizvodi_opsirnije&id=90353&kateg=1131

 

Ostale nisu tactics već imaju svoje oznake tipa "Waepon of choice" itd.

Uglavnom, Storm Tactics CS-M FPS je jeftinija nego ostale Cooler Master podloge ali je i bolja.

Ivan Marijanović, univ. bacc. ing. comp.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže...

Ovo je "Tactics" - http://www.feniks-kompjutori.hr/index.php?module=proizvodi_opsirnije&id=90353&kateg=1131

 

Ostale nisu tactics već imaju svoje oznake tipa "Waepon of choice" itd.

Uglavnom, Storm Tactics CS-M FPS je jeftinija nego ostale Cooler Master podloge ali je i bolja.

a to šta piše da je napravljena prvenstveno za optičke miševe ne bi trebalo previše utjecati? jer moj ima laser...

16 godina
online
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
crazy_luđak kaže...
191x7 kaže...

Ovo je "Tactics" - http://www.feniks-kompjutori.hr/index.php?module=proizvodi_opsirnije&id=90353&kateg=1131

 

Ostale nisu tactics već imaju svoje oznake tipa "Waepon of choice" itd.

Uglavnom, Storm Tactics CS-M FPS je jeftinija nego ostale Cooler Master podloge ali je i bolja.

a to šta piše da je napravljena prvenstveno za optičke miševe ne bi trebalo previše utjecati? jer moj ima laser...

Uopće ne utječe.

 

Gle, to proizvođač sam napiše. Pa neće na svoju najjeftinju podlogu napisati da je najbolja. To bi bio fail teški. Ko bi onda kupovao skuplje?

 

Btw; http://www.itx.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=12086&Itemid=41 pa pročitaj sam uspoedbu CM podloga. xD

Ivan Marijanović, univ. bacc. ing. comp.
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Da te pitam nešto, smijem ja ovaj tekst copy na CS forum al da na dnu posta dam link originalne teme, autora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Vapor kaže...

Da te pitam nešto, smijem ja ovaj tekst copy na CS forum al da na dnu posta dam link originalne teme, autora.

 

Možeš, ionako ovo nije puni/popravljeni/prošireni tekst.

Ivan Marijanović, univ. bacc. ing. comp.
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Evo ja bih hito zamjenit svog MS smeće miša, pa sam baš gledo Verbatim.

 

Što mislite o Rapier V1, meni je miš malo čudan, ali mi se čini da ima svrhe.

V2 mi se čini normalniji, može li mi neko rćkoji da uzmem.

 

Preko 200 kn ne idem, jer mi ne treba savršenstvo, samo miš koji mi neće štekuckat.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

mene zanima nesto o ovom novom logitech misu g700

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
EVO kaže...

Evo ja bih hito zamjenit svog MS smeće miša, pa sam baš gledo Verbatim.

 

Što mislite o Rapier V1, meni je miš malo čudan, ali mi se čini da ima svrhe.

V2 mi se čini normalniji, može li mi neko rćkoji da uzmem.

 

Preko 200 kn ne idem, jer mi ne treba savršenstvo, samo miš koji mi neće štekuckat.

Imam V2,traži dosta prilagodbe,bar meni. Uzmi radije crnog Fireglidera,ergonomičniji je. Ovaj kao drogirana buhtla djeluje pod rukama.

 

I ima preglasan klik,na razini Geniusa iz 97'.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2010 9:00 (thedream).
16 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

V1 je dobar miš iako malo čudnog izgleda.

V2 je užasno loših karakteristika i njega ne preporučam.

Ivan Marijanović, univ. bacc. ing. comp.
Moj PC  
1 1 hvala 1
14 godina
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
thedream kaže...
EVO kaže...

Evo ja bih hito zamjenit svog MS smeće miša, pa sam baš gledo Verbatim.

 

Što mislite o Rapier V1, meni je miš malo čudan, ali mi se čini da ima svrhe.

V2 mi se čini normalniji, može li mi neko rćkoji da uzmem.

 

Preko 200 kn ne idem, jer mi ne treba savršenstvo, samo miš koji mi neće štekuckat.

Imam V2,traži dosta prilagodbe,bar meni. Uzmi radije crnog Fireglidera,ergonomičniji je. Ovaj kao drogirana buhtla djeluje pod rukama.

 

I ima preglasan klik,na razini Geniusa iz 97'.

A V2 mi se baš čini normalan. Fireglider mi  je preglomaza, probo sam ga dobar senzor, ali mi se ne sviđa.

191x7 kaže...

V1 je dobar miš iako malo čudnog izgleda.

V2 je užasno loših karakteristika i njega ne preporučam.

Dakle onda ću probat nabavit V1 ili neki A4 Tech.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
13 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže...

V1 je dobar miš iako malo čudnog izgleda.

V2 je užasno loših karakteristika i njega ne preporučam.

LOL,a s tehničke strane su identični,sem što V1 izgleda kao retardirani kiborg,a V2 se tako ponaša. Oba su dobre kupnje za 180tak kuna koliko koštaju,ali po meni čak i pored Fireglidera nemaju šta tražiti.

 

Užasno loših karakteristika,krepao sam..

 

http://www.verbatim.com.hr/hr_21/product_rapier-v2-laser-gaming-mouse_12581.html

 

  • Prilagodljive dpi postavke: 800 do 3200 dpi trenutno prilagođavanje
  • 7 dpi postavke ostupne preko softvera (400 – 3200dpi)
  • Jastučići nožica s mogućnošću okretanja za optimalne performanse igranja
  • Prilagođavanje  mase za Vaše preferirane postavke (7 x uklonjivih 4.5 g utega)
  • Dostavljeni softver za opremu za igranje omogućava postavke kombinacija tipkovnice/miša.
  • Podrška s 3 grupe Macro postavki; sprema se direktno na miša
  • Ograničeno dvogodišnje jamstvo Verbatima.

 

http://www.verbatim.com.hr/hr_21/product_rapier-v1-laser-gaming-mouse_65_0_12582.html

 

  • Prilagodljive dpi postavke: 800 do 3200 dpi trenutno prilagođavanje
  • Teflonska nožica za glatko klizanje
  • 7 dpi postavke ostupne preko softvera (400 – 3200dpi)
  • Prilagođavanje  nožica za Vaše preferirane postavke (7 x uklonjivih 4.5 g utega)
  • Dostavljeni softver za opremu za igranje omogućava postavke kombinacija tipkovnice/miša.
  • Podrška s 3 grupe Macro postavki; sprema se direktno na miša
  • Dizajn vruće tipke za funkciju trostrukog klika
  • USB pune brzine s boljim prijenosom
  • Ograničeno dvogodišnje jamstvo Verbatima.

 

Koliko toga imaju zajedničkog viš vraga,a prvi je pazi sad - užasno loših karakteristika. Bože netko ovo čita dajte pazite malo šta pišete,ima tu i djece..izazivaš traume. Netko će u 5b razredu frendu iz klupe reć da mu je V2 smeće,i mali će se objesit u WC-u.

 

Eh,da V2 tehnološki,razlika sa V1 je jedino što ovaj drugi ima 65ipsa brzinu praćenja a slabiju brzinu kadra,ne znam jel 7500 ili 7800 k/s što u konačnici dođe na isto,zato su i izdali dvije verzije,da se vidi što kome više paše. Za svakodnevni rad miša to nema nikakav utjecaj.

 

  • Rezolucija:  800 – 3200 dpi s mogućnosti odabira
  • Ubrzanje: 20G
  • Brzina praćenja: 40ips (inča po sekundi)
  • Brzina kadra: 9600k/s (kadra po sekundi)
  • Tipke: 8 tipki - 7 programibilnih tipki
  • Dimenzije : 120mm x 74mm x 42mm (DxŠxV)
  • Masa proizvoda: 167 gram
  • Sadržaj paketa: Laserski igraći miš, vreća s utezima, vodič za brzi početak, CD ROM koji sadrži softver s igraćim alatom i korisnički priručnik.

 

Baš užasno loše karakteristike..dno dna za 180kn. LOL joooooooj Bug forum..

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2010 14:08 (thedream).
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Posudim ti ja svoj V2 EVO pa ga probaj..ako si u Zg.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2010 15:09 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice