Servis printera

poruka: 4
|
čitano: 1.490
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Servis printera

Imam HP LaserJet 1018 i nedavno je pri ispisu počeo ostavljati vetikalne bijele linije. Prvo sam mislio da je ostao bez tonera pa sam ga zamijenio, ali nakon par stranica je ponovno počeo ostavljati te linije pa onda definitivno nije do tonera. Zanima me gdje bi mogao odnjeti printer na servis, imate li kakvih iskustava, i u biti isplati li se uopće servisirati. Dosad sam se već prilično naviknuo na ovaj printer iako nema moderne fičre, ali je bio dosta pouzdan i ispis je prilično jeftin, toner za 3000 stranica košta 80-ak kuna pa bih u biti najrađe bez mijenjanja, ali ako se više isplati promijeniti onda bih zamijenio.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Servis printera
očisti glavu printera etilnim ili izopropilnim alkoholom ili vlažnim maramicama.

ako tvoj printer ima valjak (služi za pritisak papira na glavu printera - toner), zna biti obložen gumom koja se s vremenom potrosi pa valjak s jedne strane ima slabiji pritisak na papir. postane grbav.. *slika ispod

postavi x i y parametre printanja, tj horizontalno i vertikalno

ako imas kotace za podesavanje napetosti valjka sa svake strane, probaj napeti stranu na kojoj briše natpis.

na poslu imamo printere za etikete pa otprilike je to to kolko znam (nije isto ali mozda pomogne)
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Servis printera
otvori printer ako mozes i provjeri dal je mozda kakav komadic papira ili necega na tom dijelu ispod glave printera pa ti brise..probaj ga ispuhati kompresorom ali slabijim pritiskom.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Servis printera

Najvjerojatnije treba zamijeniti foliju na fjuzeru

Odlazi standardno nakon cca 25 - 30 000 otisaka

Današnji novi odlaze na jednak način nakon cca 12 - 15 000 otisaka i ne popravljaju se zbog toga. i koriste tonere od 1000 - 1500 otisaka za iste novce

Znači ovaj idrži duplo više i servis ima smisla

 

Servis  == 250 kn

 

Ili zamjenski HP LJ 1018 == 350 kn bez tonera

 

Dakle potrošio si  cca 10 -15 tonera po 80 kn i svima je u interesu da za iste novce dobiješ 50% manje otisaka i što prije kupuješ novi laser  jer inaće mogu slobodno staviti ključ u bravu

Tebi je očito to jasno ali mnogi to ne vide.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 8:17 (InkJet Artist).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice