Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.284
|
čitano: 1.118.805
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Icefox kaže...

Puno vam hvala na detaljnom objasnjenju. MewCore tocno si opisao sta ocekujem od svojih prvih kvalitetnih slusalica i steta sto Euro-unit nema dt990 32ohm da ih odmah isprobam.
Ima li razlike u zvuku izmedu modela 32 i 250?
Ako mi se svidi kako zvuci model 250ohm nije mi problem pricekati da ih Euro-unit naruci, pa makar cekao mjesec dana.

Malo detaljnije sam pogledao Fiio E11 i Q1. U specifikacijama pise da prihvaca slusalice do 150ohm, znaci nikakve zahtjevnije slusalice ne mogu gledati jer nemam buđet za skuplje pojacalo (npr Fiio E12 do cak 350ohm, ali cca 1200kn).

 e10k isto ima u opisu da idu slušalice do 150 ohma na njega, ali na netu se nađe gro informacija o tome da ljudi guraju na njima 250 ohma slušalice, i ne vide neku lako uočljivu razliku 

 

ako ćeš naručivati od njih slušalice, pitaj dal bi ti mogli nabaviti premium verziju dt990 250 ohma, jer imaju manji clamp force od pro verzije pa bi mogle bit udobnije, a i osobno su mi puno ljepše od pro verzije

naravno, ako je to moguće napraviti za istu cijenu

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Icefox kaže...

Puno vam hvala na detaljnom objasnjenju. MewCore tocno si opisao sta ocekujem od svojih prvih kvalitetnih slusalica i steta sto Euro-unit nema dt990 32ohm da ih odmah isprobam.
Ima li razlike u zvuku izmedu modela 32 i 250?
Ako mi se svidi kako zvuci model 250ohm nije mi problem pricekati da ih Euro-unit naruci, pa makar cekao mjesec dana.

Malo detaljnije sam pogledao Fiio E11 i Q1. U specifikacijama pise da prihvaca slusalice do 150ohm, znaci nikakve zahtjevnije slusalice ne mogu gledati jer nemam buđet za skuplje pojacalo (npr Fiio E12 do cak 350ohm, ali cca 1200kn).

Gledaj Premium Edition iliti samo Edition verziju koja za razliku od Pro ima ravan kabel koji je radi toga lakši i kak veli Matija - znatno manje stišće glavu pa je i udobniji. 

Pošto sam FiiO E10K (koji je ujedno AMP + DAC, znači tutneš ga u USB i to je to) imao od prije odlučio sam se za 32 Ohm verziju kako bi bio siguran da će raditi. Navodno postoje nekakve marginalne razlike u zvuku ako uspoređuješ 32/250/600 Ohm verzije, no moja je preporuka uzeti one koje se najlakše mogu upogoniti. Ovdje imaš recenziju DT990 250 + E10 i očito funkcionira kako spada, imaš mnogo svjedočanstava gdje E10K koriste sa Sennovim HD600/650 koje imaju otpor od 300 Ohm...ali velim, ne vidim zašto riskirati već uzmeš 32 Ohm verziju preko Muzikera. Zakaj euro-unit to ne može dobaviti mi jasno nije :-/

15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
MewCore kaže...
Icefox kaže...

Puno vam hvala na detaljnom objasnjenju. MewCore tocno si opisao sta ocekujem od svojih prvih kvalitetnih slusalica i steta sto Euro-unit nema dt990 32ohm da ih odmah isprobam.
Ima li razlike u zvuku izmedu modela 32 i 250?
Ako mi se svidi kako zvuci model 250ohm nije mi problem pricekati da ih Euro-unit naruci, pa makar cekao mjesec dana.

Malo detaljnije sam pogledao Fiio E11 i Q1. U specifikacijama pise da prihvaca slusalice do 150ohm, znaci nikakve zahtjevnije slusalice ne mogu gledati jer nemam buđet za skuplje pojacalo (npr Fiio E12 do cak 350ohm, ali cca 1200kn).

Gledaj Premium Edition iliti samo Edition verziju koja za razliku od Pro ima ravan kabel koji je radi toga lakši i kak veli Matija - znatno manje stišće glavu pa je i udobniji. 

Pošto sam FiiO E10K (koji je ujedno AMP + DAC, znači tutneš ga u USB i to je to) imao od prije odlučio sam se za 32 Ohm verziju kako bi bio siguran da će raditi. Navodno postoje nekakve marginalne razlike u zvuku ako uspoređuješ 32/250/600 Ohm verzije, no moja je preporuka uzeti one koje se najlakše mogu upogoniti. Ovdje imaš recenziju DT990 250 + E10 i očito funkcionira kako spada, imaš mnogo svjedočanstava gdje E10K koriste sa Sennovim HD600/650 koje imaju otpor od 300 Ohm...ali velim, ne vidim zašto riskirati već uzmeš 32 Ohm verziju preko Muzikera. Zakaj euro-unit to ne može dobaviti mi jasno nije :-/

 Prosao sam kroz nekoliko recenzija za DT990 32 Ohm, radit ce i bez pojacala sta je super jer ce mi trebati neko vrijeme dok ga kupim, a i Fiio E10 nije u ponudi nigdje? Mislim da ce to biti konacni odabir. U Muziker-u su 1160 kn i to mi je ok.
MewCore jesi provjerio da ih oni ne mogu nabaviti?

13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

fiio ako ne nađeš kod nas negdje, lako se može kupiti preko amazona, dal uk ili de

a imaš i opciju alliexpress-a i kupnje sa te strane bare 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2017 21:11 (matija656).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Icefox kaže...
MewCore kaže...
Icefox kaže...

Puno vam hvala na detaljnom objasnjenju. MewCore tocno si opisao sta ocekujem od svojih prvih kvalitetnih slusalica i steta sto Euro-unit nema dt990 32ohm da ih odmah isprobam.
Ima li razlike u zvuku izmedu modela 32 i 250?
Ako mi se svidi kako zvuci model 250ohm nije mi problem pricekati da ih Euro-unit naruci, pa makar cekao mjesec dana.

Malo detaljnije sam pogledao Fiio E11 i Q1. U specifikacijama pise da prihvaca slusalice do 150ohm, znaci nikakve zahtjevnije slusalice ne mogu gledati jer nemam buđet za skuplje pojacalo (npr Fiio E12 do cak 350ohm, ali cca 1200kn).

Gledaj Premium Edition iliti samo Edition verziju koja za razliku od Pro ima ravan kabel koji je radi toga lakši i kak veli Matija - znatno manje stišće glavu pa je i udobniji. 

Pošto sam FiiO E10K (koji je ujedno AMP + DAC, znači tutneš ga u USB i to je to) imao od prije odlučio sam se za 32 Ohm verziju kako bi bio siguran da će raditi. Navodno postoje nekakve marginalne razlike u zvuku ako uspoređuješ 32/250/600 Ohm verzije, no moja je preporuka uzeti one koje se najlakše mogu upogoniti. Ovdje imaš recenziju DT990 250 + E10 i očito funkcionira kako spada, imaš mnogo svjedočanstava gdje E10K koriste sa Sennovim HD600/650 koje imaju otpor od 300 Ohm...ali velim, ne vidim zašto riskirati već uzmeš 32 Ohm verziju preko Muzikera. Zakaj euro-unit to ne može dobaviti mi jasno nije :-/

 Prosao sam kroz nekoliko recenzija za DT990 32 Ohm, radit ce i bez pojacala sta je super jer ce mi trebati neko vrijeme dok ga kupim, a i Fiio E10 nije u ponudi nigdje? Mislim da ce to biti konacni odabir. U Muziker-u su 1160 kn i to mi je ok.
MewCore jesi provjerio da ih oni ne mogu nabaviti?

 

U toj gore linkanoj trgovini imaju Fiio E10K

https://hd-multimedia.com/proizvodi/fiio-e10k-usb-dac/?lang=hr

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Icefox kaže...

 Prosao sam kroz nekoliko recenzija za DT990 32 Ohm, radit ce i bez pojacala sta je super jer ce mi trebati neko vrijeme dok ga kupim, a i Fiio E10 nije u ponudi nigdje? Mislim da ce to biti konacni odabir. U Muziker-u su 1160 kn i to mi je ok.
MewCore jesi provjerio da ih oni ne mogu nabaviti?

 AMP je FiiO E10K, E10 je starija verzija koja se koliko znam više niti ne proizvodi. E10K ima u HD-multimediji kako je djigibao vec linkao, a Muziker nema FiiO proizvode u ponudi. 

15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
MewCore kaže...

Gledaj Premium Edition iliti samo Edition verziju koja za razliku od Pro ima ravan kabel koji je radi toga lakši i kak veli Matija - znatno manje stišće glavu pa je i udobniji. 

Pošto sam FiiO E10K (koji je ujedno AMP + DAC, znači tutneš ga u USB i to je to) imao od prije odlučio sam se za 32 Ohm verziju kako bi bio siguran da će raditi. Navodno postoje nekakve marginalne razlike u zvuku ako uspoređuješ 32/250/600 Ohm verzije, no moja je preporuka uzeti one koje se najlakše mogu upogoniti. Ovdje imaš recenziju DT990 250 + E10 i očito funkcionira kako spada, imaš mnogo svjedočanstava gdje E10K koriste sa Sennovim HD600/650 koje imaju otpor od 300 Ohm...ali velim, ne vidim zašto riskirati već uzmeš 32 Ohm verziju preko Muzikera. Zakaj euro-unit to ne može dobaviti mi jasno nije :-/

Jučer sam poslao upit mailom i upravo dobio odgovor, imaju DT990 Edition 32 Ohm novo u ponudi 

13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Icefox kaže...

Jučer sam poslao upit mailom i upravo dobio odgovor, imaju DT990 Edition 32 Ohm novo u ponudi 

Navali ;)

13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Icefox kaže...

Jučer sam poslao upit mailom i upravo dobio odgovor, imaju DT990 Edition 32 Ohm novo u ponudi 

 mislim da nemaš onda što previše razmišljati 

 

da si bliže bi se mogli nać da vidimo kako funkcioniraju svoje dt990 premium i moje dt770 pro

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 21:27 (matija656).
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
MewCore kaže...
Icefox kaže...

Jučer sam poslao upit mailom i upravo dobio odgovor, imaju DT990 Edition 32 Ohm novo u ponudi 

Navali ;)

 

matija656 kaže...
Icefox kaže...

Jučer sam poslao upit mailom i upravo dobio odgovor, imaju DT990 Edition 32 Ohm novo u ponudi 

 mislim da nemaš onda što previše razmišljati 

 

da si bliže bi se mogli nać da vidimo kako funkcioniraju svoje dt990 premium i moje dt770 pro

 

Pitao sam za probu u trgovini. Odgovorili su mi da imam 30 dana period da isprobam i ako mi se ne svide da ih posaljem nazad, novce vracaju na racun. Bravo Euro-Unit, a MewCore i matija656 imate pivo kad dodete u Šibenik, i naravno test slusalica  
U ponedjeljak narucujem pa uskoro javim prve dojmove. 

9 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

može neki savjet za on-ear sluške do nekih 100€..bežićne bi bile super..al nije uvjet..i da budu oke za pokoje trčanje  znam da je beats overpriced..al ove solo2 il beats ep valja to kaj? thnx :)

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

mislio sam napisati ovdje, ali na kraju sam se odlučio za temu

moje iskustvo sa modanjem dt770    

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozz, trebao vi vase misljenje da li je ovo realna cijena za takve slusalice? 

 

https://www.njuskalo.hr/slusalice/bose-quietcomfort-35-oglas-23985400

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Htjedoh javiti i prije... u Lidlu su na prodaju Silvercrest slušalice za 60 kuna, on ear, sklopive. Kabel je samo sa jedne strane i ubučen u nekakvu mrežicu, kao, tangle free. Zvuk je prilično dobar, pomalo soft, ali za tu cijenu nećete naći ništa bolje, a može se nositi sa slušalicama do 200 kuna, imo. Ne znam kakva je udobnost obzirom da imam ogromnu glavu te bilo koje slušalice nosim na maksimumu.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Father_Dougal kaže...

Htjedoh javiti i prije... u Lidlu su na prodaju Silvercrest slušalice za 60 kuna, on ear, sklopive. Kabel je samo sa jedne strane i ubučen u nekakvu mrežicu, kao, tangle free. Zvuk je prilično dobar, pomalo soft, ali za tu cijenu nećete naći ništa bolje, a može se nositi sa slušalicama do 200 kuna, imo. Ne znam kakva je udobnost obzirom da imam ogromnu glavu te bilo koje slušalice nosim na maksimumu.

 

...pise da slusalice imaju dobar zvuk zahvaljujuci PET membrani od 40mm, sta bi to bilo?

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ja sam ih imao na glavi, udobne su i zvuk je ok. Imaju razdjelnik tako da se jos jedne sluske mogu prikljucit na njih pa se moze slusat udvoje ili ih testirat istodobno sa vasim headphone dailydriverom. Moj je HiFiMAN RE-00 od kojih su zamjetno losije.

Life is great
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 14:51 (bruno03).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

jos su danas na akciji, pitanje ak ih se uopce nadje gdje..

14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ma bit će ti i sutra i preksutra dok se ne proda. Recimo u lidlu na knežiji ih ima puna kutija

Life is great
Moj PC  
0 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

jesu otvorene ili zatvorene?

14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Zatvorene

Life is great
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
bruno03 kaže...

Ja sam ih imao na glavi, udobne su i zvuk je ok. Imaju razdjelnik tako da se jos jedne sluske mogu prikljucit na njih pa se moze slusat udvoje ili ih testirat istodobno sa vasim headphone dailydriverom. Moj je HiFiMAN RE-00 od kojih su zamjetno losije.

 E, onak odokativno, misliš da bi bile i za klince?

Jer sam do sad probao nekoliko jeftinjaka po takvim centrima na glavi od kćeri, i kad se smanje na najmanju veličinu, jastučići više ne pritišću glavu, pa ispadaju s glave i pri malom pomaku.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
CyberDemonVZ kaže...
bruno03 kaže...

Ja sam ih imao na glavi, udobne su i zvuk je ok. Imaju razdjelnik tako da se jos jedne sluske mogu prikljucit na njih pa se moze slusat udvoje ili ih testirat istodobno sa vasim headphone dailydriverom. Moj je HiFiMAN RE-00 od kojih su zamjetno losije.

 E, onak odokativno, misliš da bi bile i za klince?

Jer sam do sad probao nekoliko jeftinjaka po takvim centrima na glavi od kćeri, i kad se smanje na najmanju veličinu, jastučići više ne pritišću glavu, pa ispadaju s glave i pri malom pomaku.

 Ja bih rekao da pritišću, ali su i udubne. Ali opet, ja imam malo veću glavu. Teško mi je reći.

 

https://i.imgur.com/lcj8MKv.png

Life is great
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 21:39 (bruno03).
12 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Hehe, ma da, nisam mislio PRITIŠČU, nego da su uz glavu i da se drže :D

Ako ulovim vremena skočim s malom do Lidla pa probamo ak ih još imaju. Hvala! 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Prodao sam graficku karticu pa cu narucit pojacalo  kako je MewCore predlozio Fiio E10K, a prema recenzijama potpuno se slazem. Kod nas ga ima samo hd multimedia za 745kn pa trazim alternativu i molim vas za pomoc. Amazon 0 bodova jer ne salje u lijepu nasu. Na ebayu sam nasao ovako nesto:
britanski za cca 600 kn sa ukljucenom postarinom

njemacki za 530 kn, besplatna dostava ali je popravljan od strane prizvodjaca (sta mislite o tome?)

btw, nisam jos stigao komentirati DT990 Premium, zelim isprobati na pojacalu i dati konacni dojam. Za sad sam jako zadovoljan 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 9:28 (Icefox).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
djigibao kaže...

 

...pise da slusalice imaju dobar zvuk zahvaljujuci PET membrani od 40mm, sta bi to bilo?

Bo. PET je neka vrsta plastike, to je sve što znam :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
bruno03 kaže...

Zatvorene

 Skocio sinoc do lidla ali kad sam vidio one male jastucice odustao. Nekako mi vise pasu over ear

9 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Icefox kaže...

Prodao sam graficku karticu pa cu narucit pojacalo  kako je MewCore predlozio Fiio E10K, a prema recenzijama potpuno se slazem. Kod nas ga ima samo hd multimedia za 745kn pa trazim alternativu i molim vas za pomoc. Amazon 0 bodova jer ne salje u lijepu nasu. Na ebayu sam nasao ovako nesto:
britanski za cca 600 kn sa ukljucenom postarinom

njemacki za 530 kn, besplatna dostava ali je popravljan od strane prizvodjaca (sta mislite o tome?)

btw, nisam jos stigao komentirati DT990 Premium, zelim isprobati na pojacalu i dati konacni dojam. Za sad sam jako zadovoljan 

 Mođeš i uzeti direktno od Fiio.de za 79 eur s uključenom poštarinom. 

13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Icefox kaže...

Prodao sam graficku karticu pa cu narucit pojacalo  kako je MewCore predlozio Fiio E10K, a prema recenzijama potpuno se slazem. Kod nas ga ima samo hd multimedia za 745kn pa trazim alternativu i molim vas za pomoc. Amazon 0 bodova jer ne salje u lijepu nasu. Na ebayu sam nasao ovako nesto:
britanski za cca 600 kn sa ukljucenom postarinom

njemacki za 530 kn, besplatna dostava ali je popravljan od strane prizvodjaca (sta mislite o tome?)

btw, nisam jos stigao komentirati DT990 Premium, zelim isprobati na pojacalu i dati konacni dojam. Za sad sam jako zadovoljan 

 uzmi sa fiio de ganc novi sa besplatnom dostavom, i miran si

znaš da imaš ganc novi proizvod, i ako što ne bude uredu, lako ih kontaktiraš

iako sumnjam da što bude išlo po zlu, moj je star godinu i pola, kupljen polovni za 350 kn u varaždinu, savršeno radi i pogoni moje dt770 80 ohma idealno, i to na low gainu

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 14:39 (matija656).
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Nisam znao da FiiO DE ima besplatnu dostavu, ovo me možda ponutka da uzmem F9SE koji sam čuo na too loudu na štandu od HD multimedije. Zvuk je bio senzacionalan i iznenađujuće prostran za in ear slušalice, a kvaliteta izrade kao da ih rade za astronaute :D

Kod HD-m su 1000 kn, na FiiO DE 109€što je poprilična razlika. EX1-mkII nisu imali za isprobati, no čine mi se možda čak i interesantnije pošto nisu around ear dizajn već običan kompaktni in ear. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Fiio E10K update: U ponedjeljak sam uplatio (150kn jeftinije nego u HD media), jucer dobio racun i potvrdu da je poslano. Dolazi danas popodne za*eb :)
Fiio.de svaka preporuka!

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2017 16:30 (Icefox).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice