Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.284
|
čitano: 1.119.479
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
fler kaže...

Ako već imaš mogućnost probati prije kupnje - iskoristi ju, za svaki slučaj, pa vidi sam. Iznenadio sam se što nije bio problem (mali stan, slušalice uglavnom koristim po noći), pogotovo nakon pročitanoga po netu ..

ljudi često znaju pretjerivati (pogotovo u audio svijetu), a i ovisi o uvjetima u kojima ih koristiš i glasnoći slušanja glazbe.

 

Krajem godine su bile u prodaji, na PcEx tržnici ..

svakakvih uleta je bilo, ali nitko ozbiljan. Na kraju su završile kao poklon, nije mi se dalo natezati s cjenkanjem.

 

Ako ti nije problem polovno, pogledaj eBay i možda mjesta tipa HeadFi forum, često se zna naći solidna prilika.

 probat ću sigurno, samo si još moram 100% potvrditi da imaju premium verziju u eurounitu, tj u trgovini u čakovcu, i da ih ja mogu uzet u ruke i poslušat prije kupnje na e10k

neki dan sam pitao onako u prolazu dal ih imaju, rekli su da ih imaju (iako je na web stranici raspoloživost u crvenom), samo ih ja nisam vidio, vidio sam samo dt880 pro koje imaju u vitrini na blagajni 

dok ih ne budem imao u rukama, ne budem ni siguran da ih imaju u trgovini

šeta što si tamo prodavao, jer na njuškalu ih nisam vidio (ili sam pogodio gledati točno u krivo vrijeme, ili dok ih nije bilo / bile su prodane) 

jer da sam ih vidio, možda bi se uspijeli nekako dogovoriti :D

 

a kupovanje sa ebay-a i nečega polovnoga van hrv, ne želim razmatrati nikako

nikad ne znaš koju glupost možeš dobiti i u kojem stanju

polovno kod nas uzimam ako mogu provjeriti prije kupnje, ili ako znam da neću bit zeznut 

ali više preferiram kupnju ganc novih stvari, najviše zbog toga jer sam onda siguran da sam ja prva osoba koja je stavila ruke na proizvod, i da mora bit u funkcionalnom stanju kako mora bit i kako je proizvođač to zamislio, a i garancija mi je tu isto tako veliki plus (iako sa kvalitenijim stvarima nebi trebalo biti nikakvih problema)

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
9 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Kad sam ja uzimal dt 990 u Eurounitu, bez problema su mi dali da probam. Još je čovjek mene pital, dal želim isprobati prije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
puls4R kaže...

Do 100$ najbolji DAC/Amp combo po meni je FX Audio DAC-X6. Jos je i najjeftiniji od spomenutih i dode oko 65$. Isti DAC kao u M3 al velika prednost preko M3 i E10K je poseban adapter za struju umjesto USB-a te malo bolji ampovi opcenito. Dakle dosta slican zvuk, ali lakse ce se nosit s gladnijim slusama tipa K712, HD650 itd. 

 

 Citam da je samo utor za slusalice pod pojacalom a ostali konektori ne ili sam ja nesto pobrkao?

 

 I should mention that there is a headphone amplifier on this board as well, so at $58~$60 this is a steal. All of the other outputs are unamplified.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
roby27 kaže...
puls4R kaže...

Do 100$ najbolji DAC/Amp combo po meni je FX Audio DAC-X6. Jos je i najjeftiniji od spomenutih i dode oko 65$. Isti DAC kao u M3 al velika prednost preko M3 i E10K je poseban adapter za struju umjesto USB-a te malo bolji ampovi opcenito. Dakle dosta slican zvuk, ali lakse ce se nosit s gladnijim slusama tipa K712, HD650 itd. 

 

 Citam da je samo utor za slusalice pod pojacalom a ostali konektori ne ili sam ja nesto pobrkao?

 

 I should mention that there is a headphone amplifier on this board as well, so at $58~$60 this is a steal. All of the other outputs are unamplified.

 

Nisam siguran al mislim da je line out samo za bypass tj. da koristis DAC od FX-a sa drugim pojacalom. E sad jel taj signal pojacan sa kojim od ovih amp-ova na FX-u, mislim da nije. Vise snage ces dobit preko headphone outa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 22:04 (puls4R).
10 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav,što mislite o ovima tu Sony MDR-EX15AP(u mall.hr ih ima za 75kn).

Zanima me ako ih je netko koristio pa da mi zna reći kakve su jer mi je dosta bitan bass(inače slušam bass boosted pjesme pa zato)

 

Dali se razlika primjeti u earphone slušalicama npr. između ovih sony-evih i neke za 200-300kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav svima


Htio bih si kupiti over-ear, zatvorene slušalice, cijenom oko 300/400 kn.

Bez mikrofona, s 3,5 mm konektorom.
Tražim neutralne slušalice (kojima bih mogao slušati glazbu i gledati filmove i sl.).
Također, udobnost mi je jako bitna stavka.


Vidim da mi po svemu Audio-Technica ATH-AVC200 odgovaraju, ali sam vidio na par stranica ranije da je netko rekao da je zvuk jako loš.

Ima li netko iskustva sa AKG K52/72/92?

 

Što se cijene tiče, mogao bih se recimo protegnuti do max 500kn, ako se za nešto baš isplati protegnuti.

 

Koji shop bi preporučili? Odgovarao bi mi shop u zg/os ili neki drugi s dostavom
muziker.hr (visok iznos dostave, ali besplatno >500kn)
mediastore music shop (49kn dostava)
Conrad (30kn dostava)
Sonus art (po cijeni jedino AVC200)

Neki drugi.

0 ATH-AVC200
0 AKG K52
0 AKG K72
0 AKG K92
1 nešto drugo
Watercooled CPU. Pošalji PP, ako te nešto zanima. Sponsored by Noiseblocker.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

jel ima itko da je kupio neke jeftinjare preko e-baya(nije bitna marka), a da su bile top što se tiče zvuka i svega. Ako ima može prijedlog.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Preko uha, u uho? Uzeo sam in-ear Rock Zircon preko aliexpressa za nekih 50 kn, topla preporuka. 

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Arto kaže...

Preko uha, u uho? Uzeo sam in-ear Rock Zircon preko aliexpressa za nekih 50 kn, topla preporuka. 

 daj link :D

9 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
49% motherfucker, 51% son of a bitch
7 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

dombak1608, Audio-Technica ATH-M20 X

Probaj vidjeti ove, iskreno ne znam sad napamet jel imam te il M30, ali zvuk je odličan. Najbolji zvuk od svih slušalica koje sam probao oko te cifre, iako su preferirane za muziku solidne su i za ostalo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 11:26 (Maxi16).
12 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Maxi16 kaže...

dombak1608, Audio-Technica ATH-M20 X

Probaj vidjeti ove, iskreno ne znam sad napamet jel imam te il M30, ali zvuk je odličan. Najbolji zvuk od svih slušalica koje sam probao oko te cifre, iako su preferirane za muziku solidne su i za ostalo.

Vidim da je impedancija 47 ohm. Hoću li imati problema, jer ih koristim direktno na laptopu/računalu s integriranom?

Nije mi bitno da su glasne.

EDIT: vidim da ljudi po internetu pišu da <150 ohm nebi trebalo predstavljati problem za integriranu.

Watercooled CPU. Pošalji PP, ako te nešto zanima. Sponsored by Noiseblocker.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 12:02 (dombak1608).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
dombak1608 kaže...
Maxi16 kaže...

dombak1608, Audio-Technica ATH-M20 X

Probaj vidjeti ove, iskreno ne znam sad napamet jel imam te il M30, ali zvuk je odličan. Najbolji zvuk od svih slušalica koje sam probao oko te cifre, iako su preferirane za muziku solidne su i za ostalo.

Vidim da je impedancija 47 ohm. Hoću li imati problema, jer ih koristim direktno na laptopu/računalu s integriranom?

Nije mi bitno da su glasne.

EDIT: vidim da ljudi po internetu pišu da <150 ohm nebi trebalo predstavljati problem za integriranu.

 Neces imati problema, kupi i uzvaj.

13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

evo mali update situacije sa dt880 premium

 

bio sam danas u eurounitu da provjerim stanje za dt880 premium i dal mi fiio može vozit 250 ohma, te koliko se čuje van njih dok se muzika pušta

isprobao na dt880 pro, jer su samo njih imali u 250 ohma verziji

fiio na high gainu pogoni 250 ohma bez problema, i može se zvukom doć do bolno glasno

sound leak nije loš, koliko sam skužio onako na brzinu, osobno mi se ne čini kao nešto strašno, ali točno dal bi to kome smetalo kad bi ih imao doma, me još uvijek malo kopa (prvenstveno zbog cure koja je metar od mene na krevetu)...

 

na stranici imaju izvješeno dt880 premium 32 ohma i 600 ohma, ali ih nemaju u trgovini na zalihi (trenutno) i dal će ih imat nisu sigurni, dok se 250 ohma ne spominje nigdje na stranici (osim u pro varijanti)

ali, na sreću (to su mi provjerili direktno dok sam bio u trgovini), postoji mogućnost da se naruči direktno od beyera dt880 premium 250 ohma i da se dostavi kod njih u trgovinu (prednost toga što su službeni dobavljač za beyer u hrv)

jedino se u toj situaciji mora ostavit akontacija (što razumijem), i čeka se do 3 tjedna da dođu u trgovinu, jer pošiljka od beyera im obično dolazi jednom mjesečno u trgovinu 

cijena za naručivanje od beyera je ista kao i na web stranici, dakle 1.200,00 kn za premium modele

 

dakle opciju da ih kupim, iako ih nema u trgovini, imam 

jedino se još moram definitivno odlučiti dal ih uzimam ili ne, tj dal prodajem dt770 ili ne, jer dt880 nebi ni uzimao prije nego li bi prodao dt770 ili imao sigurnog kupca

a to kombiniranje za kupnju,  ne znam što da radim...

mogu ih naručiti, ali što ako dt770 ne budem mogao lako prodati ?? nove će mi doć, a dt770 će onda stajati doma tko zna koliko (isto kak su mi i cloudice stajale doma skoro pola godine)

sa druge strane, ako prodam dt770, u najgorem slučaju moram čekati 3 tjedna dok mi nove ne dođu, što mi je sigurnija opcija, ali će me čekanje izluditi :D

ako se tko interesira za dt770, nek pošalje PM, pa ćemo  vidit kako bude, jer za sad još ne stavljam oglas da prodajem

tako da, za ovo moje kemijanje oko prodaje dt770 se zna samo tu u temi i na onima koji ovo vide

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

koje uzet za istu cijenu na gearbestu?? koje imaju bolji zvuk??

 

Meizu EP51 - https://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_392339.html?wid=21

 

ili 

 

Xiaomi Bluetooth Music Sport Earbuds - https://www.gearbest.com/sports-fitness-headphones/pp_560728.html

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

isprike za dupli

dal bi mi se mogao na PM, javiti netko tko je kupovao ili kupio slušalice sa muziker shopa...

imam par pitanja pa bi bio zahvalan da mi se netko javi

 

unaprijed hvala 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
https://www.muziker.hr/akg-k92

Nije zlato sve sto sija!😁
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
volegradele kaže...
https://www.muziker.hr/akg-k92

Nije zlato sve sto sija!😁

Ako ukupan iznos u narudžbi nije viši od 500 Kn, dodajemo uz navedene cijene, za dostavu na područje Hrvatske trošak za prijevoz 110 Kn za svaku narudžbu. 
Ako je cijena viša od 500 Kn, ne dodajemo nikakve dodatne troškove prijevoza. 

Ali...

 

Ovaj tjedan će vaš zdravi razum napasti ova akcija:

Besplatna dostava za svaku narudžbu veću od 250 Kn

Akcija besplatne dostave traje do 06.04.2018.

 

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
volegradele kaže...
https://www.muziker.hr/akg-k92

Nije zlato sve sto sija!😁

 vidio sam tu ponudu vec al bas zato nisam stavio link radi shipinga ;)

9 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Trebam preporuku za in ear bežične slušalice, budžet oko 1 000kn. Koristio bi ih uglavnom za vožnju biciklom i povremeno doma. Bitan mi je kvalitetan zvuk sa solidnim basom te da nisu pretihe kad se pojača na max, dakle da imaju dosta jaku glasnoću. Autonomija barem 4, 5 sati do punjenja.

 

Gledao sam Bose Soundsport Free Wireles, cjena je 1500kn, no nisam u mogućnosti ih isprobati u Ronisu, a bitno mi je da imaju jaku glasnoću, u kvalitetu zvuka kod Bose-a ne sumnjam nimalo, ali kao što kažem, bitno mi je da ih se može pošteno pojačati.

 

Može i jeftiniji model ako zadovoljava kriterijima, teško je kupovati napamet bez probe, pa bi bilo zgodno da netko preporuči ono što je i isprobao. 

 

Inače, imam od Bose-a soundlink mini 2, prezadovoljan...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Razmišljam o kupnji ear padsa od velura za svoje m40x. Možda su skloniji skupljanju prašine od onih originalnih ali bolji mi je osjećaj kada mi jastučići od velura dodiruju glavu od onih baš kožnih (iako mi i ta koža djeluje plastično). Pa me zanima odakle je najbolje naručiti i ima li slučajno netko m40x / m50x sa takvim jastučićima pa da baci sliku i kaže neko iskustvo iz prve ruke. Čitam na netu da se neki žale da dolazi do curenja zvuka nakon mijenjanja jastučića a upravo to je razlog zašto sam uzeo m40x. I da, htio bih izbjeći neke ogromne jastučiće ako je ikako moguće 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2018 11:06 (steve90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pogledaj si Brainwavz padove, hybrid bi ti najbolje odgovarali po opisu, ja imam ovalne velour ali na drugim slušalicama,

mislim da je jedan forumaš na temi mijenjao padove na m40x i da je bio zadovoljan, nije previše izgubio na kvaliteti zvuka.

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
steve90 kaže...

Razmišljam o kupnji ear padsa od velura za svoje m40x. Možda su skloniji skupljanju prašine od onih originalnih ali bolji mi je osjećaj kada mi jastučići od velura dodiruju glavu od onih baš kožnih (iako mi i ta koža djeluje plastično). Pa me zanima odakle je najbolje naručiti i ima li slučajno netko m40x / m50x sa takvim jastučićima pa da baci sliku i kaže neko iskustvo iz prve ruke. Čitam na netu da se neki žale da dolazi do curenja zvuka nakon mijenjanja jastučića a upravo to je razlog zašto sam uzeo m40x. I da, htio bih izbjeći neke ogromne jastučiće ako je ikako moguće 

 ne vjerujem da ikoje slusalice imaju bas koznate padove, to ti je sve sinteticka koza sto je i ok. 

 

za kozu mora biti bas poseban znak kao i na obući i pisati genuine leather

16 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Naravno da ih ima od prave kože, samo ih nećeš naći na jeftinim slušalicama.

Split your lungs with Blood and Thunder
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

npr..

16 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Recimo, ZMF ili Audeze.

Gugl vjerojatno zna za još.

 

Split your lungs with Blood and Thunder
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
fler kaže...

Recimo, ZMF ili Audeze.

Gugl vjerojatno zna za još.

 

 Kod Audeze-a mozes birati zelis li pravu kozu ili proteinsku . 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

zmf, audeeze, mrspeakers su jedni od najpopularnijih i najboljih proizvođača kožnih jastučića, je da koštaju kao satana, ali su bomba

mislim da i focal ima na najskupljem modelu kožne perforirane jastučiće, ali ne znam dal imaju dostupno samo jastučiće za kupnju

 

ja bi volio nabaviti od mrspeakers, ether c jastučiće, čine mi se odlični

ali naravno, dobavljivost od ta 3 proizvođača je zahebana, jer su US based firme, i nemaju jeftine jastučiće

 

dalje imaš alternativu kožnih od brainwavza (koje je jako lako nabaviti), amazon i ebay, dekoni isto ima kožnih (ali mislim da su i oni isto US based firma)

ako se sjetim još čega, napišem

s obzirom da tražiš za m40x, brainwavz ti je najbolja opcija jer imaju ovalne i lako su dobavljivi, ostali proizvođači imaju uglavnom okrugle

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.4.2018 16:12 (matija656).
Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice