Spajanje 2x1/4 balnaced na obicne PC zvucnike

poruka: 6
|
čitano: 2.733
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Spajanje 2x1/4 balnaced na obicne PC zvucnike

Dakle, kupio sam Audiophile 192 zvucnu karticu , koja za output ima dva 1/4
zenska balaned mono izlaza (lijevi i desni kanal) i naravno problem mi je
bio to spojiti na obicne 2.1 zvucnike koje imaju jedan mali stereo muski
ulaz, nakon duge muke rijesio to tako sto sam kupio dva muska stereo cinca i
jedan zesnki stereo pa sam "+" od lijevog i "+" od desnog kanala zalemio na
zenski cinc a zemlje od  2 muska objedino i spojio na zemlju zenskog, i
naravno napokon sam dobio stereo zvuk sa basom tj i subwofer je napokon
radio. I sad nakon dugo vremena dosao mi je HOSA YPP-308 sa drugog kraja
svijeta kablel koji je tvornicki napravljen kao ovo sto sam ja napravio
(tako bi trebalo bit) i kad sam spojio naravno ne radi tj. imao sam stereo
zvuk ali bez subwoofera, kako sam dobio 2 ista kabela odbacujem mogucnost da
su defektivni pa me zanima ako mi netko moze objasnit zasto do vraga ne
radi? Pa jeli moguce da ne postoji kabel osim moga rucnog napravljenog koji
bi radio kako treba??

Hvala.

Zvucna: http://www.m-audio.com/products/en_us/Audiophile192-main.html
Kabel: http://www.hosatech.com/hosa/products/ypp-308.html

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2x1/4 balnaced na obicne PC zvucnike

Čekaj chinch ili TRS, ovdje poznat kao "banana" jack?

 

Kod stereo kablova vrh je "desni kanal", prsten je "lijevi kanal", a masa je masa.

Kad se koristi za balansirani kabel onda je vrh "+", a prsten je "-".

 

HOSA ne izgleda kao kabel koji bi poslao signal kako tebi treba. On skuplja stereo signale

ili razvodi ovisi sa koje strane gledaš.

Zapravo ono što si napravio - dobro si napravio, s time što bi recimo balansirani izlaz iz tvoje kartice

imao smisla (i radio bi) kad bi taj izlaz spojio u aktivne monitore sa balansiranim ulazima.

Onda bi uzeo dva kabla sa 2 "muška" TRS stereo jacka i spojio ih u monitore i to bi bilo to.

 

Ako pak spajaš izlaz iz kartice na kompjutorske zvučnike ne zamaraj se balansiranim izlazima

kad kompjutorski zvučnici ionako ne koriste takvu vrst spajanja (zapravo ja ne znam za model koji to koristi).

 

Pozdrav 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2x1/4 balnaced na obicne PC zvucnike

Da TRS, moja greska.

...

 

Ne bi se ja zamarao balansiranim izlazima da ne moram jer moja zvucna ima samo takve izlaze znaci znaci jedan stereo zenski jack u ulozi balanciranog lijevog signala i i jos jedan takav u ulozi desnog signala pa sam morao kemijat da dobijem jedan normalni stereo signal, taj hosa kebel koji sam naveo koristi iste jackove i izgleda isto kao i moj pa sam mislio da ce interno napraviti istu stvar a cemu bi drugo mogao slutit stvarno ne znam, a moje je pitanje da li uopce onda postoji tvornicki takav kabel koji bi radi ovo sto ja??

Usput evo i slike sto sam tocno radio:

 

http://img355.imageshack.us/my.php?image=spojgq1.jpg

16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2x1/4 balnaced na obicne PC zvucnike

Pa po mom skromnom mišljenju, ako je sve dobro zalemljeno i izgleda kao kabel (ne znam kako bih se drukčije izrazio)

onda je to što si napravio OK. Radi i zašto sad sumnjati da li je to u redu, kad je u redu.

 

Inače balansirani konektori (ulazni, izlazni) služe za izbjegavanje šuma ili bruma koji kablovi proizvedu.

Provodi se isti signal kroz dva voda ( i "+" vodom i "-" vodom) samo što mu je na minusu obrnut polaritet.

To pomaže izbjegavanju smetnji tako što na kraju tamo gdje dovodiš signal imaš dva vala u protufazi,

ali smetnje koje su djelovale na signal su djelovale na isti vod jednako, pa time možeš odvojiti signal od šuma.

Upiši u google balanced input/output pa će ti brzo postat sve jasnije.

 

Na stereo kablu je onako kako si i ti spajao - na "+" je desni kanal, na "-" je lijevi, masa je masa. I sad

ako usporediš shemu koju si ti napravio i kabel koji si naručio - vjerojatno nije isto.

 

Kad bi imao studijske monitore ili neki sličan sistem sa balansiranim ulazom možda bi ti pasao kabel koji

si naručio - a ovako ti radi kabel koji si sam napravio.

Da li postoji kabel koji si ti napravio negdje u prodaji - neznam, ali isto tako ne znam zašto tvoj ne valja,

odnosno zašto ga ne koristiti ako sve radi.

 

Pozdrav

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2x1/4 balnaced na obicne PC zvucnike
Level 1 kaže...

Da li postoji kabel koji si ti napravio negdje u prodaji - neznam, ali isto tako ne znam zašto tvoj ne valja,

odnosno zašto ga ne koristiti ako sve radi.

 

Pozdrav

 

 Moj kabel radi ok, ali to je ono boze sacuvaj sve izljepleno izolirbanom, ne bog zna kakvi lemovi i tako, htio sam jednostavno imat tvornicko rjesenje koje mogu silovitije ukapcat izkapcat : )
16 godina
neaktivan
offline
Spajanje 2x1/4 balnaced na obicne PC zvucnike

Nemoguće da ne znaš nekoga u svojoj bližoj ili daljoj okolici tko to ne bi znao napraviti OK.

Ako imaš dobre konektore i komad kabla i netko ti to zalemi - to je OK.

 

Ili traži po dućanima, no ne vjerujem, osim ako ne nađeš dvije mono banane muške - koje onda

idu u jedan ženski stereo koji paše za tvoje zvučnike.

Takav bi ti radio.

 

Pozdrav

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice