USB 2.0 Hi-Speed Flash memory stick.

poruka: 20
|
čitano: 9.322
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
USB 2.0 Hi-Speed Flash memory stick.
pitanje

-nedavno sam dobio na poklon USB 2.0 8Gb. Hi-Speed,Flash memory stick.   navodno u sebi ima samsungovu memoriju. na property piše da ima 8 Gb. memorije. kad sam ga -napunio sa filmovima stalo je cca. 4.3 Gb. a na property pokazuje da je skroz zauzeta memorija od 8Gb.  Neodlučan

 

-zanima me dali je usb. u kvaru ili je to jednostavno tako da više na njega nemože stati podataka. nisam ga formatirao.

 ako bi ga trebalo formatirati objasnita kako. FAT,FAT32??,sa kojim programom. 

 

-USB  Flash memory stick sam dobio bez papira,i no name je.      

-također me zanima dali se USB 2.0 Hi-Speed,Flash memory stick može koristiti kao ram memorija i kako.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 2:20 (Nobleman).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
RE: USB 2.0 Hi-Speed Flash memory stick.
Nobleman kaže...

-nedavno sam dobio na poklon USB 2.0 8Gb. Hi-Speed,Flash memory stick.   navodno u sebi ima samsungovu memoriju. na property piše da ima 8 Gb. memorije. kad sam ga -napunio sa filmovima stalo je cca. 4.3 Gb. a na property pokazuje da je skroz zauzeta memorija od 8Gb.  Neodlučan

 

-zanima me dali je usb. u kvaru ili je to jednostavno tako da više na njega nemože stati podataka. nisam ga formatirao.

 ako bi ga trebalo formatirati objasnita kako. FAT,FAT32??,sa kojim programom. 

 

-USB  Flash memory stick sam dobio bez papira,i no name je.      

-također me zanima dali se USB 2.0 Hi-Speed,Flash memory stick može koristiti kao ram memorija i kako.

1. Da nisi prekopirao skrivene ili sistemske datoteke na stick pa ih ne vidis? Formatiraj stick iz Windowsa (FAT32), pogledaj koliko onda prijavljuje slobodnog prostora, presnimi jednu veliku datoteku, provjeri koliko onda ima slobodnog prostora.
2. USB stick se ne moze koristiti kao RAM, moze se jedino u Visti koristiti za ReadyBoost.
16 godina
neaktivan
offline
RE: USB 2.0 Hi-Speed Flash memory stick.
Mislim da ne može.
16 godina
neaktivan
offline
RE: USB 2.0 Hi-Speed Flash memory stick.
Nobleman kaže...

-nedavno sam dobio na poklon USB 2.0 8Gb. Hi-Speed,Flash memory stick.   navodno u sebi ima samsungovu memoriju. na property piše da ima 8 Gb. memorije. kad sam ga -napunio sa filmovima stalo je cca. 4.3 Gb. a na property pokazuje da je skroz zauzeta memorija od 8Gb.  Neodlučan

 

-zanima me dali je usb. u kvaru ili je to jednostavno tako da više na njega nemože stati podataka. nisam ga formatirao.

 ako bi ga trebalo formatirati objasnita kako. FAT,FAT32??,sa kojim programom. 

 

-USB  Flash memory stick sam dobio bez papira,i no name je.      

-također me zanima dali se USB 2.0 Hi-Speed,Flash memory stick može koristiti kao ram memorija i kako.

 Ti si čini se još jedan u nizu, na crno nabavljenih stickova.

Stickovi su brandani na veći kapacitet, a stvari je zapravo puno manji.

Aktualna ''fora'' pogotovo ako uzimaš preko eBaya.

Na PCE se baš pisalo oko toga.

Primjer - lik kupio stick od 32GB za 300 dolara, kad mu je došao, nije radio, kad ga je otvorio,
imao je što i vidjeti. Komad kabla od USB-a.

Evo slika da vam to vjernije predočim :D


Ako si u mogućnosti, traži od lika povrat love, ukoliko se dosada već nije ''izgubio''.

► Intel Core 2 Duo E6750 (L719A782) || abit iX38 QuadGT || 2x1GB Crucial Ballistix PC5300 || XFX GF8800GT 512MB DDR3 || Western Digital Caviar 320GB AAKS || LG GSA-H66N || Corsair VX450W || Antec SLK3000B-EU ||
16 godina
neaktivan
offline
USB 2.0 Hi-Speed Flash memory stick.

Ja sam imao sličan problem, naime USB od 4GB je pokazivao vrijednost od 3GB; možeš mislit' anger managementa...

 

Uglavnom, postoji jednostavno rješenje za "otključavanje" diska.. Nisi napisao USB kojeg proizvođača..

 

ALI! kod tebe je možda USB tvornički podijeljen na 2 particije... Pogledaj u disk managementu (desnom tipkom na MyComputer/Manage - Disk Management)

što ti kaže... možda ga treba samo re-formatirati, ako hoćeš 1 particiju...

 

Teško je ovako napamet reći.. postavi screenshot da vidim...


Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: USB 2.0 Hi-Speed Flash memory stick.
prihvaćeno rješenje
mbaksa kaže...
Nobleman kaže...

-nedavno sam dobio na poklon USB 2.0 8Gb. Hi-Speed,Flash memory stick.   navodno u sebi ima samsungovu memoriju. na property piše da ima 8 Gb. memorije. kad sam ga -napunio sa filmovima stalo je cca. 4.3 Gb. a na property pokazuje da je skroz zauzeta memorija od 8Gb.  Neodlučan

 

-zanima me dali je usb. u kvaru ili je to jednostavno tako da više na njega nemože stati podataka. nisam ga formatirao.

 ako bi ga trebalo formatirati objasnita kako. FAT,FAT32??,sa kojim programom. 

 

-USB  Flash memory stick sam dobio bez papira,i no name je.      

-također me zanima dali se USB 2.0 Hi-Speed,Flash memory stick može koristiti kao ram memorija i kako.

1. Da nisi prekopirao skrivene ili sistemske datoteke na stick pa ih ne vidis? Formatiraj stick iz Windowsa (FAT32), pogledaj koliko onda prijavljuje slobodnog prostora, presnimi jednu veliku datoteku, provjeri koliko onda ima slobodnog prostora.
2. USB stick se ne moze koristiti kao RAM, moze se jedino u Visti koristiti za ReadyBoost.
 Da, XP će ti dati FAT32... Ako imaš prilike, formatiraj ga u Visti na NTFS.. Radi super.. Format traje malo duže ;)

Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
16 godina
neaktivan
offline
RE: USB 2.0 Hi-Speed Flash memory stick.
USB sitick sa npr 4 GB,ima ukupno 4 GB,ali možete pohraniti samo 3.77 GB na njega.Jer ostali megabajti su za driver(da se USB sam prijavi na PC-bez dodatne instalacije drivera).
--
Probaj ga formatirat,ne trebaš nikakav program,imaš u Windowsu,desni klik,format,i dalje te sve vodi.
--
:)
16 godina
moderator
online
RE: USB 2.0 Hi-Speed Flash memory stick.
PCMaster kaže...
USB sitick sa npr 4 GB,ima ukupno 4 GB,ali možete pohraniti samo 3.77 GB na njega.Jer ostali megabajti su za driver(da se USB sam prijavi na PC-bez dodatne instalacije drivera).
Totalno si promasio. Stvar je u tome sto je stick deklariran na 4 milijarde bajtova, a ne na 4294967296 bajtova, odnosno ono sto uglavnom svi mi, i Windowsi, smatramo pod gigabajtima (gigabajt = 1024 megabatja, megabajt = 1024 kilobajta itd.). Za vise informacija pogledaj ovdje.
16 godina
protjeran
offline
USB 2.0 Hi-Speed Flash memory stick.

tako je i kod hard diskova kupiš 160GB (npr.) i imaš zapravo 150 i nešto sitno gigabajta

zasto im je toliki problem racunati 1gb=1024MB ?  lijepo oni zaokruže broj na 1000


Athlon64 x2 5000+ @ 2.99GHZ, 2GB DDR2 667,DFI Infinity SLI II-M2, nVidia 8800gts
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: USB 2.0 Hi-Speed Flash memory stick.
te-kom kaže...

 

zasto im je toliki problem racunati 1gb=1024MB ?


 Ovako izgleda vise, prije ces kupiti! :D
16 godina
neaktivan
offline
RE: USB 2.0 Hi-Speed Flash memory stick.
Luka kaže...
te-kom kaže...

 

zasto im je toliki problem racunati 1gb=1024MB ?


 Ovako izgleda vise, prije ces kupiti! :D
 Smijeh ..eh, reklamiranje... Bogataš

Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
16 godina
neaktivan
offline
RE: USB 2.0 Hi-Speed Flash memory stick.
a koliko tek "izgubis" na disku od 1 TB? veci gubitak nego neki laptop-i u prodaji imaju ukupan hdd kapacitet.
16 godina
protjeran
offline
USB 2.0 Hi-Speed Flash memory stick.

pa što je veči disk to više gubiš

i disk od 1TB ima ~933 GB Smijeh ni blizu terabajta


Athlon64 x2 5000+ @ 2.99GHZ, 2GB DDR2 667,DFI Infinity SLI II-M2, nVidia 8800gts
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: USB 2.0 Hi-Speed Flash memory stick.
Nobleman kaže...

-nedavno sam dobio na poklon USB 2.0 8Gb. Hi-Speed,Flash memory stick.   navodno u sebi ima samsungovu memoriju. na property piše da ima 8 Gb. memorije. kad sam ga -napunio sa filmovima stalo je cca. 4.3 Gb. a na property pokazuje da je skroz zauzeta memorija od 8Gb.  Neodlučan

 

-zanima me dali je usb. u kvaru ili je to jednostavno tako da više na njega nemože stati podataka. nisam ga formatirao.

 ako bi ga trebalo formatirati objasnita kako. FAT,FAT32??,sa kojim programom. 

 

-USB  Flash memory stick sam dobio bez papira,i no name je.      

-također me zanima dali se USB 2.0 Hi-Speed,Flash memory stick može koristiti kao ram memorija i kako.

Može biti da je fake stick, ili neispravan stick.
Formatiraj ga u FAT32, provjeri u managementu koliko je prostora slobodno na njemu.
Zatim probaj na njega iskopirati neki ISO image igre recimo od 6GB.
Trebao bi stati cijeli, ako ne stane, stick je u banani.
16 godina
odjavljen
offline
RE: USB 2.0 Hi-Speed Flash memory stick.
te-kom kaže...

pa što je veči disk to više gubiš

i disk od 1TB ima ~933 GB Smijeh ni blizu terabajta


 
Glupo je smatrati da nešto gubiš. Stvar je u tome da se tvrtke koje proizvode diskove strogo drže stvarnih vrijednosti prefiksa. Kilo, mega, giga, tera, peta, eksa... Svi su "zaokruženi" na 0. Informatičari su sj* stvar sa prebacivanjem na 2^10 sustav. Dakle, industrija je u pravu ako gledamo SI sustav, a ne mi koji smatramo da je kilobajt=1024 bajta.

Freak Show Inc.
16 godina
moderator
online
RE: USB 2.0 Hi-Speed Flash memory stick.
Friday kaže...
Glupo je smatrati da nešto gubiš. Stvar je u tome da se tvrtke koje proizvode diskove strogo drže stvarnih vrijednosti prefiksa. Kilo, mega, giga, tera, peta, eksa... Svi su "zaokruženi" na 0. Informatičari su sj* stvar sa prebacivanjem na 2^10 sustav. Dakle, industrija je u pravu ako gledamo SI sustav, a ne mi koji smatramo da je kilobajt=1024 bajta.
Jedini razlog zbog kojeg proizvodjaci racunaju jedinice po SI standardu je sto tako dobivaju vece brojeve. Namigiva Nije industrija u pravu - industrija bi bila u pravu kad bi navodila velicine za oba slucaja, dakle i kad kilo znaci 1000 (a ne da je negdje samo mikroskopskim slovima naznaceno da 1 kB = 1000 B) i kad znaci 1024 (kibibajt, mebibajt, gibibajt...), s tim da istice upravo ove druge vrijednosti jer smo mi u svakodnevnom zivotu baratamo upravo s njima - kad nam operativni sustavi upotrebljavaju te jedinice, a ne jedinice prema SI sustavu. I ako se jednog dana uvedu mebi, gibi itd. prefiksi u Windowse, uopce ne bi bilo cudno da proizvodjaci diskova i dalje ostanu pri SI jedinicama samo zato jer su vece brojke u pitanju.
16 godina
odjavljen
offline
USB 2.0 Hi-Speed Flash memory stick.

Brojevi jesu veći, ali strogo gledajući SI je "zakon" i ne možeš nikome zamjeriti ako se toga drži. Kilobajt od 1024 bajta je "narodski" i nema ozbiljnog razloga da se netko toga drži. Mogao bi netko od proizvođača reći kako smo mi svi krivi za prelazak sa 1000 na 1024 jer prikazujemo kapacitete njihovih uređaja manjima nego što zapravo jesu.

 

Uostalom, danas su svi svjesni razlike između gigabajta i "gigabajta" i nikome to zapravo ne predstavlja problem. Čovjeku koji je kupio disk od 1TB je gubitak od tih "par" giga zanemariv...


Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
RE: USB 2.0 Hi-Speed Flash memory stick.
Friday kaže...

Brojevi jesu veći, ali strogo gledajući SI je "zakon" i ne možeš nikome zamjeriti ako se toga drži. Kilobajt od 1024 bajta je "narodski" i nema ozbiljnog razloga da se netko toga drži.

Jako se varas da je kilobajt od 1024 bajta "narodski" - postoje tehnicki razlozi za to. Gotovo svi danasnji operativni sustavi i dalje rabe te mjerne jedinice. Kad gledas velicinu datoteke u file manageru, dobis je u x1024. Velicina sektora je 512 bajtova, a ne 500 bajtova. Klasteri su po 4096 bajtova, a ne 4000 bajtova. Kad kupujes RAM, takodjer ces dobit kolicinu x1024. Itd. Jedino gdje imamo problema s tim je upravo oznacavanje velicine diskova.
Friday kaže...

Mogao bi netko od proizvođača reći kako smo mi svi krivi za prelazak sa 1000 na 1024 jer prikazujemo kapacitete njihovih uređaja manjima nego što zapravo jesu.

Nesto si krivo povezao. Mi (tko "mi"? mislis, Microsoft? open-source zajednica?) ga prikazujemo ispravnim - ako ces gigabajtnu datoteku spremiti na disk, ona ce na njemu zauzeti gigabajt - osim ako racunas po SI sustavu, odnosno kako racunaju proizvodjaci diskova pa ce u tom slucaju na disku zauzeti 1,024 gigabajta.
Friday kaže...

 

Uostalom, danas su svi svjesni razlike između gigabajta i "gigabajta" i nikome to zapravo ne predstavlja problem. Čovjeku koji je kupio disk od 1TB je gubitak od tih "par" giga zanemariv...

Ako je tebi 70-ak gigabajta zanemarivo - dobro. Mislim da bi te vecina ljudi opisala kao nekog tko se razbacuje prostorom. BTW to je 7% diskovnog prostora! Bi li te smetalo da je cijena diska 7% veca?
16 godina
odjavljen
offline
USB 2.0 Hi-Speed Flash memory stick.

Sva sreća da si bug-ovac pa valjda nećemo dobiti kartone Namigiva

 

Nego, slažem se sa tobom u svemu , ali netko JE kriv zbog pomutnje. Prefiksi su preuzeti iz SI sustava i držim da bismo se trebali držati njihovih stvarnih vrijednosti. Ako nam OS-ovi prikazuju to na drugačiji način onda su kreatori tih OS-ova odgovorni. Držim da je IT industrija u cijelosti trebala naći zajednički jezik, a ne da jedni vuku na jednu a drugi na drugu stranu.

 

70 giga na 1 TB? Nije loše. Iskreno, mislio sam da je manje...


Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
RE: USB 2.0 Hi-Speed Flash memory stick.
Friday kaže...
Sva sreća da si bug-ovac pa valjda nećemo dobiti kartone Namigiva
Prije toga cemo dobit upozorenje da smo odlutali s teme.  Drugim rijecima, i bugovci mogu dobit zuti. Al eto, nadam se da ce se prepoznati edukativna korisnost ove rasprave.
Friday kaže...
Nego, slažem se sa tobom u svemu , ali netko JE kriv zbog pomutnje. Prefiksi su preuzeti iz SI sustava i držim da bismo se trebali držati njihovih stvarnih vrijednosti. Ako nam OS-ovi prikazuju to na drugačiji način onda su kreatori tih OS-ova odgovorni. Držim da je IT industrija u cijelosti trebala naći zajednički jezik, a ne da jedni vuku na jednu a drugi na drugu stranu.
Mozda da zapjevam: kriiivvooooooo jeeeeeeee vrijeeeeeeeeeemmmmmmeeeeeeeeeeeeee.  Na pocetku je razlika bila zamemariva, kako rekoh x1024 je tu zbog tehnickih razloga, pa nije bilo potrebe izmisljati nove prefikse. A ni danas mozda ne bi bilo potrebe za tim da se proizvodjaci diskova (ukljucujuci i flash-memorije i memorijske kartice) i optickih medija nisu odlucili za x1000. Kazem - to je iskljucivo iz marketinskih razloga i to smatram zavaravanjem kupca (isto kao recimo 17"-ni CRT bez navodjenja stvarne vidljive dijagonale) pa bih stoga svalio krivnju na njih, jer je ocito da x1024 nece tako brzo iz informatike - ako ce operativni sustavi poceti koristiti prefikse mebi-, gibi- itd., opet imamo problema ako ce proizvodjaci i dalje oznacavati kapacitet samo u milijardama, trilijunima bajtova (gigabajt, terabajt, po SI prefiksima). Znaci, kako god okrenes, proizvodjaci tvrdih diskova moraju poceti navoditi obje vrijednosti - u suprotnom zavaravaju ili nedovoljno informiraju potrosace.
A da se Microsoft odjednom odluci upotrebljavati prefikse SI (dakle, da ne uvodi mebi, gibi itd.), bilo preko nekog updatea ili u novim Windowsima, mislim da bi to imalo neugodne posljedice za sve.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice