UV tinta za Canon pisač

poruka: 6
|
čitano: 3.769
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
UV tinta za Canon pisač
pitanje

Zanima me ako to postoji i koliko bi to koštalo?Imam Piximu MP510.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: UV tinta za Canon pisač
kakva UV tinta o čemu ti briješ
16 godina
offline
RE: UV tinta za Canon pisač
autorov komentar

Šta ti ne razumiješ?Imaš uv olovke pa s njima pišeš po papiru.Dok pišeš ništa se ne vidi,ali ako posvjetliš sa uv diodom tekst se pokaže.

Pa ja pitam ako je to moguće pisati sa printerom upotrebom posebnih tonera punjenih uv bojom.

 

Diritor je lipo reka
pali smo na dno
homo si skupa na BIRO.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2008 19:35 (Pačo).
16 godina
offline
UV tinta za Canon pisač

čitao sam na netu kako je jedan tip izbušio praznu crnu tintu i ulio uv boju.

poslije je željeni tekst/sliku isprintao u "crnoj" boji.ne znam dal je razrijedio boju.

možeš probat sa starom tintom,samo prvo isperi staru tintu.

 

 

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=0730&id_artikl=073.000.003

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: UV tinta za Canon pisač

Ne postoji uv tinta. Netko je krivo protumačio radi se o sljedečem: Canonova crna foto tinta ima uv komponentu što povečava trajnost slike jer kao što je poznato uv zrake nakon dužeg vremena unistavaju površinu nekog matrijala ak matrijal nema komponentu koja odbija uv zrake. Isto se događa i sa slikama ako su izlođene suncu one brzo izbljede a slike koje su ispisane tintom koja sadrži uv filter traju duže.

16 godina
neaktivan
offline
RE: UV tinta za Canon pisač
prihvaćeno rješenje
Mohokos kaže...

Ne postoji uv tinta. Netko je krivo protumačio radi se o sljedečem: Canonova crna foto tinta ima uv komponentu što povečava trajnost slike jer kao što je poznato uv zrake nakon dužeg vremena unistavaju površinu nekog matrijala ak matrijal nema komponentu koja odbija uv zrake. Isto se događa i sa slikama ako su izlođene suncu one brzo izbljede a slike koje su ispisane tintom koja sadrži uv filter traju duže.

 Ne bi se slozia s tobom... sad ili zbog neznanja ili jer jednostavno nisi shvatia sto covik trazi, ali pogledaj ovo http://www.maxmax.com/aUVBlueInvisibleInks.htm pa ce ti bit jasnije. Dakle, postoje uv tinte, a mozda ih ima na ebayu za nabavit, a onda je jos najbolji hp printer kojem je glava skupa sa cartridgeom, kad se potrosi crna, dobro se ispere, napuni ovom uv tintom i tiska svoje kune, eure, itd. hehehe!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice