Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.400.902
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Jučer čitam članak na Too Loud za neko pojačalo, nećemo o kvaliteti/cijeni uglavnom pa je autor napisao da se sustav može isprobati sa Jamming od Bob Marleya In Dub. 

 

Reko ma mogu to moji Tannoyi odradit, pustim i ostao u šoku. Kad počne bas, prvih 5 najnižih nota basa, drmaju i tresu sobu i odmah notu iznad kao da se upali low pass filter i ugase se basevi. Wtf. Poslušao sam isto na slušalicama i kompletna bas linija se čuje ujednačeno i bez naglašenih nota/frekvencija. 

 

E sad, malo sam čitao o stojnim valovima i da je loša akustika sobe razlog za boomanje određenih frekvencija pa sam pomislio da su u biti te najniže note basa "loše" za sobu i da one bruje a ove koje se ne čuju da su kako trebaji biti. 

 

Ajd nek netko isproba na svom sustavu pa nek napiše. 

 

Znači ili su zvučnici overkill i dalje ili bi sobu trebalo akustički tretirati jer to boomanje imam oduvijek i sa svim zvučnicima. Ima neka formula za izračun te koje frekvencije izazivaju stojne valove u kojim veličinama soba.  

 

Evo samo detalj tog clanka o tome:

 

"Dakle, u ovozemaljskom svijetu, ako želite čuti kako se Grandioso S1, ili bilo koje drugo pojačalo, ponaša u bas području, posegnite za albumom, Bob Marley & The Wailers, In Dub Vol. 1, gdje se nalazi dub verzija antologijske pjesme Jamming, ovdje navedene kao Jamming Version. Budete li čuli muljanje, stopljene bas frekvencije ili izostanak srednjetonskog i visokotonskog područja te konačno, izostanak široke i duboke pozornice, znajte da vam se pojačalo (a možda i čitav sustav, uključujući i prostoriju u kojoj slušate) nalazi u velikim problemima.

 

S druge strane, budete li čuli precizan, čvrst i snažan bas, široku i duboku pozornicu punu ‘reggae ukrasa’ u ostatku spektra, imate posla s vrhunskim pojačalom kao što je Grandioso S1. Nemojte ovo olako shvaćati i pomisliti da se radi o banalnom glazbenom materijalu. "

 

To sto ti se desilo si i sam najbolje opisao (i sam imam tih problema sa manjim zvucnicima od tvojih) kod mene se ista stvar desava i nema neka pomoci jer se (u mom slucaju) radi o malom prostoru (2,5m sirina, 2,3m visina i 5m duzina) gdje mi bass booma na lijevoj strani sobe konkretno 64-68Hz freq ali i sub bass, kojeg moji zvucnici ne mogu odsvirati, a radi se o 32-34Hz freq

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2019 11:58 (djigibao).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
gocc01 kaže...

Jučer čitam članak na Too Loud za neko pojačalo, nećemo o kvaliteti/cijeni uglavnom pa je autor napisao da se sustav može isprobati sa Jamming od Bob Marleya In Dub. 

 

Reko ma mogu to moji Tannoyi odradit, pustim i ostao u šoku. Kad počne bas, prvih 5 najnižih nota basa, drmaju i tresu sobu i odmah notu iznad kao da se upali low pass filter i ugase se basevi. Wtf. Poslušao sam isto na slušalicama i kompletna bas linija se čuje ujednačeno i bez naglašenih nota/frekvencija. 

 

E sad, malo sam čitao o stojnim valovima i da je loša akustika sobe razlog za boomanje određenih frekvencija pa sam pomislio da su u biti te najniže note basa "loše" za sobu i da one bruje a ove koje se ne čuju da su kako trebaji biti. 

 

Ajd nek netko isproba na svom sustavu pa nek napiše. 

 

Znači ili su zvučnici overkill i dalje ili bi sobu trebalo akustički tretirati jer to boomanje imam oduvijek i sa svim zvučnicima. Ima neka formula za izračun te koje frekvencije izazivaju stojne valove u kojim veličinama soba.  

 

Evo samo detalj tog clanka o tome:

 

"Dakle, u ovozemaljskom svijetu, ako želite čuti kako se Grandioso S1, ili bilo koje drugo pojačalo, ponaša u bas području, posegnite za albumom, Bob Marley & The Wailers, In Dub Vol. 1, gdje se nalazi dub verzija antologijske pjesme Jamming, ovdje navedene kao Jamming Version. Budete li čuli muljanje, stopljene bas frekvencije ili izostanak srednjetonskog i visokotonskog područja te konačno, izostanak široke i duboke pozornice, znajte da vam se pojačalo (a možda i čitav sustav, uključujući i prostoriju u kojoj slušate) nalazi u velikim problemima.

 

S druge strane, budete li čuli precizan, čvrst i snažan bas, široku i duboku pozornicu punu ‘reggae ukrasa’ u ostatku spektra, imate posla s vrhunskim pojačalom kao što je Grandioso S1. Nemojte ovo olako shvaćati i pomisliti da se radi o banalnom glazbenom materijalu. "

 

To sto ti se desilo si i sam najbolje opisao (i sam imam tih problema sa manjim zvucnicima od tvojih) kod mene se ista stvar desava i nema neka pomoci jer se (u mom slucaju) radi o malom prostoru (2,5m sirina, 2,3m visina i 5m duzina) gdje mi bass booma na lijevoj strani sobe konkretno 64-68Hz freq ali i sub bass, kojeg moji zvucnici ne mogu odsvirati, a radi se o 32-34Hz freq

 Skinuo flac, jedva čekam da dođem doma da testiram :)

10 godina
online
Vaš audio kutak

Znači sve pjesme koje sam ikad pustio imaju odličan i snažan bas ali i sve imaju određene frekvencije naglašenije i uz boom. Ok, to je nešto što se treba riješiti na razini prostorije. 

Ono što me kod ove Jamming zateklo je to što je bas nakon 5. note nestao, pretvorio se u onaj zvuk koji čini bas melodiju na samom početku stvari, prije nego sam bas počne. Ajde da prvih 5 tonova tutnja pa nastavi slabije ali ovo još nisam dozivio. Ostatak je stvari, srednjetonski i visokotonski u redu. 

 

Dal je moguće da soba u potpunosti eliminira frekvenciju? Onda bih to primjetio i prije, sigurno nije prvi puta da se ta nota/frekvencija reproducira u sobi. 

 

Na slušalicama nema booma niti je bas tako snažan kako je za očekivati kad kreneš sa slušanjem neke "in dub" verzije pjesme, ujednačen je kroz cijelu stvar. Probat ću snimit danas video i stavit na youtube. 

 

Primjetio sam da je zvuk na videu koji snimim sa mobitelom puno lošiji sad sa Tannoyima nego sa Zensorima. Isti mobitel, ista pozicija, ista kvaliteta mikrofona 24/96 stereo. 

 

Imam onaj video Nils Lofgren na youtubeu sa Zensorima i Onkyom i puno je bolja, detaljnija i čišća ta snimka nego sad sa Tannoyima. A reko mi lik u Planet Audio da su XT6F popularni u Japanu jer su odlični u malim prostorijama... Nekaj tu ne štima.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Logitech zvučnici na poslu pali test Boba Marleya,  tko bi rekao. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
..

 Skinuo flac, jedva čekam da dođem doma da testiram :)

 link?
jel to jamming instrumental verzija?

naša na jutubu, vidiš imam problem na jednim kutijama, dodaju bas na frekvenciji na kojoj nije u pismi. nažalost to znam odavna s grafova distorzija, a kvragu možda to i je cilj neke određene opreme

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2019 16:33 (dabar_solta_V2).
10 godina
online
Vaš audio kutak

 

Probao sam sad i ja flac, do sada sam slušao sa Deezer hifi i isti drek. Probao na B&O sluškama od mobitela i ok je, nema prenaglašenih tonova niti izostanka istih, valjda zato jer nema sobe 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Jao kako dobro radi sa dacmagicom, na Roksan k3 i focal aria 906, sve izdvojeno i odvojeno, punchy i precizno te u konačnici i dodatni sub bas bez ikakve rezonancije, jako zadovoljan kako to dela, jao jao :D

Srednji lete okolo po sobi, pregršt zvuka, sve fokusirano i precizno, visoki znatno prisutni totalno nenametni.

Mislim da je za tu preciznost, dinamiku i  fokus najviše zaslužan prokleti Roksan, prokleto dobro radi.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2019 17:43 (Zoki B).
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Vaš audio kutak

Imalo bi smisla da su ti tonovi koji oslabe frekvencije ispod one koju zvučnici mogu reproducirati, znači ispod 38Hz ali ne čuju se tonovi viši od tog prvog koji se čuje.. 

 

Možda je V30 i Sabre problem, primjetio sam da je analogni ulaz puno tiši od digitalnih. Jučer sam nakon dugo vremena slušao muziku sa playera preko optike i em je glasnije em je slušljivije, tjeralo me da pojačam. Sad ću prebacit sa moba na usb pa poslušat preko playera/optike.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Imate neki savjet za solidne slusalice s mikrofonom do 300 kn..koristile bi se za online posao i povremeno za gaming
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

testirao i ja Jamming version i meni super zvuci na Dynaudio bm5 mk3. sve lijepo definirano, bas ne bruji, iako je mrvicu glasniji onaj najdbublji ton na basu (ne dumi neg je samo glasniji) , e sad dal je to zbog moje prostorije ili je takva snimka tesko mi je procijeniti. taj efekt mi je jako poznat sa svirki s bendom di se to znalo desit basisti na bas pojacalu, jednostavno su mu neki tonovi na bas gitari bili glasniji.

ugl jako mi se svidja zvuk, sve je lijepo popunjeno-srednji , visoki, niski - stvarno milina. a i takav je aranzman da svaki instrument ima dovoljno svog prostora u mixu.

 

 

kome se da nek poslusa Puscifer-Galilelo i The Arsonist (naravno flac). meni lijep primjer moderne ali dobre i ne prenapadne produkcije (kako to danas najcesce nazalost biva).

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Vaš audio kutak

Znači : 

 

Skinem frequency generator i spojim se bluetoothom. 

 

Malo sam proucavao postavke na pojacalu, na -25 dB je 50% snage. Stavio sam na -15 i krenuo od 30Hz. 

 

Čuje se i ispod tih 38Hz i nema neke razlike između 36 i 39Hz osim promjene note. 

 

Bruji oko 58Hz, bruji oko 78Hz ali i urla na 124Hz, tu negdje. Na 78Hz su počela urlat i vrata od komode, spustim za 2Hz prestane. Oko 100Hz se bas čak i smanjio.

 

Ono kaj nisam očekivao, sjedim u svojem sweet spotu, znači po sredini, glava mi je od stražnjeg zida 30cm, od sredine linije zvučnika 270cm. Zvučnici su za cca 5-10° zakrenuti prema nutra, medusobno razmaknuti 220cm te od straznjeg zida udaljeni 40cm do membrane. 

 

Pustim oko 88Hz, fini bas, okrenem glavu prema lijevom zvučniku i počne mi boomat desno uho iz desnog zvučnika. Okrenem glavu prema desnom, počne boomat lijevi zvučnik u lijevom uhu. 

 

Izravnam glavu na sredinu i nema više booma, samo čisti bas. Tak sam malo vrtio glavom jer mi je bilo fora  

 

Sutra ću napravit neku tablicu, skroz je praktičan taj generator. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Znači sve pjesme koje sam ikad pustio imaju odličan i snažan bas ali i sve imaju određene frekvencije naglašenije i uz boom. Ok, to je nešto što se treba riješiti na razini prostorije. 

Ono što me kod ove Jamming zateklo je to što je bas nakon 5. note nestao, pretvorio se u onaj zvuk koji čini bas melodiju na samom početku stvari, prije nego sam bas počne. Ajde da prvih 5 tonova tutnja pa nastavi slabije ali ovo još nisam dozivio. Ostatak je stvari, srednjetonski i visokotonski u redu. 

 

Pričamo o onom low basu? Na 31. sekundi što dolazi?

Moji mali Marantzovi studio monitori ga odsviraju. Cijeli taj dio. A čujem ga i na slušalicama. No Marantzi su nearfield, i tako ih i slušam... veliki nisu danas dostupni, budem sutra poslušao.

 

Neobično mi je da nestane zvuk... ono što čujem da se na 39. sekundi ponavlja ta fraza bez basa, pa se na 47. vrati.

Koji točno fali?

 

_ _ | - ˉˉ | -_ _ | - ˉˉ | ili ovo poslije?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
10 godina
online
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
gocc01 kaže... 

 

Pričamo o onom low basu? Na 31. sekundi što dolazi?

Moji mali Marantzovi studio monitori ga odsviraju. Cijeli taj dio. A čujem ga i na slušalicama. No Marantzi su nearfield, i tako ih i slušam... veliki nisu danas dostupni, budem sutra poslušao.

 

Neobično mi je da nestane zvuk... ono što čujem da se na 39. sekundi ponavlja ta fraza bez basa, pa se na 47. vrati.

Koji točno fali?

 

_ _ | - ˉˉ | -_ _ | - ˉˉ | ili ovo poslije?

 

Bas tj fraza koja počne na 47 sekundi, drugačiji je od ovog na 31 i identična uvodu na 24 sekunde. Kak se čuje na 24 sekunde, skoro se tako čuje i taj dio kad ostane bez basa. 

 

Znači čuje se _ _ _ / _ _ _ / _ -  / - - - -

 

Ovo boldano izgubi 90% basa koji ima ova linija nižih nota. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Znači : 

 

Skinem frequency generator...

....

 

Sutra ću napravit neku tablicu, skroz je praktičan taj generator. 

 welcome to dark side of measurments

10 godina
online
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
gocc01 kaže...

Znači : 

 

Skinem frequency generator...

....

 

Sutra ću napravit neku tablicu, skroz je praktičan taj generator. 

 welcome to dark side of measurments

 

*by ear

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
8 godina
offline
Vaš audio kutak

zhao cong - moonlight  on spring river 

fallulah -the black cat  neighborhood 

Bos  Scaggs- Thanks to you 

 

 Javite dojmove oko bumijanja itd.  hint : CEO PS audia je rekao da zna testirat  akustiku prostora oko basa na zadnjoj stvari 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Bas tj fraza koja počne na 47 sekundi, drugačiji je od ovog na 31 i identična uvodu na 24 sekunde. Kak se čuje na 24 sekunde, skoro se tako čuje i taj dio kad ostane bez basa. 

 

Znači čuje se _ _ _ / _ _ _ / _ -  / - - - -

 

Ovo boldano izgubi 90% basa koji ima ova linija nižih nota. 

Kod mene ne nestane na način koji si opisao, evo sam preslušao stvar par puta, i na slušalicama i na dva para zvučnika. Moja soba je manja od 20 kvadrata, možda je stvar u rezonanciji prostorije kod vas što se bas ne čuje, i točno određene frekvencije.
Trebalo bi izmjerit frekventni raspon na poziciji slušanja i vidjeti može li se štogod napraviti, možda parametrički ekvilizator, ili malo srediti sobu.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
13 godina
offline
Vaš audio kutak

Jel moze pomoc u procijeni creative zxr zvucne kartice,u Computer universe trgovini kosta nova 1726kn, u Muzikeru.hr dodje 1572kn....

 

Kupljena 31.10.2014,imam i originalnu ambalazu.

 

Kontrolna jedinica nije ni jednom koristena i jos ima originalne naljepnice na sebi....

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 13:50 (lmutak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
lmutak kaže...

Jel moze pomoc u procijeni creative zxr zvucne kartice,u Computer universe trgovini kosta nova 1726kn, u Muzikeru.hr dodje 1572kn....

 

 Krivi podforum. Odi ovdje:
https://www.bug.hr/forum/board/komponente-procjene/122.aspx?sort=old

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
sseennoonn kaže...

BoZ  Scaggs- Thanks to you 

 

 Javite dojmove oko bumijanja itd.  hint : CEO PS audia je rekao da zna testirat  akustiku prostora oko basa na zadnjoj stvari 

 

Boz Scaggs, The Essential Boz Scags, Thanks to You. Great bass track, most systems won’t reproduce the lowest synth note on the end of the first riff. This is where using a proper subwoofer is very revealing. Good vocals

 

https://www.psaudio.com/pauls-posts/pauls-picks/

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
online
Vaš audio kutak

Nije mi se dalo vadit synth pa sam fučkao tu najnižu notu tipkajući po freq generatoru i rekao bih da je to 63Hz koji je jedan od dominantnijih koji boomaju u sobi. 125Hz je najglasniji al zato jer je i najviša nota. 

 

Ok, kaj trebam radit da eliminiram 63Hz? Još je od 42 do 48, pa oko 52 do 58 skoro nestane i zatim ubija na 63 pa opet pada na 70 i ubija na 78. Do 100Hz je svakih 10-15Hz boom a nakon 100Hz ili oko 100Hz sve veći razmak. 

 

Da uzmem manje zvučnike, dal će se ista stvar događati na tim frekvencijama? Stisnuo sam sad zvučnike skroz uz stražnji zid, nije se boomanje ništa pojačalo al se sad taj fantomski bas ipak čuje čak 20% glasnije 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dsp ti treba, ispoliraš to sve u par minuta xD
recimo https://www.minidsp.com/
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Nije mi se dalo vadit synth pa sam fučkao tu najnižu notu tipkajući po freq generatoru i rekao bih da je to 63Hz koji je jedan od dominantnijih koji boomaju u sobi. 125Hz je najglasniji al zato jer je i najviša nota. 

 

Ok, kaj trebam radit da eliminiram 63Hz? Još je od 42 do 48, pa oko 52 do 58 skoro nestane i zatim ubija na 63 pa opet pada na 70 i ubija na 78. Do 100Hz je svakih 10-15Hz boom a nakon 100Hz ili oko 100Hz sve veći razmak. 

 

Da uzmem manje zvučnike, dal će se ista stvar događati na tim frekvencijama? Stisnuo sam sad zvučnike skroz uz stražnji zid, nije se boomanje ništa pojačalo al se sad taj fantomski bas ipak čuje čak 20% glasnije 

 

 

 

Udalji sto vise od zadnjeg-bocnih i svih zidova oko zvucnika...ako ne za stalno onda samo za probu pa vidi kako je onda (ako je moguce).

Također probaj malo mijenjati mjesto slusanja>naprijed ili nazad.

 

Kod mene do booma dolazi kod lijevog zvucnika koji se nalazi na ormaru promjera 60x60cm (slika), dok je desni na stalku.

 Ja sam uspio spustiti tu freq na 64-68Hz za 10dB tako da sam zatvorio straznji port na tom lijevom zvucniku ali onda mi je djelovalo kao da taj zvucnika "ne dise"/ "nema zraka" oko njega kada se slusa mjuza pa sam maknuo to.

 

Ja sam to testirao ovako:

 - laptop spojio sa pojacalom preko 3.5mm>rca

 - na laptopu otisao na Online Tone Generator i polako pustao te niske freq da vidim koja radi taj boom

 - na mobitelu uz pomoc programa Spectroid sam pratio freq i uspoređivao razliku u jacini i vidio koja se najvise istice

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Nije mi se dalo vadit synth pa sam fučkao tu najnižu notu tipkajući po freq generatoru i rekao bih da je to 63Hz koji je jedan od dominantnijih koji boomaju u sobi. 125Hz je najglasniji al zato jer je i najviša nota. 

 

Ok, kaj trebam radit da eliminiram 63Hz? Još je od 42 do 48, pa oko 52 do 58 skoro nestane i zatim ubija na 63 pa opet pada na 70 i ubija na 78. Do 100Hz je svakih 10-15Hz boom a nakon 100Hz ili oko 100Hz sve veći razmak. 

 

Da uzmem manje zvučnike, dal će se ista stvar događati na tim frekvencijama? Stisnuo sam sad zvučnike skroz uz stražnji zid, nije se boomanje ništa pojačalo al se sad taj fantomski bas ipak čuje čak 20% glasnije 

 

 

 Evo da ja podjelim svoje iskustvo sa boomanjem basa, isti zvučnici, ista pozicija isti stalci, Focal Aria 906.

Sa Marantz PM6005 je dosta boomalo na određenim frekvencijama, nisam mjerio ali je boomalo toliko da me živciralo.

Sa Onkyo A9070 se malo smirilo ali je i bas bio slabiji, bilo je dubine ali ne i puncha.

Sa Roksan K3 ima jako puno puncha, ima solidne dubine, kicka pregršt, ali nema boomanja uopće.

 

E sad, Arie su na 8ohma.

Marantz isporučuje 45W na 8ohm, Onkyo 70 a Roksan 140 w na 8 ohm.

 

Da li je boomalo više zbog zvučnog karaktera od Marantza (tamnijeg) ili je do snage samog pojačala, pa može bolje i fokusiranije  gurati zvučnik i držati pod kontrolom, nemrem sa sigurnošću reći, ali mislim da je do snage, Roksan gura male Arie bez distorzije i bez ikakvog boomanja, bas je čist, brz, wood punchy kako i treba biti i precizan, aposlutno kontroliran.

 

Goc, koliko ti je velika soba?

Ako je ispod 20 kvadrata, i s obzirom na udaljenost između zvučnika koju si spominjao, da li zaista trebaš samostojeće zvučnike?

Ima lik na njuškalu Dynaudio emit m20 lik nove prodaje za 3300kn, samo za njih ti treba živina od ampa, slabo osjetljivi i rade na 4ohma ali ako uzmeš amp koji ih može gurati imt ćeš jako, jako dobar zvuk, slušao sma te zvučnike i rade jako dobro, samo traže bolju amplifikaciju.

 

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/dynaudio-emit-m20-garancija-oglas-27205432

 

Ta lik kupuje novo sluša 10tak dana i prodaje, jer nije zadovoljan, pričao sam s njim, možda se možeš i za probu dogovoriti, prodaje dugo zvučnike.

 

Općenito ljudi guraju u male sobe samostojeće zvučnike, i sam sam to prošao, bolje izgledaju mora se priznati, ali da li su bolji odabir za manje prostore, znam da nisu, brdo toga je prošlo kroz mojih 16kvadrata stana, i dok ne budme imao veći dnevni boravak, barem 25kvadrata, male arie ostaju samnom, tek nakon 25kvadrata bi se ponovno usudio samostojeći zvučnik ubaciti.

Žao mi je kad se netko pati a nezadovoljan je a u konačnici novci cure, bio sam i u takvoj situaciji, ako se ikako može pomoći javi se, tu sam:)

 

pozz

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
...

 - na mobitelu uz pomoc programa Spectroid sam pratio freq i uspoređivao razliku u jacini i vidio koja se najvise istice

 mobiteli često imaju kompresor i to jbenog omjera na ulazu s mikrofona pa su samim tim beskorisni za takvu vrstu mjerenja.
ako postoji program u kojem se može zaobič to onda ok.

9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
gocc01 kaže...

Nije mi se dalo vadit synth pa sam fučkao tu najnižu notu tipkajući po freq generatoru i rekao bih da je to 63Hz koji je jedan od dominantnijih koji boomaju u sobi. 125Hz je najglasniji al zato jer je i najviša nota. 

 

Ok, kaj trebam radit da eliminiram 63Hz? Još je od 42 do 48, pa oko 52 do 58 skoro nestane i zatim ubija na 63 pa opet pada na 70 i ubija na 78. Do 100Hz je svakih 10-15Hz boom a nakon 100Hz ili oko 100Hz sve veći razmak. 

 

Da uzmem manje zvučnike, dal će se ista stvar događati na tim frekvencijama? Stisnuo sam sad zvučnike skroz uz stražnji zid, nije se boomanje ništa pojačalo al se sad taj fantomski bas ipak čuje čak 20% glasnije 

 

 

 Evo da ja podjelim svoje iskustvo sa boomanjem basa, isti zvučnici, ista pozicija isti stalci, Focal Aria 906.

Sa Marantz PM6005 je dosta boomalo na određenim frekvencijama, nisam mjerio ali je boomalo toliko da me živciralo.

Sa Onkyo A9070 se malo smirilo ali je i bas bio slabiji, bilo je dubine ali ne i puncha.

Sa Roksan K3 ima jako puno puncha, ima solidne dubine, kicka pregršt, ali nema boomanja uopće.

 

E sad, Arie su na 8ohma.

Marantz isporučuje 45W na 8ohm, Onkyo 70 a Roksan 140 w na 8 ohm.

 

Da li je boomalo više zbog zvučnog karaktera od Marantza (tamnijeg) ili je do snage samog pojačala, pa može bolje i fokusiranije  gurati zvučnik i držati pod kontrolom, nemrem sa sigurnošću reći, ali mislim da je do snage, Roksan gura male Arie bez distorzije i bez ikakvog boomanja, bas je čist, brz, wood punchy kako i treba biti i precizan, aposlutno kontroliran.

 

Goc, koliko ti je velika soba?

Ako je ispod 20 kvadrata, i s obzirom na udaljenost između zvučnika koju si spominjao, da li zaista trebaš samostojeće zvučnike?

Ima lik na njuškalu Dynaudio emit m20 lik nove prodaje za 3300kn, samo za njih ti treba živina od ampa, slabo osjetljivi i rade na 4ohma ali ako uzmeš amp koji ih može gurati imt ćeš jako, jako dobar zvuk, slušao sma te zvučnike i rade jako dobro, samo traže bolju amplifikaciju.

 

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/dynaudio-emit-m20-garancija-oglas-27205432

 

Ta lik kupuje novo sluša 10tak dana i prodaje, jer nije zadovoljan, pričao sam s njim, možda se možeš i za probu dogovoriti, prodaje dugo zvučnike.

 

Općenito ljudi guraju u male sobe samostojeće zvučnike, i sam sam to prošao, bolje izgledaju mora se priznati, ali da li su bolji odabir za manje prostore, znam da nisu, brdo toga je prošlo kroz mojih 16kvadrata stana, i dok ne budme imao veći dnevni boravak, barem 25kvadrata, male arie ostaju samnom, tek nakon 25kvadrata bi se ponovno usudio samostojeći zvučnik ubaciti.

Žao mi je kad se netko pati a nezadovoljan je a u konačnici novci cure, bio sam i u takvoj situaciji, ako se ikako može pomoći javi se, tu sam:)

 

pozz

 

Lik koji prodaje je i lik koji me uveo u svijet hifi-a, kada prvi put cujes pink floyd kod nekoga a da nije na ovim default PC zvucnicima ima poseban utisak na osobu. Moze se s njime dogovoriti, unatoč ovom sarkastičnom djelu oglasa. :D A ovi Dynaudio EMIT M20 zvučnici su meni super pasali kada sam isprobavao jednom, zbilja dobri zvučnici, preporučam barem slušanje.

 

 

 

 

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Je, ponekad treba poslušati iskusnijeg, fala Mustro:)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2019 12:39 (Zoki B).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki
Mozes malo navest dimenzije prostorije (ako vec jesi, sorry)?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
online
Vaš audio kutak

Imam ove Dynaudio spremljene u favorite al opet, moram prvo riješiti Tannoye. Ak velite da M20 treba puno snage, onda bi mojih 80W moglo biti premalo? Nad daje 80W i na 4 i na 8ohma, nema ono da na 4 daje duplo ili blizu. 

 

Lik mi se javio i nudi mi u zamjenu Aurum Cantus Leisure 3SE, traži 7500 za njih na njuškalu. Možda bi bilo ok da su su godinu dana stari al ovak..

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

https://www.whathifi.com/onkyo/a-9155/overview

 

Ovo pojačalo ih kod kolege tjera bez problema!

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice