Da li je 4 mbit/s brza konekcija?

poruka: 64
|
čitano: 50.660
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Da li je 4 mbit/s brza konekcija?
Hej ljudi.Zanima me da li je 4 megabita po sekundi dovoljno brzo.Pročitao sam da je max download/upload brzina 512/100 pa možete li mi reći je li to točno?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Da li je 4 mbit/s brza konekcija?

Sasvim dosta, bolje bi bilo kad bi bilo više, ali više i košta, i ovako plaćamo puno previše, većina Hrvatskih kućanstava i ne može imat veću brzinu od 4Mb/s u downloadu i 256 kb/s u uploadu, zbog loših tel. instalacija.

 

Evo pogledaj koje brzine recimo nudi T-com.

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/maxadsl/brzina

Valentin
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Da li je 4 mbit/s brza konekcija?

dok sam imao 4megabita,bez beda sam na tjubu vrtio 720p..Za neku normalnu kućnu uporabu,više nego dovoljno..

 
0 6 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Da li je 4 mbit/s brza konekcija?
redneck kaže...

dok sam imao 4megabita,bez beda sam na tjubu vrtio 720p..Za neku normalnu kućnu uporabu,više nego dovoljno..

ma na kakvih 4mbs si ti vrtio bez problema filmiće na full hd?? ROFL

ja imam takvu vezu kao i hrpa ostalih ljudi i praktički svaki filmić šteka na 720p i treba čekat da se učita.

realno 4mbs je slaba veza za današnje standarde.

Battlelog CRO_ZeNGe
16 godina
offline
Da li je 4 mbit/s brza konekcija?

10Mbita je pocetak brze veze iako i tu zna stekat 1080p kaj se tice Yt-a 

al kaj se tice torrenta 10Mbita je cist fajn jedino kad skidas vise toga odjednom i imas prikljucen laptop 

mob i jos par racunala na wi fi od rutera onda se gushi mreza i du je idealno od 10 na dalje

bdw veca brzina se ne uzima iskljucivo radi brzeg skidanja nego radi ovih stvari gore koje sam naveo :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2013 15:51 (4mal).
Moj PC  
1 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Da li je 4 mbit/s brza konekcija?
ZeNGe_CRO-mt kaže...
redneck kaže...

dok sam imao 4megabita,bez beda sam na tjubu vrtio 720p..Za neku normalnu kućnu uporabu,više nego dovoljno..

ma na kakvih 4mbs si ti vrtio bez problema filmiće na full hd?? ROFL

ja imam takvu vezu kao i hrpa ostalih ljudi i praktički svaki filmić šteka na 720p i treba čekat da se učita.

realno 4mbs je slaba veza za današnje standarde.

Čovjek je napisao 720p a to nije fullHd.

World Championships: 7, GP started: 308, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,566
13 godina
offline
Da li je 4 mbit/s brza konekcija?

4MBita je dovoljno za 720P YT.

iclock2much
 
16 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Da li je 4 mbit/s brza konekcija?

a koliko je dovoljno za multiplayer igre bez laga  {#} 

I hate doing things !!! Things suck !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Da li je 4 mbit/s brza konekcija?
zoharbizo kaže...

4MBita je dovoljno za 720P YT.

slazem se , imam 4Mbita na 720p ide bez beda na 1080p nekad steka

16 godina
offline
Da li je 4 mbit/s brza konekcija?

nekad steka ahaha dobra fora

meni steka 1080p na 10MBita dosta cesto a i 720p zna u 90% slucajeva bit fajn 

 

Moj PC  
0 19 hvala 0
13 godina
offline
Re: Da li je 4 mbit/s brza konekcija?
Noxer kaže...

a koliko je dovoljno za multiplayer igre bez laga  {#} 

e na to utjece xy cimbenika, od kvalitete servera na kojoj igras, udaljenosti servera,  kvaliteti tvoje veze i udaljenosti tebe od isp centra i njegovog servera

16 godina
online
Re: Da li je 4 mbit/s brza konekcija?
Noxer kaže...

a koliko je dovoljno za multiplayer igre bez laga  {#} 

Da proširim malo odgovor koji je dao sinkee... Najbitniji ti je ping. Ako je on reda veličine nekoliko desetina ms (bez nekih skokova) multiplayer igre će raditi bez problema na praktično bilo kom broadbandu. Ako je lag veliki ili je veza sa serverom nestabilna (bilo zbog tvoje veze, bilo zbog servera ili nečeg trećeg), imaćeš problema sa lagom i ako ti je protok veliki.

 

Ako pitaš zato što ti lagaju igre, moguće je da prelazak na brži paket kod istog providera ne bi rešio problem.

14 godina
neaktivan
offline
Da li je 4 mbit/s brza konekcija?

4 je dovoljno za mp igre.

kratko receno otvori si portove na ruteru xD

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Da li je 4 mbit/s brza konekcija?

Ovako 4 mbs dovoljno da se 750  MB skine u pol sata,720p videi idu bez problema,ping na lolu je 35,jedino 1080p streamovi mi malo lagaju

 
5 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Da li je 4 mbit/s brza konekcija?
4mal kaže...

nekad steka ahaha dobra fora

meni steka 1080p na 10MBita dosta cesto a i 720p zna u 90% slucajeva bit fajn 

 

Daj ti provjeri da to nije 1 Mbit a ne 10 Mbit.

 

11 godina
protjeran
offline
Re: Da li je 4 mbit/s brza konekcija?
ZeNGe_CRO-mt kaže...
redneck kaže...

dok sam imao 4megabita,bez beda sam na tjubu vrtio 720p..Za neku normalnu kućnu uporabu,više nego dovoljno..

ma na kakvih 4mbs si ti vrtio bez problema filmiće na full hd?? ROFL

ja imam takvu vezu kao i hrpa ostalih ljudi i praktički svaki filmić šteka na 720p i treba čekat da se učita.

realno 4mbs je slaba veza za današnje standarde.

Prije svega 720p ti nije Full HD..to je prvo..

Drugo,govorim o nekim srednjim opterećenostima servera klijentima i srednje opterećenoj vezi..

Nekad kad je sve opterećeno,na 4 megabita trza,ali onda i na 10 megabita..

Govorio sam o prosjećnoj uporabi,da kažem "za po doma"..itewkako je dovoljno,ne govorim o standardima..U USA je standard 100/100 megabita..jel i kod nas??{#}

16 godina
offline
Re: Da li je 4 mbit/s brza konekcija?

http://www.speedtest.net/result/2622458441.png

 

kod mene neki drugi ocito problem ruter mi baca errore :/

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2013 17:09 (4mal).
11 godina
neaktivan
offline
Da li je 4 mbit/s brza konekcija?
Hvala svima na odgovorima.Evo ovako:
Ja živim u BiH.Znači meni BA-Eronet naplaćuje internet.Sad imam flat adsl 2mbit/s i downloadi mi idu od 100 kb/s do 200 kb/s,a upload je spor do boga!Zato sam i pitao da li je 4 mbit/s brži (Logično da je).Sad ću upisat ugovor na dvije godine,a to dođe 29 konvertibilnih maraka mjesečno (Znači Neograničen internet).A to je u kunama 118 kuna mjesečno.A sad plaćam oko 96 kn mjesečno.Meni nije do HD ili FullHD videa na YouTubeu,nego do skidanja torrenta.A i važno mi je da mi multiplayer igre rade što brže,da nema mnogo pinga/laga.Igre koje igram online su:CS 1.6,L4D2 i COD 4,COD BLOPS,COD WAW.I idu mi dosta brzo,ali na nekim serverima lag je prevelik.Uglavnom zato sam i postavio pitanje!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Da li je 4 mbit/s brza konekcija?
O da,i na facebooku igram online igre,i ne štopaju nikako.A UberStrike većinom igram. XD
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Da li je 4 mbit/s brza konekcija?
Pa sto se tiče torenta imat ces duplo vecu brzinu , iako brzina torenta jako puno ovisi o kolicini seedera i peerova
I hate doing things !!! Things suck !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Da li je 4 mbit/s brza konekcija?

Koliko generaliziranja o videu.

 

Rezolucija != bitrate

 

Netko može kodirati monstruozno visoku rezoluciju smiješno malenim bitrateom i dobiti sranje, ali sranje u visokoj rezoluciji. Bitrate također može biti i varijabilan i ovisiti o tome koliko se video mijenja, neki frejmovi su zahtjevniji za kodiranje od drugih.

 

Brzi test na dva 1080p videa mi kaže da full HD jubito streamovi koriste prosječan sveukupni (video+audio) bitrate od 4.5-5.5 Mbit/s

0xBADC0DE
 
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Da li je 4 mbit/s brza konekcija?
redneck kaže...
ZeNGe_CRO-mt kaže...
redneck kaže...

dok sam imao 4megabita,bez beda sam na tjubu vrtio 720p..Za neku normalnu kućnu uporabu,više nego dovoljno..

ma na kakvih 4mbs si ti vrtio bez problema filmiće na full hd?? ROFL

ja imam takvu vezu kao i hrpa ostalih ljudi i praktički svaki filmić šteka na 720p i treba čekat da se učita.

realno 4mbs je slaba veza za današnje standarde.

Prije svega 720p ti nije Full HD..to je prvo..

Drugo,govorim o nekim srednjim opterećenostima servera klijentima i srednje opterećenoj vezi..

Nekad kad je sve opterećeno,na 4 megabita trza,ali onda i na 10 megabita..

Govorio sam o prosjećnoj uporabi,da kažem "za po doma"..itewkako je dovoljno,ne govorim o standardima..U USA je standard 100/100 megabita..jel i kod nas??{#}

ispričavam se na pogrešci. {#}

 

a za ovo ostalo ja sam ti iznio mišljenje kako se meni ponaša i mojim poznanicima,

a sad je glupo tvrdit da 4mbs na full hd vrti bez problema ,jer to je netočno.

ali ako ti treba za "po doma" onda je to sasvim ok ,ali napominjem to je realno prespora veza.

 

 

Battlelog CRO_ZeNGe
15 godina
offline
Da li je 4 mbit/s brza konekcija?

Evo sada pogledao 13min na fullhd ovaj video na youtube i nije niti malo zastekalo a veza mi je isto 4Mbit/s

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2013 13:24 (Patrick_cro).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Da li je 4 mbit/s brza konekcija?

Uzmi za primjer Iskon Trio paket

 

5Mbit ti je za Internet

3MBit ti je za TV

 

dakle ako ti je TVbox isključen imaš 8Mbit :)

 

između 4 i 5Mbit nema velike razlike i sasvim je dovoljno za sve, pa i za skidanje torrenata.

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Da li je 4 mbit/s brza konekcija?
Ja sam u BiH,i u nas je Ba-Eronet internet provider.U nas nema trio paket.U stvari ima ali je bezveze naspram onom u hrvatskoj.A sad ću brzo nadogradit na 4mbit/s,opet vam kažem meni nije važna HD rezolucija na YouTubeu,nego mp igre i download/upload brzina za torrente.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Da li je 4 mbit/s brza konekcija?
kikok012 kaže...
opet vam kažem meni nije važna HD rezolucija na YouTubeu,nego mp igre i download/upload brzina za torrente.

Ma za igre ti je i jedan megabit više nego dovoljan.

 

A upstream brzina je na ADSL-u uvijek znatno manja od downstream brzine...

0xBADC0DE
14 godina
offline
Da li je 4 mbit/s brza konekcija?

4Mb/s je k.... o ovce kratko i jasno.  Ali to ne znaš dok ne probaš prave brzine a vi sa 4Mb/s se tješite da je to dobro nije ni u Rumunjskoj i Bugarskoj.... :p

bug caruje, um klade valja
 
3 9 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Da li je 4 mbit/s brza konekcija?
Oldy kaže...

4Mb/s je k.... o ovce kratko i jasno.  Ali to ne znaš dok ne probaš prave brzine a vi sa 4Mb/s se tješite da je to dobro nije ni u Rumunjskoj i Bugarskoj.... :p

normalno da je veća brzina bolja , ali pitanje je da li je 4 Mb/s dovoljno za njegove potrebe !!

zašto bi čovjek bacao novce za veću brzinu ako mu ona realno gledajući ne treba 

I hate doing things !!! Things suck !!!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Da li je 4 mbit/s brza konekcija?
Meni frend ima 4 pa je POKUSAO igrati nfs world.. meni na brzini od 12 zna tu i tamo malo zapeti, jako rijetko ali zna. Brzina igre dosta ovisi i o serverima preko kojih igras. Ako su u pitanju igre moja preporuka ti je da ides bar na 8. Za torrente brzina je dosta relativan pojam...
14 godina
offline
Da li je 4 mbit/s brza konekcija?

Vidim da ima gro TD hajmo ponoviti 4Mb/s je k... od ovce treba velikim slovima?

 

I samo nas kao državu sramotite sa svojim mjerenjima na speedtestu zbog vas i jesmo stoti valjda; svaki k... je ispred nas stručnjaci. :p

 

@Noxer

 

I nije bilo pitanje da li je za njegove potrebe nego da li je to brza veza pogledaj naslov teme.

 

 

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2013 4:31 (Oldy).
 
4 6 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice