Amis 100/100Mbps optika u Hrvatskoj

poruka: 521
|
čitano: 184.343
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amis 100/100Mbps optika u Hrvatskoj

to se i meni dešava! jebote sve je bilo ok do neki dan! LAN radi super ali zato wireless je nemoguć. Restartirao sam ruter bezveze par puta, ali ništa. Jesi zvao ti korisničku službu? ja sam zvao ali odustao zbog čekanja! ja imam isto Eltek, izgleda mi kao totalni šit taj router! Znači mjenjanje kanala pomogne ali ne dugo?

13 godina
offline
Re: Amis 100/100Mbps optika u Hrvatskoj
Cro0707 kaže...
Bok ekipa,

imam Amis optiku 100/100 od prvih dana no sad mi se počeo pojavljivati problem s wirelessom, kanali su pre zagušeni. Promijenim kanal ali to vrijedi opet neko vrijeme pa moram iznova...

Da li netko zna da li Amis ima koji router koji podržava 5 GHz i da li je moguće doći do tog routera u svrhu riješenja problema? Imam Eltek koji radi na 2.4 GHz.

Da li vi imate sličnih problema i kako riješavate isto?

Ja imam Telsey CPL7 i on ima opciju za 5 GHz. Skini si aplikaciju Wifi Analyzer (ako imaš Android) i postavi si mrežu na kanal na kojem ima najmanje mreža.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Amis 100/100Mbps optika u Hrvatskoj

vjerovatno ostali susjedi imaju kanal na automatik pa će mi se problemi ponavljati, ali barem znam što mi je raditi kad se desi problem ponovo! ovaj wi fi analyzer je super! hvala na pomoći! 

13 godina
offline
Re: Amis 100/100Mbps optika u Hrvatskoj

Ta automatska funkcija u većini slučaja zapravo ne radi. Ona bi odmah kad primjeti zagušenje trebala prebaciti kanal, ali eto, ništa od toga. Kod mene kad stavim na automatski stoji samo neki random kanal i tako cijelo vrijeme. Ja sam postavio svoju mrežu na 13. kanal jer na njemu nema ni jedna mreža dok su svi ostali kanali popunjeni.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.9.2017 12:22 (Marko :D).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amis 100/100Mbps optika u Hrvatskoj

i ja sam izabrao 13. Ostali i ako su birali sigurno taj nisu uzeli jer se boje te čudne brojke :-)

15 godina
offline
Amis 100/100Mbps optika u Hrvatskoj

I kod mene od prije nekoliko dana postoji problem sa wireless signalom. Pa sumnjam da svi živimo u istoj zgradi pa su odjednom kanali zatrpani. Preporučeno je izabrati kanal kojem su također susjedni kanali slobodni.
Btw jel mijenjanje kanala riješava problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amis 100/100Mbps optika u Hrvatskoj
steve90 kaže...

I kod mene od prije nekoliko dana postoji problem sa wireless signalom. Pa sumnjam da svi živimo u istoj zgradi pa su odjednom kanali zatrpani. Preporučeno je izabrati kanal kojem su također susjedni kanali slobodni.
Btw jel mijenjanje kanala riješava problem?

Pa trebalo bi riješit, da. Kao što sam napisao u postu gore, skini si Wifi Analyzer ako imaš Android i postavi mrežu na kanal s najmanje mreža.

8 godina
odjavljen
offline
Amis 100/100Mbps optika u Hrvatskoj

Problemi sa Amisom opet ...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amis 100/100Mbps optika u Hrvatskoj
Marko :D kaže...
Cro0707 kaže...
Bok ekipa,

imam Amis optiku 100/100 od prvih dana no sad mi se počeo pojavljivati problem s wirelessom, kanali su pre zagušeni. Promijenim kanal ali to vrijedi opet neko vrijeme pa moram iznova...

Da li netko zna da li Amis ima koji router koji podržava 5 GHz i da li je moguće doći do tog routera u svrhu riješenja problema? Imam Eltek koji radi na 2.4 GHz.

Da li vi imate sličnih problema i kako riješavate isto?

Ja imam Telsey CPL7 i on ima opciju za 5 GHz. Skini si aplikaciju Wifi Analyzer (ako imaš Android) i postavi si mrežu na kanal na kojem ima najmanje mreža.

 

To je baš Amisov router? Sve više me muči problem wirelessa, mislim da su mi dužni isporučiti 802.11n router iz jednostavnog razloga što brzinu koju isporučuju (100/100) nije moguće ostvariti na 802.11g routeru, jel je samo on usko grlo među svim mojim uređajima. Naravno da koristim i kabel ali imam uređaja koji su na wirelessu i na njima ne mogu ostvariti kompletnu uslugu koju plaćam.

10 godina
offline
Re: Amis 100/100Mbps optika u Hrvatskoj

krivo misliš

a da imaš gigabitnu brzinu, kakav bi ti onda trebali wireless ruter isporučiti?

svi provajderi garantiraju brzinu po žici, ne po zraku

13 godina
offline
Re: Amis 100/100Mbps optika u Hrvatskoj
Cro0707 kaže...
Marko :D kaže...
Cro0707 kaže...
Bok ekipa,

imam Amis optiku 100/100 od prvih dana no sad mi se počeo pojavljivati problem s wirelessom, kanali su pre zagušeni. Promijenim kanal ali to vrijedi opet neko vrijeme pa moram iznova...

Da li netko zna da li Amis ima koji router koji podržava 5 GHz i da li je moguće doći do tog routera u svrhu riješenja problema? Imam Eltek koji radi na 2.4 GHz.

Da li vi imate sličnih problema i kako riješavate isto?

Ja imam Telsey CPL7 i on ima opciju za 5 GHz. Skini si aplikaciju Wifi Analyzer (ako imaš Android) i postavi si mrežu na kanal na kojem ima najmanje mreža.

 

To je baš Amisov router? Sve više me muči problem wirelessa, mislim da su mi dužni isporučiti 802.11n router iz jednostavnog razloga što brzinu koju isporučuju (100/100) nije moguće ostvariti na 802.11g routeru, jel je samo on usko grlo među svim mojim uređajima. Naravno da koristim i kabel ali imam uređaja koji su na wirelessu i na njima ne mogu ostvariti kompletnu uslugu koju plaćam.

Teško da ćeš na routerima od ISP-a dobiti brzinu 100/100. Makskmalno što imam je 50/50 preko 2.4 GHz, a 5 GHz nisam probao jer mi neki uređaji ne podržavaju taj standard.

 

Da, to je Amisov router.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice