Amis - da ili ne? izdvojena tema

poruka: 346
|
čitano: 212.558
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Amis - da ili ne?

Usporedbe telsey-a naspram eltek-a

 
Plus:

admin konfe

 

Minus:
wifi kartica je prastara i potegne max 40ak mbps dok na elteku čak do 80mbps ide
grije se u odnosu na eltek koji je uvijek hladan
100mbps lan portovi

 

 

EDIT:

Dobio nazad elteka nakon silnih bezuspješnih poriktavanja da srede probleme sa telsey-em. Ovaj eltek sad ima drukčiji sfp ne znam da li je on presudio, ali VoIP mi sad radi super nema više šumova, net je opet odličan bez padova i iptv je ok makar sam imao nekih sitnih problema no brzo su sve riješili, nadam se da će potrajat ovo dugo jer mi je više tlaka zvat ih. U konačnici mogu reći da je eltek bolji router od telsey-a em je noviji em ima puno bolje konfiguracije sređene, a i još dosta nekih sitnica koje sam kod telsey-a vidio kao minus.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2016 21:07 (Thermal).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Amis - da ili ne?

Novosti za sve one koji su na bakru..

 

Odbija se zahtjev VIPnet d.o.o. za zadržavanjem postojećih veleprodajnih cijena usluga
izdvojenog pristupa lokalnoj petlji, veleprodajnog širokopojasnog pristupa, najma korisničke
linije, do isteka obveznog trajanja ugovornog odnosa između VIPnet d.o.o. i njegovih
maloprodajnih korisnika.

U svom zahtjevu VIP navodi kako je HAKOM donio tri odluke kojima se mijenjaju cijene
naknada veleprodajnih pristupnih usluga HT-a. Ističe kako planirano povećanje svih
veleprodajnih cijena utječe na operativne troškove poslovanja koje procjenjuje na 40 miliona
kuna do 2020., a koji se mogu umanjiti samo uz drastično povećanje maloprodajnih cijena.

 

izvor

http://www.hakom.hr/UserDocsImages/2017/odluke_rjesenja_presude/Rjesenje%20o%20odbijaju%20zahtjeva%20VIPnet%20d.o.o.%20za%20zadrzavanjem%20postojecih%20veleprodajnih%20cijena.pdf

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2017 18:28 (viper).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amis - da ili ne?

Dobro da sam na optici! 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2017 18:38 (Marko :D).
16 godina
neaktivan
offline
Amis - da ili ne?

Da optičari su pošteđeni moguceg poskupljenja jer je amis vlasnik optike.

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amis - da ili ne?
Ili će jednostavno prestat ulagat u infrastrukturu neko vrijeme.

Uostalom, trebali bi napraviti rebranding uskoro u A1...tako da se više neće zvati Vip.
15 godina
offline
Amis - da ili ne?

VIP ne prestaje sa ulaganjima u infrastrukturu u 2017.god. vec i dalje siri optiku (svjetlovodnu distribucijsku mrezu), prema dostupnim podacima upravo bi trebali trajati radovi ili zapoceti uskoro sa radovima diljem Hrvatske te tako u gradovima Porec, Umag, Labin, Pazin, Ploce, Metkovic, Makarska, Zagreb - Brestje, Vukovaru, Vimkovcima, Krapina, Zagreb - Dubrava

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Amis - da ili ne?

Izgleda da je gotovo s Amis-om. U cjeniku im pod uslugama za privatne korisnike piše Usluga nije dostupna za aktivaciju novim i postojećim korisnicima od 01.07.2017. godine. 😕😟

 

http://www.amis.hr/cjenici/novi/Amis_cjenik.pdf

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.7.2017 12:52 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Amis - da ili ne?

siget, zagreb

 

amis na optici radi bez pucanja vec par godina 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amis - da ili ne?
korisnik9863 kaže...

siget, zagreb

 

amis na optici radi bez pucanja vec par godina 

Eh koje srece imate vi s Amisovom Optikom.....

i dalje mi nije jasno, da ne zivi i djeluje Telekom, da siti svoju jedinstvenu infrastrukturu ?

ja sam na Amisu i jos mi 11 mjeseci treba koristiti njihove usluge. Onda ptelazim na drugi Telekom, jer nisam znao da imam optilu od drugog operatera . a ovo sto imam vec 9 godina max 10 mbts jednostavno ne ide dobro (imam niz sitnih smetnji zadnje vrijene)

 

Cini mi se da je Amis optika jedina sinhrono po brzini. 50/50, 100/100

I ja bih voliio imati ujednacen vrijednosti brzine, sinhrono

Svakako uzivajte

16 godina
offline
Amis - da ili ne?

Danas dana ponedjeljak 14.08.2017 dobio od VIP-a brosuricu, u kojoj je opisano proces prijenosa i kako cemo dobiti posljednje racune od AMIS-a

i bas zadnja stranica te brosure stoji jedna recenica ........

prilozena slika

 

KOliko vam to zvuci blesavo ovaj moj kratki  opis.. Nama je AMIS bio bijeg og velikog HT, zbog jednostavnosti, kvalitete usluge i doista dobar SZK ... za moj slucaj to vrijedi sve do vrijeme preuzimanja  od VIPa gdje se moglo osjetiti drugi AMIS

 

AMIS ......Hvala najljepsa za 7  god druzenja (2009-2016 god.)

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amis - da ili ne?

I meni stiglo isto. Žao mi je Amisa, jedini su bili fer. 

15 godina
offline
Amis - da ili ne?

Jeste li Vas dvojca na optici ili parici - zici.

 

Osim sto pise da Amis brenda od 01.10.2017. vise nece biti, jel kazu kakava je sudbina sadasnjih korisnika, jel se sta mjenja, jel sta nude ili zahtjevaju.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amis - da ili ne?

Ja sam na optici. Naravno da piše. Sve ostaje isto kako je, jedino će korisnici dobiti nove STB-ove i više TV kanala, sve ostalo isto.

16 godina
offline
Amis - da ili ne?

tako je

Mijenja se ime,, ostaje racun i ugovor i paket, ostaje i broj SZK

ko ima tv  i jos da je extra tv dobit ce jos vise tv kanala,

bit ce vise tv kanala s naglaskom vise HD

 

isto spomena i zamjena ili novi ruter ali ne svi. valjda to ovisi s paketima usluga

 

ja imam ADSL i svaka cast Telekomu, kako je to mala firma, s mojom centralim udaljenom 3 km daje konstantno internet vezu max 10 Mbts vec od 2009, dalje od toga ne moze nije AMIS krriv, svaka cast SZK

;) pogotovo onoj Crnki koja je radila u Utrini, velika pomoc je bila

 

Drago mi je da je Zagreb imao cast imati ovakvu firmu..... ali sad dosta .... zivot ide dalje.. jbg

 

EDIT  Zaboravi ja napomenuti da je brosura bila vise naglasena na to kako ce zadnji racuni dolaziti s Amisovim logotipom, pa sve ide na Vipnet ,,, i na koji nacin ce biti obracunati....Nista specijalno . samo sam htio onako ukazati na zadnju recenicu  brpsure ...... kao sto lsika gore prukazuje

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.8.2017 23:30 (Jebodiah).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Amis - da ili ne?

Mijenja se ime, dobivaju se novi kanali, snimalica i vremenski pomak su besplatni kao i videoteka s više od 2700 naslova. Spominje se i više od 140 programa u osnovnom paketu i 194 s ekstra paketom. Doduše, još uvijek ne znam koji su. Cijene paketa se ne mijenjaju. Oprema se neće mijenjati, ali će se obaviti nadogradnja na VIP mrežu tijekom 9. mjeseca. Od 01.10.2017. Amis više ne postoji.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2017 17:32 (duddo68).
14 godina
offline
Amis - da ili ne?

Moguće da će nama na optici uz ovaj router metnut još jedan za IPTV, no nisam 100% siguran. Bilo bi kul za sliku da promjene ovaj stream isto ovo je očajno šta sad imam od amis-a.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 21:21 (Thermal).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Amis - da ili ne?

Ma ne obazirite na moj post

 

Ovo ja posvecujem zadnje rijeci dobrom drugaru.

Jucer platio posljedni AMIS-ov racun

Lijepa  stvar, nisam morao platiti pretplatu, nego samo trosak telefona i tako ce mi ostati u sjecanje, druzenje s vama.

 

Adieu  Amigo

Mio Amis .......

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Amis - da ili ne?

Smrc, smrc...

 

Bilo je dobro, dok je bilo...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Amis - da ili ne?

Nema vise DA ili NE, sad vise Amis nema ni svoju internet stranicu, automatski spaja na VIP internet stranice, ova tema vise nema svrhe osim da se sjecamo kako je dobro bilo, dok je bilo.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amis - da ili ne?
Bugov moljac kaže...

Nema vise DA ili NE, sad vise Amis nema ni svoju internet stranicu, automatski spaja na VIP internet stranice, ova tema vise nema svrhe osim da se sjecamo kako je dobro bilo, dok je bilo.

Nema je već duže vrijeme. Sve što je ostalo od Amisa jest hostname od IP adrese, dynamic.amis.hr. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 12:17 (Marko :D).
14 godina
offline
Amis - da ili ne?

Pitanje, skužio sam danas da mi brzina nije simetrična, recimo uploudam nešto i ide max. brzinom oko 12MB/s i download-am nešto istovremeno i ide onak 1.7-2.0MB/s i čim je upload završio download je skočio isto isto na max. Da li jedini imam takav problem ili vas ima još ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amis - da ili ne?
Thermal kaže...

Pitanje, skužio sam danas da mi brzina nije simetrična, recimo uploudam nešto i ide max. brzinom oko 12MB/s i download-am nešto istovremeno i ide onak 1.7-2.0MB/s i čim je upload završio download je skočio isto isto na max. Da li jedini imam takav problem ili vas ima još ?

 Ja imam minimalnu brzinu, 10mb mi je dl a 750kb ul jer mi parica više ne dopušta, tj možda bi išlo 12 mb dload. No da ti odgovorim meni je oduvijek tako, znači i uz moj mali upload od max 75o kb a prosjek je 512kb, download se sroza odma i dok upload ne završi nema šanse da išta downloadam, nisam se nikad pozabavil time naviko sam, a zapravo uopće ne znam jel to normalno.
Kad sam već tu imam pitanje ako mi netko zna dati savjet. Imam duo paket koji je da sad bio 180-ak kna, ali mi sad ugovor ističe i kažu da će biti cijena oko 220kn, bez ugovorne obveze, ako uzmem ugovor onda bude 160-ak. Televizija mi ne treba, ionak mi linija ne bi dala nesmetano surfanje i gledanje tv. E sad da li uzet obični duo paket, uz koji mi obećavaju 20mbit dl što sam im reko da je nemoguće jer linija ne dopušta pa su samo slegli ramenima ili da uzmem homebox koji je 155 kna, ali nema pozive prem svim mobitelima free a to mi je dosta važno. Ili možda ići na drugog operatera, ali iskreno po cijenama za ovo kaj mi nudi vip nitko nije jeftiniji. Vjerojatno ću ići na obični duo ali možda netko ima kaj pametno za reči, dok još nisam odlučio.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
12 godina
offline
Re: Amis - da ili ne?

To je savim normalno, jedino na optici nebi imao takav problem.

14 godina
offline
Re: Amis - da ili ne?

Da, ali ti imaš asimetričnu brzinu tj. adsl, ja imam simetričnu na optici gdje se takve stvari nebi smijele dešavat. A ništa isprobam još malo pa ću ih zvat nema druge.

15 godina
offline
Amis - da ili ne?

Pitanje za bivse Amisovce, imam taj stari paket FTTH 2U1 (internet+telefon (optika)) od kad je presao totalno pod VIP na njemu ni danas nikakvih problema, ovih dana izaslo mi ugovorenih 24 mjeseca, prvo moze li se preci na VIP-ovu optiku (spominje se da ta optika nije kompatibilna), ako moze, moze li se uzeti ona vecu brzina 500 Mbit/s (ili se mora mjenjati router, sad imam GENEXIS Live Titanium-Hybrid).

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amis - da ili ne?
Bugov moljac kaže...

Pitanje za bivse Amisovce, imam taj stari paket FTTH 2U1 (internet+telefon (optika)) od kad je presao totalno pod VIP na njemu ni danas nikakvih problema, ovih dana izaslo mi ugovorenih 24 mjeseca, prvo moze li se preci na VIP-ovu optiku (spominje se da ta optika nije kompatibilna), ako moze, moze li se uzeti ona vecu brzina 500 Mbit/s (ili se mora mjenjati router, sad imam GENEXIS Live Titanium-Hybrid).

 Ja sam Amisovac/Vip. nemam optiku.

 

Koliko sam shvatio citajuci ovdje u forumu. Amis je imao medu najboljom kvalitetom optike i tako stoji u gradu. Sad ti mozes i od Iskona Terrakoma TComa VIp.a  koristiti usluge koje oni nude preko opticke infrastrukture.

Najbolje ti je kod svakog operatera otici na link dostupnosti i oni ce automatski uociti da si na optici i ponuditi ti takve pakete.

Mjenjati opticku infrastrukturu s VIp-ovim ili nekim drugim je neizvedivo neisplativo, to je moje misljenje.

Drugim operaterima je najbolje da stave svpj DSLAM u centrali gdje je tvoje optika i ponuditi ti aranzmane nego mjenjati vodovod. plonovod. strujovod. i u ovom slucaju optiku

ako budes ostao kod VIpa najveca vjerojatnost da ces dobiti novi ruter. jer se sad radi o velikim brzinama  i ruter bi trebao imati 4x1GbE portove kso i Wi-Fi s dual band (2.4 i 5 Gju) kako bi osigurala korisnicima velike brzien i bezicnim putem pogotovo preko 5Gju band-a.

 

Posto mi je malo vremena ostalo da prijedem na FTTH. Ne znam bas sve.

Ne znam sigurno. da li kod prelaska kod srugog operatera dolazi zamjena ONT i Ruter ili samo Ruter.

ONT je samo pretvarac svjetla u struju  i moja pretpostavka da ostaje jer je namijenjen takvoj vrsti optike koji je instaliran u tvoj  dom.

AKo neko smatra da da rekao krivo. neka me slobodno ispravi.

Mislim da ce ti ostanak u VIp biti dobar samo treba dobro odigrati to da te zadrze s nekom dobrom ponudom.

 

Svako dobro

14 godina
offline
Re: Amis - da ili ne?

Sve što VIP kupi sj ....

 

Ja sam bio na Amis optici do sad, sad sam prešao na Iskon optiku. Otkako je VIP kupio Amis usluga ništa ne valja, pogotvo TV. A o novim ugovorima i podvalama da ne pričam.

15 godina
offline
Re: Amis - da ili ne?
Memphis kaže...

Sve što VIP kupi sj ....

 

Ja sam bio na Amis optici do sad, sad sam prešao na Iskon optiku. Otkako je VIP kupio Amis usluga ništa ne valja, pogotvo TV. A o novim ugovorima i podvalama da ne pričam.

 Srecom sto nemam ugovoren i taj Amis TV vec samo internet + telefon a na njemu i danas pod VIP-om nema problema.

16 godina
offline
Amis - da ili ne?

Hm neobicno mi je ovdje poslati post ali ... valjda ce biti razumijevanja zasto je ovdje

 

od 2009 sam u AMIS i s zadovoljstvom sam koristio dok nije akvizitiran od strane VIP-a ak sam dobro rekao.

2016 sam razmisljao prijeci na drugi ISP. ali  jako sumljicav i boljom cijenom usluge ostao sam i dalje.

AMIS u meduvremenu nestao iz nase svakdnevnice.

 

Obavio jedan poziv VIP-u, da mi potvrde koji je datum isteka  UO (24 mjes.) i kako ruter vratiti.

Nekoliko dana kasnije tj. danas , zenska osoba se predstavi i trazi imenom i prezimenom, mene.

Razlog, da mi ponudi  paket usluga posto sam u ISKONU i kako bi rekao, da me uzmu u svoje.

Iskreno smotala me, o cemu ona. !?

Ajde ona ponovo ispocetka, iz VIP-a trazi mene  imenom i prezimenom i kako sam u USKONU da mi ponudi ponude pakete iz VIP-a

A ja velim , pa ja i jesam u VIP-u. u AMIS-u sam  od 2009 i sad je to VIP.

A ona ce, pa zar niste u ISKONU ?

 

Ja nikad tamo nisam ni bio !!!!!!!

Ispricavam se. zabunila sam se.

 

Moj pokojni AMIS se sigurno okrece u grobu i smije se ovoj velikoj firmi. da ne zna, da sam tuki ovca u njihovom taboru godinama tj. zadnjih godina.

Svasta

 

The President od the  United States says : GOD, save Croatia

 

PS zbog manjka znanja engleskog jezika. posluzio sam google prevodiocem.

Nicht böse gemeint!  ili ti zlu ne trebalo

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice