B-net - Kodeks ponašanja na internetu

poruka: 55
|
čitano: 17.142
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Prije par dana sam primjetio usporen internet u terminu od 20-24 sata svaki dan. Zvao sam službu za korisnike i oni su mi rekli da sam prekršio njihov "kodeks ponašanja na internetu", odnosno da sam prešao 120 GB dozvoljenog prometa na internetu i da je to njihova sankcija sa usporavanjem interneta. Proučivši tada kodeks koji su mi objasnili ispada da ja nemam FLAT internet koji sam ugovorio (neograničeni internet) već neki fiktivno neograničeni sa dozvoljenim prometom 120 GB. Sad se razmišljam, ako ja činim neki "prekršaj" prekoračivši tu količinu interneta pri svom korištenju zbog potencijalnog ovog, onog, bla, bla... zašto onaj koji više plaća ima veću mogućnost korištenja interneta bez sankcija u GB prometa, kad imamo isti FLAT internet uz druge brzine.

Koristim b.net već 3 godine i nikada prije nisam niti imao kakva ograničenja niti problema, sad najednom sve piratstvo...

Da li postoje kakve druge sankcije osim usporavanja interenta, piše da mogu nešto trajnije sankcionirat (sad što im to znači?), jer iako sam prihvatio taj kvazikodeks ja svejedno plaćam neograničeni "FLAT" internet pri ugovorenoj brzini.

Kako god bilo, oni se obvezuju da ce mi pruzit min/max brzinu i neograničeni internet, bar bi trebali po ugovoru.

Ima tko kakvog iskustva sa ovim?

 
2 1 hvala 1
15 godina
offline
B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Sto skines sa tih 120GB? The Internet?

120GB je njihov fair usage model. Trajno sankcionirati znaci ukinuti ti pristup internetu.

Rvat katolik!
 
2 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu

 Imam i ja isto iskustvo. Nema tu pomoći jel so pristao na uvjete korištenja potpisivanjem pretplate. od 18 h do 24 h svaki dan kad dostigneš taj mjesečni promet ti je ograničena brzina do kraja mjeseca. Ja imam 6 Mbit brzinu i kad dostignem oko 130Gb mjesečnog prometa onda nastupa taj limit. Svaki mjesec ga dostignem {#}. Veće brzine imaju limit na više Gb-a tipa 12Mbit možda na oko 180Gb i ograniče ti download na oko 3Mbit dok je meni na 750k. Imaš to sve u uvjetima korištenja.

14 godina
offline
B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Što nemaju svi b-net korisnici 12 Mbita?

Zadar živi vječno!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2013 10:28 (zeko73).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu

 Pa nemaju {#}.

15 godina
neaktivan
offline
B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Trebo si citat sitna slova na ugovoru!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Hihihi, fair use :)
Mada, okani se piratstva, ili plati provideru koji te neće je*bat zbog toga.
Nema džabe ni u stare babe. 

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Evo ova tema me potakla da pogledan i svoj promet 
12mj preko 300gb prometa, 1mj oko 160 i sad 2mj do sad oko 100
al moran priznat da nisan uopce primjetia ikakvo usporavanje neta 

12 godina
offline
B-net - Kodeks ponašanja na internetu

samo vi pljujte po t-comu i njihovim cijenama. ja 1. mjesec skinuo oko 1.4 tb na 10 mbit brzini i do dan danas nikakvih sankcija. uglavnom, svaki mjesec mi je barem 400 gb prometa. veza nikad ne puca i brzina nikad ne pada (možda jer mam dobru paricu i nemam max tv).

 
1 4 hvala 0
15 godina
online
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Čovječe, pa što to radiš na Internetu? Meni je prosjek negdje oko 20 GB. I to ne "meni" nego sveukupno u obitelji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2013 22:43 (Izzy).
15 godina
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
Izzy kaže...

Čovječe, pa što to radiš na Internetu?

Radi back up istog {#}

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
15 godina
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Ako skidaš blu ray filmove i igre to nije nikakav problem za napraviti .. 

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
15 godina
online
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu

400 GB mogu razumjeti, ali 1.4 TB!?

12 godina
protjeran
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
Izzy kaže...

400 GB mogu razumjeti, ali 1.4 TB!?

E... pa braco kad si vole privatne torrent trackere pa ti; " vrati koko što si pozobala " {#}

Najbolja hrana je afrička. Jedeš malo a imaš velik stomak !
16 godina
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
Izzy kaže...

Čovječe, pa što to radiš na Internetu? Meni je prosjek negdje oko 20 GB. I to ne "meni" nego sveukupno u obitelji.

A meni "čovječe" nije jasno sto ti radis i tvoja obitelj sa 20gb prometa na internetu? Po toj brojci ti internet ni ne treba. Znaci placas internet pretplatu, a mobilni internet ti je i vise nego dovoljan. {#}

16 godina
neaktivan
offline
B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Nije to nista cudno, pratim 3-4 serije,skidam ih u full HD, to je bar 4-5 giga tjedno ^^

Pa ako slucajno instaliras kakvu igru (Diablo folder 15GB, WoW folder 25GB)...

Meni je se ista stvar dogodila u 12. mjesec, srezalo mi brzinu s 12Mbit na 2 Mbit, ali nisam dobio nikakvu obavijest.

 

EDIT: E da, i jos sam zaboravio konstantni upload na 3 trackera...

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2013 13:50 (Dr.Malenica).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Budokai, bez brige, vratim ono što sam pozobao

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Meni Bnet vec od 9. ovog mjeseca smanjio brzinu. Zvao ih sta je i rekli mi da je to famozni Fair use. Povuko sam previse (vise od 120GB). Pa covjece GTA V ima 50GB. Uncharted za PS4 ima 50GB. Demoi sa PlayStation stora su po 20GB. Sta bi bilo da koristim Netflix i da zelim pogledat nesto u Full HDu? Odakel su izvukli ovaj limit od 120GB u 2016oj??? I ja bi sad do kraja mjeseca moro surfat na brzini na kojoj nit youTube ne mogu gledat u realnom vremenu. Usluga im je bas za preporuciti. A nedaju da si promjenis paket bez da potpisujes novi ugovor od 24 mjeseca. Za podstanare je ovo neprihvatljivo!

9 godina
neaktivan
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu

To ograničenje je samo od 6 do ponoći koliko znam, a mislim da bi trebali imati one turbo opcije za povećanje brzine, mislim da je 60mbps jedno 90kn.

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
13 godina
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
JosephBullet kaže...

Meni Bnet vec od 9. ovog mjeseca smanjio brzinu. Zvao ih sta je i rekli mi da je to famozni Fair use. Povuko sam previse (vise od 120GB). Pa covjece GTA V ima 50GB. Uncharted za PS4 ima 50GB. Demoi sa PlayStation stora su po 20GB. Sta bi bilo da koristim Netflix i da zelim pogledat nesto u Full HDu? Odakel su izvukli ovaj limit od 120GB u 2016oj??? I ja bi sad do kraja mjeseca moro surfat na brzini na kojoj nit youTube ne mogu gledat u realnom vremenu. Usluga im je bas za preporuciti. A nedaju da si promjenis paket bez da potpisujes novi ugovor od 24 mjeseca. Za podstanare je ovo neprihvatljivo!

Nemaš ni jednog drugog operatera na raspolaganju? Inače, mislim da je B.net jedini koji ima fair use politiku.

14 godina
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
JosephBullet kaže...

Meni Bnet vec od 9. ovog mjeseca smanjio brzinu. Zvao ih sta je i rekli mi da je to famozni Fair use. Povuko sam previse (vise od 120GB). Pa covjece GTA V ima 50GB. Uncharted za PS4 ima 50GB. Demoi sa PlayStation stora su po 20GB. Sta bi bilo da koristim Netflix i da zelim pogledat nesto u Full HDu? Odakel su izvukli ovaj limit od 120GB u 2016oj??? I ja bi sad do kraja mjeseca moro surfat na brzini na kojoj nit youTube ne mogu gledat u realnom vremenu. Usluga im je bas za preporuciti. A nedaju da si promjenis paket bez da potpisujes novi ugovor od 24 mjeseca. Za podstanare je ovo neprihvatljivo!

 Zato dobro citaj kaj pise prije nego uzimas.....dosta ljudi su navukli sa nesto nizim cijenama i brzinama ali postoji taj fair usage.... nemres nis,zato sam ja jos na t comu  kaj god svi rekli..... 

14 godina
neaktivan
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
Marko :D kaže...

Nemaš ni jednog drugog operatera na raspolaganju? Inače, mislim da je B.net jedini koji ima fair use politiku.

VIP isto ima. Njihov kodeks ponašanja se može naći u uvjetima korištenja za kabelske korisnike.

 

U VIP-ovim uvjetima korištenja Vip Duo paketa za privatne fiksne pretplatnike sam našao:
"35. Na pretplatnički odnos prilikom korištenja usluge primjenjuje se „Kodeks ponašanja na internetu"."

Fiksni pretplatnici su i dsl korisnici. Sukladno tome, i za njih vrijedi taj kodeks.


Možda će i Amis uvesti fair use s ozbirom da ih je nedavno kupio VIP.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 16:14 (D1001).
13 godina
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
D1001 kaže...
Marko :D kaže...

Nemaš ni jednog drugog operatera na raspolaganju? Inače, mislim da je B.net jedini koji ima fair use politiku.

VIP isto ima. Njihov kodeks ponašanja se može naći u uvjetima korištenja za kabelske korisnike.

 

U VIP-ovim uvjetima korištenja Vip Duo paketa za privatne fiksne pretplatnike sam našao:
"35. Na pretplatnički odnos prilikom korištenja usluge primjenjuje se „Kodeks ponašanja na internetu"."

Fiksni pretplatnici su i dsl korisnici. Sukladno tome, i za njih vrijedi taj kodeks.


Možda će i Amis uvesti fair use s ozbirom da ih je nedavno kupio VIP.

Nadam se da neće. :/

15 godina
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
D1001 kaže...
Marko :D kaže...

Nemaš ni jednog drugog operatera na raspolaganju? Inače, mislim da je B.net jedini koji ima fair use politiku.

VIP isto ima. Njihov kodeks ponašanja se može naći u uvjetima korištenja za kabelske korisnike.

 

U VIP-ovim uvjetima korištenja Vip Duo paketa za privatne fiksne pretplatnike sam našao:
"35. Na pretplatnički odnos prilikom korištenja usluge primjenjuje se „Kodeks ponašanja na internetu"."

Fiksni pretplatnici su i dsl korisnici. Sukladno tome, i za njih vrijedi taj kodeks.


Možda će i Amis uvesti fair use s ozbirom da ih je nedavno kupio VIP.

 Ja imam mail gdje mi VIPovci govore kako nemaju limita na potrošnju još kada sam uzimao njihovu usluga a poprilično sam se u to i sam uvjrio kada sam mjesecno tuko po pola terabajta na 10mbit vezi bez pardona i bez da su mi smanjili brzinu.

 

Možda je ovaj pravilnik nedavno nastao, znam da je postojao za bnet a u potpisu vip

 

koristim klasičan vip duo paket dakle ne kabelsku

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 18:25 (toxic).
14 godina
neaktivan
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
toxic kaže...

 Ja imam mail gdje mi VIPovci govore kako nemaju limita na potrošnju još kada sam uzimao njihovu usluga a poprilično sam se u to i sam uvjrio kada sam mjesecno tuko po pola terabajta na 10mbit vezi bez pardona i bez da su mi smanjili brzinu.

 

Možda je ovaj pravilnik nedavno nastao, znam da je postojao za bnet a u potpisu vip

 

koristim klasičan vip duo paket dakle ne kabelsku

Čini se da to dosta ovisi o tome tko ti iz korisničke podrške odgovara.

Primjer. Jedan moj frend je prije koja 2 mjeseca htio uzeti VIP DUO adsl 10/1 Mbit paket uz ugovor na 2 godine. U ugovoru, koji su mu poslali, našao je taj famozni fair use. Budući da VIP te pakete reklamira kao flatrate pakete, nazvao je korisničku.

Nitko iz korisničke mu nije znao pojasniti kako taj fair use funkcionira i odnosi li se samo na kabelske korisnike, ili i na ostale. Tada je otišao pitati u VIP prodajni centar. Rekli mu neka pošalje službeni mail. Poslao mail, nije dobio konkretan odgovor. S obzirom da on ostvari oko 750 GB - 1 TB prometa mjesečno (VIP-ov fair use za 10 Mbit je 320 GB.), a s korisničkom nije imao sreće, odkantao ih je.

Prema ovome što si napisao i onome što piše u VIP-ovom kodeksu ponašanja, izgleda da se VIP-ov fair use aktivira samo kada je ugrožen integritet mreže. VIP zadržava pravo spustiti brzinu korisniku, ako on svojim djelovanjem previše opterećuje mrežu. Barem sam ja to tako shvatio.

Kodeks ponašanja jest relativno nov. Vrijedi od 30.3.2015. Ako si stariji korisnik, možda ta pravila ne vrijede za tebe ili nisi uspio ugroziti integritet VIP-ove mreže.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 21:21 (D1001).
16 godina
offline
B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Nista od B-neta za mene. Bezveze vukli kablove do zgrade.

Ostajem na Optimi samo zbog ovog fair use kodeksa.

Prosjecno se vrtim oko 700GB mjesecno. Steam, PS4, Youtube se vrti na telkama i kompu skoro stalno (crtici).

Sad da jos moram paziti na to koliko sam skino mjesecno ili da imam neki dnevni limit na koji moram paziti.

Za*ebi to.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Realno meni je cable bolji od dsl, nego sto zelim rec je da u 2D paketu limit je mislim 960gb (3D mozda i vise) nakon cega ti smanje brzinu, ostane ti 260gb za bacit :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2016 15:26 (MasinGeri).
14 godina
offline
B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Ja sam sa bneta na kojem sam bio  4-5 godina presao na iskon. Bnet mi se zgadio zbog tog fair usega posto sam zadnjih mjeseci prosjecno trosio 650 gb (Steam, 2 pca, ps4, smartphoni, frendovi, netflix-i) pa to se nakupi za cas,  ne znam zasto se neki cude i k tome nista ne piratiziram.  

Kada sam javio da otkazujem bnet, zvala me agetnica i nudila neke brzine od 50 pa cak do 75 Mb/s za male novce samo da ostanem kod njih, ali zamislite ovo nije mi znala rec ili potvrditi da li postoji klauzula za  fair usage i koliko on iznosi. Smjesno je da kroz tri dana nije mogla otvoriti dokumnete na njihovoj stranici i procitati sto tamo pise, toliko o tome koliko je i njihova sluzba sposobna i "strucna".

 

Ako redovito trosis vise od njihovog limita bjezi od toga jer ces prvih dana imat full speed a ostalih 20 dana od 18-24 2-3 Mb/s .

You don't fucking play a videogame for 30 minutes... You spare at least an hour and a half. And end up playing 3 hours.
Moj PC  
0 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Zna li netko konkretno za VIP, pretpostavljam da isto vrijedi i kod njih jer imaju taj kodeks kao što je gore kolega D1001 napisao.

 

Može li netko od novijih VIP korisnika potvrditi to isto, a da prima uslugu preko fiksne linije. Pitao sam u VIP centru oni kažu da nemaju pojma o tome, službu ne želim niti zvati jer će mi svaki drugi student sigurno drugačije odgovorit. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2016 15:52 (MacTheBig).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
MasinGeri kaže...

Realno meni je cable bolji od dsl, nego sto zelim rec je da u 2D paketu limit je mislim 960gb (3D mozda i vise) nakon cega ti smanje brzinu, ostane ti 260gb za bacit :D

U pravu si, nisam dobro pogledao tablicu. Imaju Limit1 (kod kojeg salju obavijest) i Limit2 (kod kojeg drasticno smanje brzinu).

Ja sam gledao Limit1 koji bi po sadasnjoj potrosnji sigurno prelazio.

A Limit2 je na granici, ovisno o brzini koju imas.

 

Trebao bih samo provjeriti, da li u promet ulazi "promet od TV-a".

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.5.2016 9:56 (Chaky).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice