Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.659.949
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Molim za pomoc.
Zadovoljna sam sa bnetom osim jednog. JAKO slab wifi u stanu. Sta da radim?
Modem tehnicolor model;TC7200.20
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

probaj s nekim WiFi analizerom na mobu provjeriti koliko WLANova njuši i na kojem kanalu su oni, pa u routeru stavi na kanal s najmanje WLANova

 

ili probaj ako ti naravno svi bežični uređaji podržavaju, prebaciti na 5 GHz pojas...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
kaiserin kaže...
Molim za pomoc.
Zadovoljna sam sa bnetom osim jednog. JAKO slab wifi u stanu. Sta da radim?
Modem tehnicolor model;TC7200.20

 Nabaviti slijedeće; ili/ili...

 

Pošten ruter sa poštenim wifi-em (TC7200 u bridge mode)

Pošten AP sa poštenim WiFi-em  (TC7200 u trenutnom router modeu)

 

200 do 2000kn i više ovisno o izvedbi. Solidan Asusov ruter, ranga cijene 1000 kn. Neko ce se kleti u TP-Linkove Archere koji su jeftiniji, ali nisam fan.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Kupiš Xiaomi router, ima po 30$ na aliexpress i imaš cijeli stan pokriven...

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Cromaki kaže...

Kupiš Xiaomi router, ima po 30$ na aliexpress i imaš cijeli stan pokriven...

 Na 30$ placas PDV, bilo bi dobro kad bi bio neki do 22 eura.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

http://www.bnet.hr/ponuda_fiksnih_uredaja

 

Za 9 kuna možeš dobiti wifi extender

11 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

wifi extenderi i powerline adapteri su nepouzdana smeca

 

najbolje je kupiti kvalitetan Access point, podesiti na njemu wifi i spojiti ga na router/modem 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

 Na 30$ placas PDV, bilo bi dobro kad bi bio neki do 22 eura.

 Svejedno se isplati, mogu kontrolirati kompletan router, postavljati ograničenja za pojedini device kroz aplikaciju tako da je to dobro uložen novac.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Da napomenem, Wifi Extender prepolavlja brzinu interneta.

 

Ja imam iskustva s tim Xiaomi rješenjem, slab signal sam popravio s Xiaomi routerom 3 na mjestu routera i u mjestu gdje prije nisam uopce imao prijema sam dodao Xiaomi Wifi Extender.

 

Osjetno je sporiji internet na mjestima gdje se spajam preko extendera, ali barem je stabilna veza, u usporedbi sa slučajem kada ga nema..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Jel to vip nešto upgradeao fw na TC7200.20? brzina prek wifi-a:

http://beta.speedtest.net/result/6722635339.png

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
mladen-p kaže...

Jel to vip nešto upgradeao fw na TC7200.20? brzina prek wifi-a:

http://beta.speedtest.net/result/6722635339.png

 

Koju ti verziju javlja kad se spojiš na ruter? Kod mene je STDD.01.30, a brzina na wirelessu 45 Mbit od 120 koliko bih trebao imati.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2017 20:00 (z1k4).
6 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Evo rekao sam da ću javiti kad dobijem službeni odgovor koji sam uputio tehničkoj službi:

 

"Vezano za spajanje digitalnog prijemnika preko LAN mreže na routeru preko Bnet kabla nije moguće. Isključivo puštanje signala preko koaksijalnog kabla za tv. "

 

I sad mi ništa više nije jasno... Ljudi ovdje kažu da imaju tako spojeno, a oni kažu da ne može??

Dajte mi vi koji imate spojen STB SAMO preko UTPa recite kako ste to dogovorili, pri dogovaranju usluge, ili sa serviserom kad je došao doma spojiti?

 

14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Bok,

 

a jel ti ugovaraš optiku (HCF) ili kablovski internet?

Ju je je? Je ju je!
6 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Kabel je u zgradi, moguće da je optika do zgrade, to ne znam.

9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Stric_Jura kaže...

Bok,

 

a jel ti ugovaraš optiku (HCF) ili kablovski internet?

 Optika nije hcf. Kabel je hfc. Sto je hcf?

14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

hybrid fiber coaxial

 

optika do zgrade, po zgradi koaksijalac

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Stric_Jura kaže...

hybrid fiber coaxial

 

optika do zgrade, po zgradi koaksijalac

Da. Pogledaj sto si napisao gore.

kabel = hfc = optika do cvorista, od cvorista koaksijalac.

hfc != optika.

hcf = ne postoji.

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Pozdrav. Kreirao sa listu favorita programa. Sad zelim dodati jos neke programe u listu ali nigdje nemogu naci mogucnost da ubacim dodatne programe. Jel postoji mogucnost za to???
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Pa postoji odeš u postavke pa korisničke postavke pa favoriti pa moji favoriti stisneš uredi moju listu i onda od ljevo ovih programa svih koji su ti otvoreni dodaješ u svojiu listu favorita koliko god hoćeš kanala nema ograničenja.

Napad je najbolja obrana :)
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
sandokan111 kaže...
Stric_Jura kaže...

hybrid fiber coaxial

 

optika do zgrade, po zgradi koaksijalac

Da. Pogledaj sto si napisao gore.

kabel = hfc = optika do cvorista, od cvorista koaksijalac.

hfc != optika.

hcf = ne postoji.

 

 HCF HFC, moj grijeh, moj grijeh, moj preveliki grijeh

 

znači napisao skraćenicu krivo, ali sam napisao objašnjenje točno, hmm da nije tipfeler ?

Ju je je? Je ju je!
6 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Stric_Jura kaže...
sandokan111 kaže...
Stric_Jura kaže...

hybrid fiber coaxial

 

optika do zgrade, po zgradi koaksijalac

Da. Pogledaj sto si napisao gore.

kabel = hfc = optika do cvorista, od cvorista koaksijalac.

hfc != optika.

hcf = ne postoji.

 

 HCF HFC, moj grijeh, moj grijeh, moj preveliki grijeh

 

znači napisao skraćenicu krivo, ali sam napisao objašnjenje točno, hmm da nije tipfeler ?

 Ako sam dobro shvatio, misliš ako je HFC da mogu imati STB samo preko UTPa, a ako je samo kabel da ne mogu? Ne znam kako bi saznao na čemu mi je zgrada... Koje su maksimalne brzine preko samo kabela, a koje preko HFC, meni nude do 120/15?

14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

da jednom zasvagda to riješimo, navečer ću snimit stražnjicu routera i STB-a

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Stric_Jura kaže...

znači napisao skraćenicu krivo, ali sam napisao objašnjenje točno, hmm da nije tipfeler ?

 Neznam zasto moram citirat, sam procitaj sto si napisao

Stric_Jura kaže...

a jel ti ugovaraš optiku (HCF) ili kablovski internet?

Optika nije hcf ili hfc. Optika je optika. Kablovski internet je hfc. Ti si optiku nazvao hfc...

DalmatHR kaže...

Ako sam dobro shvatio, misliš ako je HFC da mogu imati STB samo preko UTPa, a ako je samo kabel da ne mogu? Ne znam kako bi saznao na čemu mi je zgrada... Koje su maksimalne brzine preko samo kabela, a koje preko HFC, meni nude do 120/15?

 Hfc je kabel i iste su brzine preko "hfc-a" i preko "kabela"....

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 12:23 (sandokan111).
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

HFC je tek u zadnjih 5-6 godina postao sinonim za kabelski internet, inače je prije bio puna koaks mreža..

 

i opet, bit je da optika dolazi do zgrade (čvorišta), a u samoj zgradi se koriste najčešće već razvućeni koaks kablovi...

 

da li će na jedan optički čvor biti spojeno 20 ili 2000 stanova (korisnika) to je nebitno...

 

ionako je neka gornja propusnost za koaks 150 Mb/s s rastom do 400 Mb/s...

 

znači "optika" jest...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
DalmatHR kaže...

 Ako sam dobro shvatio, misliš ako je HFC da mogu imati STB samo preko UTPa, a ako je samo kabel da ne mogu? Ne znam kako bi saznao na čemu mi je zgrada... Koje su maksimalne brzine preko samo kabela, a koje preko HFC, meni nude do 120/15?

 HFC i optika je za B.net isto. B.net nema pravu optiku, oni imaju koaksijalni internet i televiziju. Kod desetak ljudi koji imaju B.net vidio sam da im do STB-a idu i koaksijalni i UTP, nitko nije imao samo jedan kabel.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Stric_Jura kaže...

HFC je tek u zadnjih 5-6 godina postao sinonim za kabelski internet, inače je prije bio puna koaks mreža..

Prije je bio "puna koaks mreza"? Do prije 5-6 godina? Rly? :) Bas bi mi bila zanimljiva ta struktura mreze s obzirom da je vec tada postojala ponuda za nekih 50ak mbita. Bas bi mi ta mreza bila zanimljiva da vidim kako su oni bakrenim kabelom prenosili signal kilometrima od cvorista s tolikim brzinama (nek je cak i samo 100 korisnika). Valjda taj bakar u koaks kabelu nema nikakvih gubitaka.

Stric_Jura kaže...

da li će na jedan optički čvor biti spojeno 20 ili 2000 stanova (korisnika) to je nebitno...

To je bitno itekako, al van ove rasprave.

Stric_Jura kaže...
znači "optika" jest...

Znaci optika nije. Optika je jedino i samo izricito kad ti opticki kabel dolazi u kucu i spojen si na optiku. Sve drugo NIJE optika. "kabel" je i dalje hfc i uvijek je i bio.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2017 11:28 (sandokan111).
8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Naravno da nije čista i iskonska prava optka! Optika je samo kad ti je spoje direktno u home al i ovo je dobra zamijena di nema optike ja sam zadovoljan sa Bnet internetom iako iščekivam da vidim šta če taj VDSL2 vectoring da ponudi jer imam odmah uz ulaz moj izgrađen FTTC ormar novi pa bi probao kako je to na tom vectoringu preko tel.linije najviše zbog mogućeg boljeg upload-a nego kod bnet-a.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2017 21:43 (Seki001).
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Seki001 kaže...

Naravno da nije čista i iskonska prava optka! Optika je samo kad ti je spoje direktno u home al i ovo je dobra zamijena

Cuj nije iskonska :))))))) Ako je to optika onda je i bakrena parica optika. Doslovno ista stvar. Znaci i adsl je optika :)

8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Aj molim te fino svima nama objasni kako je to bakrena parica kod tebe postala optika tj.svjetlovodni kabel  al fino polako i razgovjetno  da uhvatimo detalje -.-

Napad je najbolja obrana :)
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Seki001 kaže...

Aj molim te fino svima nama objasni kako je to bakrena parica kod tebe postala optika tj.svjetlovodni kabel  al fino polako i razgovjetno  da uhvatimo detalje -.-

 Pa i bakrena parica i koaksijalni kabel imaju zajednički nazivnik, a to je bakar. I u slučaju HFC-a i u slučaju parica, hoćeš standardnih centrala ili FTTC ormarića, optičke niti dolaze do čvora u kojem se nalazi oprema koja svjetlosne signale pretvara u VDSL ili u DOCSIS signal. Ako kažeš da je HFC optika jer optičke niti dolaze do tog ormarića onda je po tvojoj definiciji i bakrena parica optika jer i do VDSL ormarića dolazi optički kabel. 

 

HFC je optika koliko i VDSL, znači nije, i nikada neće biti.  

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice