Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.656.296
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Još nisam nigdje čuo da je moguće tvorničko ograničenje  na 50Mbps za wifi. Wifi radi po standardu 802.11 i modovima  od kojih su nam "b" 54Mbps , "n" (20MHz) 150Mbps i "n" (40MHz) 300Mbps najčešći na ruterima koje dobijamo od naših provajdera....iako već ima za optiku i onih rutera sa "ac" modom (5GHz).

U praksi se dobije do max upola manje brzine a ako su još manje tada je razlog zbog prepreka i smetnji od korisnika u kući ili u okolici iz drugih kuća.

Domet rutera je bolji kod onih sa vanjskim štap antenama a pogotovo i kod USB wifi adaptera sa vanjskom antenicom.

8 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

UEFA LIGA PRVAKA sljedeče tri sezone u ponudi VIP i Bnet u FHD rezoluciji !!!  Službeno potvrđeno i sad uz hrvatsku reprezentaciju u nogometu samo na Sport Klubovima sljedećih nekoliko godina nakon ovog svjetskog u Rusiji + Premier Liga + LaLiga plus što Bnet i Vip nisu ukinuli Eurosport kanale kao MAX Tv stvarno tko voli sport na TV nema nikakvih razloga na prelazak na T-scum i njihovu MAX Tv platformu ili ostanak na istoj.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2017 19:29 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Seki001 kaže...

UEFA LIGA PRVAKA sljedeče tri sezone u ponudi VIP i Bnet u FHD rezoluciji !!!  Službeno potvrđeno i sad uz hrvatsku reprezentaciju u nogometu samo na Sport Klubovima sljedećih nekoliko godina nakon ovog svjetskog u Rusiji + Premier Liga + LaLiga plus što Bnet i Vip nisu ukinuli Eurosport kanale kao MAX Tv stvarno tko voli sport na TV nema nikakvih razloga na prelazak na T-scum i njihovu MAX Tv platformu ili ostanak na istoj.

 

Na T-com nisam ni planirao, nikad više, bez obzira kakvu ponudu imali. Ovo je svakako pozitivna stvar za nas koji smo na Bnetu, ali se bojim da će se ponašati kao i T-Com i da će ovaj novi paket programa s Ligom prvaka, umjesto u sklopu sportskog paketa, biti u nekom posebnom paketu koji se još dodatno plaća. 

8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

A čuj toga sam i ja svjestan al nadam se da če ponudit nekaj povoljnije u tom novom sportskom paketu na ugovor od dvije godine pa bih tako i uzeo. Ja sam na Bnet-u isto al ozbiljno planiram da nakon što mi istekne ugovor u 3mjesecu da prijeđem na VIP (isto preko coaxa) zbog bolje ponude programa u osnovnom i proširenom paketu nego na Bnet-u iako mi to nema logike da ovi imaju drugačiju ponudu nego Bnet. Al ako u međuvremenu se to izmjeni na bnetu pa ponuda bude indetična  VIP-ovoj onda nebi prelazio.

Napad je najbolja obrana :)
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Hm... htio uzeti uz net još i tv i odustao sam. Imam provučen kabel od interneta po stanu i do tv-a i sad bi još trebao koax provlačiti što mi se ne sviđa i nemam volje još raditi kabliranje po stanu. Naime, modem je u hodniku i ovako već imam 20-al metara lan kabla i sad bi pored njega trebao još vući koax jer ne mogu spojiti samo stb na lan kabel.

 

Uglavnom kad mi je to monter rekao samo sam ga lijepo pozdravio i rekao da odustajem od tv ponude... Uzet ću možda evo tv... pa ga mogu nosit kuda hoću :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

U takvim situacijama stavljaju dodatni mali router do TV-a? Ne znam kako ti to nisu ponudili.

14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Ništa mi nije ponudio... rekao sam da ne mislim razvlačiti kablove i da ako može na postojeće da uzimam a inače ne.

 

HT ima složeno da spojiš mrežnim kabelom.

 

Nema veze.

13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ma ide ti to sigurno. Ja sam bio na dvije lokacije u mojoj zgradi namještati susjedima kanale, na kojim je to tako postavljeno. Taj manji router kraj TV-a je veličine kutije cigareta. Ako te ne zanima ok, ali ako da, nazovi tehničku službu i traži da ti to naprave.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Može li mi netko od Bnetovih korisnika objasniti, da li Bnet ide isključivo preko vlastitog kabela? Prije više godina su razvlačili kabel kroz moju zgradu i stubište i neki stanari su uzeli Bnet, neki nisu.

Ja nisam uzeo, tj. ostao sam na Optimi ali sada razmatram prebacivanje na Bnet. (internet + telefon)

Pa me zanima, da li internet i telefon idu isključivo preko njihovog kabela ili može i preko tel priključka preko kojeg sada imam Optimu telefon i internet?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Isključivo preko njihovog koaksijalnog kabela.

7 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

A znaš li možda da li je ovih 15Mbita uploada koliko nude, najveći mogući maksimum preko tog koaksijalnog? Ili ima prostora za nadati se u bližoj budućnosti veću brzinu?

Ja sam isto iz St (Dobri) i tražim najvišu moguću brzinu uploada, za sada koliko sam našao to je tih 15Mbita od Bneta. HT-ov plan optike nažalost ne obuhvaća moj kvart.

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Oni već odavno govore da su tehnički spremni preći na docsis 3.1, što bi značilo veće brzine downloada i uploada,ali problem su preskupi routeri. Navodno se testiraju neki jeftiniji, ali to je sve internet priča. Kad će bit, nitko ne zna. Za sada je to, to.

7 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Još jedno pitanje.

Ako potpišem ugovor za određeni paket/brzinu, i u međuvremenu se pojave bolji/brži paketi, mogu li se odmah prebaciti na njih i novi ugovor?

Do sada sam bio na HTu i Optimi i takva je praksa pa vjerujem da je i kod Bneta, ali svejedno da provjerim.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
ajdenekaa kaže...

Još jedno pitanje.

Ako potpišem ugovor za određeni paket/brzinu, i u međuvremenu se pojave bolji/brži paketi, mogu li se odmah prebaciti na njih i novi ugovor?

Do sada sam bio na HTu i Optimi i takva je praksa pa vjerujem da je i kod Bneta, ali svejedno da provjerim.

 To sve zavisi od uvjeta tih novih paketa...sad onaj koji ima superbrzi 3d ili 3d paket ili 3d+ paket moze se prebaciti bez obzira na ugovor na novi paket turbo 3d al uz potpisivanje novog ugovora, al nekad se to nije moglo....Al vjerujem da ce tako i ostati

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...

Oni već odavno govore da su tehnički spremni preći na docsis 3.1, što bi značilo veće brzine downloada i uploada,ali problem su preskupi routeri. Navodno se testiraju neki jeftiniji, ali to je sve internet priča. Kad će bit, nitko ne zna. Za sada je to, to.

 ...ide izmjena Technicolor u Kaon, draze bi mi bilo da je obrnuto, jebiga

13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Misliš Kaon docsis 3.1 router? Možda ovaj http://www.kaonmedia.com/eng/product/pro02_3.asp?pgrp=41&pidx=61

Odakle info? Kad kreću?

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 23:09 (stipest).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja kada sam trazio da mi zamjene digitalni prijamnik koji je star 10 god rekli su mi da sam potpisao ugovor s tom opremom i da mi nemogu mjenjat da cekam istek ugovora tako da ja mislim i ako bude zamjenivali da ce prvo doci na red novi korisnici i oni koji obnavljaju ugovore..

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav, na Bnetu sam više godina (zapravo, otkad su došli) i tek nedavno sam zatražio da mi se zamijeni TV prijamnik za novi (imao sam onaj stari bez HDMI-a).

Dobio sam novi prijamnik i umjesto stare opreme je došao router TC7200. Imam zasad paket TV+Telefon (internet je bio riješen na drugi način), ali potpisat ću uskoro TV+Internet.

Znači nemam (zasad) internet od Bneta no spojio sam se bežično na TC7200 da malo testiram brzinu veze i vidio da imam internet vezu (doduše nešto sitno megabita).

 

Je li to greška s njihove strane i ako imam internet, a nemam internet u paketu, znači li to da bi mi mogli naplatiti posebno korištenje interneta po nekoj računici?

 

(nakon testiranja se više nisam spajao dok ovo sve ne provjerim)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Za TV opet treba net...
Prvi put cujem da se moze izac na net bez samog internet paketa. Iako doduse malo ljudi to ima...
Nevirujem da ce naplatit.

Zanima me brzina...daj pukni speedtest...
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bubamar kaže...

Pozdrav, na Bnetu sam više godina (zapravo, otkad su došli) i tek nedavno sam zatražio da mi se zamijeni TV prijamnik za novi (imao sam onaj stari bez HDMI-a).

Dobio sam novi prijamnik i umjesto stare opreme je došao router TC7200. Imam zasad paket TV+Telefon (internet je bio riješen na drugi način), ali potpisat ću uskoro TV+Internet.

Znači nemam (zasad) internet od Bneta no spojio sam se bežično na TC7200 da malo testiram brzinu veze i vidio da imam internet vezu (doduše nešto sitno megabita).

 

Je li to greška s njihove strane i ako imam internet, a nemam internet u paketu, znači li to da bi mi mogli naplatiti posebno korištenje interneta po nekoj računici?

 

(nakon testiranja se više nisam spajao dok ovo sve ne provjerim)

 Moguce da je greška, nece ti se nist naplatit ak nemas paket koji ukljucuje internet, mogu ti ja provjerit na poslu ak nisi siguran(Tek u srijedu)

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Taj internet je radi ažuriranja STB-a i radi ostalih TV usluga preko mreže ( snimalica,videoteka,PPW...). Neće ti ništa naplatit.Mogu ti naplatiti samo ono što je ugovorom dogovoreno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.12.2017 15:43 (stipest).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

uskoro...

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2017 15:36 (dado16).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
dado16 kaže...
Sa 1.1.2018 dolazi do promjena kanala, 11 kanala izlazi iz ponude dolaze zamjene al po meni nisu bas neke...budete vidili

 pa reci

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
dado16 kaže...
Sa 1.1.2018 dolazi do promjena kanala, 11 kanala izlazi iz ponude dolaze zamjene al po meni nisu bas neke...budete vidili

 Nemoj nas držati u neznanju . Hoče li barem biti neki novi u HD-u? Bilo bi najbolje da izjednače ponudu sa VIP-om( svi HD kanali u proširenom paketu).

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2017 0:57 (stipest).
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

11 kanala nije malo...dobar rebalans...

 

kakve sam ja srece ukinit ce i ovo malo programa sta gledam

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
dado16 kaže...

uskoro...

A što se tiče internetskih paketa, hoće li biti promjena? Zanima me najviše hoće li brzina uploada ići gore, vidim po paketima da je trenutno max. 15 Mbit/s.

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
ajdenekaa kaže...
dado16 kaže...

uskoro...

A što se tiče internetskih paketa, hoće li biti promjena? Zanima me najviše hoće li brzina uploada ići gore, vidim po paketima da je trenutno max. 15 Mbit/s.

 Nema promjene oko brzina...

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Dado daj barem neke naznake . Promjena brzina jedino kad dođe DOCSIS 3.1.

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

dado daj bar koje ce programe maknut i koje ce stavit, nigdje nista ne pise a 1.1 je tu....

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Nemojte ebat sad covika...dobro znate da ne smije rec,i da ce se takva informacija rasiriti na sve strane...one koje treba, i ne treba...

Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice