Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.656.148
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Ziga kaže...

Pitanjce za bnet korisnike

 

TV prijemnik mi je KAON VM1200 - kad je ugašen svijetli crveni LED, kad ga upalim upalim zasvijetli zelena LED koja se kasnije ugasi i više se pali?

Određeni kanali - crna slika 10 sekundi i tek se onda pojavi program ?

             - Ima slike, ima zvuka, titlovi stoje 20 sekundi i tek onda krenu?

 

problem do tv prijemnika, do usluge ili nećeg trećeg?

 

 Do TV prijemnika nije sigurno. Sad da li je to do usluge ili do tehnicolor routera nisam uspio zakljuciti. Kod mene je situacija bila da kada prebacujem kanale bude, kako velis, crna slika cak i duze od 10 sec pa se tek onda pojavi program, ali ne u nizu nego nekako random, 2-3 kanala prebaci ok pa onda jedan cekaj da se pojavi slika pa jedan ok pa dva cekaj. A titlovi tek.... prebacim na drugi kanal i slika se pojavi odmah a po 10-ak sekundi stoje titlovi od prethodnog programa pa se tek onda sinhroniziraju. Resetiranje bi pomoglo ali ne bas predugo, nakon par dana opet ista stvar.

Zanimljivo je da se situacija znacajno popravila otkako sam nedavno produzio ugovor. Sada samo ponekad kasni prebacivanje kanala a nesto malo cesce kasne titlovi.

15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Jovanka kaže...

 

VPN radi no problem, Download no problem?

 Istina, sve radi dok te ne skuže...

11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
movie kaže...

 Istina, sve radi dok te ne skuže...

 

Skuže što? Da koristiš VPN ili Tor?

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Jovanka kaže...
movie kaže...
stipest kaže...

 Uvijek postoji VPN i Tor .

 Odi dolje pa probaj pa javi kako si prošao...

 

VPN radi no problem, Download no problem?

 Znam ja to, ali nisam više htio spamati temu.

15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...

 Znam ja to, ali nisam više htio spamati temu.

 Živio si u americi pa znaš? Sin mi je živio dvije godine a kćer živi preko pet godina i s tim se nitko ne želi zajebavati. Prevelik rizik a kazne još veće. Naravno da ljudi uvijek pokušavaju. Neki prođu super, neki baš i ne. Imam nekoliko primjera gdje je ekipa pošteno najebala, ali dobro, kako kažeš da ne spamamo temu. Ti imaš svoj film, ja svoj i to je ok.

9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
movie kaže...

Živio si u americi pa znaš? Sin mi je živio dvije godine a kćer živi preko pet godina i s tim se nitko ne želi zajebavati. Prevelik rizik a kazne još veće. Naravno da ljudi uvijek pokušavaju. Neki prođu super, neki baš i ne. Imam nekoliko primjera gdje je ekipa pošteno najebala, ali dobro, kako kažeš da ne spamamo temu. Ti imaš svoj film, ja svoj i to je ok.

 Oni vjerojatno zive na campusu, ili su im barem iskustva odatle. Znam izrazito puno ljudi iz amerike koji uredno koriste sve servise za bilokakva skidanja bez ogranicenja. Ti kao privatni korisnik nemas ni priblizno ogranicenja kao ako si na campusu ili slicnom subjektu jer su im kazne drakonske pa se stoga i sama mreza konfigurira na slicne nacine. Nesto slicno je i preko carneta kod nas, iako ne u toj mjeri.

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
movie kaže...
stipest kaže...

 Znam ja to, ali nisam više htio spamati temu.

 Živio si u americi pa znaš? Sin mi je živio dvije godine a kćer živi preko pet godina i s tim se nitko ne želi zajebavati. Prevelik rizik a kazne još veće. Naravno da ljudi uvijek pokušavaju. Neki prođu super, neki baš i ne. Imam nekoliko primjera gdje je ekipa pošteno najebala, ali dobro, kako kažeš da ne spamamo temu. Ti imaš svoj film, ja svoj i to je ok.

 Vidim da ni ti nisi živio u Americi. Kolega sandokan111 je sve rekao. Nema potrebe ništa više od toga.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2018 20:06 (stipest).
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
sandokan111 kaže...

 Oni vjerojatno zive na campusu, ili su im barem iskustva odatle. Znam izrazito puno ljudi iz amerike koji uredno koriste sve servise za bilokakva skidanja bez ogranicenja. Ti kao privatni korisnik nemas ni priblizno ogranicenja kao ako si na campusu ili slicnom subjektu jer su im kazne drakonske pa se stoga i sama mreza konfigurira na slicne nacine. Nesto slicno je i preko carneta kod nas, iako ne u toj mjeri.

 Ne, ne  žive u kampusu, nema veze... sve pet.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2018 20:27 (movie).
9 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Gle, cak i ako ti ne vjerujes meni ili njemu, upali torrent klijent, skini bilokoji torrent s rarbg recimo i da ima seedera, pa pogledaj kad ti skupi peerove odakle su ip adrese. Uvjerljivo najvise ih ima iz amerike u velikom broju slucajeva. I tako na skoro svakom torentu. Sva daljnja prica je nepotrebna.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Elles D. kaže...
Probati ću zamjeniti za drugi Ubee - možda ovaj konkretni uređaj ima neki problem.

 

Zamjenjen. I dalje isto :\

 

Jovanka kaže...
Identicna situacija, kako rijetko resetiram router gurnuo za sada pod tepih i  nadam se da ce rjesiti putem nekog FW upgradea, kad pocne smetati trazim drugi uredjaj :)

 Nema druge - morati će FW-om rješavati stvar. A znamo koliko su brzi u tome... Drugih router baš i nema, nego forsiraju Ubee.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
movie kaže...
stipest kaže...

 Znam ja to, ali nisam više htio spamati temu.

 Živio si u americi pa znaš? Sin mi je živio dvije godine a kćer živi preko pet godina i s tim se nitko ne želi zajebavati. Prevelik rizik a kazne još veće. Naravno da ljudi uvijek pokušavaju. Neki prođu super, neki baš i ne. Imam nekoliko primjera gdje je ekipa pošteno najebala, ali dobro, kako kažeš da ne spamamo temu. Ti imaš svoj film, ja svoj i to je ok.

 

Svi imaju svoj film stoji, samo sto je tvoj kompletno iskonstruiran (nemojmo zaboraviti da post dva iznad ne vidis implikacije VPNa ili Tora), samim time sto tvoji potomci imaju neko iskustvo ne znaci da je isto upisano u kamenu. Nego gdje u JuEsOfEj zelis da skidam? :)

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
sandokan111 kaže...

Gle, cak i ako ti ne vjerujes meni ili njemu, upali torrent klijent, skini bilokoji torrent s rarbg recimo i da ima seedera, pa pogledaj kad ti skupi peerove odakle su ip adrese. Uvjerljivo najvise ih ima iz amerike u velikom broju slucajeva. I tako na skoro svakom torentu. Sva daljnja prica je nepotrebna.

Skidam s rarbg i koristim vpn. Obično stavim ip adresu iz amerike. Ako netko gleda na rarbg od kuda sam što mu pokaže? Da sam iz HR ili tu ip adresu koju sam postavio preko vpn?

 

Jovanka kaže...

 

Svi imaju svoj film stoji, samo sto je tvoj kompletno iskonstruiran (nemojmo zaboraviti da post dva iznad ne vidis implikacije VPNa ili Tora), samim time sto tvoji potomci imaju neko iskustvo ne znaci da je isto upisano u kamenu. Nego gdje u JuEsOfEj zelis da skidam? :)

Ništa ja ne želim osim da odeš živjeti godinu dana u ameriku, iznajmi stan, sklopi ugovor s jednom od tri firme koje daju internet usluge te nastavi praksu skidanja koju imaš ovdje a po povratku podijeli iskustva s nama. Eto, samo to i ništa više. Pusti ono rekla kazala i kojekakve papirnate analize skunute s neta. Iskustvo iz prve ruke je najbolji pokazatelj.

9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
movie kaže...

Skidam s rarbg i koristim vpn. Obično stavim ip adresu iz amerike. Ako netko gleda na rarbg od kuda sam što mu pokaže? Da sam iz HR ili tu ip adresu koju sam postavio preko vpn?

Ja mislim da ti ne razumijes sto je vpn. Ako ti stavis americku ip adresu, to znaci da ti promet ide preko americkog servera. Ako ista znas o americi onda je to da tvrtke jos vise moraju postovat pravila od pojedinaca. Samim time, ako si ti mogao stavit tu americku ip adresu, to znaci da i taj americki server uredno preko svoje mreze skida nedozvoljene stvari, samim time, i on ima neki od tih ugovor sklopljenih s providerom, hostingom ili kim vec da pruza usluge na americkom tlu, i samim time podlozan je istim tim zakonima kao i pojedinci koje spominjes. Da je to tako kako ti pricas ti serveri bi davno bili zatvoreni, pa ti ne bi mogao u vpnu namjestiti "ip adresu iz amerike".

movie kaže...
Ništa ja ne želim osim da odeš živjeti godinu dana u ameriku, iznajmi stan, sklopi ugovor s jednom od tri firme koje daju internet usluge te nastavi praksu skidanja koju imaš ovdje a po povratku podijeli iskustva s nama. Eto, samo to i ništa više. Pusti ono rekla kazala i kojekakve papirnate analize skunute s neta. Iskustvo iz prve ruke je najbolji pokazatelj.

 To apsolutno nista ne znaci. Mozes ti otic u trgovinu, pritom te udre auto i sutra pricas "u hrvatskoj svaki put kad odes u trgovinu te udre auto" jer se to tebi jednom dogodilo. I da ti se dokaze suprotno trazis od ljudi da se relociraju i odu zivit u hrvatsku jer je to jedini nacin da se dokaze da eto, pri odlasku u trgovinu te ne udre automobil.

Vec ti je receno na vise primjera, nemoras vjerovat meni njemu ili kome vec, ali dok god imas americke ip adrese u velikoj vecini torenata, jasno je da ipak tvoja konstatacija ne stoji.

11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
movie kaže...

Skidam s rarbg i koristim vpn. Obično stavim ip adresu iz amerike. Ako netko gleda na rarbg od kuda sam što mu pokaže? Da sam iz HR ili tu ip adresu koju sam postavio preko vpn?

 

Jovanka kaže...

 

Svi imaju svoj film stoji, samo sto je tvoj kompletno iskonstruiran (nemojmo zaboraviti da post dva iznad ne vidis implikacije VPNa ili Tora), samim time sto tvoji potomci imaju neko iskustvo ne znaci da je isto upisano u kamenu. Nego gdje u JuEsOfEj zelis da skidam? :)

Ništa ja ne želim osim da odeš živjeti godinu dana u ameriku, iznajmi stan, sklopi ugovor s jednom od tri firme koje daju internet usluge te nastavi praksu skidanja koju imaš ovdje a po povratku podijeli iskustva s nama. Eto, samo to i ništa više. Pusti ono rekla kazala i kojekakve papirnate analize skunute s neta. Iskustvo iz prve ruke je najbolji pokazatelj.

 Ne treba mi osobno iskustvo, imam "ljude" u Americi s libraryima nekoliko puta vecim od mojih. Znaci, worst case scenario; koristeci VPN, jedan ISP za primjer, nekada je Comcast throttlao promet ali na osnovu eventualnog"krsenja" fair usagea ili njihovih proizvoljnih procjena da imas previse prometa. I dalje znaju da si spojen na VPN, i dalje ne znaju sta prolazi VPNom.

 

Ovo u žutom, pretpostaviti cu da ti je jasno u relativnu dubinu kako funkcionira VPN. Naravno, dobiju IP adresu izlaznog cvora, u ovom slucaju americki IP. I koje je sada tvoje daljnje pitanje?

 

 

 

 

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
15 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Sve pet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Dan1234567890 kaže...

Eto, dosao mi danas ugovor, i koliko vidim, sve je kako sam i dogovorio i cifra je sa PDV-om... Znači TV+Internet i 150mbit povećanje koje je besplatno tijekom 24 mjeseca... Evo i slika, ako se vidi...
Jedino sad mi wifi više ne ide na max bandwidth, nego na 82 mbita max, morat ću vidit s podrškom ako će mi se dati opet zezati... ;-)

 Vidim da imaš ubee, tak da provjeri prvo dal si spojen na 5ghz wifi, 80ak je max na 2.4ghz inače , ak i dalje ne ide prek 80 u postavkama routera za 5g mrezu prebaci širinu kanala s 20mhz na 40mhz i ići će preko 100mbps. 

9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Pisao sam taj post prvi dan kad mi je ukljucen paket. Kasnije sam vidio da nekad ide do 113 (max) a nekada do 80 i mislio si kako je nestabilna brzina. Sad kad si ovo napisao, testirao sam i vidim da kad je na 2,4g onda je tih 80, a na 5g ide oko 110mbit/s. Nisam znao za to, mislio sam da je ista brzina na obje frekvencije, thx.
I da, 5g je na 40mhz bandwidth-u, iako piše "current 20" u postavkama kad gledam. A vidim da mogu postaviti i na 80, ali očito bez obzira što postavim, on automatski bira što hoće ...

Edit:
Malo sam se igrao postavkama i dao drugi ssid za 5g i odmah dobio skoro 150mbit/s na njemu... Dok je bilo isto ime za 2,4 i 5 isao je max na 113 mbit/s... Čudno, ali eto, max brzina na Wi-Fi 😁👍
Budem još to malo pratio i testirao...
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 18:46 (Dan1234567890).
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Novi post kad ne mogu dodavati slike u već postojeći...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Dan1234567890 kaže...
Pisao sam taj post prvi dan kad mi je ukljucen paket. Kasnije sam vidio da nekad ide do 113 (max) a nekada do 80 i mislio si kako je nestabilna brzina. Sad kad si ovo napisao, testirao sam i vidim da kad je na 2,4g onda je tih 80, a na 5g ide oko 110mbit/s. Nisam znao za to, mislio sam da je ista brzina na obje frekvencije, thx.
I da, 5g je na 40mhz bandwidth-u, iako piše "current 20" u postavkama kad gledam. A vidim da mogu postaviti i na 80, ali očito bez obzira što postavim, on automatski bira što hoće ...

Edit:
Malo sam se igrao postavkama i dao drugi ssid za 5g i odmah dobio skoro 150mbit/s na njemu... Dok je bilo isto ime za 2,4 i 5 isao je max na 113 mbit/s... Čudno, ali eto, max brzina na Wi-Fi 😁👍
Budem još to malo pratio i testirao...

 Drago mi je da sam pomogao :) Dobro si primjetio,stogod odabrao on ce sam regulirati tj smanjiti s npr 40 na 20 mhz , pise pored toga obicno "this is a dfs channel" il tak nes https://www.tp-link.com/us/faq-763.html ovdje je poprilicno dobro objasnjeno, ja kolko sam shvatio na istim frekvencijama rade radarski sustavi il okolne mreže te kad detektira signal na istom kanalu koji trenutno koristi, gasi dodatnu širinu kanala. 

 

"DFS is a mechanism to allow unlicensed devices to use the 5 GHz frequency bands already allocated to radar systems without causing interference to those radars. The concept of DFS is to have the unlicensed device detect the presence of a radar system on the channel they are using and, if the level of the radar is above a certain threshold, vacate that channel and select an alternate channel." 1. 

Poprilicno zanimljiv info nisam ovo znao dosad, i onda se ljudi cude kad im kazem da je wifi doslovce nalazenje rupa i bjezanje od smetnji rf pojasa  i da mozemo bit sretni da radi tak kak radi , o 2.4ghz da ne pricam haha  
ITenda Nova Mw3 Wireless Wifi 2.4Ghz/5.0Ghz Wifi Mesh - povoljan mesh wifi , ak trebate nesto veci prostor pokrit recimo vise od50-60 kvadrata mislim da je super rjesenje, meni ne treba posto je mali stan u pitanju al znam da ima ljudi koji muku muce s jednim ruterom u nekom cudnom kutu stana i neizbjeznim smetnjama okolnih mreža

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2018 2:18 (HarryPlopper).
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Vidim nema više nogometa u osnovnom paketu, sve skoro otišlo na plaćene SK programe. Sva sreća pa mi uskoro ističe ugovor.
Prijedlog što uzeti i kod kojeg operatera, a da nije preko 200kn tv+net?
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Pero Dinamit kaže...
Vidim nema više nogometa u osnovnom paketu, sve skoro otišlo na plaćene SK programe. Sva sreća pa mi uskoro ističe ugovor.
Prijedlog što uzeti i kod kojeg operatera, a da nije preko 200kn tv+net?

 

Ako misliš da ćeš kod bilo koga gledati nogomet u osnovnom paketu, think again... 

8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Q-Tip kaže...
Pero Dinamit kaže...
Vidim nema više nogometa u osnovnom paketu, sve skoro otišlo na plaćene SK programe. Sva sreća pa mi uskoro ističe ugovor.
Prijedlog što uzeti i kod kojeg operatera, a da nije preko 200kn tv+net?

 

Ako misliš da ćeš kod bilo koga gledati nogomet u osnovnom paketu, think again... 

 Nema toga više kod nikoga ako hoćeš gledat vrhunski sport ne samo nogomet nego i dosta toga ostaloga od vrhunskog sporta mora se plaćat nažalost al tako je, i tome se moramo prilagodit.

Bilo ne legalne načine  bilo na "ilegalne" načine nema trećeg rješenja.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2018 17:30 (Seki001).
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Imam problema sa fiksnim telefonom. Vec neko vrime pise nedostupan, pa pretrazuje kao nesto i opet nedostupa. Ovo se pojavilo jucer, stavia sam drugi telefonski kabel jucer, te je proradilo, ali opet se pojavio ovaj problem danas. Sve je uredno spojeno, na ruteru svitli phone i sve ostale lampice. Stvarno nezz do cega je? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

@fanaticni gejmer

 

Odmah, zovi službu za korisnike. On će pokušati utvrditi, jel' to do njih ili tebe, a ti se postavi tako i pričaj sa njima tako, da je to do njih. Iako je možda do tebe i tvojeg telefona. Traži da ti dođe tehničar.

Pa, buš znao točno do čega je.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Pero Dinamit kaže...
Vidim nema više nogometa u osnovnom paketu, sve skoro otišlo na plaćene SK programe. Sva sreća pa mi uskoro ističe ugovor.
Prijedlog što uzeti i kod kojeg operatera, a da nije preko 200kn tv+net?

 Pa imaš SK1 i SK3 u osnovnom paketu. Skoro cijela engleska i španjolska liga je na njima. Plus Liga nacija. Gdje češ više?

16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Pa u zadnje vrijeme i nije baš tako. Sad u sub je SK1 prenosio vaterpolo ako se ne varam cijelo poslijepodne, a onda je bila košarka. Prenose neke lijeve tekme, ali ne i one koje većina ljudi želi gledati. Možda mi se samo tako učinilo... Barcu nisu prenosili, Real jesu mislim i tako. Izgleda da mi ne gine uzimanje nekog sportskog paketa.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ustanovia sam da je do produznog kabela u koji spajam adapter od postolja. Cudno mi je bilo da radi telefon svugdi samo ne tu, a da je do telefonske zice nije jer sam pokusava sa drugom.

 

Kaze mater da je taj produzni star 40 god., ona ga kupila dok je bila cura. Bilo je i vrime da ga se rijesim.. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Lijep pozdrav. Ugovor s optimom mi je istekao, i posto nisam zadovoljan s njima( 14 mbit/s, +fiksni tel i racun od 190 - 200 kn svaki mj) htio bih prijeci kod drugog operatera.. E sad, Vip ili Bnet me zanimaju. Jos prije kad su mi nudili Bnet rekli su da bih imao preko 100 mbit/s brzinu. Jeste vi bnetovci zadovoljni uslugom ili je Vip bolji? Cijena je prakticki ista. Bnet 159 kn, a Vip 165 kn. Potpisao bih na 2 godine. Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

VIP i B-net ti je sve isto, a od 01. 10. su ionako pod istim imenom A1. Ista infastruktura ( optika+koaks), ista kvaliteta. Povečanje brzine neta na 150 Mbit/s ti je 15 kn. U 2D paketu je 50 Mbit/s. Ja osobno imam 120 Mbit/s i cijelo vrijeme full brzinu preko žice. Wi-fi je druga priča. Iako sada novim korisnicima daju nove routere ( Ubee), koji su i po tom pitanju puno bolji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 19:21 (stipest).
 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Hvala na odgovoru. Uzet cu onda Bnet. Samo sam mislio da kad se uzme 2D na 2 godine, da je povecanje na 150 mbit besplatno.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice