Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.656.682
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Destinyg133 kaže...

ja sam na turbo 3d paketu jakooo dugo, pre zadovoljan sam svime, usluga je odlicna, stvarno nemam rijeci,

Međuim zamjerka mi je sto bnet i dalje nema gigabitne brzine ili bar 500 mbita

vip primjera radi ima 500mbita a isto je a1

 Da ima 500 mbps ali ne preko koaksijalca vec preko optike.

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
playjob kaže...
Ja bih trebao produžit ugovor vrlo uskoro, jel mogu ikako tražit da mi daju taj Ubee umjesto ovog prastarog Technicolora?

 

 

Možeš. Meni je susjeda kod produženja tražila zamjenu i dobila. Samo šta se duže čeka novi router od uključenja paketa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 15:40 (stipest).
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stiffler kaže...

Jel uspio tko produljit ugovor 3D za 134 kn (50% promocija)?

 Nema ti više tih 50%, nego je sad maksimalno što možeš dobiti 40%. Na 2D ispadne 143,5 kn, a 3D 161,5 kn. To ti može dati samo služba za zadržavanje korisnika. Imaš ovdje na temi o tome kako , pa potraži.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...
Destinyg133 kaže...

ja sam na turbo 3d paketu jakooo dugo, pre zadovoljan sam svime, usluga je odlicna, stvarno nemam rijeci,

Međuim zamjerka mi je sto bnet i dalje nema gigabitne brzine ili bar 500 mbita

vip primjera radi ima 500mbita a isto je a1

 Da ima 500 mbps ali ne preko koaksijalca vec preko optike.

 Bnet koristi hfc as far as i know?

12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

evo,meni danas aktivirali prošireni paket.odlicna slika!

dajte mi recite od svih tih programa dali ima gdje mozda prijenos formule 1?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Destinyg133 kaže...
Bugov moljac kaže...
Destinyg133 kaže...

ja sam na turbo 3d paketu jakooo dugo, pre zadovoljan sam svime, usluga je odlicna, stvarno nemam rijeci,

Međuim zamjerka mi je sto bnet i dalje nema gigabitne brzine ili bar 500 mbita

vip primjera radi ima 500mbita a isto je a1

 Da ima 500 mbps ali ne preko koaksijalca vec preko optike.

 Bnet koristi hfc as far as i know?

 B-net da, ali današnji A1 ima optiku od bivšeg VIP-a i Amisa.

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
lange kaže...

evo,meni danas aktivirali prošireni paket.odlicna slika!

dajte mi recite od svih tih programa dali ima gdje mozda prijenos formule 1?

Već odavno se zna da je SD slika najbolja na B-netu od svih operatera. F1 nema nigdje . Ona je na Areni, a Arena je samo u ponudi maxTV-a.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 21:00 (stipest).
12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
lange kaže...

evo,meni danas aktivirali prošireni paket.odlicna slika!

dajte mi recite od svih tih programa dali ima gdje mozda prijenos formule 1?

Već odavno se zna da je SD slika najbolja na B-netu od svih operatera. F1 nema nigdje . Ona je na Areni, a Arena je samo u ponudi maxTV-a.

 ove sport klubove nemamo (strane):

http://www.gp1.hr/gdje-pratiti-f1/

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 22:01 (lange).
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
lange kaže...
stipest kaže...
lange kaže...

evo,meni danas aktivirali prošireni paket.odlicna slika!

dajte mi recite od svih tih programa dali ima gdje mozda prijenos formule 1?

Već odavno se zna da je SD slika najbolja na B-netu od svih operatera. F1 nema nigdje . Ona je na Areni, a Arena je samo u ponudi maxTV-a.

 ove sport klubove nemamo (strane):

http://www.gp1.hr/gdje-pratiti-f1/

 Ne. Ja sam u nekoj pretplati za mobitel mogao birati jedan njihov proizvod besplatno. Uzeo maxTV to Go , pa tako gledam (služi mi samo za F1).

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 22:56 (stipest).
12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
Opet ponavljam, nema te ponude više već odavno. Tko je dogovorio tako taj ima, ali novi ugovori se ne mogu tako dogovoriti. Jednostavno, nema u ponudi, nego samo 150 Mbit/s za 15 kn mjesečno.

 eto došao ugovor!

 

16 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja danas tražio raskid ugovora, taman mi danas 14. dan.

Ženska mi rekla da ću imati 30-50 Mbit/s, u ugovoru piše do 30 Mbit-a. Zovem ju i kaže da je to tako, da svima tako piše, ali da je brzina do 50 Mbit-a. Zovem službu za korisnike koji mi kažu da mi je aktivirana usluga do 30 Mbit-a. Super.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Prekjučer je stigao A1 te sam uzeo povećanje na 150Mbps i sve je odlično osim što mi ni preko računala, a ni preko laptopa ne želi linkati na 1Gbps nego limitira na 100Mbps te mi je stvarna brzina 95Mbps. Probao sam s drugim kabelima, na različitim uređajima žično, manualno postaviti da linka na 1Gbps međutim onda uopće ne želi uspostaviti vezu, update LAN drivera isto ništa nije pomogao... Preko wifi-a na mobitelu hvata 145Mbps bez problema tako da ne znam do čega bi točno moglo bit. Da li postoji ikakva postavka koji mogu promijeniti na modemu, model je ubee evw32c. 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
puls4R kaže...

Prekjučer je stigao A1 te sam uzeo povećanje na 150Mbps i sve je odlično osim što mi ni preko računala, a ni preko laptopa ne želi linkati na 1Gbps nego limitira na 100Mbps te mi je stvarna brzina 95Mbps. Probao sam s drugim kabelima, na različitim uređajima žično, manualno postaviti da linka na 1Gbps međutim onda uopće ne želi uspostaviti vezu, update LAN drivera isto ništa nije pomogao... Preko wifi-a na mobitelu hvata 145Mbps bez problema tako da ne znam do čega bi točno moglo bit. Da li postoji ikakva postavka koji mogu promijeniti na modemu, model je ubee evw32c. 

 

 bokte kakav to mobitel imaš da ti hvata wifi 145Mbps !?

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 14:55 (Seki001).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Probaj u network adapteru ručno postaviti na 1000mbps full duplex.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Je li ti uređaji uopće podržavaju 1GB mrežu ili su možda 100 Mbit? Ima li između možda switch koji je samo na 100 Mbit, pa to zeza?

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 15:21 (stipest).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Na 5ghz ide preko 80mbit/s...pisali smo već o tome.
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Mobitel je Oneplus 6.

Kad pokušam ručno postavit na 1Gbit ne želi uspostavit vezu, samo mogu na 100 Full duplex ili automatski. Oba uređaja podržavaju 1Gbit. Nema ničeg između, direktno kabel ide od ubee-a do kompa. Probao sam na laptopu sa drugim kablovima i ista stvar bude.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 21:57 (puls4R).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Seki001 kaže...

 bokte kakav to mobitel imaš da ti hvata wifi 145Mbps !?

 Ne znam što se čudiš. Ja imam prastari Sasmung J5 i ide mi ta brzina. Normalno na 5 Ghz.

8 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Nađe se. Honor 8
10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Dali zna neko oceli A1 pruzat korisnicima sto su na Bnetu na kabelu u buducnosti optiku, vidim da imaju opciju gdje pruzaju optiku, kod mene u splitu uvodi Tcom optiku pa neznam kakva je situvacija sa A1 dali misle ostajat na kabelu ili ce u buducnosti i oni na optiku, bilo je govora i o modemima docsis 3.1 al izleda da jos nista od toga?

 
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Belick1 A1 je sirotinja i skupi su njima docsis 3.1 modemi.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Belick1 kaže...

Dali zna neko oceli A1 pruzat korisnicima sto su na Bnetu na kabelu u buducnosti optiku, vidim da imaju opciju gdje pruzaju optiku, kod mene u splitu uvodi Tcom optiku pa neznam kakva je situvacija sa A1 dali misle ostajat na kabelu ili ce u buducnosti i oni na optiku, bilo je govora i o modemima docsis 3.1 al izleda da jos nista od toga?

 Optika ti ne treba ako , tj. kad, oni pređu na docsis 3.1. Imat češ iste brzine i sve mogučnosti kao i preko optike. Oni su infrastrukturno ( optičko koaksijalna mreža) spremni, ali non stop govore da su routeri preskupi za široku upotrebu.

8 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

A kad se pređe na docsis 3.1 stipest neće baš imat odmah mogučnosti optike pogotovo i prvenstveno šta se tiče uploada jer će i dalje bit izrazito mizeran za razliku od downloada.

Ali u nekoj bližo-daljoj budućnosti ako bude implementiran pravi punokrvni FullDuplex Docsis 3.1 e to bi tek tad moglo imitirat pravu optiku a dotad sigurno ne.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 22:44 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Prebacivanje ht-a na vectoring je "puno lakse" nego implementacija full duplex docsisa 3.1, a vidimo koliko im oko tog treba. Mislim da ce te se nacekat dok vam full duplex 3.1 zazivi. Ako bude unutar 5 god, odlicno, al sumnjam.

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav svima , imam pitanje. Danas sam dogovorio ugovor sa bnet/a1 agentom na 24 mjeseca , riječ je o 2D paketu i 150 mb/s internetu . Ranije sam imao onaj od 30 mb/s ali je ugovor istekao još prije nekoliko mjeseci te sam nastavio koristiti usluge bez ugovorne obaveze. Kako sam dogovorio novi ugovor , zatražio sam da mi isti pošalju na mail adresu. Sada me zanima , koliko vremena treba do dolaska istog na mail , te koliko je realno vrijeme do uključenja novih usluga (bržeg interneta i dodatnih TV kanala koje sam dogovorio) budući da mi je agent rekao 10-ak dana?

lp

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Ugovor na mail će ti doći u par dana. S obzirom da si ga dogovorio telefonski, imaš 14 dana da ga raskineš, ako želiš, bez objašnjenja. Što se tiće uključenja, tu je već malo zeznutija stvar. Meni su uključili u 5 dana, a stan do mene je isti dan i brat isto dogovorio i nisu ga uključili već mjesec dana. Prije je bila priča da je rok 12 radnih dana, a sada govore da je 45 dana ( navodno tako piše u uvjetima poslovanja). U svakom slučaju, nema pravila.
 
0 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
Ugovor na mail će ti doći u par dana. S obzirom da si ga dogovorio telefonski, imaš 14 dana da ga raskineš, ako želiš, bez objašnjenja. Što se tiće uključenja, tu je već malo zeznutija stvar. Meni su uključili u 5 dana, a stan do mene je isti dan i brat isto dogovorio i nisu ga uključili već mjesec dana. Prije je bila priča da je rok 12 radnih dana, a sada govore da je 45 dana ( navodno tako piše u uvjetima poslovanja). U svakom slučaju, nema pravila.

 Hvala ti na odgovoru , u međuvremenu dobio sam ugovor preko maila i prelistao sam malo prethodne postove. Očito mogu rastegnuti na tih 45 dana , išao sam provjeravati u Općim uvjetima poslovanja , predpostavljam da ovisi o gužvi ili o nekoj "randomizaciji". Još jedno pitanje za ekipu koja koristi Ubee router a ranije je koristila TC7200, budući da su me ostavili na Tehnicoloru TC7200 iako sam zapitao da li mogu dobiti promjenu istog , mogu li preko tog routera dostići makismalnu brzinu preko žice to mi je generalno važnije nego sam wifi? Koliko razumijem stvari kod 2,4 ghz su malo trikovitije , no wifi mi je sporedan za korištenje ionako.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 20:50 (durantula35).
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja sam se mučio s BNetovcima 2-3 tjedna...

čim je naucan novi FW na STB - glavno da se vidi A1 logo - počela mi se slika mrznut, pri prebacivanju kanala 2-3 minute crno...

žalio se, mijenjali mi router TC7200 istim) - opet ništa... pićkaro', prijetio odlaskom (do siječnja 2019 imam ugovor)...

i došao lik, veli pizdarija u cijeloj Koprivnici....

Ako vidite moje postove prije, primijetili ste da sam od routera imao samo ethernet kabel, koji sam ja razvukao ...

i veli lik, ne nije dobro, moramo SVIMA promijeniti u KC postavu...

ja sam inače tražio Ubee, postavio ga, ali i koaks razdjelnik ispred njega, pa kratki kabel do Ubee-a, a dugi koaks do STBa, uz postojeći ethernet kabel...

 

Uglavnom sad sve radi kako treba (i kako je prije)..

a na STBu pri paljenju - logo Bneta (ne A1)!

 

uglavnom kao odgovr kolegi iznad...

 

TC7200 je žicom davao punu brzinu (kod mene 120/15) kao i Ubee, jedina razlika je što Ubee drži i 2.4 i 5 GHz s istim SSIDom, i naravski WiFi je brži... meni Redmi 4 lovi 110 Mbita..

 

tako da ako ti je žica do PC glavna, ne treba ti Ubee...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Moje iskustvo sa TC i Ubeeom je skroz drukčije. Na 120 Mbit je sve radilo bez greške. Kad sam digao brzinu na 150 Mbit počeli su problemi. Ne toliko sa punom brzinom koliko sa skokovima iste. U jednom speedtestu tri puta bi brzina išla od 0-150. Uspio sam dobiti Ubee i od onda sve radi kako treba.Brzina je konstantno oko 147 Mbit. Normalno, pričam o žičnom spajanju.
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 17:01 (quadral).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice