Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.654.947
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

...i narafski, zajeb me dočekao doma...

 

upalim telku, počnem šarafiti po programima i otprilike trećina njih bez nekakvog reda - javlja error ID120 nema signala...

 

zovem SZK, velik kaj je, i da je router mijenjan pred 2 tjedna, ali STB nije, i imam još BNet logo na njemu, curka mu 3 put šalje konfiguraciju, ništa, resetira ga daljinski, pokreće se setup...

 

traži programe i na 10% pukne pretraga, i nikud nikam, naravno stari programi su izbrisani....

 

velim joj što je bilo do sada, i ništa, sad čekam tehničara da mi sad STB zamijeni (njega nije pred 2 tjedna, samo router, s TC7200 na Ubee)...

 

krasno za Bnet, mislim da ću nakon 22 mj dobre usluge radi zadnja 2 mj. ih otkantati, samo mi se ne da plaćati 3struku uslugu preko 200 kn, koji je sad najpovoljniji operator, koji 2 paket da uzmem?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Zanimljivo da su se problemi nagomilali u kratkom vremenskom roku , koliko čitam po prošlim odgovorima to im se većinom zamjera da u kratkom roku nagomilaju poteškoće... Meni će ovo biti treća godina korištenja usluga i nemam nikakve zamjerke poglavito za TV paket. Inače uključili su mi novu uslugu , eto ispada nakon 2 dana samo što je za pohvalu. Wifi brzina očekivana sa TC7200 , a žičana brzina je dosta stabilna iako ne prelazi 142 mb/s , ne znam jel' do routera dužine kabla možda ili nečeg trećeg...no razlika nije nepodnošljiva da bi utjecala na performansu , budemo vidjeli na duže razdoblje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav, trebam pomoc od nekoga ko je mozda imao slicnu situaciju...

 

Uselio sam u stan di je Bnet, router Technicolor, brzina 150/15 mbit. E sad, kad spojim zicom dobim otprilike tu brzinu. Ali to mi na zalost nije opcija jer bi zica morala ici posred dvije sobe da dođe do kompa, a nije mi opcija busiti posto nije moj stan...

 

Ugl, kupio sam kvalitetan wireless receiver za komp Link ... ali preko WLANA je brzina em nestalna (stalno skace-pada) em je max nekih 35-40 mbit, a pada i do 8. S tim da se to dogada i na kompu di je taj WLAN adapter i na mobitelu.

 

Moja pretpostavka je da je problem u losem routeru - ima li ovo smisla? I ako da, postoji li opcija da mi radi toga zamijene ruter?

 

Ako ne, mogu kupiti svoj ruter (Mikrotik?) i prebaciti njihov u bridge mode, tocno?

 

Thx

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Minneyar kaže...

...

 

Ako ne, mogu kupiti svoj ruter (Mikrotik?) i prebaciti njihov u bridge mode, tocno?

 

Thx

 možeš

10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Dali neko zna koja je caka sa vipom tj sada A1, mislim nude optiku na nekim mjestima dok u Splitu uglavnom sve ide preko kabela, T-com  postavio danas u zgradu natpis da su dostupne brzine do 500mbs bice misle na optiku al na listicu pise bez dodatnih intervencija u stanu samo minjanje modema pa ko zna da je optika u pitanju trebali bi kabel provest kroz stan.. A1 mi nije jasan zasto ne uvedu optiku isto nego da se zezaju s modemima, na Bnet cu ostat navikao na njih al eto kad svi idu naprid nebi ni njih ubilo da se pokrenu..

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 13:18 (Belick1).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

A caka je da je vip kupija bnet i koristi njihovu kabelsku infrastrukturu po Splitu (optika je do ormarica pa ide koax, jos su dosta davno provlacili optiku po kvartovim), a t-com uvodi optiku do krajnjeg korisnika. Zadnji put kad san provjerava optika mi je bila dostupna samo preko iskona a ne t-coma.

10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Da znam da je Bnet kupljen o strane Vipa te da je optika provucena do ormarica zato i kazem da me cudi da im je toliko tesko vec kada su napravilo 90%  da naprave tih jos 10%  i provedu je do kraja bolje nego da se zezaju sa novim modemima optika bi im bila trajno rjesenje..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Belick1 kaže...

Da znam da je Bnet kupljen o strane Vipa te da je optika provucena do ormarica zato i kazem da me cudi da im je toliko tesko vec kada su napravilo 90%  da naprave tih jos 10%  i provedu je do kraja bolje nego da se zezaju sa novim modemima optika bi im bila trajno rjesenje..

Ta optika u B.net-a nejde do ormarica u zgradi a niti ormarica  ispred vase zgrade vec do ormarcina koji ima tri krila i pokriva nekoliko zgrada u naselju, a od tih ormarcina ide koaksijalac do ormarica pred zgradom.

 

Nije to tip optike da bi se kod B.net-a vukao do svakog routera u stanu.

 

Novu optiku za A1 provlaci i nudi VIP, u onim gradovima i onim naseljima gdje to VIP radi.

 

A koristi se i dosadasnja postavljena optika od provajdera koje je VIP uzeo pod svoje npr. Amis, Metronet itd.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

 Nije to tip optike da bi se kod B.net-a vukao do svakog routera u stanu.

 

Novu optiku za A1 provlaci i nudi VIP, u onim gradovima i onim naseljima gdje to VIP radi.

 Mislio sam da je optika ista i kod Bneta i ostalih nisam znao da postoji neka razlika osim sto kod Bneta nije provedena do stana, kako kazete Vip provodi na nekim mjestima dok na drugim ne al realno gledajuci bolje im je ulagat u optiku te bit mirni u buducnosti nego ulagati u rutere svako par godina, optika također privlaci vise ljudi tako da i na taj nacin gube poneke korisnike..

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 21:44 (Belick1).
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Belick1 kaže...

Mislio sam da je optika ista i kod Bneta i ostalih nisam znao da postoji neka razlika osim sto kod Bneta nije provedena do stana

 Nista to nije optika i ne smije se zvati optika. Optika je ako ti u kucu udje svjetlovodni kabel i spoji se na router. Sve ostalo nije optika i ima svoje ime. Bnet nema optiku. Ljude su zavarali prodajni predstavnici s vecim brzinama i spominjanjem optike koja to nije.

8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
sandokan111 kaže...
Belick1 kaže...

Mislio sam da je optika ista i kod Bneta i ostalih nisam znao da postoji neka razlika osim sto kod Bneta nije provedena do stana

 Nista to nije optika i ne smije se zvati optika. Optika je ako ti u kucu udje svjetlovodni kabel i spoji se na router. Sve ostalo nije optika i ima svoje ime. Bnet nema optiku. Ljude su zavarali prodajni predstavnici s vecim brzinama i spominjanjem optike koja to nije.

 Naravno sandokan111  nemože HFC bit optika ni u snu isto kao i ,fttn,fttc,fttb... samo je ftth prava optika ovo šta kažeš kad ti nit uđe u stan/kuću.

Napad je najbolja obrana :)
10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja sam zadovoljan s Bnetom tako da se necu s tim opterecivat, Tcom je stavio reklamu ima par dana u zgradi gdje zivim nude brzine do 500mbs dok na letku pisu da nema dodatnih intervencija u stanu osim promjenje modema pa izgleda da nije ni kod njih optika ukoliko ne provlace nista novo nego samo modem minjaju..

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Belick1 kaže...

Ja sam zadovoljan s Bnetom tako da se necu s tim opterecivat, Tcom je stavio reklamu ima par dana u zgradi gdje zivim nude brzine do 500mbs dok na letku pisu da nema dodatnih intervencija u stanu osim promjenje modema pa izgleda da nije ni kod njih optika ukoliko ne provlace nista novo nego samo modem minjaju..

 Vjerovatno imaš FTTB( fiber to the buliding) dovučenu optiku u tvoju zgradu a dalje nevuku optiku po stanovima nego šibaju po bakru dobro je to rješenje G.fast puno bolje od HFC koncepta bar meni. E da hoće meni to tamo na proljeće dovuć ja imam FTTC na 50m ali nije to toliki njima problem pretvorit i produžit u FTTB kad bi htjeli... Svakako bi prije uzeo G.fast nego Bnet HFC net.

Napad je najbolja obrana :)
10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ma razumjem ali imam potpisan ugovor s Bnetom na 2 godine, za 188kn mjesecno 3d paket, dok s T-com moji ukucani maju losa iskustva jer pirje jos 15god kada smo bili kod njih izmislili su da nam je netko upao u mrezu i naplatitli 1000kn upad odtad ih izbjegevam dok s Bnetom koliko sam kod njih sigurno 10+ godina nikakvih problema nije bilo, torrente ne skidam, igrice neigram uglavno za surfanje tako da ja od optike i nebih imao toliko puno koristi kao neki  drugi zahtjevniji korisnici.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 11:08 (Belick1).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
lange kaže...

dali ima tko broj od sluzbe za zadrzavanje korisnika?

 0800 91 76 , ali ne znaći ti ništa, jer moraš imati broj obrasca za raskid koji dobiješ u poslovnici. Oni ti bez toga ne mogu ništa ponuditi. Pisali smo o tome, a i jedan kolega je stavio ovdje kako izgleda taj obrazac.

EDIT:

Pogledaj post od kolege Dan1234567890 od 03.09.2018. 19:12. Tu imaš kako izgleda taj obrazac.

 

Jesu li mijenjali broj?

Nazovem, zvoni par puta i samo me izbaci

10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Da li se moze zamijeniti ovaj tc ruter za ubee ? Sad je ugovor pri kraju pa da se rijesim ovog prastarog smeca...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
hahhaajaads kaže...

Da li se moze zamijeniti ovaj tc ruter za ubee ? Sad je ugovor pri kraju pa da se rijesim ovog prastarog smeca...

 Ja sam uspio, ali nakon malo natezanja. Povečao sam brzinu na 150 Mbit/s i od onda me počela zezati brzina ( oscilacije). Malo su gunđali da to nije do toga, nego do mreže, instalacije itd., ali ja sam ostao uporan. Od kada sam dobio Ubeea, nikakvih problema.

9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Gledam staviti router na ulaz u stan a za sve drugo korisiti mrežne kablove koji su mi već razvedeni po stanu, ali sad sam skuzio da koaksijalac osim u router ide i u box za tv? Znači koaksijalac mi svakako mora doći do tv boxa? Kako to da u box treba biti ukopčan mrežni kabel i koaksijalac? Ja sam mislio da ide samo mrežni kabel u tv box, a koaksijalac je dolazni signal samo za router... 🙈
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 20:05 (Dan1234567890).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Dan1234567890 kaže...
Gledam staviti router na ulaz u stan a za sve drugo korisiti mrežne kablove koji su mi već razvedeni po stanu, ali sad sam skuzio da koaksijalac osim u router ide i u box za tv? Znači koaksijalac mi svakako mora doći do tv boxa? Kako to da u box treba biti ukopčan mrežni kabel i koaksijalac? Ja sam mislio da ide samo mrežni u tv box, a koaksijalac je dolazni signal samo za router... 🙈

 U tv box ide samo HDMI kabel, kakav koaksijalac?

 

9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Dolazni coax kabel ima splitter i jedan coax iz splittera ide u router a jedan u stb box za tv. To je valjda dolazni bnet signal. Još jedan mrežni kabel ide iz routera u stb box. Ako iskopcam coax iz stb-a, slika nestane odmah, ako iskopcam mrežni kabel stb kaže da je izgubio ip adresu i brzo stane raditi. Znači da bi TV radio, stb treba 2 kabela, coax i mrežni.
Hdmi kabel je izlazni kabel iz stb boxa prema TV.
Ja nisam znao da coax dolazni ide u stb i router, mislio sam da ide samo u router. Pretpostavljam da je tako svima i da nema mogućnosti drugačijeg povezivanja? Ako želim dodati jos jedan tv za gledati bnet, trebam do tamo dovuci coax i mrežni kabel?
To su uglavnom moja pitanja / razmišljanja, pa pitam ako tko ima iskustva sa ovime...
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 20:13 (Dan1234567890).
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Dan1234567890 kaže...
Gledam staviti router na ulaz u stan a za sve drugo korisiti mrežne kablove koji su mi već razvedeni po stanu, ali sad sam skuzio da koaksijalac osim u router ide i u box za tv? Znači koaksijalac mi svakako mora doći do tv boxa? Kako to da u box treba biti ukopčan mrežni kabel i koaksijalac? Ja sam mislio da ide samo mrežni kabel u tv box, a koaksijalac je dolazni signal samo za router... 🙈

 To je zato što B-net ima kabelsku tv, a ne IPTV( MaxTV). Znaći tv signal se nalazi u koaksijalnom kabelu. Mrežni kabel i spoj s routerom služi za nadogradnje sustava, uključivanje-isključivanje određenih profila, snimalicu, videoteku itd.

12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
hahhaajaads kaže...

Da li se moze zamijeniti ovaj tc ruter za ubee ? Sad je ugovor pri kraju pa da se rijesim ovog prastarog smeca...

 Meni danas dolazi tehnicar s Ubeeom... zvao sam SZK, poprico malo s likom, skuzio je ocito da znam o cemu pricam i reko da ce poslat tehnicara s novim ruterom :) Bez problema. S Tehnicolor govnom mi WiFi ide do 45 mbit uz sami router, a u sobi 3 metra udaljenoj max 20... s tim da stalno oscilira i cak i puca, katastrofa. Nadam se da ce s ubeeom bit bar 100injak mbit jer imam u planu streamati 4k hdr filmove s plexom :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Update... upravo instalirali Ubee i WLAN radi na 5GHz na 145 mbit uz 6 ms ping... savrseno :)

 

I rekli su mi likovi da mi je kao najpametnije staviti njihov ruter u bridge mode i kupiti svoj ako sam zahtjevniji korisnik... kazu da je Ubee puno bolji sto se tice WLANa ali spominju nekakve probleme s port forwardom... sad cu se tim pozabavit pa cemo vidjet..

 

EDIT: Port Forward radi normalno, bez zvanja SZK..

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 18:31 (Minneyar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Problemi sa port forwardingom se dešavaju samo ako si stavljen na CGN.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Update 2: Izgleda da ni taj Ubee nis ne valja... bude brzina ok (preko 140 mbit), al onda nakon nekog vremena jednostavno padne na 40-60... nakon restarta routera opet bude ok neko vrijeme, pa padne...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Minneyar kaže...

Update... upravo instalirali Ubee i WLAN radi na 5GHz na 145 mbit uz 6 ms ping... savrseno :)

 

I rekli su mi likovi da mi je kao najpametnije staviti njihov ruter u bridge mode i kupiti svoj ako sam zahtjevniji korisnik... kazu da je Ubee puno bolji sto se tice WLANa ali spominju nekakve probleme s port forwardom... sad cu se tim pozabavit pa cemo vidjet..

 

EDIT: Port Forward radi normalno, bez zvanja SZK..

 

Ma i WiFi mu je za k... Zna se blesirat, tablet 6 m od routera pa nekad kaže da traži mrežu. Uzeo TPLink u Zagriji oko 200 kn pa ću vidjeti kako WiFi radi :)

8 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Meni i Technicolor Wi-fi radi kako treba, o kojim vi problemima pričate. Imam preko  100MBps DL uvijek i tako već 4 godine. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Taraba kaže...

Meni i Technicolor Wi-fi radi kako treba, o kojim vi problemima pričate. Imam preko  100MBps DL uvijek i tako već 4 godine. 

 Dobio si primjerak koji radi tvornicke greske radi kako spada 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
5 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Minneyar kaže...
Taraba kaže...

Meni i Technicolor Wi-fi radi kako treba, o kojim vi problemima pričate. Imam preko  100MBps DL uvijek i tako već 4 godine. 

 Dobio si primjerak koji radi tvornicke greske radi kako spada 

 

Haha , upravo to...muku mučim sa wi-fi vezom TC-a pogotovo kad sam udaljen nekoliko soba no što je tu je. Pokušat ću izvući Ubee od SZK , što se tiče same žice sve je ispoštovano i radi po ugovoru.

14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Imam pitanja, ne znam dal je dobra tema al nadam se da netko zna odgovor.

 

Imam A1 kabelski internet (preko coax kabela). U Zagrebu sam. Na TVu imam 40 analognih kanala i 4 glavna digitalna. Negdje sam pročitao da se da izvršiti digitalizacija tih analognih programa instalacijom nekog dodatnog uređaja koji ne košta ništa. Je li to istina? Ili će mi ukinuti sve programe jer plaćam samo internet a ne tv.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice