Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.659.989
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
hahhaajaads kaže...

Danas je zvala zenska iz a1 i rekla za nekakvu ponudu s obzirom da ugovor uskoro istjece.

Uglavnom radilo se o trio paketu, tv sa 90 (ili 120) programa, internet 70/10 i telefon za oko 210-220kn sto je ipak previse s obzirom na komentare koje sam procitao u zadnjih 2-3 stranice.

Posto se telefon vise ne koristi, isli bi na tv (120 programa) + internet (70/10 (iako bi i vise bilo pozeljno) i sad opet gledam to ispadne negdje oko ~200kn na a1 stranici.

Jel ima nekakva caka da se ta cijena smanji bez da se radi raskid ugovora i takve stvari ?

moraš uzeti trio ako želiš "izvući" extra popust...

 

 Ne mora.

 Mora. Provjereno. Ja sam prelazio sa 3D na 2D i nisam mogao doviti nikakav popust i još sam morao potpisati na 24 mj., inaće je instalacija 1500 kn( iako instalacija postoji, nema veze). To ima u njihovom cijeniku pod prelazak na manje pakete. Ponavljam, sve sam to prošao prilkom isključivanja telefona.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2019 22:24 (stipest).
16 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Možda se preselim u novi stan gdje nema optike pa mi trenutni paket nije dostupan. Može li se moj trenutni paket prebaciti na osobu koja će nastaviti živjeti gdje mi je trenutna usluga? 

Znači ja bi samo da dolaze računi na njegovo ime umjesto na moje. Je li takvo što moguće?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Pero Dinamit kaže...

Možda se preselim u novi stan gdje nema optike pa mi trenutni paket nije dostupan. Može li se moj trenutni paket prebaciti na osobu koja će nastaviti živjeti gdje mi je trenutna usluga? 

Znači ja bi samo da dolaze računi na njegovo ime umjesto na moje. Je li takvo što moguće?

 Ako ostaješ vlasnik starog stana = moguće je

Ako prodaješ stari stan = nije moguće i sve se mora prebaciti na novog vlasnika (do tada sve mora biti podmireno holding. voda, struja, cistoca....)

 

16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Sada sam podstanar pa opet net glasi na mene. Na ovo da računi dolaze na drugo ime sam mislio na račune od bneta 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Pero Dinamit kaže...

Sada sam podstanar pa opet net glasi na mene. Na ovo da računi dolaze na drugo ime sam mislio na račune od bneta 

 onda je nosioc paketa stanodavac zar ne? ne vidim kakve ti imaš poveznice s time osim ako ti je on dao punomoć 

 

16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Ne, na mene glasi bnet. Nema veze, pronaći ću već negdje odgovor.

 

p.s. za ugovaranje neta ne trebaš ništa osim OIB-a i tvog pristanka bio tvoj stan ili ne. Samo potpišeš kad ti dođe i toeto. Ne treba punomoć.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Htio uzet 350-500Mbit-a za 25 kuna vise ,a kad ono nema optike na Savici .

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 10:11 (lmutak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

 

@Imutak

 

Da, i ja sam Savica, ali nikada nisam tražio tako veliku brzinu. Pa, nisam ni znao da nema optike kod nas u kvartu.

 

Možda, jednom bu.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 19:42 (PzKpfw).
7 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

pozdrav, evo ja sam sad produžio ugovor s bnet. imal sam 3d paket sa doplatom od 10kn za 120mb brzinu što sam plaćao 219kn. pa sam otišao raskinuti ugovor te se u roku od 1h zvali sa ponudom za 185,00kn sve to + sportski paket. tako da sam objeručke prihvatio.

sad mene zanima pošto imam stari modem, mislim da je thomson, dali mogu tj. imam pravo tražiti novi modem? 

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Vjerovatno nije Thomson,nego Tehnicolor, jer on podržava te veće brzine. Možeš tražiti,ali moraš biti uporan.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Ne trebaš biti uporan, nego argumentirati kako Tehnicolor nema dual WiFi, a tebi to baš treba. Ja sam ga na taj način dobio u roku od tjedan dana, nakon prvog poziva.
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

jel itko zna kad ce optika bit dostupna u splitu,imam bnet 150 mbits a vecinu vremena je 40 mbits pa ono zato pitam

 

i usput jel moze netko pomoci jer mi na smart tvu marke lg speedtest pokazuje jedva 30mbits,a spojen je žično na router,a imam 120 mbits i cak mi laptop preko wifia iz druge prostorije hvata više od tv-a

dajte pomozite ljudi??

jer na pocetku je tv dobre brzine hvatao no više ne,inace ruter je ubee ima dva kanala 2,4 ghz i 5 ghz,mozda je do toga?

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2019 18:17 (Splićanin).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Optika od A1 neće biti nikad dostupna u Splitu. Imaju svoju optičko koaksijalnu mrežu koja je i više nego dovoljna za ove sadašnje brzine. U budučnosti će preći na Docsis 3.1 i dobiti na istoj mreži preko 500 bit/s. Pravu optiku do stana imaju samo HT i Iskon.
Kolika je brzina kad se spojiš laptopom žično na router?
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Splićanin kaže...

jel itko zna kad ce optika bit dostupna u splitu,imam bnet 150 mbits a vecinu vremena je 40 mbits pa ono zato pitam

 U idućih 4-5 godina mislim da teško. S obzirom da A1 trenutno korisnike s optike na kojoj treba zamijeniti routere i dio opreme u centrali da dobiju vise od 100/100 prebacuje na koaksijalni gdje je maksimum 150/15 ne vidim da ce krenuti s masovnim ulaganjima u optiku gdje je njihova infrastruktura već dostupna.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

trebas na tv postavit da ti dns bude 8.8.8.8 i onda ti se to popravi

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
trebas na tv postavit da ti dns bude 8.8.8.8 i onda ti se to popravi
7 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
Optika od A1 neće biti nikad dostupna u Splitu. Imaju svoju optičko koaksijalnu mrežu koja je i više nego dovoljna za ove sadašnje brzine. U budučnosti će preći na Docsis 3.1 i dobiti na istoj mreži preko 500 bit/s. Pravu optiku do stana imaju samo HT i Iskon.
Kolika je brzina kad se spojiš laptopom žično na router?

 a kako kad ali vecinom oko 110 mbit/s a ovo dole šta govori kolega za dns 8.8.8.8 probao sam taj DNS i dalje šteka,čitao sam po raznim forumima neki kazu da je to zbog ovo dual band routera sa 2 frekvencije ali tko ce ga znati,samo znam da mi internet od 30 dana u mjesecu ima full brzinu 10 dana,toliko o njihivom superbrzom internetu

12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Punti kaže...
Ne trebaš biti uporan, nego argumentirati kako Tehnicolor nema dual WiFi, a tebi to baš treba. Ja sam ga na taj način dobio u roku od tjedan dana, nakon prvog poziva.

 Po ovim podatcima http://www.broadbandshop.com.au/assets/brochures/TC7200.20.pdf  može raditi ili na 2,4 ili na 5 GHz. Ne može obje frekvencije istovremeno?

 

Meni bi trebala 2,4 GHz jer se, kažu, bolje probija kroz zidove.

 

I kako da saznam na kojoj frekvenciji radi?

 

Hvala.

 

EDIT: Oznaka rutera je TC7200-DMS:10.

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 13:01 (Spiridon).
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Spiridon kaže...
Punti kaže...
Ne trebaš biti uporan, nego argumentirati kako Tehnicolor nema dual WiFi, a tebi to baš treba. Ja sam ga na taj način dobio u roku od tjedan dana, nakon prvog poziva.

 Po ovim podatcima http://www.broadbandshop.com.au/assets/brochures/TC7200.20.pdf  može raditi ili na 2,4 ili na 5 GHz. Ne može obje frekvencije istovremeno?

 

Meni bi trebala 2,4 GHz jer se, kažu, bolje probija kroz zidove.

 

I kako da saznam na kojoj frekvenciji radi?

 

Hvala.

 

EDIT: Oznaka rutera je TC7200-DMS:10.

Da može raditi na obje frekvencije, ali ne istovremeno i još TC ima problem sa 5GHz mrežom, jer svako malo blokira i treba restart routera. Ako ti treba samo 2,4 GHz onda može i TC, iako Ubee ima bolju pokrivenost i u toj mreži. Radi na 2,4 GHz, ako nisi ništa mijenjao u njemu. Uđi u router i pogledaj. Upiši u browseru 192.168.0.1 User prazno,pasword admin i tu imaš sve. Ili instaliraj wifi analizer na mobitelu, pa će ti on pokazati sve mreže i u kojoj su frekvenciji.

12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

@stipest

 

Hvala. Na 2,4 GHz je. Daje on dovoljan signal sa prvog kata u podrum, kroz dvije betonske "deke" (ljeti prenesem komp u podrum)...

 

Ovo sa "ulaženjem" u modem sam na starom modemu radio tako da bih prvo isključio koaksijalac iz uređaja (neki stari Thomson - ili sam mislio da tako treba ili se moralo baš tako - ukloniti pristup internetu).

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ima li tko iskustva sa bnet  bežičnim neograničenim internetom? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2019 21:02 (Mihica2000).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav, istekao mi ugovor za Bnet 3D, s dodatnim paketom TV programa i pojačanom brzinom (imam HFC link) 120 Mb/s, plaćao sam cca 195 kn/mj... ugalvnom bio zadovoljan iako mi zadnja 4 mj. ugovora je bilo teh. problema... zamijenili su mi i router i STB...

 

e sad, opet mi je počelo izvodit bijesne gliste, ali si računam istekao mi je ugovor, pa sad izvode.. i odjednom skok na 349 kn računa !!!!!

 

pa sam zatražio Iskon, koji me za trostruku uslugu (imam i HT optiku, 100 Mb/s uključeno) s dodatnim TV paketom traže 249 kn/mj...

 

kad ne lezi vraže, eto danas poziva i sad mi nude standardni  Turbo 3D (int+tel+TV) paket (Neograničen podatkovni promet - Download do 70 Mbit/s - Neograničeni pozivi prema svim fiksnim te A1 i Tomato destinacijama u RH uz naknadu za uspostavu poziva (0,20kn) - 90 tv programa - Videoteka - 72h retroaktivno gledanje - 10h mrežna snimalica)

 

za 134,5 kn/mj uz 24 mj ugovor....

 

sad moram vidjeti eventualne dodatne pakete/brzinu i doplate za to (ali čini mi se da ću opet doći na 195 kn/mj)...

 

kaj mislite, isplati li se ili da idem na pravu optiku za 60-70 kn više?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ne isplati se. Nije mi jasno odakle ovaj podatak o 90 programa u osnovnom paketu kad je po njima 120 programa u osnovnom paketu https://www.a1.hr/privatni/televizija . Probaj još dobiti prošireni na 50%, 24,5 kn ( 30 HD kanala uključujuću sve SK) i 150 Mbit/s net ( 15 kn) i to je to. Imaš i ovaj novi top paket sa Ligom prvaka za 60 kn https://www.a1.hr/privatni/televizija/paketi-programa . Ako ti je do sada sve radilo ok, ne isplati ti se prelaziti na optiku.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 15:29 (stipest).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...

Ne isplati se. Nije mi jasno odakle ovaj podatak o 90 programa u osnovnom paketu kad je po njima 120 programa u osnovnom paketu https://www.a1.hr/privatni/televizija . Probaj još dobiti prošireni na 50%, 24,5 kn ( 30 HD kanala uključujuću sve SK) i 150 Mbit/s net ( 15 kn) i to je to. Imaš i ovaj novi top paket sa Ligom prvaka za 60 kn https://www.a1.hr/privatni/televizija/paketi-programa . Ako ti je do sada sve radilo ok, ne isplati ti se prelaziti na optiku.

 OK, što mi se ne isplati, prihvatiti tu ponudi ili preći na Iskon?

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

''kaj mislite, isplati li se ili da idem na pravu optiku za 60-70 kn više?''
Ovo je bilo tvoje pitanje, a to je moj odgovor uz dodatno objašnjenje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 15:53 (stipest).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
''kaj mislite, isplati li se ili da idem na pravu optiku za 60-70 kn više?''
Ovo je bilo tvoje pitanje, a to je moj odgovor uz dodatno objašnjenje.

 ne isplati se je odgovor da ostane na bnet(znaci da ode u iskon),a onda u zadnjoj rečenici ti stoji ne isplati se preci na iskon....

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 15:54 (dado16).
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
OK. NE ISPLATI se prelaziti na optiku za 60- 70 kn veću cijenu. Nadam se da je sada jasno.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

dogovorio Turbo 3D + Turbo 150 + prošireni TV paket za:

 

134,5 + 0 + 24.5 = 159 kn/mj (+ 5-8 kn za uspostave poziva - 0.20 kn po pozivu inače)

 

dakle opet 30 kn jeftinije nego do sad, a još veći TV paket...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Super. Prošao si bolje nego ja.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

ma je, ali sve je to ciganija...

 

istekne mi 19.1. ugovor, nazovem ih, velim imate li kakvu ponudu  - nemaju - OK- očekujem istu uslugu po istoj cijeni i dalje...

 

dignu cijenu, i pred tjedan dana, znači već su 2 mj. prošla od isteka, ja odem na Iskon, dogovorim prebacivanje i gle čuda odjednom mi se iz A1/Bneta jave da imaju ponudu za mene, i samo da rukom napišem izjavu s OIBom i potpisom da odustajem od Iskona...

 

ko da smo mala deca...

 

Ju je je? Je ju je!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice