Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.654.934
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ako imas ugovoren osnovni digitalni TV paket, onda je to digitalni TV paket, moras dobiti STB kako bi to mogao gledati. Sta ti pise u ugovoru, koji 3D paket imas.

Vjerojatno u ovoj godini analogni TV paketi biti ce ugaseni na A1 i B.net-u.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2019 14:34 (Bugov moljac).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

Ako imas ugovoren osnovni digitalni TV paket, onda je to digitalni TV paket, moras dobiti STB kako bi to mogao gledati. Sta ti pise u ugovoru, koji 3D paket imas.

Vjerojatno u ovoj godini analogni TV paketi biti ce ugaseni na A1 i B.net-u.

 Ma nemam pojma, podstanar sam, nisam ni vidio ugovor, niti ću ga vidit. A ako će se gasit analogni signali, onda ću morat dobit digitalni prijemnik. Sve šta znam je da su do sada bili Tv i telefon, najosnovnije, sad imam i internet. Plaćat ću 199,00 kuna. A koji je to paket, šta točno, nemam pojma. Ma nije ni bitno toliko, probat ću potrežit analogne programe, ako ne bude išlo, složit workstation ispod televizije i gotovo.

Live long and prosper.
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Iskopirao sam svoj post sa drugog foruma, pa možda bude jasnije:
''To je sad četvrti signal u koaksijalnom kabelu B-neta. Znaći imamo 40 analognih kanala koji se otvaraju analognim reciverom u TV-u. Oni se ne mogu zaključati i svima su otvoreni. Onda imamo oko 200 digitalnih TV kanala( + 100 radija) za ćije gledanje nam je potreban STB od B-neta koji služi za otključavanje onih kanala koji su plaćeni. Međutim B-net naših 9 kanala ( HRT 1, 2, 3,4 RTL, RTL2, RTL Kockica, Nov@ i Dom@) drži otvoreno što znaći da se mogu gledati sa dvb-c reciverom u TV ( više manje svi TV to imaju u sebi). I zadnji signal je je signal običnog zemaljskog dvb-t muxA u kojem se nalaze HRT 1 i 2, Nov@ i RTL. Za njihovo gledanje nam je potreban dvb-t reciver koji isto ima skoro svaki TV u sebi. Nadam se da je sada jasnije.''

A po cijeni od 199,00 kn se vidi da imaš 3D paket i MORAŠ imati STB Kaon. Dapaće, morali su ga oni ( kooperanti A1) doći spojiti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2019 15:34 (stipest).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Filox kaže...
Bugov moljac kaže...

Ako imas ugovoren osnovni digitalni TV paket, onda je to digitalni TV paket, moras dobiti STB kako bi to mogao gledati. Sta ti pise u ugovoru, koji 3D paket imas.

Vjerojatno u ovoj godini analogni TV paketi biti ce ugaseni na A1 i B.net-u.

 Ma nemam pojma, podstanar sam, nisam ni vidio ugovor, niti ću ga vidit. A ako će se gasit analogni signali, onda ću morat dobit digitalni prijemnik. Sve šta znam je da su do sada bili Tv i telefon, najosnovnije, sad imam i internet. Plaćat ću 199,00 kuna. A koji je to paket, šta točno, nemam pojma. Ma nije ni bitno toliko, probat ću potrežit analogne programe, ako ne bude išlo, složit workstation ispod televizije i gotovo.

 Zovi ih i pitaj kad ce te mi doci spojiti STB.

5 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...

Iskopirao sam svoj post sa drugog foruma, pa možda bude jasnije:
''To je sad četvrti signal u koaksijalnom kabelu B-neta. Znaći imamo 40 analognih kanala koji se otvaraju analognim reciverom u TV-u. Oni se ne mogu zaključati i svima su otvoreni. Onda imamo oko 200 digitalnih TV kanala( + 100 radija) za ćije gledanje nam je potreban STB od B-neta koji služi za otključavanje onih kanala koji su plaćeni. Međutim B-net naših 9 kanala ( HRT 1, 2, 3,4 RTL, RTL2, RTL Kockica, Nov@ i Dom@) drži otvoreno što znaći da se mogu gledati sa dvb-c reciverom u TV ( više manje svi TV to imaju u sebi). I zadnji signal je je signal običnog zemaljskog dvb-t muxA u kojem se nalaze HRT 1 i 2, Nov@ i RTL. Za njihovo gledanje nam je potreban dvb-t reciver koji isto ima skoro svaki TV u sebi. Nadam se da je sada jasnije.''

A po cijeni od 199,00 kn se vidi da imaš 3D paket i MORAŠ imati STB Kaon. Dapaće, morali su ga oni ( kooperanti A1) doći spojiti.

 

 

OK onda, super, hvala. Fino ću ih zovnit i sredit to s njima. 

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Filox kaže...

 

A mogli su bit pohlepni i strogo se držati pisanog ugovora, mučit vlasnika da osobno dolazi u poslovnicu, uopće ne pričat samnom o tuđim ugovorima... Zaradili bi sigurno više para tako, ali bi onda ovaj moj tekst bio poprilično drugačiji.

 

Hvala B.Net.

 

 Možda ih ne trebaš hvalit jer moraju to ionako svi operateri uradit raskid ugovora bez naknade.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2019 19:50 (dery).
5 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav, ljudi jel itko uzimao zadnjih mjeseci bnet i da li znate što od cable modema isporučuju kod mene je još tehnicolor TC7200.20 modem ruter s wifi-om, taman je produžen ugovor pa da ih uhvatim da daju što novije ako je dostupno

 

Lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Pathfinder87 kaže...

Pozdrav, ljudi jel itko uzimao zadnjih mjeseci bnet i da li znate što od cable modema isporučuju kod mene je još tehnicolor TC7200.20 modem ruter s wifi-om, taman je produžen ugovor pa da ih uhvatim da daju što novije ako je dostupno

 

Lp

 Ubee je najnoviji ruter, javi dal si uspio 

5 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

trenutno imam 2d paket int+tv, prije 2 god bila akcija za 170kn

sad gledam 209kn je taj paket isto na nekom popustu. nemaju nista jeftinije?:D planiram uzeti za 15kn dodatno 150 dl. 

sta mislte jel mogu to imati, radi se o novom zg

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
SeaCucumber2 kaže...

trenutno imam 2d paket int+tv, prije 2 god bila akcija za 170kn

sad gledam 209kn je taj paket isto na nekom popustu. nemaju nista jeftinije?:D planiram uzeti za 15kn dodatno 150 dl. 

sta mislte jel mogu to imati, radi se o novom zg

 Prilikom dogovaranja ponude za novi ugovor na 24 mjeseca od strane prodaje A1, pozovite se na popust za postojece korisnike navedene u postojecem cjeniku A1:


"Promotivna ponuda uz ugovornu obvezu od 24 mjeseca za samostalne usluge, A1Duo i A1Trio pakete U promotivnoj ponudi, s početkom od 05.03.2018.g. mogu sudjelovati svi novi i postojeći korisnici fiksnih samostalnih usluga, A1Duo i Vip Trio paketa uz ugovornu obvezu na 24 mjeseca.Promotivna pogodnost je popust na mjesečnu naknadu paketa u razdoblju od 24 mjeseca u iznosu od:-50 kn popusta na mjesečnu naknadu Internet + TV + Telefon paketa-40 kn popusta na mjesečnu naknadu Internet + TV i Internet + Telefon paketa-30 kn popusta na mjesečnu naknadu TV + Telefon paketa-20 kn popusta na mjesečnu naknadu Internet, TV i Telefon fiksne samostalne uslugePromotivna pogodnost traje do 31.05.2019."


Strana 142 cjenika A1.
https://ssc.a1.hr/documents/10307706...b-a1319a5e975c

5 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Meni su ti dali ima deset dana turbo 3d paket za 199kn

5 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Molim te model ako znaš hvala unaprijed

Poz
5 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...
SeaCucumber2 kaže...

trenutno imam 2d paket int+tv, prije 2 god bila akcija za 170kn

sad gledam 209kn je taj paket isto na nekom popustu. nemaju nista jeftinije?:D planiram uzeti za 15kn dodatno 150 dl. 

sta mislte jel mogu to imati, radi se o novom zg

 Prilikom dogovaranja ponude za novi ugovor na 24 mjeseca od strane prodaje A1, pozovite se na popust za postojece korisnike navedene u postojecem cjeniku A1:


"Promotivna ponuda uz ugovornu obvezu od 24 mjeseca za samostalne usluge, A1Duo i A1Trio pakete U promotivnoj ponudi, s početkom od 05.03.2018.g. mogu sudjelovati svi novi i postojeći korisnici fiksnih samostalnih usluga, A1Duo i Vip Trio paketa uz ugovornu obvezu na 24 mjeseca.Promotivna pogodnost je popust na mjesečnu naknadu paketa u razdoblju od 24 mjeseca u iznosu od:-50 kn popusta na mjesečnu naknadu Internet + TV + Telefon paketa-40 kn popusta na mjesečnu naknadu Internet + TV i Internet + Telefon paketa-30 kn popusta na mjesečnu naknadu TV + Telefon paketa-20 kn popusta na mjesečnu naknadu Internet, TV i Telefon fiksne samostalne uslugePromotivna pogodnost traje do 31.05.2019."


Strana 142 cjenika A1.
https://ssc.a1.hr/documents/10307706...b-a1319a5e975c

 

 

Iskreno ne kuzim ovaj dio, dakle za 209kn/mj je tv+int. Zvao odjel prodaje i isto mi nudi...

5 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Ako ti je istekla ugovorna obveza odi u poslovnicu A1 i reci da bi raskinuo ugovor s bnetom. Ponesi osobnu iskaznicu. Osoba za pultom ce ti isprintati papir na kojem ce biti broj telefona 0800 xxxx i jedna sifra od desetak znakova.

Nazovi 0800 xxxx, trazit ce da procitas tu sifru s papira i onda ce te pitati zasto zelis otici. Ponuditi ce ti 40% popusta. Internet + tv za 143,40kn. Brzina do 70 Mbit/s i 90 tv programa. Ako jos malo places dobijes i gratis brzinu do 150 Mbit/s. Prosireni tv paket mozes dobiti u pola cijene. Sve to naravno uz ugovor na dvije godine.

 

5 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

aha tnx

 

kad ja dobijem taj papir da onda usluge isti dan ukinu? ocu reci trebam net doma, ne mogu dan dva biti bez

10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
SeaCucumber2 kaže...

aha tnx

 

kad ja dobijem taj papir da onda usluge isti dan ukinu? ocu reci trebam net doma, ne mogu dan dva biti bez

 

Ne...ništa ti bnet (A1) ne ukine dok se ne čuješ sa tim 0800 XXXX brojem - prošao sam istu proceduru prije mjesec dana.

 

1. u poslovnici zatražio raskid usluge (bio zadnjih 3 godine bez ugovora, ukupno 5 godina u bnet-u)

2. nazvo taj broj za 10ak dana

3. odma mi ponudili 2D za 143kn + ubrzanje na 150 mukte :)

4. kad su aktivirali novi ugovor dobio sam SMS i od tog trena je radio novi paket

5. kroz 10ak dana dobio na kućnu adresu papirnati ugovor (ne treba niš potpisivat i vraćat jer prek onog 0800 XXXX sa njima sklopiš ugovor na daljinu, papir je samo zapis onoga šta ste dogovorili).

 

Cijelo vrijeme sam imo postojeću uslugu do točke 4. kad su me bezbolno "klikom miša" presvičali na novi ugovor, brzinu, tv paket itd...

 

TLDR - Nema prekida usluge :)

BF3/BF4 nick : jabooka_KAOS (singing Derp Derp Derpidy)
5 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

aha super

jer sam mislio da ce me otkanatati hahaha, samo nez dal dijele nove rutere sad, ja sam na technocoloru pa sam mislio idem ih odjebati pa oni mene shebu :D

ugl budem pokusao tako

 

iako je stvarno zalosno sto danasnji operateri bilo internet ili mobilni provideri vise daju onima koji tek dodu u njihovu mrezu nego nekom tko je stalni korsnik xy godina

 

10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Eh, drugovi kroz par mjeseci mi istiće obavezni ugovor sa b.netom, odnoso sa A1. Pa, me zanima što da tražim višu uslugu za istu cijenu ili istu razinu usluge uz nižu cijenu kaj sda plaća,

Imam kod njih 3D, već par godina, te nema problema sa njima, ali eto malo se grebem

 

...Vaša iskustva, savjeti...??

 

EIT: kaj mislite?Dal' bi mi dali na viksi da imam Internet preko A1(mobilno, žično)??? Uz istu cijenu, te uz ono budem prešao drugima....?

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 19:30 (PzKpfw).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

evo da javim:

 

konačno mi je aktiviran Turbo Net 3D (134,5 kn) + Turbo 150 (0 kn) i prošireni TV paket (24,5 kn)

 

brzina mi je malo skočila i jučer mi je u 3 mjerenja prosjek 146/18.

 

Prošireni paket ima nekih 30-ak HD kanala...

 

eto uglavnom nakon 4-5 mj. problema s tehnikom i izmjene sve terminalne opreme, te ciganluka nakon isteka postojećeg ugovora, kad nisu reagirali na moj upit, nego mi samo digli cijenu, pa su se "sjetili" ponuditi mi bolje cijene tek kad sam inicirao prelazak na Iskon (koji sam stopirao čim su dali te niže cijene), nadam se da sam miran slijedeće 2 g.

 

ugovorna mj. cijena mi je pala s 189 kn na 159, a računi mi do sada nisu prelazili 200 kn (s tih 189 - dodatno su uspostave poziva)...

 

tako da, mislim da sam dobro prošao..

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
6 0 hvala 1
5 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

ali ne kuzim zasto odmah ne daju pogodnosti? mislim moras se doslovno ciganciti kako kazes da daju nesto

ok ja trazim 'osnovni' paket int+tv pa reicmo nije neki veliki paket usluga ali opet...

 

u t-mobilu reicmo imam sve na drugoj lokaciji, kad produzujem mob tarifu uvijek cu nesto uspjeti izmusti, ili popusta na novi mob, ili neku dodatnu uslugu bez da moram prijetiti idem u drugu mrezu

mislim da je bnet imao puno bolje ponude dok nisu skroz presli pod A1

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
SeaCucumber2 kaže...

ali ne kuzim zasto odmah ne daju pogodnosti? mislim moras se doslovno ciganciti kako kazes da daju nesto

ok ja trazim 'osnovni' paket int+tv pa reicmo nije neki veliki paket usluga ali opet...

 

u t-mobilu reicmo imam sve na drugoj lokaciji, kad produzujem mob tarifu uvijek cu nesto uspjeti izmusti, ili popusta na novi mob, ili neku dodatnu uslugu bez da moram prijetiti idem u drugu mrezu

mislim da je bnet imao puno bolje ponude dok nisu skroz presli pod A1

 moras razmisljat kao tvrtka, a ne kao netko tko ce proci najbolje...ovo sto oni daju su na rubu profita, zato se uvijek pokusava sa vecim iznosom...cista logika, al nece to tako dugo ici ako budu svi radili ovo sto i vi radite

battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
dado16 kaže...

 moras razmisljat kao tvrtka, a ne kao netko tko ce proci najbolje...ovo sto oni daju su na rubu profita, zato se uvijek pokusava sa vecim iznosom...cista logika, al nece to tako dugo ici ako budu svi radili ovo sto i vi radite

 Ne brini ti za njih, nisu oni nikad na rubu profita.

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
5 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Na rubu profita? Daj me nemoj nasmijavat... 

Operativna dobit A1 Hrvatske u 2018. premašila 114 milijuna eura

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
areal kaže...

Na rubu profita? Daj me nemoj nasmijavat... 

Operativna dobit A1 Hrvatske u 2018. premašila 114 milijuna eura

 Govorimo o strani bneta....prakticki kroz neko vrijeme nece vise ni biti bneta(govorim o paketu bnet), oni imaju prihoda od drugih paketa, a1 paketi, pa fiskal blagajna, poslovni...al ovaj dio od bneta, imaju 1% zarade

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2019 22:09 (dado16).
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
dado16 kaže...

al ovaj dio od bneta, imaju 1% zarade

 Hau jes no :))))))))))))

8 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Malo si sad prećerao čuj da 1% lel 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Malo pretjerano al znate sto zelim reci :)...
battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

gle, meni je glupo, ali doslovce su se sjetili mi ponuditi nešto (što se mene tiče, čak nije trebalo niti jeftinije) nakon 2 mj. od isteka, a ja njih već pri isteku zvao da se dogovorimo..

 

tek kad im je došao zahtjev od Iskona, sjetili su mi se dati ponudu..

 

i onda, daju ti taj broj, 0800 913 095 (valjda ima više okolnih brojeva), tko da je ne znam kaj, konspirativno, i dobiješ operaterku s kojom dalje sve dogovaraš...

 

mislim, ono, dajte mi ponudu, nek bude kao dosad ja zadovoljan... ali sad su mi dali 30 kn jeftinije mjesečno - ja još zadovoljniji...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
dado16 kaže...
Malo pretjerano al znate sto zelim reci :)...

 Mda :)

Mozda da organiziramo akciju da spasimo bnet ko za onu djevojcicu. Nemaju para jadni, ako nam propadnu ostat ce nam samo zlocesti tcom.

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
sandokan111 kaže...
dado16 kaže...
Malo pretjerano al znate sto zelim reci :)...

 Mda :)

Mozda da organiziramo akciju da spasimo bnet ko za onu djevojcicu. Nemaju para jadni, ako nam propadnu ostat ce nam samo zlocesti tcom.

 Bar onda nitko nece moci cviliti za ponudu...bit ce jedna jedina,a mi hrvati smo na to navikli da nam rade monopol 

battletag:MasnaKrvavic#2275
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice