Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.655.227
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

hm..moram pogledati da li imam negdje to "upisano" posebno ili što već.

 

Ali to je bio dio ugovorne akcije za produljenje ugovora...dakle, prije dva tri mjeseca mi isteko ugovor (naravno zvali nisu, nego sma skužio tek kad sam dobio veći račun) i produljio sam ugovor uz taj romobil kao doplatu od 115kn na račun. Ja dobivam jedan račun, ne dva, rekao bih da je to onda dio "sklopljenog ugovora jel"...da dobivam jedan račun za usluuge, a drugi za romobil na rate...onda bih rekao da ništa od raskida tj ako raskidam i dalje plaćam tih 115kn mjesečno za romobil.

A ništa, možda najbolje ići vidjeti tamo...jer ako uspijem raskinuti (samo iz razloga što su gamad to ovako napravili, nije da ću propast za 20kn)...onda bi realno i zaradio nekih 3000kn...pkraktični sam besplatno dobio romobil.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Prasci jedni... odnosi se i na bnet, eno pitao na FB...

 

Moram tražit drugog operatera za net... Možda Terrakom pošto je dostupan u zgradi...

 

Cijene su visoke kao i wc papiru kojeg kao da rade od zlata... I sranje je skupo...

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
MasterG kaže...

hm..moram pogledati da li imam negdje to "upisano" posebno ili što već.

 

Ali to je bio dio ugovorne akcije za produljenje ugovora...dakle, prije dva tri mjeseca mi isteko ugovor (naravno zvali nisu, nego sma skužio tek kad sam dobio veći račun) i produljio sam ugovor uz taj romobil kao doplatu od 115kn na račun. Ja dobivam jedan račun, ne dva, rekao bih da je to onda dio "sklopljenog ugovora jel"...da dobivam jedan račun za usluuge, a drugi za romobil na rate...onda bih rekao da ništa od raskida tj ako raskidam i dalje plaćam tih 115kn mjesečno za romobil.

A ništa, možda najbolje ići vidjeti tamo...jer ako uspijem raskinuti (samo iz razloga što su gamad to ovako napravili, nije da ću propast za 20kn)...onda bi realno i zaradio nekih 3000kn...pkraktični sam besplatno dobio romobil.

 Nije bitno imas li 1 ili 5 uplatnica ako je to ugovorom propisano. Al ako je jedna, velika je vjerojatnost da jest.

Isto je i s mobitelima na akciji, mislim da je tcom davao plejke uz potpis ugovora itd itd.

16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Je li tko pratio, koji korisnici imaju pravo na 100% popusta na tu naknadu jer su neki dobili obavijest da su iznimka.
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

@Ag008

 

 

Višegodišnji korisnici po logici stvari.

Kod njih sam još od doba B.net-a kad su brzine bile male. Prvo samo Internet kod njih, onda sve ostalo-TV, fiskni.

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2019 18:18 (PzKpfw).
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Nema pravila. Ja sam kod njih od prvog dana DCM,B-net,VIP,A1. Imam i optiku od HT-a( Iskona) do stana. I nisam dobio popust na tih 20 kn. Nitko ne zna objasniti zašto neki dobivaju taj popust.
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

@stipest

 

Nazovi, B.net, odnosno A1 i pitaj ih za to izravno.

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
PzKpfw kaže...

@stipest

 

Nazovi, B.net, odnosno A1 i pitaj ih za to izravno.

 Zašto? Može i na PP.

13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Zvao sam da pitam zašto nemam popust za ovih 20 kn. na vjernost kad sam tu od DCM-a tj. od 1997. Kaže radi popusta od 40 % na zadnjem ugovoru.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
to nije bitno, samo se izvlace. onaj 100% popust na 20kn je uz taj veliki popust na ugovor
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Znam ja to sve,ali ne mogu ništa. Kad spomenem da znam neke kao ti koji imaju popust na ugovor, a dobili su i ovaj, samo mi kaže da ne smije komentirati druge korisnike radi GDPR-a .
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Dok drugi uvode 4k (neki i 8k), oni nama i dalje dodatno naplačuju HD sadržaje.
Čak je HTV prešao na HD,  a ja gledam SK u SD.
I onda još i poskupljenje. Sramotno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

korisnik sam 3d paketa.

vrlo zadovoljan bnetom, brzina neta,nikakvi problemi,na 3 tv spojen bnet (2analogna signala na jednom digitalni signal) i nebi htio otici od njih jer mi i cijena prihvatljiva 180kn!

e sad,nazivciralo me ovo poskupljenje od 20kn i sta raditi!

dali je moguce da raskinem ugovoru obavezu ali da ostanem na njima.pa kad ubace neku akciju ponovo aktiviram ugovornu obavezu.

imate kakav savijet

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
lange kaže...

korisnik sam 3d paketa.

vrlo zadovoljan bnetom, brzina neta,nikakvi problemi,na 3 tv spojen bnet (2analogna signala na jednom digitalni signal) i nebi htio otici od njih jer mi i cijena prihvatljiva 180kn!

e sad,nazivciralo me ovo poskupljenje od 20kn i sta raditi!

dali je moguce da raskinem ugovoru obavezu ali da ostanem na njima.pa kad ubace neku akciju ponovo aktiviram ugovornu obavezu.

imate kakav savijet

 Pa ako raskines ugovor kako mislis ostati na njima, iskljucuju te sa mreze (mreza - kabel ko linija ostaje fizicki i dalje) i moras vratiti opremu, budes nekak zaboravil na te dvije kave mjesecno i vozi dalje, nazalost.

 

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
Znam ja to sve,ali ne mogu ništa. Kad spomenem da znam neke kao ti koji imaju popust na ugovor, a dobili su i ovaj, samo mi kaže da ne smije komentirati druge korisnike radi GDPR-a .

 -GDPR s cijenom nema baš nikakve veze, ne daju ti podatak osobe 'pero perić', nego cijenu usluge i to ne može biti gdpr osobni podatak jer nije podatak osobe nego njihova cijena usluge, tj izmišljen dodatak-stavka do sad nepostojeća na računu. Baš nikakve veze ta stavka 20kn nema s GDPRom, pa tako ni odgovor-pitanje s tim veze nemaju. Glupost i to im treba reći, tražiti-inzistirati na odgovoru umjesto skrivnaja iza GDPRa koji uopće nema veze s pitanjem. Što da pitamo trgovca za cijenu šećera u trgovini i da da isti odgovor? Što s npr popustom za npr umirovljenike ili cijenu ulaznica za djecu po godištima npr 6-9-12 godina i cijene ulazniće za odrasle, i to je GDPR? -nije. itd. itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Nekidan mi je povecan racun bneta za 20kn zbog fiksne mreze (valjda), cemu ? Dogovorili smo neku cijenu i najednom dodje veci racun i napomena da je veci zbog fiksne...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
hahhaajaads kaže...

Nekidan mi je povecan racun bneta za 20kn zbog fiksne mreze (valjda), cemu ? Dogovorili smo neku cijenu i najednom dodje veci racun i napomena da je veci zbog fiksne...

 Da za zicu - paricu placa se dodatno 20 kn, A1 iznajmljuje tu liniju od HT-a za tebe, neko to iznajmljivanje mora i platiti.

4 godine
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...
hahhaajaads kaže...

Nekidan mi je povecan racun bneta za 20kn zbog fiksne mreze (valjda), cemu ? Dogovorili smo neku cijenu i najednom dodje veci racun i napomena da je veci zbog fiksne...

 Da za zicu - paricu placa se dodatno 20 kn, A1 iznajmljuje tu liniju od HT-a za tebe, neko to iznajmljivanje mora i platiti.

 Bnet nema nikakvu paricu od HTeja nego svoj vlastiti koaks kabel i vlastitu HFC topologiju mreže! Znači sve neovisno od HT-ea!!!!

15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Tocno, nema B.net vec ima njegov gazda A1, ali dodatnih 20 kn za fiksnu mrezu pocet ce se tek naplacivati od 01.09. i vidjet ce se tek na racunu za 9 mjesec koji ces placati u 10 mjesecu, tako da ovih 20 kn koji spominjes jos nisi mogao dobiti na racunu, ako sam dobro shvatio tvoj post.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

Tocno, nema B.net vec ima njegov gazda A1, ali dodatnih 20 kn za fiksnu mrezu pocet ce se tek naplacivati od 01.09. i vidjet ce se tek na racunu za 9 mjesec koji ces placati u 10 mjesecu, tako da ovih 20 kn koji spominjes jos nisi mogao dobiti na racunu, ako sam dobro shvatio tvoj post.

 Racun je dosao ovaj mjesec sa tih 20kn vise

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
hahhaajaads kaže...
Bugov moljac kaže...

Tocno, nema B.net vec ima njegov gazda A1, ali dodatnih 20 kn za fiksnu mrezu pocet ce se tek naplacivati od 01.09. i vidjet ce se tek na racunu za 9 mjesec koji ces placati u 10 mjesecu, tako da ovih 20 kn koji spominjes jos nisi mogao dobiti na racunu, ako sam dobro shvatio tvoj post.

 Racun je dosao ovaj mjesec sa tih 20kn vise

 Koji tocno paket imas na B.net-u, kaj ti pise na ugovoru.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.8.2019 18:39 (Bugov moljac).
12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...
lange kaže...

korisnik sam 3d paketa.

vrlo zadovoljan bnetom, brzina neta,nikakvi problemi,na 3 tv spojen bnet (2analogna signala na jednom digitalni signal) i nebi htio otici od njih jer mi i cijena prihvatljiva 180kn!

e sad,nazivciralo me ovo poskupljenje od 20kn i sta raditi!

dali je moguce da raskinem ugovoru obavezu ali da ostanem na njima.pa kad ubace neku akciju ponovo aktiviram ugovornu obavezu.

imate kakav savijet

 Pa ako raskines ugovor kako mislis ostati na njima, iskljucuju te sa mreze (mreza - kabel ko linija ostaje fizicki i dalje) i moras vratiti opremu, budes nekak zaboravil na te dvije kave mjesecno i vozi dalje, nazalost.

 

 raskinuo bi samo ugovornu obavezu..

imate kakva rijesenja gdje prec,sta napraviti,kako ih zajebat

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

-bnet je coax-kabel.. realno nemaš kamo preći tj ovisiš o postojanju kvalitetne linije tel-bakar/optika koju ugl posjeduje tcom.

-realno ni 20kn neće ništa promijeniti.. samo ostane 'osjećaj' da rade što žele jer su jači.

-postojeći ugovor bi morao obvezati operatera jednako kao i korisnika tj oni koji imaju ugovornu obvezu terminski trebali bi imati istu cijenu do isteka, jer to je smisao ugovora.

-A1 ne daje ništa, tj pravo raskida daje zakon-ugovor + korisnik može tražiti naknadu ukoliko ta promjena stvar trošak, no problem je što je to budući trošak tj mjesečno-nadalje i u najboljem slučaju bi to bilo broj mjeseci do isteka x20kn .. no sud ne mora priznati budući trošak nego trenutno dokaziv. Opet to je nejednakost pred zakonom, po istom ugovoru jer u slučaju raskida ugovra od strane korisnika, korisnik plaća penale.

-upravo zato igrokaz u kojem A1 daje pravo korisniku na raskid.. ne daje ništa nego nagovara.. jer tad je operater miran, tj operater bi sad svim korisnicima trebao ponudiit novi ugovor s novim uvjetima i tek ako korisnik pristane, potpiše nastaviti s uslugom i novom cijenom, u suprotnom bi automatizam trebao pretpostaviti jednostrani raskid ugovora i time i ugovorne obveze (a tad bi operater imao problem, ...) no hakom-regulatori to ne vide, ne tumače tako, na strani operatera umjesto na strani korsnika tj regulator koji mora kontrolirati operatere i snakcionirati ih...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.8.2019 19:25 (ihush).
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

tnx na odgovoru.

imam i optiku u stanu (tcom) i od bneta kabel.

znaci ni tcom nema nusta pametno

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

-ovisi što je pitanje, što je pametno itd..

tj ako imaš žicu-optiku i coax tad imaš neki izbor, zbog tržišnih pravila (monopol) u svakom većem mjestu su formalno bar dva telekom-operatera dostupna korisnicima kao ''izbor'' no to realno nije izbor jer su vip(a1) i tcom pokupovali sve ostale pa je sad ili-ili.. ako imaš optiku, može preko nje biti bilo koji operater npr optima-iskon.. pošto je A1 promijenio naziv svima pa i sebi, tad je samo jedan, dok je na strani tcoma ovo ostalo, odeš na stranicu, vidiš dostupnost za svoju lokaciju i tad znaš, što se tebi isplati, bar imaš taj izbor, većina nema.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

 

Netko za savjet?

Naime, baš mi je ovaj mjesec istekao ugovor, kaj sam zaključio po većem računu, nego inače. Well, nazvao, te mogu ostati kod njih bez ugovora sa ovom cijenom ili potpisati novi ugovor + onih famoznih 20kuna dodatka.

Eh do sada sam imamo b.net turbo 3d, turbobrzi 120, najam dodatnog digitalnog prijamnika, te mjesečna naknada za prošireni paket.

Ostati ili preći negdje drugdje?

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

+20kn ćeš imati svakako, ostao bez ugovorne obveze ili sklopiš li novi ugovor-obvezu od idućeg mjeseca kao dodatnu stavku. Razlika je samo kako ćeš se iscjenkati za iznos na računu i u pravilu je povoljniji iznos ako imaš ugovornu obvezu jer to podrazumijeva neki 'benefit' (popust..) dok bez ugovorne plaćaš koliko iznose stavke po cjeniku ovisno o odabranim uslugama npr brzina-tv..

-preći, to moraš vidjeti sam i usporediti... malo je šanse ako misliš zbog odnosa cijene/iznosa i ugovorenog paketa, tj tad 90% da ćeš ostati. (pogotovo što bi uskoro zbog sile zakona i regulatora svi ostali operateri morali iskazati istu stavku, dok jedino bnet to zapravo ne mora jer je to njihov coax.. ali tako je to..). :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Pitanje za one koji imaju Ubee dual band router - kako ste podesili wlan?

Dvije mreže - jedan za 2,4 a druga za 5ghz ili jedan ssid? Što je bolja opcija?
Tempus fugit
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Nekako uspoređujem HRT HD i HRT i nema neke vizualne razlike il sam u krivu???

 

Kako je kod vas ostalih kad probate usporediti HRT HD i HRT ( na broju 1 i 21 )?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Taraba kaže...

Nekako uspoređujem HRT HD i HRT i nema neke vizualne razlike il sam u krivu???

 

Kako je kod vas ostalih kad probate usporediti HRT HD i HRT ( na broju 1 i 21 )?

 Ovisi što gledaš. Jutarnje sapunice i stare emisije se ne vidi razlika, ali ja sam jučer pogledao epizodu Miljarder i razlika je drastična. Već smo pisali, bitrate na HTV HD kanalima je 10 Mbit/s. Ako je pravi signal, slika je ludilo.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice