DNS greške na Vip Homeboxu, ili nešta drugo?

poruka: 8
|
čitano: 4.562
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
DNS greške na Vip Homeboxu, ili nešta drugo?

Bok, eto prije par dana smo prešli s MAXadsl-a na Vip Homebox, međutim imam jedan mali problem.

Iako je brzina prijenosa solidna (preko noći još bolja), u Chromeu mi se povremeno dešava da dobijem "Resolving host" poruku koja traje nekih 5-10 sekundi i Chrome tek onda krene otvarati stranicu. Gdje god sam pitao, svi su mi savjetovali da probam prebaciti na Googleov DNS server (DNS adrese 8.8.8.8 i 8.8.4.4), što sam i napravio. Međutim, to nije riješilo problem. Probao sam i sa OpenDNS-om, ista stvar.

Pokušao sam sve - flush DNS, renew IP, čišćenje svih mogućih cachea, update Chromea, ali "Resolving host" mi se i dalje povremeno dešava. Napominjem da ovaj problem NISAM imao na MAXadsl-u, a ako je i bilo "Resolving host" poruka, trajale su sekundu ili manje. Možda je problem na Vipovoj strani, možda imaju zagušenje DNS servera? Ponekad "Resolving host" traje toliko dugo, da Chrome izbaci poruku "DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET" koja stoji 15-ak sekundi na ekranu, nakon čega se stranica odjednom uspješno otvori. Android smartfoni javljaju grešku da "nema neta", iako je Wi-Fi signal u redu.

Ruter je Huawei B310 (kažu u Vipu da druge modele više ni nemaju), ažuriran do kraja, spojeni su komp (kabelom), laptop i dva Android smartfona (bežično), te kućni telefon. Ruter sam podesio na isključivo 3G mrežu, zbog odspajanja 4G mreže tijekom korištenja kućnog telefona. Signal je uglavnom 4/5 ili 5/5 crtica, tako da ne vjerujem da je to problem. Caka je u tome što je problem praktički nemoguće reproducirati, jer se dešava totalno nasumično, u bilo koje doba dana. Pokušao sam par stranica (DPReview, BUG, PhoneArena, Vipnet) pingati direktno iz rutera (ima tu dijagnostičku opciju, također ima i traceroute test) - ništa, 100% packet loss (iako BUG nekad prođe posve, nekad prođe 66%).

Ako se ovdje nađe nekakav mrežni guru, svaki savjet je dobrodošao.

 

P.S. Prebacio sam danas da 4G mrežu (automatska 3G/4G postavka), pa ću vidjet kako se ponaša. Ako sve bude valjalo, onda ovaj P.P.S. ispod može biti istina.

P.P.S. Možda nije do DNS-a, možda se ruter dok je isključivo na 3G-u stalno prespaja s jednog repetitora na drugi, jer mi se kuća nalazi negdje blizu "križanja" ćelija repetitora?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
DNS greške na Vip Homeboxu, ili nešta drugo?

Mozda ti na toj usluzi ne mozes mjenjat dns. Znam da na h1 nije dalo, bez obzira sto bi upisivao u router. Provjeri si dal uopce koristis googlov dns, al po opisu meni izgleda nesto do njih. Ne koristim uslugu i nisam bas upoznat uopce sto je homebox, tako da ovako odgovaram odokativno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2018 16:39 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
DNS greške na Vip Homeboxu, ili nešta drugo?

Hvala na odgovoru.

 

Zvao sam Vip i rekli su da će mi ipak poslati ZTE-ov ruter, pa da isprobam s njime.

Također sam im poslao i rezultate ping/traceroute testova koje sam napravio, pa ćemo vidjet šta dalje.

 

Homebox ti je 3G/4G ruter, dakle spajanje na net "preko zraka", bez kućne (žičane) telefonske linije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2018 16:43 (AKosir1990).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
DNS greške na Vip Homeboxu, ili nešta drugo?

Evo danas je stigao ZTE ruter, i zasad nema DNS problema. Ako ih ne bude idućih dana, onda je to to.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: DNS greške na Vip Homeboxu, ili nešta drugo?
Kolike su ti brzine?
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
DNS greške na Vip Homeboxu, ili nešta drugo?

Oko 8 na 3G, oko 20 na 4G. S obzirom koliko sam imao na parici (živim u selendri), ovo je super.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
DNS greške na Vip Homeboxu, ili nešta drugo?

Da li je tko imao problema s DNS-om u zadnje vrijeme? Meni radi katastrofa, pol stranica nemogu otvoriti koje uredo otvaram preko mobitela.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DNS greške na Vip Homeboxu, ili nešta drugo?
pupo69 kaže...

Da li je tko imao problema s DNS-om u zadnje vrijeme? Meni radi katastrofa, pol stranica nemogu otvoriti koje uredo otvaram preko mobitela.

Promijeni DNS poslužitelje i problem riješen. Jednostavno ne vidim prednost korištenja DNS poslužitelja od operatera; čak su i manje sigurniji (neki ne podržavaju ni DNSSEC).

 

Ako ne znaš koje postaviti; 1.1.1.1, Google Public DNS, OpenDNS i Quad9 su najbolji.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2018 17:42 (Marko :D).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice