Drugi router za IPTV

poruka: 2
|
čitano: 2.235
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Drugi router za IPTV

Pozdrav!

 

Naime, imam VDSL od Optime te njihovu IPTV uslugu na donjem katu kuće. Sada bih na gornjem katu uzeo njihov IPTV koji mora bit spojen LAN kabelom, ali ja jednostavno nemam mogućnosti provest taj kabal jer su bužiri zauzeti. 

 

To je prvi problem u ovoj mojoj temi, a drugi je da je cijeli drugi kat dobro pokriven wi-fi signalom, ali dnevni boravak je i kuhinja, dva najudaljenija dijela od routera na donjem katu, su vrlo loše pokriveni, te dobivam samo 2 mbit/s, a inače imam cca 48 mbit/s. Router je Inbox v45. 

 

E sad, tri su opcije;

 

1. Strujni adapter za IPTV + neki Wi-fi extender

 

2. Powerline adapter za IPTV ili Net + neki wi-fi extender

 

3. Wireless Router da služi i kao wi-fi extender/port te da je na njega ukopčan LAN kabel za IPTV

 

 

Prve dvije opcije su prilično jasne, s tim da prva radi preko strujne mreže, a druga bežično. Konkretno, koja je bolja od prve dvije solucije?

 

Za treću stavku nisam ni sam siguran jer sam pomalo laik oko ovoga, da li se to tako uopće može? Ako da, kakav router bih trebao kupit? Budžet može i do 1000kn. 

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Drugi router za IPTV

Jesi doso do rjesenja?

 

Jer i mene zanima kako si rijesio problem. Imam slicnu situaciju. Router na prvom katu. A zelim imat max tv u prizemlju. Nemam mogucnost sa zicom. Tj ne zelim busiti.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice