H1 telekom izdvojena tema

poruka: 1.508
|
čitano: 456.106
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: H1 telekom
Nemoj vratiti stare postavke,jer je možda baš u njima zabranjen update.
Skini si image novog FritzOS-a
ftp://ftp.avm.de/fritz.box/

I onda ga nakon factory reseta ručno instaliraj.
Trebao bi ti sam nakon updaeta opet povući username,password te postavke za telefon i iptv
robimarko@gmail.com
13 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Budem to probao, ali kasnije.
Ne sekiram se oko postavki za tv i telefon, nego ne želim se baviti namještanjem WiFi-a i još čega ako sam mijenjao.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: H1 telekom
Pa vrati postavke nakon updaeta
robimarko@gmail.com
13 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Updateati sam uspio, ali dva tjedna poslije vidim ovo, hrpu errora 

 

 

Da nešto probavam ili da zovem H1 da provjere liniju?

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2015 8:45 (chutac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom

To ti je zbog malih margina i dosta velikog gušenja - Fritz to baš ne voli. Ako ti veza ne puca, nitko ti neće dolaziti. Kad krenu problemi, onda zovi.

My name is Legion... For we are many!
13 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

A kad bih ih zvao da dođu provjeriti linije, koliko bi naplatili?
Znači od centrale do zgrade i od kutije u zgradi do moje utičnice.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom

Ako je smetnja na strani korisnika, 600kn.

 

Isključi modem par puta (iz struje), ostavi ga 5-10min. Radi to dan-dva i onda ih zovi da ti puca net. Netko će doć. Kad ti dođe tehničar, reci nek pogleda i instalacije...

My name is Legion... For we are many!
13 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Pametno, pametno 

Čak bih mogao to i učiniti :)

 

A ne bi se vidjelo da je ruter bio ugašen, nego samo da je veza prekinuta?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom

Pa možeš ti izvuć i tel. kabel iz routera, bez da ga gasiš...

My name is Legion... For we are many!
9 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

pozz sima,molim jednu pomoc ako je moguce, narucio sam internet preko h1 telekoma,neograniceni (180 kuna tel + internet do 4mgb) pa me zanima kvaliteta njihove usluge,dali to sta vredi,tj dali internet puca,steka i tako to,ili je sve u redu,da budem siguran i zanima me kakvi su s racunima, dali znaju muljat i varat

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

Moje iskustvo,preko pola godine sam kod njih trio-tel,net H1tv.Do sada sve ok a racuni su prosjecno manji za 130 kuna u odnosu na slicnu uslugu koju sam imao kod t-coma.Njihov tv je mnogo bolji/ima you tube,facebook/ljepše sucelje..Mene do sada nisu muljali.Vidjevši njihove prednosti,moj susjed je prije nekoliko mjeseci prešao kod njih.Njemu se dešavalo da mu malo šteka tv ili net ali mu se to dešavalo i kod t-coma tako da sumnjam da nešto nije u redu s njegovim instalacijama.Bili su tehnicari i sada je i kod njega ok.Unatoc tim nezgodama ,on je ipak zadavoljniji s njima i ne kaje se što je prešao kod njih.Nadam se da ceš i ti biti zadovoljan.Evo ti moji računi /kod t-coma nikada nije bilo ispod 380 kuna/H1 TRIO BIT;

02/2015  250,33 podmiren Račun za 02/2015
01/2015 249,19 podmiren Račun za 01/2015
12/2014  260,65 podmiren Račun za 12/2014
11/2014  250,41 podmiren Račun za 11/2014
10/2014 263,6 podmiren Račun za 10/2014
09/2014  267,78 podmiren Račun za 09/2014
08/2014 251,24 podmiren Račun za 08/2014
07/2014  202,14 podmiren Račun za 07/2014

13 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

može mi netko reći pošto ću preći na h1 i kada na njihovoj stranici ispunim provjera dostupnosti izbaci mi ovaj paket TV+TEL+NET4 za 239 kn i to mi odgovara ali me zanima jeli taj paket ide preko njihove infrastrukture ili preko t-comove?

i dali se može negdje vidjeti dali ima u karlovcu njihova centrala i ako ima di je smještena?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: H1 telekom
Ide ti preko HT-ove infrastrukture.
Nije li ti isplativo dodati 10 kn mjesečno i dobiti 10mbita umjesto 4mbita?

robimarko@gmail.com
13 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

da,kad sam s njom razgovarao rekla mi je da je moja veza odlična i da bi mogao imati brzinu i 10 i to ću uzet za dodatih 10 kn,ali sam se nadao da taj paket ide preko njihove infrastrukture,valjda t-com neće zaj....bavati

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: H1 telekom
Neće te zezati,barem mene nisu,a imam taj paket isto preko HT infrastrukture
robimarko@gmail.com
12 godina
offline
H1 telekom

I ja nešto gledam da se prebacim s iskona na H1 telekom. Kakva je kvaliteta slike.,na iskon mi je 720p/50hz. Jel takva na H1 telekomu??

 

Također Iskon mi u novim paketima nudi 20/5mbps, a H1 20/2mbps., sad trenutno imam 10/1mbps.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Samo jedno da vam kazem, niti jedan iptv provider u hr nema svoje stram servere osim HT-a i VIP neta, znaci bilo sto da uzeli osim HT i VIP imat ce te ili samo ht ili samo vip ili iskombinirane strimove.
Npr optima znam 100% da skoro sve uzima od HT osim cinestara i hbo to je vipovo, epeg je od iskona itd, h1 slicna shema, vjerojatno sve HT. Tako da slika nemre bit bolja neg sto je stream od dobavljaca.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
H1 telekom

Da mi slika bude ista kao na Iskonu nitko zadovoljniji od mene...

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Pozdrav,

 

uzeo sam kod H1 Telekom TV + Internet + Telefon, te sam dobio brzinu od 4 Mbit/s, koju sam namjeravao povisiti na 10 Mbit/s što nude uz nadoplatu od 10 kn.

Sad sam ih zvao, te žena iz korisničke službe mi je rekla da linija koju imam ne dopušta takvo povećanje, s obzirom da uz Internet koristimo i TV koji uzima dio bandwidtha.

 

Pa bih molio ako netko tko se kuži u ovo pogleda ove podatke koje vidim na routeru i kaže mi je li zaista imam toliko lošu liniju i povećanje brzine nije moguće.

Inače, očekivao sam da će se moći povećati brzina jer je centrala relativno blizu, svega par stotina metara.

 

Max. DSLAM throughput   kbit/s   9160   1088
Min. DSLAM throughput   kbit/s   4592   512
Attainable data rate   kbit/s   22016   1262
Current throughput   kbit/s   9160   1085
Seamless rate adaptation      off   off
Energy-saving mode L2   off      
          
Latency      9 ms   2 ms
Impulse noise protection (INP)      6.7   0.7
G.INP      off   off
          
Signal-to-noise ratio   dB   18   14
Bitswap      on   on
Line attenuation   dB   8   2
Power reduction   dB   0   4
          
          
Carrier record      B43   B43

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Upravu si po ovom si ti jako blizu,iospod kilometra, bez ikakvog problema mozes imat 10 Mbita i televiziju jer profil je cca 17 Mbita. Imas i dosta kvalitetnu paricu, nevidim u cemu oni problem vide.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
H1 telekom

Ono što je još jedan bitan podatak, pogotovo u situacijama poput tvoje, je informacija o broju ESS-a - errored seconds - koju vjerojatno niti jedan router ne daje u GUI-ju nego ju dobivaš preko neke CLI naredbe. Nekad zbog tih ESS-ova automatika ne pušta povećanje brzine, a može ih uzrokovati loš spoj bilo gdje, ili 2 DSL-a u četvorci, bez da značajnije utječe na parametre linije. Vjerujem da se PC-stručnjak susreo s tim na terenu više od jednog puta.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
blagus kaže...

Ono što je još jedan bitan podatak, pogotovo u situacijama poput tvoje, je informacija o broju ESS-a - errored seconds - koju vjerojatno niti jedan router ne daje u GUI-ju nego ju dobivaš preko neke CLI naredbe. Nekad zbog tih ESS-ova automatika ne pušta povećanje brzine, a može ih uzrokovati loš spoj bilo gdje, ili 2 DSL-a u četvorci, bez da značajnije utječe na parametre linije. Vjerujem da se PC-stručnjak susreo s tim na terenu više od jednog puta.

 

Koliko vidim ima u GUI-u podatak i o tome:

http://www.imgrobot.com/images/Errors.jpg

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 6:52 (Xyster).
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Susretnes se puno puta, ali OT nema automatski sustav koji bi dozbolio ili nebi spram nekog uvijeta, nego se radi rucno pa ako radi radi ako ne ne.
No greske koje se dogadaju otkljanjamo vecino samo ako korisnik ima tv jer se tamo manifestira kao zatrzavanje i razljevanje slike, dok za sve ostalo toleriramo dosta.
Najautomatiziraniji sustav ima HT.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
H1 telekom

To nije jako puno grešaka, stvarno ni ja ne vidim gdje je problem...

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 21:32 (blagus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Pozz,kakva je to shema kad se prelazi na h1 da t-com odbija dat paricu jer je potrebna nadogradnja infrastrukture?Nova linija je u pitanju.A u istoj zgradi imaju vip i optima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Ma ht odbija za svasta nesta nebi li ti posizio i uzeo HT internet. Postoji mogucnost da vise nema slobodnih parica ali ako je zgrada za svaki stan mora bit kedna plus rezerva ak crkne koja pa dok se ne rijesi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
PC - stručnjak kaže...
Ma ht odbija za svasta nesta nebi li ti posizio i uzeo HT internet. Postoji mogucnost da vise nema slobodnih parica ali ako je zgrada za svaki stan mora bit kedna plus rezerva ak crkne koja pa dok se ne rijesi.

 Nakon 30 dana su se sjetili odgovorit da nemogu isporucit paricu h1 jer je potrebna nadogradnja infrastrukture (mogli su odma rec koliko sta gdje a ne sad opet cekanje na odgovor kolika je potrebna nadogradnja),iz tog razloga jos vise nezelim t-com u kuci.

13 godina
offline
Re: H1 telekom

Streamam sa Tversity programom jedna od starijih verzija.

Malko je kompliciran za namjestiti ali kad uspiješ radi bez problema.

Ne znam jesi li ti pitao za zvuk, odnosno zašto nema zvuka na H1 STB. Nemaju zvuka video datoteke sa DTS ili sličnim kompliciranim kodecima., standardni stereo, mp3 i mislim aac radi bez problema.

Ako još imaš pitanja pošalji poruku pa ti objasnim. kako i šta.

9 godina
offline
H1 telekom

Neznam jel jos netko primjetio.

Nesto u zadnje vrijeme im dns serveri zezaju (ima jedno mjesec dana). Meni se manifestiralo tako da je promet stajao svako xx minuta po 20ak sekundi. Dovoljno da poremeti neki normalni rad na racunalu (recimo bilo koji stream pukne, IMovi se odlogiravaju itd). Privremeno sam rjesio dodavanjem googlovi, ali njima po defaultu i dalje svako toliko prebacuje na njihove pa se greska sporadicno nastavljala, tako da tek prijavom greske i kad sam im objasnio sto je su valjda to iskljucili i stavili da mi je googlov primarni te za sad radi kako spada.

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: H1 telekom
Sirius kaže...
PC - stručnjak kaže...
Ma ht odbija za svasta nesta nebi li ti posizio i uzeo HT internet. Postoji mogucnost da vise nema slobodnih parica ali ako je zgrada za svaki stan mora bit kedna plus rezerva ak crkne koja pa dok se ne rijesi.

 Nakon 30 dana su se sjetili odgovorit da nemogu isporucit paricu h1 jer je potrebna nadogradnja infrastrukture (mogli su odma rec koliko sta gdje a ne sad opet cekanje na odgovor kolika je potrebna nadogradnja),iz tog razloga jos vise nezelim t-com u kuci.

 ako susjedi imaju optimu prebaci nanjih probni rok na 1-3 mj i onda na h1

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 9:48 (zmaz).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice