H1 telekom izdvojena tema

poruka: 1.508
|
čitano: 457.073
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: H1 telekom
R36 kaže...

Da kažem svoje iskustvo...

Htio sam duže vrijeme uzet H1 telekom ali su mi nudili 10 Mbps, što sam imao i kod Iskona.Htio sam H1 Vdsl uslugu. Baš u tom trenutku vidim da će iskon povečavat brzinu u mom kvartu (Zagreb-Dubrava) s 10Mbps na 20Mbps i onda sam odustao od H1., dok ne povečaju brzinu. Pošto sam dugogodišnji korisnik ne trebam potpisivat ugovor, nego samo uzimam promjenu paketa. Uzmem ja taj paket ali izgubim neke programe (što mi je bezveze), i izgubim 5 frends brojeva. Dobijem loše programe i 1 frends broj. 

I sad kad su mi to sve uključili zovem H1 i kažem da od iskona imam VDSL uslugu i da li bi mogao dobit njihovu VDSL uslugu. Ona provjeri u sustav i kaže da ne.,da mogu samo 10Mbps.Kažem joj da se očito njihov informativni sustav nije "osvježio" i da na svojoj parici trenutno imam brzinu od 23Mbps. One se konzultirala s ovim svojima i kaže da će mi poslat ugovor na kučnu adresu i da to sve poptišem "i ako prođe prođe"(u centrali), ako ne da ću i dalje ostat na Iskonu.

 

Sad čekam papire da potpišem i molim Boga da se spoje na tu iskonovu paricu koja ima takve brzine...

 

Zašto H1 telekom : Najviše radi IP TV koji je po meni odličan.,i imaju odlične programe. Telefon ne koristim toliko pa mi to nije bitno, a brzina od 20Mbps mi je čisto dovoljna. Vidjet čemo ako to sve uspije.,kako če funkcionirat 2 godine.,ako neču biti zadovoljan lagano se vratim na Iskon.

 

Također H1 sam zvao više puta (več sam i sebi i njima bio dosadan) i kad sam imao brzinu parice do 14Mbps (10Mbps uključeno), ali kaže mi tehnička služba (kad su me napokon spojili s njima jer nisu znali odgovor na moje pitanje) da min brzina na parici mora biti 16Mbps da bio imao H1Vdsl.

 

 Ništa od Vdsl.,neda Iskon paricu na kojoj je moguća veća brzina. H1 ima svoju paricu na mojoj adresi od 10mbps.

 

Da li ostat na iskonu i većoj brzini i plačat 300kn ili se prebacit na H1 i plačat manje s manjom brzinom od 10mbps.!?

12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
R36 kaže...
R36 kaže...

Da kažem svoje iskustvo...

Htio sam duže vrijeme uzet H1 telekom ali su mi nudili 10 Mbps, što sam imao i kod Iskona.Htio sam H1 Vdsl uslugu. Baš u tom trenutku vidim da će iskon povečavat brzinu u mom kvartu (Zagreb-Dubrava) s 10Mbps na 20Mbps i onda sam odustao od H1., dok ne povečaju brzinu. Pošto sam dugogodišnji korisnik ne trebam potpisivat ugovor, nego samo uzimam promjenu paketa. Uzmem ja taj paket ali izgubim neke programe (što mi je bezveze), i izgubim 5 frends brojeva. Dobijem loše programe i 1 frends broj. 

I sad kad su mi to sve uključili zovem H1 i kažem da od iskona imam VDSL uslugu i da li bi mogao dobit njihovu VDSL uslugu. Ona provjeri u sustav i kaže da ne.,da mogu samo 10Mbps.Kažem joj da se očito njihov informativni sustav nije "osvježio" i da na svojoj parici trenutno imam brzinu od 23Mbps. One se konzultirala s ovim svojima i kaže da će mi poslat ugovor na kučnu adresu i da to sve poptišem "i ako prođe prođe"(u centrali), ako ne da ću i dalje ostat na Iskonu.

 

Sad čekam papire da potpišem i molim Boga da se spoje na tu iskonovu paricu koja ima takve brzine...

 

Zašto H1 telekom : Najviše radi IP TV koji je po meni odličan.,i imaju odlične programe. Telefon ne koristim toliko pa mi to nije bitno, a brzina od 20Mbps mi je čisto dovoljna. Vidjet čemo ako to sve uspije.,kako če funkcionirat 2 godine.,ako neču biti zadovoljan lagano se vratim na Iskon.

 

Također H1 sam zvao više puta (več sam i sebi i njima bio dosadan) i kad sam imao brzinu parice do 14Mbps (10Mbps uključeno), ali kaže mi tehnička služba (kad su me napokon spojili s njima jer nisu znali odgovor na moje pitanje) da min brzina na parici mora biti 16Mbps da bio imao H1Vdsl.

 

 Ništa od Vdsl.,neda Iskon paricu na kojoj je moguća veća brzina. H1 ima svoju paricu na mojoj adresi od 10mbps.

 

Da li ostat na iskonu i većoj brzini i plačat 300kn ili se prebacit na H1 i plačat manje s manjom brzinom od 10mbps.!?

 Ovisi kakve su ti potrebe, jesi li gledao t-com? Kod t-coma sad za 215kn imaš tel + 30/5mbps, a za 235 možeš i do 50/10 ako ti je dobra parica.

Hasta La Victoria Siempre
9 godina
offline
Re: H1 telekom
josip.1s kaže...

Pozdrav, 

presao sam na H1 i uzeo trio, jel imao od vas itko problem sa wifi mrezom, inace mi brzina treba bit 10mbit/s, a kad se malo udaljim od modema padne mi na 0,5mbit/s.

Dobio sam fritz za modem, a koristim hp 840 g1. Ne znam u cemu bi mogao bit problem,jer kad sam na iskonu bio do nedavno sve je normalno radilo.

 

 Koja ti je wireless standard stavljen?

josip.1s kaže...

kada sam kod modema normalno ide, ali cim se maknem padne. A i ovo mi je cudno malo kada se spojim na modem throughput mi je premalan..

Ja nemam tih problema. Cak susjed bolje hvata moj signal na 25% nego svoj od thompsona. Kad udjes u fritza, pogledaj na koliko ti je spojen uredjaj. Pogledaj to kad si do routera, onda odi tamo gdje imas problema pa pogledaj onda. Ako su razlike onda je to to. Pogledaj i da ti ostaje ovaj "properties isti" da mozda se ne prebacuje s n na b ili tako nesto glupo. Ako je to isto, a tamo se spaja puno sporije, uzmi neki drugi wireless pa provjeri. Ako je isto s nekim drugim, onda je do routera ili zidova :P ako s drugim uredjajem nije isti slucaj, onda je do hp-a.

R36 kaže...

 Ništa od Vdsl.,neda Iskon paricu na kojoj je moguća veća brzina. H1 ima svoju paricu na mojoj adresi od 10mbps.

Da li ostat na iskonu i većoj brzini i plačat 300kn ili se prebacit na H1 i plačat manje s manjom brzinom od 10mbps.!?

 Kako znas da iskon ima paricu?

15 godina
offline
H1 telekom

Možete li mi reći iz vrijednosti u slici dali mi je dostupna brzina od 20mbps?

parica parica
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: H1 telekom
Nije.
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Re: H1 telekom

Hvala!Jel postoji mogućnost da postane dostupna?Znam da ovisi o kvaliteti parice ali me zanima jel moguće da H1 trenutnu paricu poboljša?

13 godina
offline
Re: H1 telekom
Jedino ako ti je VDSL dostupan,drukčije ne
robimarko@gmail.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
drama kaže...

Možete li mi reći iz vrijednosti u slici dali mi je dostupna brzina od 20mbps?

Dok sam bio na H1 (na staroj adresi) imao sam propusnost u Down-u kao i ti, a Up mi je bio lošiji i dobio sam 20/2 + TV ...

Kad su mi uključili VDSL propusnost je bila oko 45 Down i 10 Up, jedino mi je PING bilo lošiji nego na ADSL-u ... ali zanemarivo (18 na ADSL-u, a 26 na VDSL-u).

Hasta La Victoria Siempre
15 godina
offline
Re: H1 telekom
drama kaže...

Možete li mi reći iz vrijednosti u slici dali mi je dostupna brzina od 20mbps?

 Provjeri kućnu instalaciju, po uploadu bi trebao imati puno veći download....

15 godina
offline
H1 telekom

Dva puta sam zvao korisničku službu i objašnjenje je da u mojem dijelu gradu nemaju odgovarajuću infrastrukturu koja bi podržala tu brzinu :( Inače sam iz Osijeka,donji grad a po njihovim tvrdnjama takva brzina je dostupna samo na području retfale :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: H1 telekom
drama kaže...

Dva puta sam zvao korisničku službu i objašnjenje je da u mojem dijelu gradu nemaju odgovarajuću infrastrukturu koja bi podržala tu brzinu :( Inače sam iz Osijeka,donji grad a po njihovim tvrdnjama takva brzina je dostupna samo na području retfale :(

 Centrala ti ne podrzava vdsl onda.

"poboljsanje parice" ces vidjte samo ako tcom nesto popravi, posto su "parice" njihove. Parica izgleda dosta lose, al bi na vdslu svejedno trebao imat 20.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 3:59 (sandokan111).
12 godina
offline
Re: H1 telekom
iggy81f kaže...

 Ovisi kakve su ti potrebe, jesi li gledao t-com? Kod t-coma sad za 215kn imaš tel + 30/5mbps, a za 235 možeš i do 50/10 ako ti je dobra parica.

 Ali ja imam i TV. Ma T-mobile ima jako loše pakete.

sandokan111 kaže...
R36 kaže...

 Ništa od Vdsl.,neda Iskon paricu na kojoj je moguća veća brzina. H1 ima svoju paricu na mojoj adresi od 10mbps.

Da li ostat na iskonu i većoj brzini i plačat 300kn ili se prebacit na H1 i plačat manje s manjom brzinom od 10mbps.!?

 Kako znas da iskon ima paricu?

 Zato jer imam brzinu od 24mpbs tj Iskon VDSL.

 

Mislio sam se prebacit na H1 ali ne mogu.

9 godina
offline
Re: H1 telekom
R36 kaže...
 Zato jer imam brzinu od 24mpbs tj Iskon VDSL.

Mislio sam se prebacit na H1 ali ne mogu.

 Onda te h1 mulja. Vjerojatno oni nemaju svoju vdsl karticu tamo, ili im je sve popunjeno, jer "parica" je bakreni kabel koji nikom ne pripada. U biti pripada tcomu, ali se mora dijelit jeli. Iz tog razloga je i moguce imat vise ispova, inace bi postojao samo jedan, i njih par ograniceno gdje su povukli bas sve svoje (bnet, amis). H1 vecinom ima svoje mini dslamove u centralama gdje i tcom ili blizu pa se spajaju na njihove centrale, ali nemaju oni svoje parice, a da je tolika razlika izmedju 2 parice ne vjerujem (uzmimo da iskon tu NE DA vec ce je dat drugom korisniku, ne vjerujem da ostale parice u toj centrali nemogu imat slicne brzine.

16 godina
offline
Re: H1 telekom?

h1 telekom je obićn smeće od usluge koliko god da je jeftiniji

13 godina
offline
Re: H1 telekom?
Petar85 kaže...

h1 telekom je obićn smeće od usluge koliko god da je jeftiniji

 A zašto,recimo meni su nasprem HT-a super jeftiniji,a dobijem više i definitivno sam zadovoljan.

Svi problemi se otklanjaju jako brzo

robimarko@gmail.com
9 godina
offline
Re: H1 telekom?
robimarko kaže...

 A zašto,recimo meni su nasprem HT-a super jeftiniji,a dobijem više i definitivno sam zadovoljan.

Svi problemi se otklanjaju jako brzo

 Potpis.

15 godina
offline
H1 telekom

Sa T-com nisam imao problema osim cijene. Sad sam na H1 i dosad nema problema.

Uz to plaćam manje :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: H1 telekom?

e pa nezz kako je tebi ja znam da sam se mučio sa h1 telekomom sve dok nisam zatražio raskid svih usluga i to prije isteka ugovorene obveze.

 

non stop je brzina interneta  non stop dolazili tehnicari mjenjali opremu rutere i tv prijemnike 

lika na tv kvrkala zapinjala tn preskako itd 

 

i meni je na pocetku sve fukcioniralo ali onda nakon godinu dana sve je bilo katastrofa

 

izvlačili su se da je to parica do sasttarijele opreme u  sandučići di su telefonske linje itd

 

kada sam se vratio na HT tih poteškoća više nije bilo 

12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
Gle parice su ti sve ot HT-a ubiti ericsson infrastrukture. Ako ti HT dodijeli losu paricu pri ukljucenju h1 usluga, onda odmah imas katastrofu.
Tu je ofc i greska h1, oni salju svije tehnicare, koji mjenjaju opremu, ti tehnicari bi trebali poslat kvar ht-u ako su sigurni da je s h1 opremom sve ok, u spurotnok tim partnerkma h1 naplati izlazak HT-a.
Svi operazeri su sto se tice centrala, opreme, linkova itd isti, jedina razlika je sto ht ima pristup paricama i moze popravit, dog drugi moraju doslovno molit ht da poprave.
I kad vam neki operater kaze da ima vlastitu infrastruktutu, a radi se o ADSL i VDSL uslugama, koliko god oni tvrdili da su i parice njihove, to nije istina, oni imaju samo centralu koja se nalazi u blizini HT-ove, kako bi se mogli na paricu spojit.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Re: H1 telekom?

S time da ako je neki veći problem na parici/ama (oštećen podzemni kabel na dionici) tada vrlo lako unatoč prijavama tvog operatera pa ni prigovorima samih HT-ovih korisnika neće mijenjati.

Ovo ti je vjerojatno samo zamijenjena parica za bolju kada si prelazio.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2015 8:48 (Ag008).
8 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Prije nekoliko dana prešao sam s Optime na H1 Telekom, no imam nekih problema.

Na stolnom kompu koji je žičano spojen stranice se sporo otvaraju, neke se uopće ne otvaraju ili se otvore samo djelomično. Da stvar bude zanimljiva, youtube spotovi i filmovi normalno se vrte. Provjerio sam speed test, rezultati su OK. Nakon restartanja računala veza se ponekad izgubi i teško ju je ponovno uspostaviti bez restartanja modema i računala. Pritom napominjem da se na laptopu koji je povezan bežično stranice otvaraju normalno, a problema nema niti kad se laptop spoji žicom na isti port. 

 

Zvao sam "Helpdesk", operater je provjerio brzinu veze i kaže da je sve OK, te logično jedini problem vidi u mom stolnom kopmu. No, prije 2-3 dana dok sam još bio na Optimi, nisam imao nikakvih problema s brzinom otvaranja stranica, sve je funkcioniralo odlično, zato mi nije jasno što se odjednom na mom računalu poremetilo. Podešavali smo LAN konfiguraciju, nakon toga je bilo malo bolje, ali uskoro se sve vratilo na staro. Isključivao sam firewall, antivirusni program, defragmentirao diskove...ali ništa se nije promijenilo. Problem je takav da sam se ovdje jedva uspio registrirati i poslati ovaj post. 

 

Zna li možda netko u čemu je kvaka i kako to riješiti?    

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2015 17:53 (Randy701).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom

Piši u cmd:

 

ipconfig /flushdns

ipconfig /release

ipconfig /renew

ipconfig /all

 

Nakon što odvrtiš te četiri naredbe, screenshotaj i stavi sliku tu.

My name is Legion... For we are many!
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2015 18:33 (Sum_of_all_fears).
8 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

Ispalo je sljedeće:  

U većem formatu: http://www4.slikomat.com/13/0726/cfw-screen.jpg

cmd rezultat cmd rezultat
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2015 20:32 (Randy701).
15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom

Tvoj i još jedan PC imate istu IP adresu.

 

Promijeni trenutnu (u postavkama mrežne kartice, pod IPv4 protocol) u sljedeću:

 

IP: 192.168.178.100

Gateway; 192.168.178.1

Subnet mask: 255.255.255.0

 

DNS 1: 8.8.8.8

DNS 2: 8.8.4.4

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
H1 telekom

Deinstaliraj lan driver,pa ga ponovo instaliraj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

Sum, učinio sam tako. Za sada ne primjećujem neku bitnu razliku, no budem ga još testirao do sutra, pa javim. Hvala na sugestijama. 

Uglavnom, dijagnostika kaže sljedeće: 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2015 21:38 (Randy701).
8 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

Situacija je sada još gora. Neke stranice uopće ne otvara, a druge otvara teško i sa zakašnjenjem od par minuta. Na bežičnoj vezi i dalje je sve OK. 

9 godina
offline
Re: H1 telekom

Koja brzina i paket na h1 si uzeo inace bolje da si ostao na Optimi pogotovo ako si bio preko njihove centrale....

-
15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom
Randy701 kaže...

Situacija je sada još gora. Neke stranice uopće ne otvara, a druge otvara teško i sa zakašnjenjem od par minuta. Na bežičnoj vezi i dalje je sve OK. 

Tu onda nije problem do IP konfiguracije ni do modema. Ne valja ti mrežna. Probaj tu integriranu disableati i ubaci drugu za probu (posudi ili kupi za 50ak kn).

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
H1 telekom

Mene su danas prebacili na h1,vdsl 20Mb....,a brzina mi je 7 Mb ?????????? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice