Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

poruka: 80
|
čitano: 48.309
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

..pozdrav..ovako,želio bi se spojiti na router koji je udaljen od mene 500-600 metara zračne udaljenosti,...zanima me dali netko zna šta mi sve treba za to,i dali se to uopće može sredit??  ..i normalno,za šta manje love..kriza je i to..  :P

   ..hvala.. peace.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
nekakav usb adapter sa izmjenjivom antenom i usmjerenu antenu od oko 18dbi, ili nadi na neki od milijun tutoriala kako napravit kantenu, prilicno jeftino ako uspijes
15 godina
neaktivan
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

Postoje li kakve fizičke prepreke(kuće, zgrade, šuma)? Recimo ja na laptopu  uhvatim signal(nekih 35% jačine) od prijatelja koji živi 1500metara od mene ali između nas nema nikakvih fizičkih prepreka..

 

nadam se da si shvatio poantu..

Sin: Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?! Tata: WTF? ROFLMAO!
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
TriP kaže...

..pozdrav..ovako,želio bi se spojiti na router koji je udaljen od mene 500-600 metara zračne udaljenosti,...zanima me dali netko zna šta mi sve treba za to,i dali se to uopće može sredit??  ..i normalno,za šta manje love..kriza je i to..  :P

   ..hvala.. peace.

 

Ovisi je li ima prepreka između vas. Ako nema, onda uzmi PCI / USB WLAN karticu i kupi neku antenu, usmjerenu (nikako omnicu) od cca. 14-15dBi, ili ako si iole spretan s rukama, za 10kn napravi biquad antenu.

Bellatrix kaže...

Postoje li kakve fizičke prepreke(kuće, zgrade, šuma)? Recimo ja na laptopu  uhvatim signal(nekih 35% jačine) od prijatelja koji živi 1500metara od mene ali između nas nema nikakvih fizičkih prepreka..

 

nadam se da si shvatio poantu..

35% jačine na 1500m udaljenosti bez ikakvih antena? Lažeš. Za takvu udaljenost on treba imati antenu pojačanja minimalno 18dBi, i to čistog pojačanja (bez gubitka na kabele, konektore itd).

Nista nije sveto sve je bruto i neto, sve je zabava!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
Shody_1994 kaže...

Bellatrix kaže...

Postoje li kakve fizičke prepreke(kuće, zgrade, šuma)? Recimo ja na laptopu  uhvatim signal(nekih 35% jačine) od prijatelja koji živi 1500metara od mene ali između nas nema nikakvih fizičkih prepreka..

 

nadam se da si shvatio poantu..

35% jačine na 1500m udaljenosti bez ikakvih antena? Lažeš. Za takvu udaljenost on treba imati antenu pojačanja minimalno 18dBi, i to čistog pojačanja (bez gubitka na kabele, konektore itd).

Vidi, ja neznam kakvu on antenu na routeru ima, niti gdje mu se nalazi ali ja sa svojim laptopom na prozoru uhvatim 35% signala jer direktno sa svog prozora vidim njegovu kuću(kao na dlanu)

Sin: Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?! Tata: WTF? ROFLMAO!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
TriP kaže...

..pozdrav..ovako,želio bi se spojiti na router koji je udaljen od mene 500-600 metara zračne udaljenosti,...zanima me dali netko zna šta mi sve treba za to,i dali se to uopće može sredit??  ..i normalno,za šta manje love..kriza je i to..  :P

   ..hvala.. peace.

pokušavaš li se spojiti na taj ruter legalno ili ilegalno?ako je drugo ne z{#}j se.ako imaš dopuštenje vlasnika mreže onda prepoučam za tu daljinu http://www.airlive.com/product/product_3.jsp?pdid=PD1223473034861 u kombinaciji sa nekom vanjskom usmjerenom antenom ili da napraviš neku kantenu(za daljinu duljina "kante" je bitna,limenka razrjeđivača možda?)ja sam tu wireless-ku isprobao na daljini od 350m sa standardnom antenom koja dolazi uz nju,doduše na optičkoj liniji od antene do routera nije bilo ništa što bi jače gušilo signal (jedan malo veći grm,te 2 zida) a kvaliteta signala je bila oko 37%-42% oko -73 dBm

13 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
dj_renny kaže...
TriP kaže...

..pozdrav..ovako,želio bi se spojiti na router koji je udaljen od mene 500-600 metara zračne udaljenosti,...zanima me dali netko zna šta mi sve treba za to,i dali se to uopće može sredit??  ..i normalno,za šta manje love..kriza je i to..  :P

   ..hvala.. peace.

pokušavaš li se spojiti na taj ruter legalno ili ilegalno?ako je drugo ne z{#}j se.ako imaš dopuštenje vlasnika mreže onda prepoučam za tu daljinu http://www.airlive.com/product/product_3.jsp?pdid=PD1223473034861 u kombinaciji sa nekom vanjskom usmjerenom antenom ili da napraviš neku kantenu(za daljinu duljina "kante" je bitna,limenka razrjeđivača možda?)ja sam tu wireless-ku isprobao na daljini od 350m sa standardnom antenom koja dolazi uz nju,doduše na optičkoj liniji od antene do routera nije bilo ništa što bi jače gušilo signal (jedan malo veći grm,te 2 zida) a kvaliteta signala je bila oko 37%-42% oko -73 dBm

 

..na taj router se pokušavam spojiti legalno,tj. to je moj router u drugom stanu di sam prije živio s roditeljima,sada živim u iznamljenom stanu itd..uglavnom,imam čisti pogled,bez ikakvih zapreka,evo i dvije slike,jedna sa google maps a drugu sam ja slikao sa terase...   ..neda mi se izrađivati nikakvu antebu nego bi sve kupio,..zanima me kakva mi antena treba,koji kablovi i kakva kartica,te dali bi se ja onda mogao spojit sa dva kompa na taj router??  i dali bi ja trebao i pojačat signal od tog routera ili mi je dovoljna samo ta antena??  puno hvala na odgovoru..{#}

14 godina
neaktivan
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

ja bi ti preporucio ovaj adapter , sa njim dode antena od 5dBi, sto je poprilicno dobro, a mozes i staviti jacu antenu ako ova ne bude dovoljna.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
luka.miskovic kaže...

ja bi ti preporucio ovaj adapter , sa njim dode antena od 5dBi, sto je poprilicno dobro, a mozes i staviti jacu antenu ako ova ne bude dovoljna.

na tu wireless-ku staviš ovakvo nešto http://www.intellinet-network.com/hr-US/products/4484-high-gain-omni-directional-antena

13 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

glavni problem koji ti se može pojaviti je da je tvoj signal dovoljno jak da njega uhvati ali njegov signal nije dovoljno jak da tebe uhvati pa nemožeš napraviti konekciju... u tom slučaju moraš usmjerit oba wlana da se spojis

edit: a za antenu, bilo bi dovoljno napravit jednu kantenicu od stare nescaffe limenke ili razrjeđivača, mogu ti upload aplikaciju s kojom moraš izračunati parametre kantene ovisno o promjeru limenke ak se bojiš da ćeš negdje pokupit virusčinu x)

I’m the juggernaut b*tch.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.5.2011 14:44 (munjovoz).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
dj_renny kaže...
luka.miskovic kaže...

ja bi ti preporucio ovaj adapter , sa njim dode antena od 5dBi, sto je poprilicno dobro, a mozes i staviti jacu antenu ako ova ne bude dovoljna.

na tu wireless-ku staviš ovakvo nešto http://www.intellinet-network.com/hr-US/products/4484-high-gain-omni-directional-antena

...ja imam antenu od 7 dBi,ova antena   ,i ne uspijem uhvatiti signal...možda zato jer je indoor antena..??   ..ma najrađje bi kupio neku antenačinu od 15-20 dBi pa da budem na miru...samo nisam siguran dali mi taj router daje dovoljno jak signal...{#}

15 godina
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

7+ dBi minimum za nešto takvo

 

ili jednostavno napravi ovo http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=34534

Atomska bubamara. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
 
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

Ovo + alu folija u obliku sfernog zrcala

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

..mislio sam kupit nešto ovakvo   ,i kako bi se to spojilo? dali trebam dve takve antene,jednu za moj komp jednu za router,i dali mi možda treba AP za router???

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

jučer sam navečer čitao malo ovu temu i u jednom sam postu pročitao nešto o biquad anteni...

nisam pojma imao ni kako izgleda ta antena ali sam pitao googla i sve mi je reko :D

 

spojen sam preko nekog AP routera koji mi hvata neki otvoren conection point (nešto kao free internet za ovo selo gdje radim za sezonu)

 fino to ide, nemam zamjerki ALI i gubi tu i tamo i to me malo smetalo i danas ujutro odlučio napravit antenu LOL eeto bilo dosadno i potrošio sat vremena

 

ovo mi se činilo naj prihvatljivije http://www.trevormarshall.com/biquad.htm a i imao sam sve potrebne "sastojke" :D nešto sam i improvizirao...

 

Uglavnom....

PRIJE: najjači signal koji sam uspio uhvatit je bilo od 3/30 do 15/30 (mislim da je 30 najviše što se može, jer hvatam jedan homebox koji je 10m udaljen i nije prešlo 30)

 

POSLIJE: od 18/30 do 30/30 :)

 

eto nula kuna, a veliki rezultat!

ipak... morat ću potrošit par kuna i kupit jedan N konektor jer za sada je žica od "nove" antene spojena proizvoljno bez konektora!!!

 

p.s. zaboravih napomenut da između 2 antene stoji par kuća i 2 parka, tako da sam općenito sretan što uopće imam internet :D

"Nova" wifi antena :D "Nova" wifi antena :D
Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.5.2011 16:40 (24v).
Moj PC  
10 0 hvala 4
16 godina
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

Da li si koristio i tanjur kao u linku ili bez njega?

Koliki ti je ping?

Super Secret Secret Squirrel
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
TriP kaže...

..mislio sam kupit nešto ovakvo    ,i kako bi se to spojilo? dali trebam dve takve antene,jednu za moj komp jednu za router,i dali mi možda treba AP za router???

 

ma jeftinjara kartica + 15 db panelka bi ti trebale bit sasvim dovoljne i i cca 300kn te sveukupno dodje, sa 2 takve antene siljis na 10+km

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

...ajde ti bistri {#}  daj mi neki link šta ti misliš da bi meni trebalo.. {#}

16 godina
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
Exploder kaže...

Da li si koristio i tanjur kao u linku ili bez njega?

Koliki ti je ping?

ne, ne, bez tanjura. više manje sam improvizirao sve skupa...pozadina mi je od aluminija, ono središte od bakra (bakrena cijev za vodu :D), kabl obični od tv antene.. jedino sam probao mjere točno u milimetar ali ono u sat vremena koliko sam potrošio mi i nije uspjelo točno, ali tu je negdje u specifikacijama :}~

 

btw ping mi je sad 38ms, a download speed 0,63 Mbps... malo je PUNO palo sada, neznam uzrok ali i dalje je ono OK ajd... al ujutro kad sam provjeravao mi je download speed bio preko 3,00 Mbps... (barem kako kaže speedtest.net...)

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
13 godina
neaktivan
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

...nakon dugo prčkanja po netu odlučio sam da ću uzeti dvije takve antene...čini mi se da je dosta dobra,to je ubiti acces point koji ima u sebi ugrađenu antenu od 10dBi i u uputama sam pročitao da hvata na 3 km...trebale bi biti kod mene do kraja mjeseca pa vam javim kako to funkcionira. {#}  .pozdrav.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

..eto antene stigle i konekcija uspjela..dakle hvatam signal koji je udaljen cca 600 metara od mene i sve radi savršeno. preporučam i drugima koji imaju takvu potrebu.  peace.

15 godina
neaktivan
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
cjena
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
Mihael kaže...
cjena

373 kn,evo ti link ,ja sam uzeo dvije takve,stavio ih u bridge mode,upario ih i deri. {#}  ..fora je taj bridge mode zato jer me uopće drugi nemogu vidjeti preko wirelessa tako da mi niti nije potrebna neka zaštita..

16 godina
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

Kolki ti je ping, brzina up/down u usporedbi sa deklariranim, tj. brzinom kod ISP-a.

daj malo više info

 

Kako si spojio do računala?

Da li si direktno na komp ili na router?

Da li je optička vidljivost?

Ima li visinske razlike?

 

Super Secret Secret Squirrel
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2011 11:42 (Exploder).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
Exploder kaže...

Kolki ti je ping, brzina up/down u usporedbi sa deklariranim, tj. brzinom kod ISP-a.

daj malo više info

 

Kako si spojio do računala?

Da li si direktno na komp ili na router?

Da li je optička vidljivost?

Ima li visinske razlike?

 

..optička vidljivost je potpuna,imaš negdje na početku posta i neke slike..

..jedna antena je spojena direktno na router koji mi daje net,i ta antena mi šalje signal na drugu antenu koja je isto preko lan kabla spojena u komp..inače brzina neta mi je 4mbps,a ja na drugom kraju imam 2,5mbps..

15 godina
neaktivan
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

Evo ja hvatam wireless sa +900 metara udaljenosti s ručno napravljenom biquad antenom! Signal je na 45-49% rezultat sa speedtesta govori; slika dole

 

 

..deklarirana brzina je 1.5 Mbit down te 256 Kbit up

 

{#}

Sin: Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?! Tata: WTF? ROFLMAO!
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
Bellatrix kaže...

Evo ja hvatam wireless sa +900 metara udaljenosti s ručno napravljenom biquad antenom! Signal je na 45-49% rezultat sa speedtesta govori; slika dole

 

 

..deklarirana brzina je 1.5 Mbit down te 256 Kbit up

 

{#}

Daj sliku antene

Super Secret Secret Squirrel
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

Evo slika antene! Nije baš perfektno urađena ali nabrzinu sam je sklepao pa... :)) uglavnom signal is Good! :)

Sin: Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?! Tata: WTF? ROFLMAO!
13 godina
neaktivan
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
daj neki tutorial molim te ko boga, treba mi za more :D
Ako imate kakvo pitanje za modding ili sprejanje kejsa; za neke ventilatore (koji su bolji koji lošiji, kako maknut oštrice), za neonke itd. slobodno pitajte :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

pa imaš google... izrada biquad antena ili kantena i traži...

 

 

Sin: Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?! Tata: WTF? ROFLMAO!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice