Iskon "iskustvo"! izdvojena tema

poruka: 3.293
|
čitano: 1.161.679
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Stigao mi router od Iskona (Zyxel VMG5313-B30A) i vidim da mu je ip 192.168.5.1 pa me zanima može li se taj ip prebaciti na 192.168.1.1 kako mi je trenutni ruter?

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 20:13 (tintin).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Antoniio22 kaže...
Jebodiah kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

........

 

....................

 Račun to ne kaže niti to na njemu piše. Gledam ga upravo.
Plaćaš za mjesec koji je prošao, ne za mjesec koji traje.
Koliko znam, pravilo je da operateri isključuju uslugu kad dobiju zahtjev za isključenjem od drugog operatera, bez obzira na to kad bi to uključenje kod drugog operatera trebalo biti. Bar je tako bilo kad sam prelazio s Optime na Amis, pa kad je Amis postao VIP, prelazak naIskon, samo što su mi u potonjem slučaju isti dan usluge prestale raditi i proradile, a da nije bio datum prelaska, bio je dan-dva ranije, ako se dobro sjećam.

 

.............................................

 

 

Moje misljenje moze biti i krivo, naravno Ali.... 2009 je bio zadnja godina s TCom gdje smo imali samo telefon. Pri prelasku u AMUS receno  mi je. mjesecna naknada je cijena unaprijed placen sirokopojasnog kanala tj. internet + troskovi telefonske usluge koristen proslog mjeseca. I tako sam se drzao da svi prakticiraju  racun.

 

Moze biti da je sad u rupi. gdje je proces prikapcanja ili prebacivanja. gdje ne smoje biti spojen. pa najvjerojatnije ce mu to trajati 4-5 dana...

Ma nek nam je korisnik ziv i zdrav. doci ce mu usluga..... jbg ..... svi moramo imati rupu jednog dana.

 

Svako dobro

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 21:10 (Jebodiah).
16 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Eh. ......zivot je takav.

Ko slusa danas

 

Nagluh od rodenja, tek s 5 godina u SUVAG progovorio da bi me u 6 godini u vrtic utrpali.

Toliki trud i odricanja roditelja, da djetetu olaksa razvoj

Svoj hendikep kompenziram s slusnim aparatom, kako bi CUO NEKOGA I NESTO.

Samo sam htio reci. ulozeno u mene da cujem i slusam.

 

Danas, kao i inace drugi dani prije. dolazi jedna ponuda, koja doista prevazilazi mjeru neukusa bezobraznosti, vrijeda trud mojeg pokojnog oca i sad pokraj mene majku, oni jednostavno ne slusaju.

 

Znam da vam je to posao. ali slusajte korisnike s RAZUMIJEVANJEM. Ovako to nece ici. Ja sam vam odgovorio na lijep nacin e-mailom, ali ovo vase ponasanje doista vrijeda. Cemu smo mi zavrijedili tu aroganciju?

 

Ova slika je preslik e-maila i doista je FORSIRAJUCA PONUDA.

Ne komentiram ni o popustima. bonusima. olaksicama, da sam vam novi korisnik i s time dobiri nesto primamljiviju ponudu.

Ne ......govorim DA NE SLUSATE  !!!

 

S moje strane, i dalje ocekujem, da mi se javite s ponudama. poslusat cu vas , odgovoriti pismeno ili usmneo, jer za razliku od vas, JA SLUSAM, a vi kako zelite. 

 

Vi s svojim ponasanjem stvarate imidz  firme, koje gradite . Ako ne slusate upropastit cete sami sebe, a nas nezadovoljne ciniti.

 

 

Svako dobro svima.

Zlu ne trebalo.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
kad misle oni sredit taj net u cemu je kvar uopce?potrosit cu sav net na mobu zalosno od njih kaj si dozvole uopce nes takvog
Samobor je lepa varoš
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Iskon "iskustvo"!

hvala, za opremu znam a imam i iskustvo s t-com iz 2011 kad sam prešao na iskon.

i t-com mi je naplatio cijeli mjesec iako sam prešao na Iskon negdje 15/16 u mjesecu.

Nakon neuspješne rasprave s njima već tad sam se obratio HAKOM-u koji su i T-comu obrisali nos te su mi vratili iznos koji sam uplatio da ne bi bilo skidanja s plaže...

upoznat sam dobro s njihovim makinacijama.

 

svakako hvala na podsjećanju.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Prijavio sam kvar Iskonu i naravno pristup je, ištekaj, uštekaj resetiraj. 

A iz parametara se vidi da je nešto sa linijom u pitanju. 

Pošto sam spojen na fttc bojim se da je riječ o ovome: 

 

„Operator korisnik je dužan osigurati korištenje VDSL vektoring modema za Krajnje korisnike koji se nalaze u području obuhvata FTTN i FTTC čvorova na kojima se koristi VDSL vektoring. Ukoliko se utvrdi da predmetni Krajnji korisnik ne koristi VDSL vektoring modem, HT može privremeno isključiti uslugu veleprodajnog širokopojasnog pristupa sukladno poglavlju 8.6. ove Standardne ponude uz obavijest Operatoru korisniku 15 dana unaprijed. U razdoblju od primitka navedene obavijesti do privremenog isključenja usluga veleprodajnog širokopojasnog pristupa za predmetnog Krajnjeg korisnika će raditi u modu limitirane snage.“

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Prije će biti da su HT monteri trebali bolju paricu za nekoga pa uzeli tvoju a tebi dali lošiju (toliko vrimena je trajao prekid) ...inače se nebi toliko mjenala atenuacija (gledajući stanje prije i sad ) da je u pitanju ista parica ....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
PARICA SE NIKAD NE UZIMA OD AKTIVNOG KORISNIKA, AL NIKAD PA NI ONDA.
Jedino se zna zamjenit s babom koja ima POTS.
Al to kad se sve moguce napravi i dalje nest nestima na smetnji.

Nikome se od tehnicara neda uopce spajat na centrali, pa onda na izvodu i saltat instalacije.

Prije da je neko nesto popravljo za nekog na izvodunili cvoru, pa ili tvoju paricu otero u kratki spoj, dotik i slicno.
Al da se ide uzimat aktivna parica et jer je bolja, jok. Ako je tolko velika razlika između parica, onda negdje nesto nevalja.
Sve parice u istom kabelu su podjednake, kad je sve ok
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
AF139 kaže...

Prije će biti da su HT monteri trebali bolju paricu za nekoga pa uzeli tvoju a tebi dali lošiju (toliko vrimena je trajao prekid) ...inače se nebi toliko mjenala atenuacija (gledajući stanje prije i sad ) da je u pitanju ista parica ....

Ma kakvi ksve ti je PC stručnjak objasnio.

 

Prekid je tada jako kratko trajao svega koliko je trebao reset modema a i kad se bezina smanjila tj. pokvailo stanje bili su kasni noćni sati tako da nije nitko ništa fizički prespajao tj nije bilo tehničara blizu FTTC-a jer ga vidim sa balkona..

 

Evo sad dok sam pisao poruku opet se modem resetirao par puta, vjerojatno iz ht-a nešto mrdaju daljinski na dslamu sad jer u iskonovoj aplikaciji stoji napomena da su proslijedili kvar njima pošto je problem u infrastrukturi. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2018 19:37 (froxie24).
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Ovo sto si "izgalamio" u prvom redu je netočno jer su to meni napravili ( i priznali ) prije 2 godine , ja im se još javio kad sam prolazio kraj njih jer se poznajemo a sin mi nakon par dana reče da nemamo više 30Mbps već 18Mbps.

Prijavio Iskonu i došao čovjek , premjerio i utvrdio da nije do moje instalacije do regleta u ulazu pa nakon par dana došli HT kolege i pretražili više parica dok nisu našli jednu koja ide do 22Mbps...a pošto je ugovor 30/5  tj 70% je 21 ... tako je ostalo.

 

Evo da dodam današnje stanje i sličicu iz 2015 kad sam spojen na VDSL :

============================================================================
VDSL Training Status: Showtime
Mode: VDSL2 Annex B
VDSL Profile: Profile 12a
Traffic Type: PTM Mode
Link Uptime: 15 days: 3 hours: 3 minutes
============================================================================
VDSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 5.119 Mbps 23.890 Mbps
Actual Net Data Rate: 5.120 Mbps 23.891 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 6.4 dB 5.7 dB
Actual Delay: 0 ms 0 ms
Transmit Power: 8.9 dBm 14.5 dBm
Receive Power: -20.7 dBm 1.1 dBm
Actual INP: 12.0 symbols 27.0 symbols
Total Attenuation: 29.3 dB 13.5 dB
Attainable Net Data Rate: 6.216 Mbps 23.822 Mbps
============================================================================

http://www.speedtest.net/result/7746889238

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2018 20:21 (AF139).
9 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Reci im da te vrate na 8b profil s 12a. Nemas nikakvih poboljsanja za 12a. 8b bi mogao bolje radit.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Vjerojatno je neki HT korisnik tolko silovo HT i prijavljivo kvarove uzastipno, da su decki dobivali reopen na reopen, pa su onda ko zadnju soluciju isli to napravit.

Al da taj kabel valja, to nevalja.
Nemože jedna parica nosit 30, a neka druga 18, to je prevelika razlika, i to mora na popravak u ERICSSON.
Sve parice moraju davat priblizno jednake rezultate.

Evo ja sam sebi doma VIAVI ONX-om mjerio 10 parica na izvodu da si prpguram najbolju.

U konacnici je razlika bila oko 2-3 Mbita, kako koja, al to je i greska mjerenja instrumenta kod mjerenja na sinku sa target marginim 6, da se hvata na kolko god moze da zadovolji 6 marginu.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

...mislim da to neće baš pomoći , više me brine činjenica da nama kojima padne brzina uvjek "Receive Power" padne 20dBm +/- 1

...kao da ima ta opcija za uključit na DSLAM ?

10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
PC - stručnjak kaže...
Vjerojatno je neki HT korisnik tolko silovo HT i prijavljivo kvarove uzastipno, da su decki dobivali reopen na reopen, pa su onda ko zadnju soluciju isli to napravit.


 ...baš o tome se radilo , rekoše mi kolege da je lik lokalna faca pa mu bilo malo a njih pritisnuli odozgo :(

12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Dslam ti vrsi mjerenja u realnom vremenu i ovisno o tipu profila, izlazni snagu moze spustat i podizat da bi odrzo stabilnost.

Al kod VDSL-a profili i za HT korisnike i za bilo kojeg drugog je identican, sam su drugi VLANovi na strani prema coru i idu dalje po Q in Q konfiguraciji MPSL cvora pice do interkonekcijskog cvora ISKONA, Optime, A1.
E onda dlje dobis sta dobis od njih
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
AF139 kaže...

...mislim da to neće baš pomoći , više me brine činjenica da nama kojima padne brzina uvjek "Receive Power" padne 20dBm +/- ?

12a i 8b imaju razlicite dopustene snage. Nema apsolutno nikakvog razloga da budes na 12a ako nikakvo povecanje uploada nisi dobio u odnosu na prije, znaci da ti ta dodatna frekv. polja nista ne znace, a proguravanjem vise snage po spektru koji ti isto radi i na 12a i 8b mozda dobijes vise, te moze bit uzrok pada downloada pri prebacivanju s 12a na 8b. Da te sta kosta reko bi, al da ne probas cisto jer ti mislis da nece radit, bez nekog konkretnog uporista je glupo, al radi kako hoces.

6 godina
protjeran
offline
Iskon "iskustvo"!

moj posljednji post na ovoj temi... 

 

 

jučer sam nakon 7 godina na Iskonu ponovo na T-comu zbog Iskonove neprofesionalnosti, laganja, muljanja, općenito uvijek sam imao osjećaj da je ta firma dobila modernu tehnologiju kao da sad date nekim urođenicima u Amazoniji smartphone.

internet download 60 mbps a up 10... oduševio sam se..ima u osnovnom paketu nekih 8 do 10 HD programa i kao što sam u ranijem postu na pomenuo to ne utječe niti smije utjecati na brzinu neta.

sa slikom na tv-u nisam bio zadovoljan a onda sam skontao ušavši u opcije projemnika da su podesili 1080 p. ja spustio na 720p i SD slika je postala normalna, puno manje zrnata kao što je bila na Iskonu. zanimljivo, to kod iskona nije utjecalo na zrnatost slike.

 

da dodam,   na istoj parici na iskonu nekih 38 down 7 up a na t-com 60/10 (zašto Iskon nije mogao pustiti tu brzinu)

 

paket max 3, dva tv-a, bakar

platit ću 50 kn mjesečno više ali mi nije žao....

 

do čitanja... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2018 6:28 (Anđeo bez falinge).
 
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Anđeo bez falinge kaže...

 

da dodam,   na istoj parici na iskonu nekih 38 down 7 up a na t-com 60/10 (zašto Iskon nije mogao pustiti tu brzinu)

 A kaj su sve napravili? Jel moguće da te stavili na FTTC? Bližu centralu? Upalili 17a? Nije da ti ne vjerujem, ali da su samo prebacili i brzina skoro x2, weeeeell :D

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
16 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Anđeo bez falinge kaže...

moj posljednji post na ovoj temi... 

 

 

jučer sam nakon 7 godina na Iskonu ponovo na T-comu zbog Iskonove neprofesionalnosti, laganja, muljanja, općenito uvijek sam imao osjećaj da je ta firma dobila modernu tehnologiju kao da sad date nekim urođenicima u Amazoniji smartphone.

internet download 60 mbps a up 10... oduševio sam se..ima u osnovnom paketu nekih 8 do 10 HD programa i kao što sam u ranijem postu na pomenuo to ne utječe niti smije utjecati na brzinu neta.

sa slikom na tv-u nisam bio zadovoljan a onda sam skontao ušavši u opcije projemnika da su podesili 1080 p. ja spustio na 720p i SD slika je postala normalna, puno manje zrnata kao što je bila na Iskonu. zanimljivo, to kod iskona nije utjecalo na zrnatost slike.

 

da dodam,   na istoj parici na iskonu nekih 38 down 7 up a na t-com 60/10 (zašto Iskon nije mogao pustiti tu brzinu)

 

paket max 3, dva tv-a, bakar

platit ću 50 kn mjesečno više ali mi nije žao....

 

do čitanja... 

Meni je isto čudno. Očito je T-Com nešto napravio. Kada god sam čuo da neko uzima Iskon (pa tako i ja) uvijek su naglasili da puštaju max koliko ide. Tako da ne znam što su ovi napravili. Super što imaš 60/10 i što su se ovi potrudili i omogućili ti to, ali da si samo prešao na T-Com bez da su oni nešto napravili nebi imao takvu brzinu. 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
6 godina
protjeran
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
srcipesak kaže...

 A kaj su sve napravili? Jel moguće da te stavili na FTTC? Bližu centralu? Upalili 17a? Nije da ti ne vjerujem, ali da su samo prebacili i brzina skoro x2, weeeeell :D

koji bi bio smisao moga laganja ?!

nisam klinjo da budalim po forumu. ne radim u T-comu, otišao sam od njih 2011 i do jučer bio na Iskonu.

što su napravili, ne znam.

 

Iskon mi je vozio do početka ove godine ko 50/7, prijavljivao sam redovito pucanje veze nakon 17h pa su mi onda spustili brzinu, preopterećenje, ne znam.

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Anđeo bez falinge kaže...
da dodam,   na istoj parici na iskonu nekih 38 down 7 up a na t-com 60/10 (zašto Iskon nije mogao pustiti tu brzinu)

Nisam ti nasao podatke parice, ali nije ti to ista parica 99%. Premjestio te tcom na fttc, sto nije nista cudno.

16 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
sandokan111 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
da dodam,   na istoj parici na iskonu nekih 38 down 7 up a na t-com 60/10 (zašto Iskon nije mogao pustiti tu brzinu)

Nisam ti nasao podatke parice, ali nije ti to ista parica 99%. Premjestio te tcom na fttc, sto nije nista cudno.

To je mogao i Iskon napraviti da je htio.

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
6 godina
protjeran
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
sandokan111 kaže...

Nisam ti nasao podatke parice, ali nije ti to ista parica 99%. Premjestio te tcom na fttc, sto nije nista cudno.

 Mogli su mi onda pustiti još veću brzinu

koliko sam pročitao to je kad je optika relativno blizu pa me dalje spoje na bakar.

ovo je router

 

 

mogu li u potavkama routera vidjeti je li fttc ili nije ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
8 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
ParaNO1d kaže...
sandokan111 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
da dodam,   na istoj parici na iskonu nekih 38 down 7 up a na t-com 60/10 (zašto Iskon nije mogao pustiti tu brzinu)

Nisam ti nasao podatke parice, ali nije ti to ista parica 99%. Premjestio te tcom na fttc, sto nije nista cudno.

To je mogao i Iskon napraviti da je htio.

 Pa baš i nije. FTC kabinet je T-comov i moraju tražiti dozvolu, odnosno provjeru za spajanje svojih korisnika na FTTC. HT im može i ne mora dati dozvolu.

5 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Jel netko imao slično iskustvo s iskonom, znači max propusnost moje parice je 33 (rekli tako iskonovci), nemam hd paket, samo iskon tv, imam ugovorenu brzinu od 20-50, a oni mi daju max brzinu 21?

Vele da nema smisla poslati ht-u zahtjev za povećanjem brzine jer su rigorozni pa bi odbili taj zahtjev jer se mora čuvati 4 mb za tv. A meni bi 25-30 brzina dušu dala za gledanje 4k streamova...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
ParaNO1d kaže...

To je mogao i Iskon napraviti da je htio.

 Ne mora znacit.

Anđeo bez falinge kaže...
 

mogu li u potavkama routera vidjeti je li fttc ili nije ?

 Ulogiraj se u router i odi na http://192.168.1.1/html/engineer/ro_dsl.htm pa vidi sta pise pod maximalu.

mfran kaže...

Jel netko imao slično iskustvo s iskonom, znači max propusnost moje parice je 33 (rekli tako iskonovci), nemam hd paket, samo iskon tv, imam ugovorenu brzinu od 20-50, a oni mi daju max brzinu 21?

Vele da nema smisla poslati ht-u zahtjev za povećanjem brzine jer su rigorozni pa bi odbili taj zahtjev jer se mora čuvati 4 mb za tv. A meni bi 25-30 brzina dušu dala za gledanje 4k streamova...

 Nemaju vjerojatno takav profil da ti to pustek, iako naravno da se moze.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2018 14:29 (sandokan111).
6 godina
protjeran
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
mfran kaže...

Jel netko imao slično iskustvo s iskonom, znači max propusnost moje parice je 33 (rekli tako iskonovci), nemam hd paket, samo iskon tv, imam ugovorenu brzinu od 20-50, a oni mi daju max brzinu 21?

Vele da nema smisla poslati ht-u zahtjev za povećanjem brzine jer su rigorozni pa bi odbili taj zahtjev jer se mora čuvati 4 mb za tv. A meni bi 25-30 brzina dušu dala za gledanje 4k streamova...

nazovi T-com i neka ti ONI provjere propusnost.

reci da želiš uzeti od njih uslugu...pročitaj iznad i na temi o tcom što se meni dogodilo

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Profil da se pusti 25 i tv nema, postoji sljedeci za 30 i tv, pa je zato to tako.

A kod tebe koji imas 60 sad na HT, vjerojatno je pušteno po 17a profilu.
Iskon je koristio najvjerojatnije 8b gdje je maksimum 50 Mbita, na neki 300 m od centrale dobijes oko 40 Mbita o onda eto 30 i tv...
Kad se tu pusti 17a, maksimala je preko 80 Mbita i eto ti 60 cas posla.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
6 godina
protjeran
offline
Iskon "iskustvo"!

nego, kako otvoriti port za torrent klijent na modemu t-com Speedport W 724V

probao sam i 192.168.1.1 i 192.168.1.10 i nedostupan sam.

Windowsov je firewall i njega probije bez beda... a modemov je na low i nema opciju disable... mada portforward i služi da se propusti port kroz vatrozid pa ga ni ne bi trebalo isključiti isto kao i softverski.

 

port 52634 je od qBittorenta

 

 

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2018 4:52 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Zvao ke tehnicar ht-a. Sutra dokazi kod mene utvrditi stanje parice. 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice