Jedina opcija internet 2-4mb ??? 2016. godina ???

poruka: 68
|
čitano: 7.705
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Jedina opcija internet 2-4mb ??? 2016. godina
blackeagle29 kaže...
Pa kaj onda po selima stavljaju centrale gusce neg u gradovima?

Vrlo često. Tj. više RSS-ova nego u gradovima po broju stanovnika.

Problem cijele priče i jest točna mikrolokacija, mnogi očekuju idejom "u Zagrebu sam" puno bolju vezu, a u biti mogu uletiti u crne točke loše pokrivenosti (i to je pitanje koliko stvarno loše).

12 godina
offline
Re: Jedina opcija internet 2-4mb ??? 2016. godina
GNU+Linux kaže...
blackeagle29 kaže...
Nisam, ako si iz kz onda znas di je Kalnik, ja sam mrvicu ispod,zadnje selo u zupaniji, tj prije pocetka varazdinske zupanije.. Zato mi je i cudno kaj u kz nema a kod mene ima.. Makar, kod mene valjda su morali jer su u pocetku znali imat po 10 poziva mjesecno, onda kad je jos speedtouch ruter bio aktualan, sad od prosle godine ak se dobro sjecam nije bilo problema, jedini razgovori s njima su bili jel ocemo vecu brzinu od 4mbit i da ce dostavit novi ruter :D

 Znam di je Kalnik ofc. Znači da si u blizini Novog marofa...

 Centar grada ( kod nebodera ) , starci uzeli Optimu odmah dobio 10mbps. Dok mi T-com solio pamet kako je to ne moguce u mojoj zgradi i nikad nisu htjeli pustit vise od 5mbps. Probaj promjenit operatera. 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
15 godina
offline
Jedina opcija internet 2-4mb ??? 2016. godina ???

e pa ljudi vi se žalite koji imate 10mb a ja ni za 20 godina neću imat toliko a tri kompa su stalno na netu i zadnjih dana iz 4mb palo na 2....i služba t-coma kaže to je po ugovoru i nemože bolje....a imao sam i max tv i net sve radilo ok i najednom više ništa....

www.apriliabase.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Jedina opcija internet 2-4mb ??? 2016. godina ???

Osim u centrima gradova ništa se ne ulaže u infrastrukturu i imamo veliku razliku u smislu da netko ima optiku a netko ne može ni 2 mbita dobiti... Ta razlika će se povećavati kako vrijeme prolazi jer stara infrastruktura sve više propada...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Jedina opcija internet 2-4mb ??? 2016. godina ???

Pa ako se "vlada" i dalje nastavi praviti glupa to je sigurno Već su trebali u sabor poslati prijedlog mjera za smanjenje troškova postavljanja elektroničkih komunikacijskih mreža velikih brzina.. 

 

Ugl. bili bi glupi kad sad ne bi iskoristili EU fondove. Mislim sigurno će ih biti još za razvoj infastrukture interneta u budučnosti. 

Tako da sad recimo ako ovo iskoriste za izgradnju FTTC u večini naselja, odradili su pola posla i slijedeći krug EU fondova mogu iskoristiti za provući optiku skroz do korisnika. Znaći FTTC pretvoriti u FTTH i to je to, optički kablovi u prosjeku traju više od 20 god. 99% stanovništva bi umjesto bakrene parice imalo optički kabel do kuće. A dalje operateri samo trebaju ulagati u pristupnu opremu. :) 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jedina opcija internet 2-4mb ??? 2016. godina

nikaj s toga ne bude.....bitno da su metropole pokrivene sa 100mb brzinama a ja nakon 10-ak godina spao na maxnet mini....

www.apriliabase.com
15 godina
odjavljen
offline
Re: Jedina opcija internet 2-4mb ??? 2016. godina

Pa neće vući optiku tamo gdje im se ne isplati. Ako zaključe da im neko područje nije zanimljivo, ništa od toga.

 

I gdje živiš, ako nije prevelika tajna? Nema niti ADSLa tamo?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Jedina opcija internet 2-4mb ??? 2016. godina

nije tajna...selo kozarevac 20km od bjelovara a od centrale imam oko3500m i adsl je radio ali polako nestaje slobodnih parica tako da nas nekoliko ostajemo bez adsl-a....pod ovim slobodnih mislim nestaje ispravnih parica....ja recimo na 100m od kuće od jednog izvoda pa do drugoga gubimoko 7mb/s na brzini...

www.apriliabase.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice