K3 telekom - iskustva

poruka: 50
|
čitano: 33.031
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
K3 telekom - iskustva

Ima li netko iskustva sa K3 Telekomom? Nedavno sam čuo za njega, i nude uslugu bez telefonskog priključka. Mene zanima samo TV i Internet.

Žena mi je objasnila kako se dobije antenski prijemnik koji treba biti okrenuti prema Učki (živim u Rijeci)+ Air primopredajnik, te usluga teče zrakom. 

 

Osnovni TV paket sadrži 40-ak kanala, a osnovna brzina je 4Mbps uz flat rate. Usluga je bez ugovorne obveze.

 

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
K3 telekom - iskustva

nigdje ne piše koliki je upload (jedino za business paket je čini mi se 2 mbps upload)

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: K3 telekom - iskustva
to je keter air. uglavnom sam vidio losa iskustva a brzine su za k.... pogotovo dok je malo oblacno ili losije vrijeme a cijena im nije neka za to sta nude. pogledaj malo forumu na temu keter air pa ces vidjeti uglavnom losa iskustva
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
protjeran
offline
K3 telekom - iskustva

Koliko vidim nema ugovorne obaveze...ništa te ne stoji probati.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: K3 telekom - iskustva
peace_of_cake kaže...

nigdje ne piše koliki je upload (jedino za business paket je čini mi se 2 mbps upload)

256 kbps

World Championships: 7, GP started: 308, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,566
14 godina
offline
K3 telekom - iskustva

Evo ja ga uzeo pred cca 4-5 dana.

 

Ako treba napišem i detaljnije sve sa SSovima hakometra ili što već kome bude trebalo.

 

Imam paket TV+Internet. Naručio sam telefonski i došao je majstor postaviti antenu nakon 10 dana (rok je 14 radnih dana). Majstor je sve sam odradio, vario dodatnu cijev na nosač kako bi bio bolji "pogled na učku", stvarno sve po Peesu. Dobije se satelitska antena sa LNBom, malo je čudnog izgleda jer je nakošena prema učki a ne prema nebu. Nosaš i kablovi su također u cijeni i ne košta ništa extra.

 

TV sam dobio odmah, na internet sam spojen tek ujutro, nešto je zezao modem(!?) al do sada nije bilo nikakvih trzaja ili brejkova mreže. Pravo je zadovoljstvo napokon igrati igrice bez lagga, disconectova itd.

 

Kažem modem jer se stvarno dobije modem a ne ruter tako da za to (i wireless) trebate odvojit 340kn + 100kn konfiguracije ako kupite od tog majstora, al možete kupit i neki svoj. To je veliki minus jer praktički kupujete internet na kojeg možete spojit jedan jedini PC žično.

 

S obzirom da živim 1666m od centrale (stvarno) brzina na T-Comu mi je bila uvijek manja od 3.5 (najčešće 2.0) i pucala bi pa skoro svaki dan, K3 još ni jednom nije otkazao. Pohvalno.

 

Brzina koju sada mjerim je sljedeća: Upaljen je radio stream i tv.

brzina brzina
LINK

 

TV se sastoji od nekih 55 kanala, s tim da su 2-3 beskorisna, Nova tv HD nema zvuk, i još su tu neki testni, pa Fashion TV itd.

 

Ništa specijalno, History, Nat Geo, .. sve ima titlove na Hrvatski ali IMHO Max TV je bar za 30% bolji (Discovery, Fox, HBO, Arena sport,  itd), ma općenito je Max TV stvarno bolji s obzirom na cijenu.

 

Za 259 kn, se eto dobije internet i Tv i to je koliko dolazi na račun. Nema nekih extra troškova.

 

Kod t-coma, pa evo ja nikada nisam dobio isti račun. Mada je sve uvijek isto, uvijek neka druga cifra i to me prilično živciralo jer je na jednom računu brzina, na drugom je paket, na trećem je adsl ili tako nešto, pa u biti ni neznam koliko je to ukupno koštalo. Max TV, internet flat i neki paket telefona iznosi +300-350kn. Po meni previše.

 

Još je pohvalno činjenica da K3 nema ugovorne obaveze pa ga uvijek besplatno možete vratiti ako niste zadovoljni s uslugom (što ja sa t-comom još uvijek nemrem, pišem neke žalbe, zahtjeve..)

 

Sve u svemu jako dobra alternativa za ljude kojima šteka spoj preko parica a imaju direktan pogled na učku.

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
Moj PC  
4 2 hvala 3
10 godina
neaktivan
offline
Re: K3 telekom - iskustva

Slažem se sa ivanom, i ja sam prešao na ovaj K3 samo zato jer je T-Com bio preskup(kriza je, štedi se).

Za sada na ovom nisam imao nikakvih problema, spojio sam njihov modem na T-Comov ruter da bi imao Wi-Fi i sve rješeno. Brzina solidna, a tv ne gledam baš, ali nije bilo nikakvih smetnji...

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2013 18:56 (HellKingCro).
10 godina
neaktivan
offline
Re: K3 telekom - iskustva

meni danas evo došao (prije isteka 14 radnih dana) majstor, sve pokačio i namjestio i super..
jedini je (meni) minus to s tim modemom..
zanima me ako ti @HellKingCro možeš samo pomoći oko toga s ruterom.. dobio sam 2 nedavno (iskonov enkom i t-comov thomson) pa da mi napišeš kak i šta da napravim da iskoristim neki od tih da imam wireless..?!
thx 

10 godina
neaktivan
offline
K3 telekom - iskustva

samo da nađim po čemu sam ja radio, pa ću ti poslat PP

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: K3 telekom - iskustva

ako nije problem možeš i meni pliz poslati

10 godina
neaktivan
offline
K3 telekom - iskustva


Neznam u čemu je K3 bolji od drugih opratera koji pružuju Tv i internet usluge. Kao prvo dobijaš običn modem sa satelitskom
antenom spajaš komp. žično bez mogućnosti bežičnog spajanja jedino ako kupiš vlastiti a onda ti ga neko treba konfigurirati sigurno ne za lijepe oči od dotičnog operate nemožeš kupiti router nego ga iznajmiti mjesečno po 36 kuna a onda vam instalater velikodušno konfig.sa modemom. Brzina je 4mbs ako želite povećanje brzine sa 4 na 6 onda plačate dodatnih 160 kuna dali se razumijemo 2mbs 160 kuna.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
K3 telekom - iskustva

ali oni koji žive na nenaseljenim područjima istre kojima t-com ne može isporučiti ni 1 mbps to im je odlična ponuda

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
K3 telekom - iskustva

Ajde kaži mi sa današnjim tehnologijama i svim mogućim operaterima koji kutak lijepe naše nije a pogotovo istra i primorje pokriven tel.ili mobilnim signalom,postavljaš glupa pitanja  nemojmo uvijek istru mantru K3 je za one do kojih ne  stiže signal prošla su ta vremena. Sa ovakvom skupom ponudom sa dodatnim iznajmljivanjem routera i sam svoj majstor spajanjem slabo će profitirati a neznam na području Pule koliko opće  imaju korisnika.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
K3 telekom - iskustva

Ljudi niti pod razno ne spajaj te se na ovu mrežu lihvari nemogu isporučiti vam niti brzinu svaki put kako treba,programi su vam smeće zadnje koje možete dobit putem obicnog satelita'ako imate živaca svaku malo jacu kišu možete zaboraviti TV ili net,ali vam uredno pošalju cjelokupan račun! Neće niti da se jave svaki put kad ih trebate,ja nemam drugog izbora nego koristit njihovu mrežu jer t kom nije u stanju pokriti Drenovsko područje u Rijeci! Sramota je da nas tako lihvari kradu za nešto sto vam nemogu pružit a uredno naplaćuju i pišu vam na računu da platite do roka jer da ce vas iskopcat jer oni mogu radit sto ih je volja! Ja sam trenutno 3dana bez TV zato sto je nevrijeme, pa VI vidite.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: K3 telekom - iskustva

vidim cijene su im sve samo ne konkuretne. za tako skromnu brzinu samo internet bez telefona oni naplaćuju 160 kn i još na ugovor od 2 godine. H1 nudi za 139 kn 1000 besplatnih minuta na fixni tel i 5 mb/sec flat, iskon za 195 kn 1500 min free of charge i 10 mb/s flat, evo moja frendica na drenovi je imala iskon, gdje si točno? zar je moguće da nemaš dostpno ni jednog zamjenskog operatora koji bi uskočio umjesto t-coma?

Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, Olimp ga ima
9 godina
neaktivan
offline
K3 telekom - iskustva

Klonite se ovog operatera. Usluga katastrofa. Čim je loše vrijeme nema signala ili gledate mozaik na televiziji. Zna biti problema i sa brzinom interneta. Do tehničke podrške nemoguće je doći. Jedino redovno šalju račune.

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
K3 telekom - iskustva

Iskustva s K3 su očajna. Iako ih imam nesto duze od godinu i pol mogu reci da svaki put kad je malo ruznije vrijeme nastaju problemi s Tv-om, internet usporen, optička vidljivost savrsena prema Ucki. Odlucio se uzet ih jer nije bilo ugovorne obveze i prikljucak za 1kn pa rekoh ajd da probamo i samo iz ciste ljenosti tek sad ih otkazujem. Zadnjih 4 tjedna konstantno problemi sa kvalitetom signala TV-a ali kako ne gledam cesto mislio rijesit ce to ali bit ce da nista od toga, jacina signala puna, kvaliteta signala ocajno varira te svako malo slika puna artefakata tako da se vratio natrag na zemaljsku antenu. Prije tjedan i pol prijavio kvar i nitko se jos nije udostojio doci pogledati u cemu je problem tako da danas skidam opremu i odoh otkazati uslugu koju placam a nemogu koristiti.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
K3 telekom - iskustva

Bježite od te "mreže" što dalje samo ako niste prisiljeni jer nemate nikakvu alternativu. Internet je katastrofa pa čak i za lijepog vremena a da ne govorim kad je kiša ili loše vrijeme. Ako nije ping preko 100ms onda nema downloada jedva do 1 mb/s i tako redovno. Totalno nekonstantna brzina i veza. Ja sam bio prisiljen da odem kod njih jer nisam imao nikakvu drugu mogučnost i požalio sam jako. Već sam preko godinu dana kod njih i brojim dane do isteka ugovora. 

 

Totalno amaterska tvrtka nemaju nikakvu tehničku podršku ni službu za korisnike, čim zoveš izvan radnog vremena poslovnice ili vikendom ne možeš nikoga dobiti jer imaju dvije cure zaposlene u poslovnici i nema se tko javiti. Imaju jednog tehničara/montera i na montažu sam čekao preko 40 dana, a kada sam imao kvar tj. nije mi radio uopče internet preko mjesec dana sam čekao da "odklone" kvar koji je nastao njihovom krivicom. I cijelo to vrijeme su tvrdili da ja izmišljam da interrnet ne radi. KATASTROFA! A glavna im je fora resetirajte rooter i čekajte 5 min pa će sve proraditi haha možeš mislit.

 

Dobro promislite ako vam je potreban stabilan i normalan pristup internetu prije nego što se vežete ugovorom s ovim amaterima...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: K3 telekom - iskustva
Prema obavijesti u SMS-u koji su poslali korisnicima 11.03. izgleda da su propali i da više ne nude uslugu.
Iz vlastitog iskustva mogu reći da je usluga bila užasna, spora, nestabila i krajnje neozbiljna.
Ja sam se prebacio na operatera Krk sistemi koji također daje pristup internetu preko antene samo uz drugačiju tehnologiju, brzinom 4/4 ili 10/4. Za sada mogu reći da sam jako zadovoljan i da je usluga za svaku preporuku.


Largo
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: K3 telekom - iskustva
da,jos uvijek sve radi,ali do kad nezna nitko.e sad,ja sam se odlučio za njih jer sam podstanar,bez telefonske linije.jel ima netko ideju šta napraviti sa njihovom inrastrukturom koje ostaju meni (modem,hd receiveri,satelitska)?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: K3 telekom - iskustva
Hakom im oduzeo radijsku frekvenciju.
http://www.hakom.hr/default.aspx?id=7730
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
K3 telekom - iskustva

Poštovani,

 

 da li netko zna šta sa ovom njihovom opremom,da li ostaje nama,hoće li netko doći po to,jer nude mi drugi operateri da mogu preko opreme od k3 imati njihove usluge,a ja neznam šta sad sa tom opremom?

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: K3 telekom - iskustva
dali mi mozes reći koji su to operateri?ja ne znam šta dalje,za koga se odlučiti.mislim da oprema ostaje nama,jer kod ovih se nitko ne javlja,a poslovnica je zatvorena.
16 godina
offline
Re: K3 telekom - iskustva

Oprema bi trebala ostati u tvom vlasništvu zbog raskida ugovora njihovom krivicom;

ZAGREB, 14. ožujka 2016. – Operatoru K3 Keter Telekom d.o.o. je oduzeta dozvola za uporabu radiofrekvencijskog spektra zbog opetovanog neplaćanja naknada za njegovu uporabu te je rješenjem inspektora zabranjen rad na dodijeljenim radijskim frekvencijama. S obzirom na to da je K3 svojim korisnicima pružao elektroničke komunikacijske usluge putem radijskih frekvencija, njihovim gašenjem više se ne može isporučiti usluga kao do sada.

Kako su zbog zabrane uporabe radijskih frekvencija krajnji korisnici operatora K3 ostali bez usluge, a za okolnosti nepružanja usluge je isključivo kriv operator, svi korisnici operatora K3, bez obzira imali ugovornu obvezu ili ne, mogu raskinuti ugovore s operatorom K3 bez plaćanja ugovornih naknada (penala) i izabrati nekog drugog operatora. Pri tome, ako žele zadržati i svoj telefonski broj, pri promjeni operatora trebaju tražiti i prijenos broja u mrežu operatora za kojeg su se odlučili.

Svi korisnici operatora K3, koji budu imali problema pri raskidu ugovora ili prijenosu broja nekom drugom operatoru, mogu kontaktirati HAKOM na izravni telefonski broj (01) 7007060

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com (+recenzija Cubota X16- top mobitela iz EU za početak 2016.) Banggood kuponi za -10$ na PP
10 godina
neaktivan
offline
Re: K3 telekom - iskustva
add87ri ,ajde molim te reci mi koji operateri nude opciju korištenja k3 opreme ,volio bih da je i ja mogu na taj način iskoristiti.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: K3 telekom - iskustva
Pogledaj na netu operatera Krk sistemi. Usluga je naoko slična ali umjesto antene od K3 dobiješ drugačiju antenu i do routera se koristi UTP umjesti koaksijalnog kabela. Kod mene radi odlično...
Largo
10 godina
neaktivan
offline
Re: K3 telekom - iskustva
nazalost,krk sistemi imaju samo net,imali sta slicno plus tv?dali jos nekome radi signal od k3?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: K3 telekom - iskustva

Ja i dalje imam signal od k3, sad do kada ce tako ne znam ali def. cu se prebacit na krksistemi. Da li mi moramo raskinut ugovor s K3 ili s obzirom da su oni propali ugovor postaje nevazeci?

16 godina
offline
Re: K3 telekom - iskustva

U HAKOM-u su mi rekli da bi pravno gledano trebalo pismeno od K3 zatražiti raskid ugovora pa ako ne odgovore (a neće) ponovo im pismeno poslati neku reklamaciju zbog neodgovaranja i nakon toga kada ponovno ne odgovore sve to zajedno poslati Hakomu na daljnje postupanje oko raskidanja ugovora. U reklamaciji svakako treba navesti da si voljan da im vratiš terminalnu opremu.

Largo
8 godina
neaktivan
offline
Re: K3 telekom - iskustva

T-Com,al još nisam ništa odlučio,nude mi MAXtv putem satelita i neki mini flat internet,znači preko ove satelitske od K3.

Ne želim nikakve tel.priključke,kablove vući od stupova do kuće,pa zar u 21 stoljeću pored tolike teh. nitko nema ništa slično K3

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.3.2016 12:03 (add87ri).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice