Kasda i ethernet i driveri i problemi i...

poruka: 22
|
čitano: 9.131
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Kasda i ethernet i driveri i problemi i...

Evo malo neobične situacije. Prijatelj je dobio IskonDUO i dao meni svoju Kasdu (do sada sam imao Siemens A-100-I usb). Dao mi je i T-comov cd sa driverima.
Ubacio sam taj cd i kliknuo na start ili nešt slično. Uglavnom, CD se blokira i sruši se. Isto mi se događa i sa cd-om od mog siemensa koji je do nedavno radio ok tako da bih eliminirao oštećenje cd-a. Ostali cd-i rade ok tako da bih eliminirao i kvar optičkog pogona. Vjerojatno je nešto u Windowsima (virusa i sl. nema). Htio bih spojiti Kasdu preko UTP kabela. Dođe mi "Dialing..." i onda nakon par sekundi kaže da server ne odgovara. Na Siemensu mi se spaja normalno tako da nije do ISP-a valjda. Imam običan Iskon.


Pomoć molim, ovaj Siemens je užas.


Ako može neki detaljan tutorial, pomoglo bi puno :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kasda i ethernet i driveri i problemi i...

Eh i meni je cd radio probleme i onda sam instalirala Kasda i na Visti i na Xp-u korištenjem običnog windows "Connect to the Internet" wizarda koji se nalazi pod "Set up connection or Network", doduše ja sam koristila usb kabel. Pokušaj ako želiš, pa javi ako ne ide, koliko se sjećam bilo je jednostavno, s time da napominjem još jednom: ja sam koristila usb i zbog toga mi je modem pod windowsima prepoznat kao vanjski modem ili što već, za spajanje preko utp-a ide drugačije.

16 godina
neaktivan
offline
Kasda i ethernet i driveri i problemi i...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kasda i ethernet i driveri i problemi i...
mneti kaže...
 Što mi uopče nije pomoglo.

Uglavnom, uspio sam se spojiti. Koristio sam upute sa PCE foruma koje mi na početku nisu radile ali su kasnije proradile xD
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kasda i ethernet i driveri i problemi i...
Vido kaže...

Htio bih spojiti Kasdu preko UTP kabela.

 Ako ces ga vec spajat preko UTP kabela zasto onda nebi stavia Kasdu u router mode. Na taj nacin mozes izbjegavas dialing iz windowsa, a spajanje na Internet ti se svodi na paljenje i gasenje Kasde. Ako te zanima detaljnije cu ti opisat postupak.
16 godina
offline
Kasda i ethernet i driveri i problemi i...

Može li se spojiti više kompova u mrežu bez router moda? To je ona stara Kasda dok još nije bilo MaxTV-a pa nema rezervirane priključke za MaxTV.

Ako može, nek ostane kako je sada da ne eksperimentiram bezveze :)

Ako ne, pomogla bi uputstva.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kasda i ethernet i driveri i problemi i...

Tim bolje za tebe...

 

Ali da, može se spojit i bez prebacivanja kasde u router mod.

Kupiš običan swich i dijeliš konekciju.

 

A možeš kupiti i običan mrežni router koji se spaja na web prek kasde, a na njega su spojeni svi ostali kompovi. Po meni bolje riješenje od stavljanja kasde u router mod, jer često nakon toga poblesavi.


Don't you see their bodies burning
Desolate and full of yearning
Dying of anticipation
Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kasda i ethernet i driveri i problemi i...
Vido kaže...

To je ona stara Kasda dok još nije bilo MaxTV-a pa nema rezervirane priključke za MaxTV.

Ako može, nek ostane kako je sada da ne eksperimentiram bezveze :)

Ako ne, pomogla bi uputstva.

 Konkretno isprobano i radi na novoj Kasdi (sa MaxTV-om), a trebalo bi jos bolje radit sa starom Kasdom.
u IE upises http://192.168.1.1
logiras se sa admin0000/admin0000, admin/0000 ili admin/adslroot ovisno o verziji
odes na advanced settings -> WAN
mozes izbrisat sve postojece veze
kreiras novu vezu (VPI/VCI su 0/33)
na iducoj stranici iskljucis QOS
imas VPI 0, VCI 33 i category UBR w/o PCR
connection type stavis na PPPoE, encapsulation LLC/, 802.1q iskljuceno
upises user (sa @ostatak) i pass.... service name nije bitan (T-com npr.), auth method ostaje auto (ako imas problema stavis PAP!!!), ostalo iskljuceno
save 
save/reboot
refresh page nakon 2min
diagnostic - tribali bi svi bit pass osim usb konekcije
Ukoliko imas ikakvih problema, potpuno resetiraj kasdu na reset botun (10s on-10s off-10s on citavo vrime drzis reset botun) sto ga vraca u tvornicko stanje.
Hope it helps!
16 godina
moderator
offline
RE: Kasda i ethernet i driveri i problemi i...

Ta prokleta Kasda i meni zadaje puno glavobolja. Moze li se ikako sloziti na nacin da nakon ova 24h nakon kojih me T-Com diskonekta automatski ponovo uspostavi konekciju, bez da ju gasim i palim? Koristim je u router modu i na nju su povezana dva racunala.


Work is for people who suck at video games.
16 godina
offline
Kasda i ethernet i driveri i problemi i...

Kasda je jako kompliciran i nekvalitetan router.  Ja sam to dugo pokušavao, desetke puta sam pročitao svaki dio postavki kasde i nisam našao šta nije u redu. Na kraju sam napravio ono šta sam napisao gore.

 

Problem je u tome što neka kasda radi dobro, a druga ne... Random je to sve i nema previše smisla mučit se s njom.

 

Kupio sam mrežni router, ne modem, to ti je najjeftinije rješenje. Košta ti oko 150 kn. On se spaja na Kasdu koja ti je u bridge modu i sve radi on. Znači dodjeljuje tvojim računalima ip i resetira konekciju svaka 24 sata.

 

Don't you see their bodies burning
Desolate and full of yearning
Dying of anticipation
Choking from intoxication
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2008 11:28 (Danny_HR).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kasda i ethernet i driveri i problemi i...
Danny_HR kaže...

 

Kupio sam mrežni router, ne modem, to ti je najjeftinije rješenje. Košta ti oko 150 kn. On se spaja na Kasdu koja ti je u bridge modu i sve radi on. Znači dodjeljuje tvojim računalima ip i resetira konekciju svaka 24 sata.

 

 Ovo je ponajbolje rjesenje ukoliko zelis zadrzat Kasdu, a mozda jos bolje je da se Kasdu kompletno izbaci i uzme recimo rabljeni Siemens SE515 ili SE555 (ukoliko imas recimo usb printer ili usb memoriju koju zelis dijelit). Taj dvojac se pokaza dosta dobar i stabilan, a medju rabljenim nisu preskupi.
16 godina
moderator
offline
RE: Kasda i ethernet i driveri i problemi i...

Imam i Airliveov klasicni mrezni router, probao sam ga spojiti na nacin koji si spomenuo (Kasda u Bridge, unio postavke internetske konekcije u Airlive), no stvar nije radila na prvu loptu, a nisam imao volje/vremena da se "zabavljam" detaljnijom konfiguracijom... No sada ste me inspirirali da se ponovo pozabavim ovim problemom.


Work is for people who suck at video games.
16 godina
offline
Kasda i ethernet i driveri i problemi i...

Da, ovaj mrežni router kaj ja imam također ima 2 usb porta za printere i sl.

 

Ima svega i svačega.

 

Ja sam to napravio na ovaj način zbog financijskih razloga.

 

U svakom slučaju bi se riješio kasde da sam imao love. Ovak sad nemam potrebe jer sve radi. Osmijeh

 

 

Inače, taj koji ja imam je Canyon. Nije marka ali radi ko urica. I jeftin je. Već ima podešene sve parametre, samo trebaš ukucati username i pass.

 

Ovo je opis:

ADSL Router, CANYON, 4x LAN 10/100 Mbps, VPN, firewall, DHCP, External
LAN portovi: 4 x 10BASE-T/100BASE-TX WAN port: 1 x 10BASE-T/100BASE-TX Podržani protokoli: PPPoE, PPTP, IP Routing, NAT, PAT, PAP, CHAP, MS CHAP, UDP, TCP, IPCP, DHCP Server, SNTP LAN portovi: 4 x 10BASE-T/100BASE-TX WAN port: 1 x 10BASE-T/100BASE-TX Podržani protokoli: PPPoE, PPTP, IP Routing, NAT, PAT, PAP, CHAP, MS CHAP, UDP, TCP, IPCP, DHCP Server, SNTP

 

A ovako izgleda:

http://www.rolan.si/Slike_artikli/20756_1_o.jpg


Don't you see their bodies burning
Desolate and full of yearning
Dying of anticipation
Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kasda i ethernet i driveri i problemi i...

Za instalaciju Kasde preko UTP-a ti ne trebaju driveri. Samo ju spojiš na mrežnu karticu. Postoji mogućnost da ti je prijatelj dao kasdu vec konfiguruarnu kao router. Kada tako radi ne možeš koristiti dial-up. Probaj upisati u Internet explorere ili bili koji drugi browser 192.168.1.1. Deafalutni user name i passw je : admin i admin0000. Kada ti se otvori web intraface probaj resetirati router na tvorničke postavke.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kasda i ethernet i driveri i problemi i...

"mozda jos bolje je da se Kasdu kompletno izbaci i uzme recimo rabljeni Siemens SE515 ili SE555 (ukoliko imas recimo usb printer ili usb memoriju koju zelis dijelit). Taj dvojac se pokaza dosta dobar i stabilan, a medju rabljenim nisu preskupi."

 

Ovako da ti kasnije ne bi bilo problema možda bolje 555 nego 515. 515 ti je adsl modem a ne 2 ni 2+ tak da ti 515 može donjeti problema u budućnosti...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kasda i ethernet i driveri i problemi i...
Demosten kaže...

 

Ovako da ti kasnije ne bi bilo problema možda bolje 555 nego 515. 515 ti je adsl modem a ne 2 ni 2+ tak da ti 515 može donjeti problema u budućnosti...

 C/P sa siemensovih stranica:
"Gigaset SE515 je bežični ruter koji vam omogućava prijenos podataka brzinom od 54 Mbs".
SE555 je definitivno bolji izbor, ali ne vidim problem s koristenjem SE515, pogotovo u odnosu na Kasdu.
Kakve si to probleme sa 515 iskusia???
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kasda i ethernet i driveri i problemi i...
Danny_HR kaže...

 Po meni bolje riješenje od stavljanja kasde u router mod, jer često nakon toga poblesavi.


 Živa istina!
Gdje god sam bio na umrežavanju, a imali su Kasdu, bez switcha ili routera ništa..
..ma..Neodlučan

Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kasda i ethernet i driveri i problemi i...
wifi kaže...
"Gigaset SE515 je bežični ruter koji vam omogućava prijenos podataka brzinom od 54 Mbs
 Je ali kaj je s ADSL stranom ne wireless stranom.
To je ADSL a ne adsl2 ili 2+ ruter tako da bi bolje bilo da se 555 a ne 515 kada se već stavlja...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kasda i ethernet i driveri i problemi i...
Demosten kaže...
Je ali kaj je s ADSL stranom ne wireless stranom.
To je ADSL a ne adsl2 ili 2+ ruter tako da bi bolje bilo da se 555 a ne 515 kada se već stavlja...
Podržani mrežni standardi

Bežični LAN: IEEE 802.11g (kompatibilan s IEEE 802.11b); Ethernet: IEEE 802.3 (10Base-T), IEEE 802.3u (100Base-TX); ADSL; ADSL2

 

Uostalom, zasto se opeterecivat sa standardima... mislia sam da imas kakvih konkretnih problema u radu sa se515, ali kako na to nisi nista odgovoria, pretpostavljam da radi bez problema. SE555 bi uzea vise radi print servera i usb porta nego zbog cega drugog.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kasda i ethernet i driveri i problemi i...

Onda su promijenili software. 

Inače u mreži su koliko je meni poznato samo oni koji podržavaju adsl- naravno ako netko nije prčkao po samom frimware-u.

 

pa dosta ti je bitno kaj koristiš ADSL ili ADSL2 ili ADSL2+ jer ti ovisi brzina koju možeš postići na toj udaljenosti.

Ako ti negdje fest daleko onda ti to baš ne i igra ulogu. Ako si blizu onda ti to igra dosta ulogu ako želiš imati ipak bržu vezu.

Računaj tebi treba za srednji paket brzine 11,5 mbit/s  a modemi to ograničenje mogu već zahvatiti na kilometar i pol.

Samo zato govorim.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kasda i ethernet i driveri i problemi i...

Firmware cuda cini!

S obzirom da sam dovoljno daleko od centrale, osobno mi brzina ne igra ulogu. Uostalom, ne provodim dane skidajuci torrente, brojeci fps, i mjerec temperature procesora, nego sam zadovoljan kad sve radi kako triba i bez problema sa t-comovim DNS-om (sva srica da je tu Carnet-ov) i samom vezom.

Tehnologija ide toliko brzo naprid, da postaje bezveze pokusat pratit je, jednostavno uzmem ono sto mi je pri ruci i radi u tom trenu, a dogodine ce se vec sve 5 puta prominit.

Bitno je da i se515 i se555 rade svoj posao bez problema dok su u mogucnosti. Kad ne budu, izvest cemo ih u Afriku ka i mercedese iz 70-tih :)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kasda i ethernet i driveri i problemi i...
wifi kaže...
Demosten kaže...

 

Ovako da ti kasnije ne bi bilo problema možda bolje 555 nego 515. 515 ti je adsl modem a ne 2 ni 2+ tak da ti 515 može donjeti problema u budućnosti...

 C/P sa siemensovih stranica:
"Gigaset SE515 je bežični ruter koji vam omogućava prijenos podataka brzinom od 54 Mbs".
SE555 je definitivno bolji izbor, ali ne vidim problem s koristenjem SE515, pogotovo u odnosu na Kasdu.
Kakve si to probleme sa 515 iskusia???
 
vidim da se prica o "zimensu" 515 pa ono .. da se malo ubacim.
najcudniji uredjaj koji sam ikada vidio.
od cca 20-30 sto sam ih vidio cca pola radi korektno. dok ostatak izvodi cuda.
rade mjesec-dva pa se "zblesaju" i potrebno je uloviti trenutak kad rade. tipa:
restart.. reset na factory default pa ponovno konfiguriranje.
pa onda ponovno restart.. pa ponovno restart i onda proradi.
ali definitivno najcudniji problem koji sam s njima vidio (i to na nekoliko lokacija) jest to da se jednostavno nece spojiti ukoliko mu je LAN adresa drugacija od tvornicke (tj. ja ju promjenim na drugaciji range posto postojeca mreza se vrti na nekom drugome range-u). lol
da.. za nepovjerovati. nakon upgrade-a firmawre-a pola tih "cudaka" je pocelo raditi normalno.. dok ostali su i dalje bili "radim kad mi se da" i jednostavno sam ljudima zamjenio uredjaje i stvar rjesena.
o zimensu i t-com-u koji ih je djelio okolo sve najgore. o kasdi da ne pricam. isto tako nekoliko komada u router modu radilo nikako. dial up jos nekako i radi.. ali router mode koma.
to valjda t-com dobije otpade iz tvornica pa dila uokolo :)

Reg: But apart from the sanitation, the medicine, education, wine, public order, irrigation, roads, the fresh-water system, and public health, what have the Romans ever done for us?
Xerxes: Brought peace?
Reg: Oh, pea-- Shut up!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice