Koji USB mobilni internet odabrati ?

poruka: 29
|
čitano: 71.879
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Koji USB mobilni internet odabrati ?

Dakle ovako, pošto sam dobio posao, moram se preseliti od kuće, a treba mi neki pristup netu.

 

Znači ništa pretjerano, za 24 sata portal, provjeru maila, forum, Facebook, ali da se opet nemoram brinuti za svaki MB.

 

 

Naravno, htio bi da mi uz to napišete je li to na pretplatu ili nije, i cijene.

 

 

Hvala unaprijed !

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji USB mobilni internet odabrati ?

Par poznanika je uzelo Tele2 stick tj. internet.

Pretplata na 2 godine, mjesečno 100 kn i imaš na raspolaganju 20gb.

Prvi puta plaćaš dodatno usb stick 195 kn.

World Championships: 7, GP started: 288, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,517
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2012 9:24 (F1-IVO).
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Koji USB mobilni internet odabrati ?

Prije uletavanja u bilo koju pretplatu provjeri na lokaciji bilo kako makar mobitelom kakav signal hvataš

 

a drugo telci jedini nakon paketa nemaju smanjenje brzine koja je nikakva ali je badava čitaj ne možeš nabiti računa, a telci za svaki dodatni GB naplaćuju 100kn pa ako se zaigraš 10GB preko a ima ljudi za i više nadaj se velikom računu na poklon,

 

a ako trebaš ipak neki extra promet preporučam vip sa opcijom noćna   gdje je flat promet od ponoći do 8 ujutro svaki dan pa se može raditi kud i kamo više od tih 20GB, opcija na neki od paketa košta 49kn mjesečno,

 

ali prije svega provjeri dostupnost signala, sve je to lijepo u teoriji ali praksa je nešto sasvim drugo

bug caruje, um klade valja
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji USB mobilni internet odabrati ?
Oldy kaže...

Prije uletavanja u bilo koju pretplatu provjeri na lokaciji bilo kako makar mobitelom kakav signal hvataš

 

a drugo telci jedini nakon paketa nemaju smanjenje brzine koja je nikakva ali je badava čitaj ne možeš nabiti računa, a telci za svaki dodatni GB naplaćuju 100kn pa ako se zaigraš 10GB preko a ima ljudi za i više nadaj se velikom računu na poklon,

Da to bi bilo poželjno. Frend je posudio od jednog tipa pa smo provjerili na Viškovu kakav će bit signal i brzina varira od 2 do 3,5 mbita. U centru je 4-6 što mislim da je odlično a i upload je preko 1 mbit.

Budedm probao tokom dana nazvat ga da okine ss sa speedtesta pa postam ovdje.

World Championships: 7, GP started: 288, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,517
14 godina
offline
Re: Koji USB mobilni internet odabrati ?
Phantom_RI kaže...

Dakle ovako, pošto sam dobio posao, moram se preseliti od kuće, a treba mi neki pristup netu.

 

Znači ništa pretjerano, za 24 sata portal, provjeru maila, forum, Facebook, ali da se opet nemoram brinuti za svaki MB.

 

 

Naravno, htio bi da mi uz to napišete je li to na pretplatu ili nije, i cijene.

 

 

Hvala unaprijed !

 

Svi su ti manje više slični, nećeš puno pogriješiti kojeg god operatera odabereš.

 

Obavezno uzmi preko carneta, ako nisi carnet user zamoli nekoga kome ne treba da izradi račun i da ti carnet podatke.

 

I da, jako oprezno da prijenosom podataka, gamad prekoračenje jako skupo naplaćuje.

Good Artists Copy, Great Artists Steal.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2012 15:37 (EraserHead).
14 godina
offline
Koji USB mobilni internet odabrati ?

Ne naplaćuju prekoračenje ako ne uzme tele, jedini oni naplaćuju ostala dva spuste na 64kbps nakon paketa pa je račun isti, s tim da kod vipa na paket možeš aktivirati nakon paketa opciju 1GB za 29kn ili više ako trebaš pri punoj brzini a i već navedena noćna je tu za 49kn, ona ne potpada pod pad brzine

 

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Koji USB mobilni internet odabrati ?

I koji na kraju uzet... T-Com, 20 GB 200 kn, VIP skup, Tele 2 mi je najjeftiniji ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji USB mobilni internet odabrati ?

T-Com definitivno. 20 GB je sasvim dovoljno. Ja ga imam, brzine su jako dobre. Smanje ti brzinu nakon tih 20gb i mozes surfati al ne i nabiti racun..

inox
14 godina
moderator
offline
Re: Koji USB mobilni internet odabrati ?
Phantom_RI kaže...

I koji na kraju uzet... T-Com, 20 GB 200 kn, VIP skup, Tele 2 mi je najjeftiniji ?

vip je 30gb 180kn sa carnet opcijom + možeš prekoračit pa ti samo smanje brzinu

tako da ne vidim da je skup

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
14 godina
offline
Koji USB mobilni internet odabrati ?

A čovječe aktiviraj noćnu na neki vip paket za 49kn pa skini ako hoćeš i 200GB možeš rit obrisati sa 20GB ja stvarno ne kužim neke ljude, a ako t-mobile ima brzine kakve tek vip ima

 

ali neću se više petljat radi kako hoćeš ja drumom ti šumom i da nemoj uzimati najjeftiniji stick za do 7.2 jer je to prošlost zaboravi sporo

 

inače da tele je šatro najjeftiniji a ženskoj na jednom drugom forumu su zaračunali u jedan mjesec 40GB prometa ne zna na koju foru pa sad ima lijepi račun od preko 2000kn, zato što tele jedini nema korisničke stranice za on line stanje potrošnje nego se moraš zajebavati sa sms porukicama

 

a vidiš moje stanje i gle za vraga brojač u noćnoj mi stoji na mjestu pa ako hoću samo ovu noć sa rapida ili megauploada poskidam i preko 30GB   u jednoj noći a ti samo odi na 20GB

 

neka rađe uzme 5GB na carnet u vipu plus noćnu flat rate (od ponoći do 8 ujutro svaki dan) za 49kn znači 64.50+49+10 radijska sve total 123.50 i prepiša tih 20GB mjesečno kao od šale ne da mi se više objašnjavati prestar sam za to

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2012 6:05 (Oldy).
 
3 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Koji USB mobilni internet odabrati ?
Oldy kaže...

A čovječe aktiviraj noćnu na neki vip paket za 49kn pa skini ako hoćeš i 200GB možeš rit obrisati sa 20GB ja stvarno ne kužim neke ljude, a ako t-mobile ima brzine kakve tek vip ima

 

ali neću se više petljat radi kako hoćeš ja drumom ti šumom i da nemoj uzimati najjeftiniji stick za do 7.2 jer je to prošlost zaboravi sporo

 

inače da tele je šatro najjeftiniji a ženskoj na jednom drugom forumu su zaračunali u jedan mjesec 40GB prometa ne zna na koju foru pa sad ima lijepi račun od preko 2000kn, zato što tele jedini nema korisničke stranice za on line stanje potrošnje nego se moraš zajebavati sa sms porukicama

 

a vidiš moje stanje i gle za vraga brojač u noćnoj mi stoji na mjestu pa ako hoću samo ovu noć sa rapida ili megauploada poskidam i preko 30GB   u jednoj noći a ti samo odi na 20GB

 

neka rađe uzme 5GB na carnet u vipu plus noćnu flat rate (od ponoći do 8 ujutro svaki dan) za 49kn znači 64.50+49+10 radijska sve total 123.50 i prepiša tih 20GB mjesečno kao od šale ne da mi se više objašnjavati prestar sam za to

To je super opcija, na koliko godina se prepise pretplata?

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
14 godina
offline
Re: Koji USB mobilni internet odabrati ?
Oldy kaže...

Ne naplaćuju prekoračenje ako ne uzme tele, jedini oni naplaćuju ostala dva spuste na 64kbps nakon paketa pa je račun isti, s tim da kod vipa na paket možeš aktivirati nakon paketa opciju 1GB za 29kn ili više ako trebaš pri punoj brzini a i već navedena noćna je tu za 49kn, ona ne potpada pod pad brzine

 

 

Onda je to nesto novo ili novije, ajde drago mi je da je tako. Kad sam ja koristio Vip mobilni internet (prije 2ipo god), vip je prekoračenje (za moj paket) naplaćivao 0,49 lp/mb.

 

Good Artists Copy, Great Artists Steal.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2012 14:35 (EraserHead).
14 godina
offline
Koji USB mobilni internet odabrati ?

Da novije su tarife od kraja 7. mjeseca prošle godine, a može se potpisati na godinu ili dvije po želji, s tim da sad do 31.1.2012. na ugovoru na dvije godine imaju 50% popusta prvih 6 mjeseci na cijenu paketa znači 6 mjeseci po cijeni carneta, i imaju nekakve laptope i tablete za pola cijene ako se se ide na dvije godine.... ne znam da li ih više ima znam da onih malih acera po 649kn više nema navodno, nije obavezno uzeti i uređaj,

 

a u ostalom kreće i lte ove godine pa se može i to uzeti u obzir prijeđe se na tu pretplatu samo ćemo prvo vidjeti kakve će cijene biti, inače smatram da sa ovim svakodnevnim osmosatnim flatom za 49kn vipu ostala dva ne mogu konkurirati, čuj ima kaže 20GB, nisam išao preko oko 100GB u jednom mjesecu

ali i to je već puno više od tih 20GB ali neka svako ide po svojoj želji, meni ovo paše   :)

 

i da obavezna registracija na data.vipnet.hr sa svojim podacima   radi provjere stanja i ostalih opcija, i prije svega provjeriti dostupnost signala bilo čijeg da se ne završi na edge to nije nikako dobro, nadamo se da će lte sve jednakije pokriti pa se neće morati to stiktno provjeravati kao sada

 

 

 

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji USB mobilni internet odabrati ?

Jel ima tko da zna kakav je signal u Biogradu kaj se tice Tele2 ?

Planiram uzeti jedan stickac pa bi htio cut info iz prve ruke.

 

Mozda isplativiji neki drugi provider ?

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2012 16:51 (Batista).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji USB mobilni internet odabrati ?

Pozdrav.

 

Dižem ovu temu jer mi treba savjet.

 

Počinjem raditi na terenu pa me je šef pitao da se malo raspitam koji je najisplativiji mobilni internet preko sticka za laptop?

 

Otvorio sam stranice: tele2, tomato, (vip), tmobile, ali ipak želim čuti mišljenja iz prve ruke.

 

Znači ne treba mi flat ili tako nešto veliko. Par GB će biti posve dovoljno.. Slati će se samo mailovi i slične stvari, šefu je bitna cijena naravno..

 

Zahvalan

MiR; Prestigio PAP 5000T DUO on stock JB 4.1.1
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2014 10:31 (Omerta23).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji USB mobilni internet odabrati ?

Pozdrav,

 

Imam problema s internetom na mobitelu. Uključio sam mogućnost da imam prolazni internet kad spojim mobitel preko USB-a na laptop, i piše mi da je povezano ali ja ne mogu uopće na internet niti bilo što drugo raditi.

Pa ako netko zna u čemu je kvaka, bio bih zahvalan da mi javi!

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Koji USB mobilni internet odabrati ?

 

@oldy

Pozdrav. Vidim da ste dugo i duboko

u domeni mobilnog interneta, pa da vas

pitam kakva je sada situacija i sto bi preporucili? 

Pokriven sam svim mrezama, promet mi je 10-20 gb mjesečno... Uz windows koristim i linux.. Brzina i cijena su mi najbitniji faktor pa trazim kompromis glede svega toga... Koja mreža,koji hardwer, koji paket-opcija.. Bolje bi mi pasalo na bonove , ali nije isključena ni preplata. Hvala  :-)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji USB mobilni internet odabrati ?

Uf to je tako nezahvalno postalo preporučivati.

 

Ima i HT ima i Vip, telce ne bih jer nemaju pad brzine nakon paketa možeš si nabiti računa.

 

Ako si dobro pokriven a trebat će ti jednom nešto više prometa ja bih Vip zbog te opcije noćna za dodatnih 50kn mjesečno u kojoj napraviš prometa koliko trebaš/stigneš.

 

Je po noći ali se neke stvari ne mogu raditi iz prometa paketa, igre, filmovi pa sve do svih update-a bolje je napraviti u noćnoj nego trošiti promet iz paketa na njih.

 

U noćnoj se GB ne broje a Vip ima i korisničku stranicu kojoj pristupaš preko tog stickai na kojoj imaš stanje i sve opcije pod kontrolom na data.vipnet.hr

 

HT nema noćne bilo štpo što trebaš dizati/skidati ide iz paketa na ovu smanjenu brzinu nakon paketa zaboravi to nije niti za djecu služi samo tome da si ne nabijam račun nakon što/ako prijeđem paket po danu.

 

I ne znam kako HT stoji sa korisničkom stranicom da li bi je kod njih imao.

 

A hardware uzimati uvijek najbolji koji se može uzeti a to je trenutno Huawei E392.

 

Dakle mislim uzmeš paket od 17GB dovoljan mjesečno za surf i sam ga imam i po potrebi uključiš i tu noćnu u njoj se ne broje GB svaki dan od ponoći do 8 ujutro. Eto to je od mene. :)

 
0 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Koji USB mobilni internet odabrati ?

 

Pretpostavljam da govoriš o vipovoj tarifi Samba  ?  Meni bi u principu bila dosta i samo Samba plus ta noćna opcija,

jedino neznam kakva bi mi onda brzina bila , uz sambu piše do 3,6 Mbps a uz noćnu ne stoji nikakva specifikacija brzine....

Znači 70+49,8 kn je cijena mjesečna te kombinacije ...

Cijenu stika nemogu vidjet kad mi tamo neda izbaciti opciju iz kombinatorike, jer ja bi npr samo sambu i nocnu bez dodatnih opcija......

Neznam da li bi taj stik radio na linuxu....

Hvala za preporuke  {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji USB mobilni internet odabrati ?

Koliko ja znam po defaultu stick ima drivere za Windows, Linux i MacOS.

 

Brzinsko ograničenje u noćnoj ja nemam, nema ga niti nakon što po danu potrošim promet, ako potrošim....

 

Znači idem lokacijski i uređajem koliko mogu.

 

A sada da li brzinsko ograničenje same tarife je na snazi i u noćnoj koja je dodatna opcija znači dodatno se plaća ne bih znao iz prakse.

 

Prvo je tarifa a drugo opcija bilo bi najbolje da njih pitaš da ja ne bih krivo napisao.

 

 

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Koji USB mobilni internet odabrati ?

I ja imam sličan problem. Zapravo do nedavno sam imao adsl i "flat" opciju te s time zadovoljavajuću brzinu interneta, kao i nesmetano skidanje potrebnog softvera (pod tim ne mislim xxx softver:),

koje je na kraju mjeseca znalo dostići 100 GB.

Naime, kako svim dobrim stvarima tako i ovoj došao je kraj iz razloga što sam se preselio na lokaciju u središtu Zagreba gdje mi je isključena telefonska linija i nemam mogučnosti da ju ponovo uključim (da ne ulazim u detalje).

Sada mi je hitno potreban internet a koliko vidim mobilni internet mi je jedino riješenje.

Isprobao sam od prijatelja Tele 2 mobilni internet kao i T-mobile stick i mogu reći da je brzina interneta prespora za moje potrebe, a koliko sam od njih saznao,

uz to dolaze i mnogi problemi kao što je loš signal, prekid signala, problemi oko obračuna potrošenog prometa..... .

Vidio sam kakve ponude imaju i znam da ću morati napraviti neka ograničenja na internetskom prometu ali me zanima, koja mi je najbolja alternativa naspram prijašnjoj i koji je mobilni provider najbrži ?

Znam da ima i ponuda tipa; internet+tv program bez spajanja na tel. liniju ali volio bi da mi netko preporuči opciju naspram vlastitog iskustva ili znanja !?!

 

 Unaprijed zahvaljujem :)

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.3.2014 22:22 (Noobie).
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Koji USB mobilni internet odabrati ?

Ak si između 18 i 28 godina, kod HT-a Ultra Mobile Net XL uz popust za mlade, 135 kn mjesečno 4G internet uz spuštanje brzine nakon potrošenih 25 GB, dakle nema dodatnih troškova.

“Life is about passions. Thank you for sharing mine” Michael Schumacher
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 0:29 (Regenmeister).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji USB mobilni internet odabrati ?
Namjeravam uzeti na pretplatu mobilni internet,gore navedena mobile net XL usluga mi se najvise svida no pitam vas dali netko od konkurencije mozda nudi bolju opciju pretplate niza cijena(100kn)/vise GB i sli?
AMD FX8320@4.5 Ghz,MSI 990FXA GD80 v2.2
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji USB mobilni internet odabrati ?
3n3m1 kaže...
Namjeravam uzeti na pretplatu mobilni internet,gore navedena mobile net XL usluga mi se najvise svida no pitam vas dali netko od konkurencije mozda nudi bolju opciju pretplate niza cijena(100kn)/vise GB i sli?

Ne, nitko.

Live to win!!!
15 godina
offline
Re: Koji USB mobilni internet odabrati ?

Eto da ne otvaram novu temu , selim ovaj tjedan na stan pa me zanima kojoj da se opciji okrenem po pitanju interneta bez priključka, odnosno internet na sticku?

Može malo informacija ukoliko se netko koristi stickom na laptopu? 

11 godina
protjeran
offline
Koji USB mobilni internet odabrati ?

I mene ovo zanima ali vidim da je tema mrtva niko niš nezna ili se nikome neda pisati..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji USB mobilni internet odabrati ?
Tesko pogledati na stranicama operatora? Eto par minuta i vidim da tele 2 ima Flat za 169kn mjesecno, odes do operatera i vidis ponudu
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
protjeran
offline
Koji USB mobilni internet odabrati ?

Našo u međuvremenu, ma telad ne dolazi u obzir, najgori signal imaju po zagrebu

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji USB mobilni internet odabrati ?

Mene zanima ovo 40.14 Mbps Download i 20.80 Mbps Upload, koliko je to brzo i da li postoji brže (a da je dostupno privatnom korisniku)? 

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice