Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.529.830
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Hvala na odgovoru. Danas ce mi jos malo postimat sve. i meni je bio cudan ovaj upload, centrala je neki dan pušteba u rad,mozda nesto unaprijed pripremaju.

 

Lp

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Što napraviti ako me optima nece spojiti na blizu centralu koja je u t comovom vlasnistvu?

Bilo je kao spajanje u tijeku ali su mi javili danas da ipak nemogu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ppetesic kaže...

Što napraviti ako me optima nece spojiti na blizu centralu koja je u t comovom vlasnistvu?

Bilo je kao spajanje u tijeku ali su mi javili danas da ipak nemogu.

 Blefirat da ces otic na iskon npr? :) Ili trazit eskalaciju, da pricas s nekim drugim osim studenata iz SZK.

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
11 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?
Pozdrav. Jedan savjet molio bih. U mtelu tj mtelad operater me j..e u mozak i tvrdi da kroz moju bakrenu paricu uz korištenje iptv ne može progurati više od 4860 kb/s. Da li sam u pravu ili ne u prilogu je slika. Tvrdim da može progurati čak i 12000 kb/s
Molim hitno odgovor
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Kako provjeriti koju je brzinu operater omogucio.

Naime, operater stalno tvrdi da je omogucio maximalnu 16 mbs dok mjerenje pokazuju max do 4 mbs.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
patakmeister kaže...
Pozdrav. Jedan savjet molio bih. U mtelu tj mtelad operater me j..e u mozak i tvrdi da kroz moju bakrenu paricu uz korištenje iptv ne može progurati više od 4860 kb/s. Da li sam u pravu ili ne u prilogu je slika. Tvrdim da može progurati čak i 12000 kb/s
Molim hitno odgovor

 Mozes koliko ti pise pod attainable s target marginom koja je postavljena. E sad, dal ce radit s tom target marginom, to je pitanje i nemozes znat unaprijed, al veza ti izgleda ok, i po prikazu iz routera 100% mozes vise od 4860 kb/s. Da li 12 bas, to je pitanje dal ce ti radit, vjerojatno hoce, al prije bi na ovo isla nekakva 10mbita + iptv.

zglink kaže...
Kako provjeriti koju je brzinu operater omogucio.

Naime, operater stalno tvrdi da je omogucio maximalnu 16 mbs dok mjerenje pokazuju max do 4 mbs.

Nadjes u prikazu u routeru nesto sto pokazuje "current speed" ili tako nesto slicno. Max/attainbable ti je nekakav maksimum pa da ne pomjesas. Provjeri si zicno brzine ako vec nisi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 16:35 (sandokan111).
14 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Evo skratili mi petlju i prebacili na vdsl2, koliko bi se najviše dalo izvuć (sa maxtv-om), trenutno sam još uvijek na 4mbps, dok ne poštelaju još nešto?

ADSL2++(staro) ADSL2++(staro)
 
VDSL2 (novo) VDSL2 (novo)
 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 20:44 (1BIT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
1BIT kaže...

Evo skratili mi petlju i prebacili na vdsl2, koliko bi se najviše dalo izvuć (sa maxtv-om), trenutno sam još uvijek na 4mbps, dok ne poštelaju još nešto?

  

 

Svaka čast, na ovo puštaju čistih turbo 30.

14 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
wAlpha kaže...

 Svaka čast, na ovo puštaju čistih turbo 30.

 Još ne, al znači 30 bi išlo?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2017 0:31 (1BIT).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Sasko07 kaže...

Što se tiče udaljenosti, info je od tehničara Tcoma koji je mjerio liniju.

Zbog čega prvobitno kad sam bio na vdsl profilu nisam imao veću brzinu od ove? Brzina spajanja bila je uglavnom ista, ali puno nestabilnija je bila linija. 

 

sandokan111 kaže... 

 

Vec si bio pricao i postavio pitanje, tek sam sad vidio da sam odgovorio na ovo. Tebi je na stupu 14 kad ti je u kuci bilo 12. Sad je jos gore.Tehnicar ako je mjerio liniju i jasno mu je da nesto ne stima nek ti rece gdje je problem pa da ga pokusas rijesit da taj opis problema dalje prosljedis HT-u pa vidis, jer ovako i dalje neznas gdje je na infrastrukturi problem. On ima mjerne uredjaje ne ti, on ima pristup mjestima kojima ti nemas itd itd.VDSL ti nije radio jer na ovakvu liniju se vdsl ne stavlja. Na 1200m da, al na ovako nesto, sigurno ne, kao sto si i sam vidio. Nije sad bitno zasto (iako ima u threa

 

 

 

 

Pozdrav, 

 

evo danas su me navodno spojili na drugu paricu, no profil mi je za sada još uvijek na 8.400 u downloadu. 

U prilogu su podaci sa modema trenutno. Izgledaju nešto bolje, ali opet ništa revolucionarno. 

Koliko bi mogao max imati na ovoj parici? Da li ima smisla tražiti iskon da mi probaju uključiti natrag vDsl profil i kaj mogu očekivati u tom slučaju. 

 

LP, 

 

Saša

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 22:52 (Sasko07).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
1BIT kaže...
wAlpha kaže...

 Svaka čast, na ovo puštaju čistih turbo 30.

 Još ne, al znači 30 bi išlo?

 

 

Da, 30 sa maxtvom, 40 bez njega. Ali vjerojatno se tehničke mogućnosti nisu još ažurirale u prodajnoj aplikaciji pa ćeš morati pričekati još par dana prije nego naručiš veću brzinu 

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Sasko07 kaže...
Pozdrav, 

 

evo danas su me navodno spojili na drugu paricu, no profil mi je za sada još uvijek na 8.400 u downloadu. 

U prilogu su podaci sa modema trenutno. Izgledaju nešto bolje, ali opet ništa revolucionarno. 

Koliko bi mogao max imati na ovoj parici? Da li ima smisla tražiti iskon da mi probaju uključiti natrag vDsl profil i kaj mogu očekivati u tom slučaju.

 Pa izgledaju dosta bolje nego prije. Smanjila ti se atenuacija, maksimala ti je porasla za 4mbita i margina ti je narasla dok je prije bila zapecacena na 6. I dalje nije to nista bajno jer si rekao da si 1200m, ali je sad vec oke. Ono prije je bilo uzas. Neces previse profitirat s vdslom al bi mogao probat jer ima vecu iskoristivost paketa i dobit ces vise u uploadu. Sad samo da istestirate s kolikom marginom ce to radit.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2017 13:21 (sandokan111).
14 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav.

 

Možete li ocijeniti moju vdsl konekciju i kakve su šanse da bude bolja?

 

Pitam iz razloga što se bojim prvobitno da nije zbog dužine kablova od telefonskog priključka, i samih priključaka. Koliko je osjetljivo na navedeno?

 

Iako piše otprilike ~17 mbps za down, u praksi je to oko 16.50, a trebalo bi da bude i više oko 20 po mom mišljenju, do max 25 mbps, upload je ~1 mbps.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 0:10 (55555).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
55555 kaže...
a trebalo bi da bude i više oko 20 po mom mišljenju, do max 25 mbps, upload je ~1 mbps.

 Zasto?

Pusteno ti je max koliko je moguce. Kako si ti dosao do brojke od 25? Preko adsl podataka? Stavi i njih.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 3:22 (sandokan111).
11 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Šta najviše ima utjecaj na upload propusnost ? 

ja se ne mogu pomirit da mi je max za download 40+ Mbit/s a upload max šugavih 3 Mbit/s, zbog čega dolazi da je tako jadan upload i toliki nesrazmjer između upload i download ?

Tražio sam dal mogu taj upload dignut bar na 5 jer mislim da možda ruter ne pokazuje kako treba brojke, kazali da je to max što je pušteno.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Silent horror1992 kaže...

Šta najviše ima utjecaj na upload propusnost ? 

ja se ne mogu pomirit da mi je max za download 40+ Mbit/s a upload max šugavih 3 Mbit/s, zbog čega dolazi da je tako jadan upload i toliki nesrazmjer između upload i download ?

Tražio sam dal mogu taj upload dignut bar na 5 jer mislim da možda ruter ne pokazuje kako treba brojke, kazali da je to max što je pušteno.

 Taj speedport ti ne pokazuje SNR i line attenuation kako treba 100% sam siguran. Moj pokazuje toliko loše vrijednosti da uopće ne bih trebao imati sinkronizaciju i veza bi mi trebala pucati svakih par minuta, znači granica upotrebljivosti. A ja veselo vozim 50/10 bez ikakvih problema i pucanja. OSIM ako vrijednosti za VDSL2 ne trebaju biti drugačije od onih za ADSL2 ili jednostavno obrnute

Lumia 520, 640, 830, 930, 950
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
55555 kaže...
trebalo bi da bude i više oko 20 po mom mišljenju, do max 25 mbps, upload je ~1 mbps.

 

 Da, na 8b profilu shodno Line ATT za D1 i D2 bi trebao imati oko 25Mbps ali tebi je postavljen 8a profil iz ne znam kojega razloga... mislim da si prvi kojeg sam uopce i vidio s tim profilom.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
spaljeni kaže...
55555 kaže...
trebalo bi da bude i više oko 20 po mom mišljenju, do max 25 mbps, upload je ~1 mbps.

 

 Da, na 8b profilu shodno Line ATT za D1 i D2 bi trebao imati oko 25Mbps ali tebi je postavljen 8a profil iz ne znam kojega razloga... mislim da si prvi kojeg sam uopce i vidio s tim profilom.

:) Što znači to što sam na "8a", a ne "8b", da ne mogu ostvariti brzinu do 25 Mbps? Koliko je ostvariva brzina na 8a i zašto bi to postavili na 8a uopće, a ne 8b, imaš li ideju?

ps na routeru su uključeni svi profili tj. enabled... dakle samo kod njih je uključeno 8a

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 12:19 (55555).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Silent horror1992 kaže...

Šta najviše ima utjecaj na upload propusnost ? 

ja se ne mogu pomirit da mi je max za download 40+ Mbit/s a upload max šugavih 3 Mbit/s, zbog čega dolazi da je tako jadan upload i toliki nesrazmjer između upload i download ?

Tražio sam dal mogu taj upload dignut bar na 5 jer mislim da možda ruter ne pokazuje kako treba brojke, kazali da je to max što je pušteno.

 Nesrazmjer je jer je puno manje frekvencijskog pojasa ostavljeno za upload nego za download jer je download bitniji. Postoje razliciti profili i na nekima je vise frekventnog pojasa ostavljeno za upload, pa ako ti je upload bitan, mogao bi zatrazit od operatera da te prebaci na neki od njih. Router ti prikazuje dobro brojke za ovaj profil na kojem si sad. Znaci trebao bi trazit od operatera da te prebaci na neki drugi profil. Ne pise na kojem si sad. Pokusat s 12a mozda (ako to imaju uopce) ako ne, 17a pa vidjet kako je stanje onda. Sad hoce li to htjet napravit... Ili jednostavno da pokusas pitat "mozete li me prebacit na profil s vecim uploadom" mozda to poluci bolje rezultate od pokusavanja trazenja specificnog profila.

dark_wizz kaže...

Moj pokazuje toliko loše vrijednosti da uopće ne bih trebao imati sinkronizaciju i veza bi mi trebala pucati svakih par minuta, znači granica upotrebljivosti.

 :facepalm:

Nista tebi lose ne pokazuje i neznam po cemu si dosao do ovih zakljucaka, al vjerojatno si jedan od onih koji imaju krivu predodzbu o margini.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 13:45 (sandokan111).
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
dark_wizz kaže...

Moj pokazuje toliko loše vrijednosti da uopće ne bih trebao imati sinkronizaciju i veza bi mi trebala pucati svakih par minuta, znači granica upotrebljivosti.

 :facepalm:

Nista tebi lose ne pokazuje i neznam po cemu si dosao do ovih zakljucaka, al vjerojatno si jedan od onih koji imaju krivu predodzbu o margini.

 Možda i imam, ali sjećam se dok sam bio na Optimi na ADSL (3 različita routera) SNR mi je bio 31dB i da je to bila odlična vrijednost. Sad sam na VDSL i ta vrijednost je 6.7dB. To je dosta velika razlika u vrijednosti, zato i jesam zbunjen time što mi sve radi kako treba. i jel može netko napokon napisat da li su SNR na ADSL i VDSL usporedivi

Lumia 520, 640, 830, 930, 950
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
dark_wizz kaže...

Možda i imam, ali sjećam se dok sam bio na Optimi na ADSL (3 različita routera) SNR mi je bio 31dB i da je to bila odlična vrijednost. Sad sam na VDSL i ta vrijednost je 6.7dB. To je dosta velika razlika u vrijednosti, zato i jesam zbunjen time što mi sve radi kako treba. i jel može netko napokon napisat da li su SNR na ADSL i VDSL usporedivi

 Nisi dobro shvatio, a i imas u ovoj temi sam pisao valjda 100 puta o tome. Ono sto ti vidis u routeru u 99% slucajeva je margina sustava (ili kako tamo pise snr margin), sto je potpuno druga stvar od SNR. Pogledaj po temi. 6.7db ti je margina, ne ratio. cudi me da si na ijednom routeru vidio ratio posto se obicno ne ispisuje vec margina.

Tako da ne, te dvije stavke koje si ti usporedio se nemogu usporedit, a margina na adslu i vdslu je usporediva.

14 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Jel moguće iz ovog dobit više od 20Mbps??

 

 

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 22:59 (x18x05x).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
x18x05x kaže...

Jel moguće iz ovog dobit više od 20Mbps??

 

 

 Ako nemaš maxtv, onda da.

14 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
wAlpha kaže...
x18x05x kaže...

Jel moguće iz ovog dobit više od 20Mbps??

 

 

 Ako nemaš maxtv, onda da.

 Imam maxtv, al satelitski. Koliko bi još mogao dobit?

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
x18x05x kaže...

Jel moguće iz ovog dobit više od 20Mbps??

wAlpha kaže...

 

 Ako nemaš maxtv, onda da.

 Ide 20 bez problema (sad imas 20 pusteno sta ne?) i s maxtvom jer ide 30 mbita sveukupno ako veza drzi na target margini.

Znaci trazi da ti puste 30 i ako veza radi to je to.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 12:58 (sandokan111).
14 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
x18x05x kaže...

Jel moguće iz ovog dobit više od 20Mbps??

wAlpha kaže...

 

 Ako nemaš maxtv, onda da.

 Ide 20 bez problema (sad imas 20 pusteno sta ne?) i s maxtvom jer ide 30 mbita sveukupno ako veza drzi na target margini.

Znaci trazi da ti puste 30 i ako veza radi to je to.

 Sada imam 20. Zovem sad SZK da vidim šta i kako.

Hvala.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
14 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Šta utječe na ovaj attainable data rate?

Jedan dan mi piše malo preko 38 000, uglavnom mi je oko 39 000, sad gledam čak je preko 40 000?

VDSL2 od prije par dana VDSL2 od prije par dana
 
VDSL2 od danas VDSL2 od danas
 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
1BIT kaže...

Šta utječe na ovaj attainable data rate?

Jedan dan mi piše malo preko 38 000, uglavnom mi je oko 39 000, sad gledam čak je preko 40 000?

 Manje fluktuacije na vezi, nista posebno. Malo se popravi/pogorsa stanje na liniji i to je to. Male su to promjene.

11 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
1BIT kaže...

Šta utječe na ovaj attainable data rate?

Jedan dan mi piše malo preko 38 000, uglavnom mi je oko 39 000, sad gledam čak je preko 40 000?

  

 

Iz kojeg razloga ti nije puštena 30/5 brzina ?

14 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Silent horror1992 kaže...
 

Iz kojeg razloga ti nije puštena 30/5 brzina ?

 A nedavno mi skratili petlju i prebacili sa adsl2+ na vdsl2, valjda moram pričekati da obave neka dodatna mjerenja, podešavanja...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice