Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.526.600
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Osim sto nije :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Okii 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Koliko bi mogao imati najvecu mogucu brzinu Interneta , jučer prešao na iskon i "vdsl" 
Eto statsa..

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
intelpro kaže...

Koliko bi mogao imati najvecu mogucu brzinu Interneta , jučer prešao na iskon i "vdsl" 
Eto statsa..

 Po tim statsima proslavit se neces, tako da ces bit na slicnome s malo vecim uploadom. Ali vec je taj router prikazivao krivu atenuaciju (kao korisniku prije tebe) tako da se nadaj da je i tebi tu slucaj pa ce bit barem 15/20.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 18:35 (sandokan111).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
intelpro kaže...

Koliko bi mogao imati najvecu mogucu brzinu Interneta , jučer prešao na iskon i "vdsl" 
Eto statsa..

 A ono.. nije bas nesto

Neces bas primijetiti neku veliku razliku prelaskom na vdsl

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 1:55 (CrossDeath).
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
CrossDeath kaže...
intelpro kaže...

Koliko bi mogao imati najvecu mogucu brzinu Interneta , jučer prešao na iskon i "vdsl" 
Eto statsa..

 A ono.. nije bas nesto

Neces bas primijetiti neku veliku razliku prelaskom na vdsl

 Kao sto sam i ja imao priliku, dobiti od Iskona VDSL a sam znas rezultat  statistike dsl starog i novog rutera. (nema sanse dobiti vise od 11Mbts po ADSL a VDSL ni spomena, a dok su me premjestili dali mi 25 Mbts, kasnije druga prica)

Mozda ga kao i mene. primjeste na blizu centralu.

On treba razgovarati s agentom i ganjati  sto bolje,

15 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Imam pitanje...jel bi išlo kod optime da mi daju barem 10mbit-a + opti tv sa ovim specifikacijama?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ibari91 kaže...

Imam pitanje...jel bi išlo kod optime da mi daju barem 10mbit-a + opti tv sa ovim specifikacijama?

 

 

 

S tom atenuacijom bi mogao dobiti nekih 14 mbit/s max, tako da ti 10 mbit/s + otpi tv ne bi bas najbolje funkcioniralo. Vidi sa tehnickom podrskom postoji li sansa da ti skrate malo petlju.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Kolko megabita guta taj tv? Neki kazu 3mb, neki cak i iznad 5mb

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Ja dok sam imao tv kod H1 uzimao je 5.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

A ako mi je propusnost linije za download max 14mbit-a jel moguće da puste skroz tih 14mbita? na t-comu sam imao preko 2mbit-a neiskorištene brzine

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Mislim da ti neće pustit sve. Možda ti puste 11-12 tako da ti linija bude stabilna, od toga će ti valjda oko 5 na TV ići.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2018 14:51 (MacTheBig).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ibari91 kaže...

A ako mi je propusnost linije za download max 14mbit-a jel moguće da puste skroz tih 14mbita? na t-comu sam imao preko 2mbit-a neiskorištene brzine

 To je ok. Trebali bi pustit max ali je pitanje hoce ti veza radit s target marginom, a obicno se boje. Ako bi radilo, cak bi bilo pozeljno da smanje marginu da ti pokusaju ugurat 10+tv, samo to zahtjeva testiranje s njihove strane pa ako ti veza ne bude radila vracanje na staru marginu, a neznam kako se kome to da radit, iako nije to nesto puno posla.

13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Jel moze na ovo vise,sad imam 40mb za net jel mi 10mb uzima hd..

Parameters         DSL

DSL Operating Mode      VDSL2

Path Mode          PTM

State      online

Training Result Showtime

Mode LO/I2        L0

VPI/VCI                0/33

              

Parameters         Upstream            Downstream

Actual Data Rate               8205 kbps            53522 kbps

Attainable Data Rate       18301 kbps         60348 kbps

SNR Margin        16.3 dB                 9.5 dB

Signal Level         9.6 dBm               14.5 dBm

Line Attenuation              0.0 dB   20.1 dB

FEC Size                14           16

Codeword Size 62           144

Interleave Delay               1             9

CRC Error Count                0             1229

HEC Error Count                0             8574

FEC Error Count                34           774425

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Po tom prikazanom attainable nece ic vise (u biti ide ali vjerojatno nemaju profila tako podesenog). Trebalo bi napravit samo za tebe profil s tim attainable pa bi islo vise. Ono sto bi se moglo napravit je da ti pokusaju smanjit target marginu malo pa ce i attainable porast, a mislim da je profil za hd+50 64mbita, pa da to pokusate pustit i vidis kako ce ti radit (hoce veza pucat, hoce tv trzat). Sad ostaje pitanje kako ces naic na nekog tko bi ti to obavio.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Može na tu paricu bez problema 50mbita + HDTV, ali ne regularni profil koji su namjenili, nego bi malo trebalo spustiti sinkronizaciju. Podnesi zahtjev, pa ako bude zamrzavala slika ili pucao net prijavi smetnju pa će se riješiti.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Kolikog bi utjecaja imala zamjena Cat5e kabela koji mi ide s tavana do routera cat6 ili cat7 kabelom? Kabel mi prolazi kroz istu cijev u zidu kroz koju prolazi i kabel TV antene i još jedna LAN kabel kojim mi je povezano računalo na router.

Pitam jer razmišljam o tome da koaksijalac od TV antene stvara magnetno polje koje možda utječe na vDSL signal.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
wAlpha kaže...

Može na tu paricu bez problema 50mbita + HDTV, ali ne regularni profil koji su namjenili, nego bi malo trebalo spustiti sinkronizaciju. Podnesi zahtjev, pa ako bude zamrzavala slika ili pucao net prijavi smetnju pa će se riješiti.

 Poslao sam mail na tehničku podršku pa cemo vidjet .. 

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
191x7 kaže...

Pitam jer razmišljam o tome da koaksijalac od TV antene stvara magnetno polje koje možda utječe na vDSL signal.

 Coax ti je izoliran pvcom pretpostavljam, tako da nema to veze. cat5e ili 6/7 ti nece radit razliku.

13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Koliku bi mogao imati maksimalnu brzinu prema ovim podacima?

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Nesto krivo prikazuje. Nemoze na adsl2+ imat 21 attainable na 33db atenuacije. Sad je pitanje koja je brojka tocna, al vjerojatno je ova od attenuation, tako da ako imas 33db atenuacije, to te stavlja na nekih 2.4km od centrale i nije bas bajno, vjerojatno 10mbita bi mogao izgurat. Al ponavljam, s ovakvim ocitanjima tesko je znat sto tocno prikazuje sto ne jer je ocito da su brojke krive.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Da, imam između 5-10 mbit/s što mi je malo.. Nemam nikakvu alternativu?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Zali se szk, mozda postoji mogucnost da ti skrate petlju ili da te spoje na drugu centralu..

Ili to ili npr homebox ili nesto slicno tome

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
veki86 kaže...

Da, imam između 5-10 mbit/s što mi je malo.. Nemam nikakvu alternativu?

 Trebali bi svima skracivati petlje, tako da ako vec nisu, uskoro ce. Za pocetak bi ja pokusao provjerit koliko oni vide da si udaljen od centrale.

16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
veki86 kaže...

Koliku bi mogao imati maksimalnu brzinu prema ovim podacima?

Rebootaj router pa javi što kaže, hoće li se nešto promijeniti.

Ako je točno što pokazuje za brzine, onda možeš VDSL 30-50 Mbps, ako je točno što pokazuje za atenuaciju onda ne možeš ni ono što imaš.

Twitter: @191x7
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Ma restartao sam ga već par puta, do 10 mi je max, s tim da zadnjih dana ne prelazi 6-7.brojevi su isti. iz korisničke mi kažu da mi je 10 maksimalna, mada ni u to ne vjerujem, jer mi svaki službenik kaže drugačije, po jednom nisam mogao ni više od 5 imati.. njihov sustav mi ne dopušta da sam dignem brzinu? il je greška u sustavu, stalno mi baca error na tcom web stranicama.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.3.2018 10:23 (veki86).
13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Mozda ti je to stvarno max sto mozes imati..

Mozes ih jos eventualno zamoliti da ti resetiraju liniju, ja znam da je to meni pomagalo, jer sam prije bio na parici na kojoj sam imao max 4 mbps i kada bi brzina pala, reset linije bi je vratio na 4 mbps

Ali to naravno nije trajno rjesenje.. ako ne mozes imati vise od 10 mbps jednostavno ces morati cekati da ti skrate petlju

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Što to točno znači skračivanje petlje? Nisam u tome baš..

13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

To podrazumijeva skracivanje udaljenosti izmedu tebe i centrale, samim time poboljsanje parametara linije i mogucnost surfanja puno vecim brzinama

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav svima, trebao bi mi vas savjet. Uselio sam u stan (kvart Volovčica) prije par mjeseci i nesretan sam stanjem interneta. Veza relativno često puca (nekada bez ikakvog razloga, a nekada kada je promet veći), brzina varira (10 je maksimalno, ali cesto je oko 2) i mislim da je to dovoljno razloga da svatko bude nesretan. Prijašnji stanar je zvao Iskon i oni su rekli da se ne može ništa poduzeti. Moja zelja je da imam stabilnu vezu i stabilnu brzinu od oko 10 Mbps. Pokucni, drugi operater ili nesto trece, savjeti su i vise nego dobrodosli! 

 

http://www.speedtest.net/result/7130246479.png

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice