Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.524.611
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
AF139 kaže...

@sandokan111 - evo najnovije stanje moje parice za koju si rekao da je preko 2km a ja ti objašnjavao da je do 400m.

Zadnjih 2mjeseca se sa tog kabla za grad odspojilo i prešlo na A1 optiku masa korisnika pa mi je iz dana u dan moguća brzina rasla uslijed manjih smetnji.

Ta promjena nema veze s odspajanjem korisnika na A1 optiku. Mozes ti sam bit na kabelu i s 5 miliona korisnika oko sebe, takvu promjenu radi interferencije vidjet neces. Promjenu imas radi samo 2 razloga

a) spojen si blize

b) imao si kvar na liniji koji je otklonjen jer se netko u tvojoj okolini zalio i bio uporan

c) i dalje imas kvar na liniji, samo se ne ocituje stalno, pa ako je tako, stanje ce se opet pogorsat.

 

a) je najverojatnije, a i dalje s tim parametrima si daleko od 400m, ili 400m s jako losom vezom. Jos da me uputis na post o kojem se prica jer tu u temi ne vidim nista takvoga

e34 kaže...

Imam jos cijeli ugovor na 24 mjeseca, prije par dana mi je tek aktivirano; a i da se switcham na nekog drugog providera koji koristi T-com-ovu inf., vrlo je upitno da ce mi i tamo T-com odmah pustiti full brzinu.

Nadam se da ce ipak T-com to rijesiti to sljedeci tjedan (pretpostavljam da ne rade to preko vikenda).

Pod pismeno mislis i na e-mail ili bas postom? Imam skoro svu komunikaciju s njima u mail-ovima.

 Pa ako ne puste iskonu, vjerojatno nece ni drugom osim tcomu :P

Pod pismeno sam mislio bilokakav pisani trag, tako da je email ok. Posalji im tu sliku i pitaj ih razlog jer je ocito da mozes vise, a i placas za vise.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2019 18:27 (sandokan111).
8 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Evo vec par godina imam problema sa internet vezom jer sam u losijem dijelu grada Rijeke, kablovi su stari jos iz vremena SFRJ a parice isto nisu toliko dobre koliko sam ja shvatio. Sada zelim pitati za pomoc od onih koji se bolje kuže od mene.Naime usao sam u router opcije i vidio veliku razliku u Actual Rate (Up/Down) i Attainable Rate (Up/Down). Imam isto TV tcom i nevjerujem da download uzima vise od 4Mbits (cak nemam ni HD kanale).

Ako netko moze pomoci ko se kuži u ove stvari jako bi mu bio zahvalan :)

 

EDIT : Na speedtestu sada u 4:40 ujutro brzina je 19/1.9 Speedtest što po nekoj mojoj logici od ovih router rateova TV mi uzima 4 Download sto znaci da oni mogu povecati moj internet do barem nekih 35/36Mbits?

 

EDIT : Cisto da se zna nisam imao problema sa internetom cak ni kad sam imao 31/3 kao da mi puca veza nego da imam bas losu brzinu trenutno (19/1.9) a prije dok mi nisu vratili sa 31/3 na 19/1.9 nisam imao nikakvih problema na 31/3.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 14:51 (RokyFrane).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
RokyFrane kaže...

Evo vec par godina imam problema sa internetom jer sam u losijem dijelu grada Rijeke, kablovi su stari jos iz vremena SFRJ a parice isto nisu toliko dobre koliko sam ja shvatio. 

 Svugdje su takvi kablovi, nije to nista strasno, svi smo u istim go*nima :P

Ostalo sto si pisao je ok, ali na onaj attainable ti mogu pustit samo 30+tv. Eventualno ako bi ti htjeli namjestati maksimalno koliko mozes, mozda bi izvuko 35, mozda ne, trebalo bi testirat, al bez testiranja 30 + tv mozes.

5 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Update:
Povecali su mi brzinu danas, prema speedtest-u je oko 47 down i  oko 10.5 up.
Brine me malo ova margina, na T-com-u je bila veca (vjerojatno je bio drugi profil, jer je rate na kojem se sinkronizirao bio manji, a efektivna brzina interneta je bila tu negdje, blizu 50).

 

Mode: VDSL2
Traffic Type: PTM
Status: Up
Link Power State: L0

Downstream Upstream
Line Coding(Trellis): On On
SNR Margin (0.1 dB): 29 61
Attenuation (0.1 dB): 217 0
Output Power (0.1 dBm): 145 96
Attainable Rate (Kbps): 63019 17610

Path 0 Path 1
Downstream Upstream Downstream Upstream
Rate (Kbps): 64787 16381 0 0

B (# of bytes in Mux Data Frame): 109 79 0 0
M (# of Mux Data Frames in an RS codeword): 1 1 0 0
T (# of Mux Data Frames in an OH sub-frame): 44 64 0 0
R (# of redundancy bytes in the RS codeword): 16 14 0 0
S (# of data symbols over which the RS code word spans): 0.0540 0.1552 0.0000 0.0000
L (# of bits transmitted in each data symbol): 18656 4846 0 0
D (interleaver depth): 295 45 0 0
I (interleaver block size in bytes): 126 94 0 0
N (RS codeword size): 126 94 0 0
Delay (msec): 4 2 0 0
INP (DMT symbol): 1.00 0.50 0.00 0.00

OH Frames: 1981020 709199 0 0
OH Frame Errors: 251 0 0 0
RS Words: 261421364 91378600 0 0
RS Correctable Errors: 171037 55 0 0
RS Uncorrectable Errors: 4177 0 0 0

HEC Errors: 1478 0 0 0
OCD Errors: 0 0 0 0
LCD Errors: 0 0 0 0
Total Cells: 441796612 0 0 0
Data Cells: 26987128 0 0 0
Bit Errors: 0 0 0 0

Total ES: 44 0
Total SES: 0 0
Total UAS: 26 26


(ne znam koliko su korisne ove nakupljene statistike, probao sam ih resetirati danas, ali zbog nekog razloga, "Reset Statistics" button na ovom routeru baca samo blank page)

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
e34 kaže...

Update:
Povecali su mi brzinu danas, prema speedtest-u je oko 47 down i  oko 10.5 up.

 Trebao bi mjerit vise po prikazanom, osim ako nemas 2 maxtva pa su ostavili nekih 16 mbita za tvove i hd. Margina je dosta nategnuta, vidjet ces kako ce drzat.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 16:50 (sandokan111).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Nemam ni MaxTV ni tel, samo net.

47 mi je bilo max, nekad je i manje. Ovo je zadnje mjerenje: http://www.speedtest.net/result/7981241718

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 17:23 (e34).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Upravo sam ih zvao na 08009000 i pricao sa likom i obasnio mu sve kako je bilo prije i kako na speedtest history sam imao 32/3 i rekao mu koliki mi je Attainable Rate (Up/Down) i koliki Actual Rate i rekao je da on nemoze nista napravit u vezi toga jedino agenti da vide kod centrale dal mogu nesto a ako to ne onda da izadju na teren

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
e34 kaže...

Nemam ni MaxTV ni tel, samo net.

47 mi je bilo max, nekad je i manje. Ovo je zadnje mjerenje: http://www.speedtest.net/result/7981241718

 Ako mjeris zicno, zovi nek to netko pregleda, ocito su krivi profil pustili ili nesto nisu najestili kako spada.

RokyFrane kaže...

Upravo sam ih zvao na 08009000 i pricao sa likom i obasnio mu sve kako je bilo prije i kako na speedtest history sam imao 32/3 i rekao mu koliki mi je Attainable Rate (Up/Down) i koliki Actual Rate i rekao je da on nemoze nista napravit u vezi toga jedino agenti da vide kod centrale dal mogu nesto a ako to ne onda da izadju na teren

 Pa nek izadju na teren onda.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
RokyFrane kaže...

Evo vec par godina imam problema sa internetom jer sam u losijem dijelu grada Rijeke, kablovi su stari jos iz vremena SFRJ a parice isto nisu toliko dobre koliko sam ja shvatio. 

 Svugdje su takvi kablovi, nije to nista strasno, svi smo u istim go*nima :P

Ostalo sto si pisao je ok, ali na onaj attainable ti mogu pustit samo 30+tv. Eventualno ako bi ti htjeli namjestati maksimalno koliko mozes, mozda bi izvuko 35, mozda ne, trebalo bi testirat, al bez testiranja 30 + tv mozes.

 Kakva mi je kvaliteta parice? i zanima me kakva je tocno razlika izmedju VDSL i VDSL2 kojeg ja imam.  Doci ce do petka kazu i pokazat cu im speedtest rezultate od prije di sam imao 32/3 pa se nadam da ce biti korisni i vratiti me na tu brzinu :)

5 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
e34 kaže...

Nemam ni MaxTV ni tel, samo net.

47 mi je bilo max, nekad je i manje. Ovo je zadnje mjerenje: http://www.speedtest.net/result/7981241718

 Ako mjeris zicno, zovi nek to netko pregleda, ocito su krivi profil pustili ili nesto nisu najestili kako spada.

 

Zicno je mjereno. Probao sam sad staviti drugi router koji dize PPPoE konekciju. Ovo je rezultat:
http://www.speedtest.net/result/7981500227

 

To mi se cini OK, paket koji placam je do 50Mbit. Nadam se da ce margina drzati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 19:24 (e34).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
RokyFrane kaže...

Kakva mi je kvaliteta parice? i zanima me kakva je tocno razlika izmedju VDSL i VDSL2 kojeg ja imam.  Doci ce do petka kazu i pokazat cu im speedtest rezultate od prije di sam imao 32/3 pa se nadam da ce biti korisni i vratiti me na tu brzinu :)

 Pa ok ti je parica, ne vidim nista posebno sto bi istakao. Da se zna tocna razdaljina moglo bi se jos mozda sto reci, al procjena daljine preko vdsla je zajebanija. Vdsl nema u aktivnoj upotrebi, tak da te to ne treba zamarat. Jednostavno dok je dosao u upotrebu kod nas je vec vdsl2 bio standard pa nema smisla.

e34 kaže...

Zicno je mjereno. Probao sam sad staviti drugi router koji dize PPPoE konekciju. Ovo je rezultat:
http://www.speedtest.net/result/7981500227

 

To mi se cini OK, paket koji placam je do 50Mbit. Nadam se da ce margina drzati.

 To i je ok, al nema potrebe da ti je stavljen profil od 63mbita da mjeris 50 i da ti tako spuste marginu. Da mjeris 50 bez tv ti mogu i toliko pustit i fino povecat marginu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2019 0:51 (sandokan111).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
RokyFrane kaže...

Kakva mi je kvaliteta parice? i zanima me kakva je tocno razlika izmedju VDSL i VDSL2 kojeg ja imam.  Doci ce do petka kazu i pokazat cu im speedtest rezultate od prije di sam imao 32/3 pa se nadam da ce biti korisni i vratiti me na tu brzinu :)

 Pa ok ti je parica, ne vidim nista posebno sto bi istakao. Da se zna tocna razdaljina moglo bi se jos mozda sto reci, al procjena daljine preko vdsla je zajebanija. Vdsl nema u aktivnoj upotrebi, tak da te to ne treba zamarat. Jednostavno dok je dosao u upotrebu kod nas je vec vdsl2 bio standard pa nema smisla.

 Daljina od centrale mi je 500-600metara to su mi rekli a i vidio sam na mapi od tcoma.  U petak ili dns ujutro mi dolaze i neznam sta tocno da im kazem da mi vrate brzinu koju sam vec imao. Vjv cu im pokazati na kompu ove Actual Rateove (Up/Down) i Attainable Rateove (Up/Down) i speedtest resultate od prije di sam testirao preko 30 puta kada sam imao 32/3. Valjda ce mi moci pomoci i vratiti kako je bilo pa onda nakon toga cekati par godina za bolju infrastrukturu (nadamo se optici) :D

5 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

...

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2019 21:55 (e34).
5 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

lol, sad su mi poslali mail da su napravili "detaljnu" provjeru dostupne brzine na toj lokaciji i ustvrdili su sljedece:
"Maksimalna brzina downloada je 40 Mbps, a minimalna brzina downloada koju Vam Iskon garantira je 30 Mbps.


Isporučit ćemo Vam uvijek maksimalnu moguću brzinu u navedenom rasponu."

 

Tko je tu lud?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
RokyFrane kaže...

Daljina od centrale mi je 500-600metara to su mi rekli a i vidio sam na mapi od tcoma.  U petak ili dns ujutro mi dolaze i neznam sta tocno da im kazem da mi vrate brzinu koju sam vec imao. Vjv cu im pokazati na kompu ove Actual Rateove (Up/Down) i Attainable Rateove (Up/Down) i speedtest resultate od prije di sam testirao preko 30 puta kada sam imao 32/3. Valjda ce mi moci pomoci i vratiti kako je bilo pa onda nakon toga cekati par godina za bolju infrastrukturu (nadamo se optici) :D

 Da, ako mu se bude dalo radit bit ce odlicno i obavit ce to, ako ne, pocet ce pricat "ma pustite sta pise u routeru, ja znam bolje, tehnika nema pojma, ovo radim 50 godina, znate, stare instalacije, zice, kozmicke zrake, radi po jednoj grani a ja to ocima procjenim po stanju navoja izolacije" i svakojake gluposti koje znaju rec.

e34 kaže...

lol, sad su mi poslali mail da su napravili "detaljnu" provjeru dostupne brzine na toj lokaciji i ustvrdili su sljedece:
"Maksimalna brzina downloada je 40 Mbps, a minimalna brzina downloada koju Vam Iskon garantira je 30 Mbps.


Isporučit ćemo Vam uvijek maksimalnu moguću brzinu u navedenom rasponu."

 

Tko je tu lud?

 Nitko, samo te pokusavaju napravit ludim. Nisi ni prvi ni zadnji koji ima problema s ovim stvarima, treba bit uporan, to je jedino sto se pokazalo uspjesnim.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

...

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2019 21:30 (e34).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
RokyFrane kaže...

Daljina od centrale mi je 500-600metara to su mi rekli a i vidio sam na mapi od tcoma.  U petak ili dns ujutro mi dolaze i neznam sta tocno da im kazem da mi vrate brzinu koju sam vec imao. Vjv cu im pokazati na kompu ove Actual Rateove (Up/Down) i Attainable Rateove (Up/Down) i speedtest resultate od prije di sam testirao preko 30 puta kada sam imao 32/3. Valjda ce mi moci pomoci i vratiti kako je bilo pa onda nakon toga cekati par godina za bolju infrastrukturu (nadamo se optici) :D

 Da, ako mu se bude dalo radit bit ce odlicno i obavit ce to, ako ne, pocet ce pricat "ma pustite sta pise u routeru, ja znam bolje, tehnika nema pojma, ovo radim 50 godina, znate, stare instalacije, zice, kozmicke zrake, radi po jednoj grani a ja to ocima procjenim po stanju navoja izolacije" i svakojake gluposti koje znaju rec.

 Evo Update : Dns me zvao lik i rekao na jako slican nacin kako si ti rekao. Pokusao sam mu objasnit kako mi nije bilo problema godinu dana kada sam imao 32/3 ali on mi danas govori kako je on u svojim parametrima vidio kako mi se to nemoze pokrenuti na bolje, cak mi je rekao kao "sta te briga za samo 10mbits razlike u downloadu". Rekao sam mu o rateovima na routeru itd itd ali on i dalje po svome i eto sta drugo nego cekat da mi u kvart pocnu za jedno 5-10 godina gradit bolju infrastrukturu :)  Dali da opet zovem za jedno tjedan dana i pokusam ponovo sa nekom drugom idejom ili?

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2019 12:55 (RokyFrane).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

...

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2019 21:30 (e34).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
RokyFrane kaže...

Evo Update : Dns me zvao lik i rekao na jako slican nacin kako si ti rekao. Pokusao sam mu objasnit kako mi nije bilo problema godinu dana kada sam imao 32/3 ali on mi danas govori kako je on u svojim parametrima vidio kako mi se to nemoze pokrenuti na bolje, cak mi je rekao kao "sta te briga za samo 10mbits razlike u downloadu". Rekao sam mu o rateovima na routeru itd itd ali on i dalje po svome i eto sta drugo nego cekat da mi u kvart pocnu za jedno 5-10 godina gradit bolju infrastrukturu :)  Dali da opet zovem za jedno tjedan dana i pokusam ponovo sa nekom drugom idejom ili?

 Da, bio u birtiji taman na novoj rundi nije mu se dalo izlazit :P

Nek fino dodje kod tebe doma, nema on tebe sto zvat. Nek dodje kod tebe doma, spoji taj svoj uredjaj (ako ga ima opce) i fino unutra vidi sve parametre, pa ti svojim ocima mozes vidjet da to nije tako kako router ispisuje, al naravno, to se dogodit nece jer

a) niti je on ista spajao i provjeravao s uredjajem vec je samo doso u centralu, pogledo sta pise, vidio da veza radi i zaboli ga za ostalo

b) nije ni bio do centrale.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
RokyFrane kaže...

Evo Update : Dns me zvao lik i rekao na jako slican nacin kako si ti rekao. Pokusao sam mu objasnit kako mi nije bilo problema godinu dana kada sam imao 32/3 ali on mi danas govori kako je on u svojim parametrima vidio kako mi se to nemoze pokrenuti na bolje, cak mi je rekao kao "sta te briga za samo 10mbits razlike u downloadu". Rekao sam mu o rateovima na routeru itd itd ali on i dalje po svome i eto sta drugo nego cekat da mi u kvart pocnu za jedno 5-10 godina gradit bolju infrastrukturu :)  Dali da opet zovem za jedno tjedan dana i pokusam ponovo sa nekom drugom idejom ili?

 Da, bio u birtiji taman na novoj rundi nije mu se dalo izlazit :P

Nek fino dodje kod tebe doma, nema on tebe sto zvat. Nek dodje kod tebe doma, spoji taj svoj uredjaj (ako ga ima opce) i fino unutra vidi sve parametre, pa ti svojim ocima mozes vidjet da to nije tako kako router ispisuje, al naravno, to se dogodit nece jer

a) niti je on ista spajao i provjeravao s uredjajem vec je samo doso u centralu, pogledo sta pise, vidio da veza radi i zaboli ga za ostalo

b) nije ni bio do centrale.

  Da vjv cu onda opet probat opet za tjedan dana cca pa cu vidjeti sta ce biti. Ma da ovo sta si rekao za parametre nikada nisam gledao u taj uredaj tako da necu mu nista moci reci oko toga :D

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Evo novi update sad sam se tek sjetio za pogledat u router settingsu oko Actual Ratea i Attainable Ratea, pa ako mi neko moze reci kakvo je sada stanje parice? Ono malo mojeg znanja koliko vidim tu Line Attenuation je dobar a Noise Margin je onako solidan? I cak su mi aktivirali Profile 17a a prije sam imao 8b Profile i to neznam sta tocno znaci, isto tako smanjili mi Attainable Rate sa 41k na 34k. Stavio sam oba 2 slike prije i poslje ispod pa mozete vidjeti razliku. Pa ako mi netko moze pomoci bio bi mu jako zahvalan. Unaprijed hvala puno :D

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Nije trebao stavljat 17a. Buba profile samo da nesto proradi. Moze 30mbita i na 8b. Ako ti radi, ja bi tu stao jer ako sad opet zoves oni stave oznaku prituzbe i onda ovaj dodje filozofirat "a reko sam ti da ti nece radit, znam ja zice u dusu, bolje nego tehnika" i prica okolo kako je stavio nesto i znao je da ce mu opet ic prituzba, a ne kuzi da to sto je napravio nije dobro napravio. Jel ti mjeri sada 30? Ako mjeri, suti za sada, ako bude probelma ne javljaj da su problemi vec ih zovi da ti sve ostave isto samo maknu s 17a profila na 8b.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...

Nije trebao stavljat 17a. Buba profile samo da nesto proradi. Moze 30mbita i na 8b. Ako ti radi, ja bi tu stao jer ako sad opet zoves oni stave oznaku prituzbe i onda ovaj dodje filozofirat "a reko sam ti da ti nece radit, znam ja zice u dusu, bolje nego tehnika" i prica okolo kako je stavio nesto i znao je da ce mu opet ic prituzba, a ne kuzi da to sto je napravio nije dobro napravio. Jel ti mjeri sada 30? Ako mjeri, suti za sada, ako bude probelma ne javljaj da su problemi vec ih zovi da ti sve ostave isto samo maknu s 17a profila na 8b.

 Mjeri na 28/3 sto se uopce nezalim jer eto to sam na kraju krajeva i zelio i znao sam da mogu imati. Eto ti koje ti spominjes ili im se ocito neda zajebavat sa tim ili nesto drugo :D

Samo da pitam ovaj Noise Margin i ovi Errori dole dal mogu biti ovakvi? Dosada mi nije niti jednom pukla veza u ova 2 dana.

 

I ovaj Profile 17a to ce biti dobro ako u buducnosti budu provukli neke nove kablove pa onda se vjv moze povecati brzina?

 

Hvala puno za pomoc sandokan111 ovih par dana :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 18:26 (RokyFrane).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
RokyFrane kaže...
Samo da pitam ovaj Noise Margin i ovi Errori dole dal mogu biti ovakvi? Dosada mi nije niti jednom pukla veza u ova 2 dana.

I ovaj Profile 17a to ce biti dobro ako u buducnosti budu provukli neke nove kablove pa onda se vjv moze povecati brzina?

Hvala puno za pomoc sandokan111 ovih par dana :)

 Nemoj se zamarat s marginom i errorima dok ti sve radi kako spada. Kad bude problema tek onda. Neces s 17a nista bolje dobit jer nikakve nove kablove provlacit nece. Mogu ti samo skratit petlju u odnosu na koliko je sada, a sada trenutno ti 17a ne treba, i da imas kako si imao prije imao bi punih 30, ako ne i vise.

12 godina
online
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav ekipa, nemogu naći gdje zapravo piše max vrijednost, tehnicari su mi rekli da je 19-20 mbit

I tehničar je stavio brzinu koliko je mogao, oko 16, bez tva, samo internet i telefon.

I rekao je ako budem imao pucanja veze da zovnem tehnicare i zatražim da spustu da bude stabilnija.

Ali ja nemam problema sa pucanjem, imam problema sa aktualnom brzinom, iako mi je trenutni downstream od 16 mbit, meni tijekom dana varira puno, trenutno kad odvrtim speedtest govori da imam 9 mbit, ponekad 6, ponekad 11, rijetko kad dobijem 14-15.

Što mi je činiti? Bili pomoglo da zatražim da daju profil od 14 mbit? U tcoma sam ako je bitno.

Nije kraj svijeta ako mi smanju na 12-14, ali ako neće pomoći radije nebi dirao. Vidim da ima puno errora, pa bio bi zahvalan za malo stručnog mišljenja.

 

Ubi bene, ibi patria.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Dal mjeris preko wifija ili zice? Ako nisi preko zice, mjeri zicom pa vidi. Statsi izgledaju uredno.

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...

Dal mjeris preko wifija ili zice? Ako nisi preko zice, mjeri zicom pa vidi. Statsi izgledaju uredno.

 Žica.

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2019 2:35 (Et_Tu_Brute?).
6 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Mode:   VDSL2
Traffic Type:   PTM
Status:   Up
Link Power State:   L0
 
    Downstream   Upstream
Line Coding(Trellis):   On   On
SNR Margin (0.1 dB):   99   105
Attenuation (0.1 dB):   309   0
Output Power (0.1 dBm):   190   113
Attainable Rate (Kbps):   27475   1444
 
    Path 0      Path 1   
    Downstream   Upstream   Downstream   Upstream
Rate (Kbps):   24125   1442   0   0
 
B (# of bytes in Mux Data Frame):   95   113   0   0
M (# of Mux Data Frames in an RS codeword):   1   1   0   0
T (# of Mux Data Frames in an OH sub-frame):   64   2   0   0
R (# of redundancy bytes in the RS codeword):   16   12   0   0
S (# of data symbols over which the RS code word spans):   0.1266   2.5086   0.0000   0.0000
L (# of bits transmitted in each data symbol):   7080   405   0   0
D (interleaver depth):   159   9   0   0
I (interleaver block size in bytes):   112   127   0   0
N (RS codeword size):   112   127   0   0
Delay (msec):   5   5   0   0
INP (DMT symbol):   1.00   1.00   0.00   0.00
 
OH Frames:   946983   234726   0   0
OH Frame Errors:   0   0   0   0
RS Words:   121182521   6136013   0   0
RS Correctable Errors:   3322   5   0   0
RS Uncorrectable Errors:   0   0   0   0
 
HEC Errors:   0   0   0   0
OCD Errors:   0   0   0   0
LCD Errors:   0   0   0   0
Total Cells:   178615541   0   0   0
Data Cells:   4075331   0   0   0
Bit Errors:   0   0   0   0
 
Total ES:   0   170
Total SES:   0   5
Total UAS:   43   16106


Može komentar kvalitete parametara..optima innbox ruter. Brzine cak ima ali se pojavljuju oscilacije. Tipa specificne aplikacije koje koristim kojima je potreban mali ping dosta javlja errore. Jedan koma živa , tipa jučer popodne večer bad calls po 14-15 sekunda...rano jutros radi kao švicarski sat.
Što bi mogao biti problem?
Dakle, on ce nekako i odvrtit youtube video ili nesto..u najgorem slucaju i na speedtestu pokaze veci ping i oscilacije brzine a tada znaci da je bad callova na aplikaciji brdo. Nekad je na speedtestu pratkicki sve ok, ping oko 40ak ms down 22 up 1 ali svako par sekundi blip bad call.
Ako može pomoć što bi bio razlog zahvalan sam do neba, lud sam više majke mi. Tehničar mi je rekao prije godinu ipo pri montaži i podizanju paketa sa 20 na 30 da ce mi limitirat na 20 down i da sam daleko od centrale i da nece biti stabilna veza u paketu od 30. Kako su oni prčkali po profilima jer sam se zalio na brzinu počeo se javljati ovaj problem. Dok sam bio pred koju godinu na paketu 20 i brzina oko 16ak down nije bilo ovih problema

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Nije jasno sto tebi znaci "bad call". To si nesto ti sam sebi dijagnosticirao i odlucio da se zove bad call. Na ping ne utjecu statsi iz routera toliko koliko sve ostalo. Kolike su te oscilacije u brzini koje vidis?

Margina ti je na 9/10 to bi trebalo bit ok, eventualno mjerit stanje preko par dana iz routera pa pratit kako se margina ponasa. Moguce da na liniji ima neki los spoj i onda to na trenutke poludi. Ovako kako je bi trebalo funkcionirat. Ako kazes da je na 16 bilo bolje, znaci da je margina bila veca i tad se uspjevala drzat s problemima koji se dogode na liniji, al to onda i upucuje da je negdje problem na liniji. Samo mjerenje pinga ne upucuje. Uglavnom, po opisanom moze bit i problem optime koji ti nece ispravit (ping) a moze bit i problem negdje na liniji (koji isto nece ispravit jer to zahtjeva intervenciju HT-a).

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Bad call- znaci da je doslo do prekida veze, nije doslo do servera (isprike na losem objašnjenu, ali npr bot radi i updatea sa serverom u dublinu i svako malo javlja gresku i da neki callovi nisu stigli)..ako je problem na liniji i u spoju zar nebi problem trebao biti prisutan stalno a ne da u ranim jutarnjim satima radi ko podmazano a kako ide popodne pocnu se događat ta ispadanja i oscilacije. Čitam na drugoj temi da i drugi imaju slicne probleme na speedtestu nuzno ne pokazuje problem ping solidan i bandwith ali  svako malo vrti na otvaranju novog linka ili na mobu kao da nema interneta. Resetiranje rutera nekad pomogne a u slucjau jucer kad je bilo najgore ni to nije pomoglo. Iako sada kada radim test sa bandwithplace sa serverom u londonu losiji je dosta test od speedtest ookla

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice