Maximalna brina interneta prema podatcima routera

poruka: 11
|
čitano: 1.822
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Maximalna brzina interneta prema podatcima routera

Pozdrav, ja sam korisnik optime, imam paket internet 4-16 mbps, tv + telefon i zanima me prema ovim podatcima iz routera koja mi je najveća brzina interneta.


https://s33.postimg.cc/nq99oegsv/Screenshot_1.jpg

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 21:32 (mlukac89).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Maximalna brina interneta prema podatcima routera

10

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Maximalna brina interneta prema podatcima rout

A što kažu da mogu max imat 4 ?

9 godina
offline
Re: Maximalna brina interneta prema podatcima rout
mlukac89 kaže...

A što kažu da mogu max imat 4 ?

 www.speedtest.net

https://www.youtube.com/watch?v=21kGmCsJ5ZM
14 godina
offline
Re: Maximalna brzina interneta prema podatcima rou

po ovome max brzina ti je malo manje od 15 (koliko si udaljen od centrale?). TV vjerojatno troši oko 5Mbit, nešto je rezervirano za VOIP (telefonsku uslugu) pa ti je max brzina 8-9,5Mbit.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Maximalna brzina interneta prema podatcima rou

Udaljen sam nekih 800 metara možda i manje, mjerio sa speedtest i na kompu i na webu, wi-fi isključen, tv isključen. Mjerio i preko laptopa 2 preko lan utora 1, 2, 3, 4.

 

Što je još bolje bio sam na H1 (Optima) do prije jedno 3 mjeseca, oko 4 godine, tv + net + telefon, brzina mi nikad nije bila ispod 8 mbps.

 

Bio prešo na Iskon, tamo 6 mbps max.

 

Reko hajde da se vratim ko ovih makar ću imat 8 mbps opet al ništa od toga izgleda.

 

A TV nemože se gledat nikako, kockice i blokiranja svake 2 sekunde.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 23:09 (mlukac89).
8 godina
offline
Re: Maximalna brina interneta prema podatcima rout
Ja sam sa skoro pa identičnim parametrima bio preko 2km od centrale. Zračno možda jesi na 800 metara, ali kabel je tu puno duži. Ili je duljina kabela 800m, ali je onda negdje loš spoj ili nešto drugo.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Maximalna brina interneta prema podatcima rout

Jesi pogledo na slici brzinu, trebo bi na kompu imat oko 8-9 Mbit, to je slika sa modema.

9 godina
offline
Re: Maximalna brzina interneta prema podatcima rou
mlukac89 kaže...

Udaljen sam nekih 800 metara možda i manje

 Atenuacija te stavlja na 2.5km, ne 800m. Na tu razdaljinu tesko da je ova brojka od 15mbita atteinable istinita. Treba te spojit negdje blize, ako si na h1 imao sve to + 8mbps moguce da si bio spojen blize.

mlukac89 kaže...

A TV nemože se gledat nikako, kockice i blokiranja svake 2 sekunde.

Ocito onda ni ova margina nije dovoljna.

 

Samo tu neke stvari ne stimaju. 15mbita attainable na 2.5km je ludilo veza pri 8db margini. A ti tv nemozes gledat, znaci da 8db margina nije dovoljna i trebalo bi je povecat, samim time, dostupna brzina ce se smanjit, ali ako je tako dobra veza onda bi 8db trebalo bit dovoljno. Tako da sve upucuje da taj router prikazuje brojke malo krivo, i onda je teze procjenit stvarno stanje (dal mu je attainable, margina ili sve krivo).

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2018 12:02 (sandokan111).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Maximalna brzina interneta prema podatcima rou
sandokan111 kaže...
mlukac89 kaže...

Udaljen sam nekih 800 metara možda i manje

 Atenuacija te stavlja na 2.5km, ne 800m. Na tu razdaljinu tesko da je ova brojka od 15mbita atteinable istinita. Treba te spojit negdje blize, ako si na h1 imao sve to + 8mbps moguce da si bio spojen blize.

mlukac89 kaže...

A TV nemože se gledat nikako, kockice i blokiranja svake 2 sekunde.

Ocito onda ni ova margina nije dovoljna.

 

Samo tu neke stvari ne stimaju. 15mbita attainable na 2.5km je ludilo veza pri 8db margini. A ti tv nemozes gledat, znaci da 8db margina nije dovoljna i trebalo bi je povecat, samim time, dostupna brzina ce se smanjit, ali ako je tako dobra veza onda bi 8db trebalo bit dovoljno. Tako da sve upucuje da taj router prikazuje brojke malo krivo, i onda je teze procjenit stvarno stanje (dal mu je attainable, margina ili sve krivo).

 

 

Ok, hvala ti na objašnjenju u vezi ovoga, sad imam neki novi router a prije dok sam bio na H1 sam imo stari njihov sa spliterom, mada ne vidim neki problem u tome. Vjerovatno je do njih i kao što si reko postavki u samom routeru.

9 godina
offline
Maximalna brina interneta prema podatcima routera

Ne postavke u routeru, nego kako router prikazuje informacije. Kinezi su inace dobri s matematikom, ali ovi sto rade kineske routere su neki sto su zavrsili par razreda osnovne pa se nekad pomute s matematikom.

 
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice