Najmanja brzina interneta

poruka: 22
|
čitano: 8.197
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koja je najmanja brzina interneta u Zagrebu

Zanima me koja je najmanja brzina interneta i najmanja cijena bilo koje mreže u zanima me kojaZagrebu (koji provajder ima male brzine pošto svi imaju velike brzine oko 20 mb/s).Mene zanimaju brzine od 2-10 mb/s.Zvao sam glavne provajdere svi imaju velike brzine mozda neke provajdere manje.Ako to zna manje provajdere nek javi ili vece ako imaju manje brzine?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Najmanja brzina interneta

Zašto mora biti mala brzina???

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Najmanja brzina interneta

Ovo i ja prvi put čujem da neko oće što jadniji internet  hahahah

Ali, ajde barem lošeg interneta ima kod nas:

https://www.optima.hr/internet/info/start-c25f0aa9-fa45-444e-9325-41784b2c6a6f

https://www.iskon.hr/Za-kucu/Cjenik-za-kucu-narancasta-zona?type-839-8149-3406

 

Ili uzmi od bilo koga mobilni internet, pa u postavkama označi da uvijek bude u 2G/3G mreži.

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Najmanja brzina interneta

Zanima me net za računalo a mala brzina zbog toga što najmanje košta(puno manje nego normalne brzine od 15mb/s nadalje).

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 16:06 (zaclee).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Najmanja brzina interneta

Onda je logičnije da tražiš internet sa što boljom brzinom za što manju cijenu.

11 godina
offline
Najmanja brzina interneta

Nerazumijem sta znaci ovo mobilni internet 2g i 3g mozes mi objasnit kao laiku ?sta mogu komp spojit preko mobilnog neta?koja bi bila najbolja brzina i najmanja cijena neta moze i na ugovornu obvezu(na 1god ili 2) ili na nekoj akciji bilo kojeg provajdera(optimu i iskon sam vec zvao)????

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 11:35 (zaclee).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Najmanja brzina interneta
zaclee kaže...

Nerazumijem sta znaci ovo mobilni internet 2g i 3g mozes mi objasnit kao laiku ?sta mogu komp spojit preko mobilnog neta?koja bi bila najbolja brzina i najmanja cijena neta moze i na ugovornu obvezu(na 1god ili 2) ili na nekoj akciji bilo kojeg provajdera(optimu i iskon sam vec zvao)????

 

Pošto si tražio najmanju brzinu interneta, on ti je rekao da si uzmeš bilo koju tarifu kod nekog operatera da si onda aktiviraš 2G ili 3G mrežu na mobitelu, te ugasiš 4G. Razlog zašto ti je to rekao jest što su 2G i 3G dosta spori. Na 2G tj. GPRS i EDGE brzina interneta iznosti nekoliko KB/s dok je na 3G obično nekih 10 Mb/s makar može ići i više. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 16:56 (Marko :D).
11 godina
offline
Najmanja brzina interneta

Niste mi odgovorili koji internet provajder daje najeftiniji net (od svih mogućih) brzina mi nije toliko bitna?

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 19:21 (zaclee).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najmanja brzina interneta

Bnet, kosta samo 139kn, za 10kn vise imas 120mbps download. Ako ti je to previse novaca onda nisi zavrijedio imat nikad internet. Nastavi ziviti u kamenom dobu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2018 14:58 (kach).
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Najmanja brzina interneta

Najjefiniji internet ti je besplatan Wi-Fi u gradu, kafićima, restoranima i sl.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2018 15:26 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Najmanja brzina interneta
Marko :D kaže...
zaclee kaže...

Nerazumijem sta znaci ovo mobilni internet 2g i 3g mozes mi objasnit kao laiku ?sta mogu komp spojit preko mobilnog neta?koja bi bila najbolja brzina i najmanja cijena neta moze i na ugovornu obvezu(na 1god ili 2) ili na nekoj akciji bilo kojeg provajdera(optimu i iskon sam vec zvao)????

 

Pošto si tražio najmanju brzinu interneta, on ti je rekao da si uzmeš bilo koju tarifu kod nekog operatera da si onda aktiviraš 2G ili 3G mrežu na mobitelu, te ugasiš 4G. Razlog zašto ti je to rekao jest što su 2G i 3G dosta spori. Na 2G tj. GPRS i EDGE brzina interneta iznosti nekoliko KB/s dok je na 3G obično nekih 10 Mb/s makar može ići i više. 

 Za 2G OK, ali 3G se baš i ne može zvati sporim.

13 godina
offline
Re: Najmanja brzina interneta

S obzirom da će ti 3G u većini slučajeva biti negdje oko 10 Mb/s, to je dosta sporo u odnosu na 4G.

15 godina
offline
Re: Najmanja brzina interneta
Marko :D kaže...

S obzirom da će ti 3G u većini slučajeva biti negdje oko 10 Mb/s, to je dosta sporo u odnosu na 4G.

Zadnji dio rečenice ja nisam ni sporio, a desetak Mbit/s je, uopćeno govoreći, sasvim pristojna brzina za Hrvatsku.

11 godina
offline
Najmanja brzina interneta

Znaci od 11 provajdera bnet je najeftiniji 20-30 mb/s ugovor na 2 god cijena mislim da oko 160 kn prvih 6 mjeseci besplatno ako vrijedu ta akcija jos uvijek??jel zna tko koji je najeftiniji s obzirom na brzinu?

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 11:34 (zaclee).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Najmanja brzina interneta

Koji je najeftiniji int. S obzirim na cijenu ?? Kako mogu znati dali mi je dostupna optika i vadsl ( dalu provajderi nude to)???

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 12:56 (zaclee).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Najmanja brzina interneta
zaclee kaže...

Koji je najeftiniji int. S obzirim na cijenu ?? Kako mogu znati dali mi je dostupna optika i vadsl ( dalu provajderi nude to)???

 

 Ja sam otisao na internet stranice net provajdera i provjerio. 

11 godina
offline
Najmanja brzina interneta

Nije mi nitko odgovorio na pitanje iznad.Zvao sam provajdere i nitko nezna kad ce optika doci na moju adresu jeli to nekako moguće saznat?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najmanja brzina interneta
zaclee kaže...

Nije mi nitko odgovorio na pitanje iznad.Zvao sam provajdere i nitko nezna kad ce optika doci na moju adresu jeli to nekako moguće saznat?

 A da ti se obujes pa pitas komsije i okolo koji ljudi internet koriste pa onda tu firmu provjeris online, koje pakete nudi, ovako ti bi internet a neznas ni mozes li dobit prikljucak uopste.

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." *
11 godina
offline
Najmanja brzina interneta

Iskon mi je rekao da sam udaljen od centrale 350 m i da ce mi brzina biti maximalna(20-50,) bit ce 50 dali to znaci da cu kod svih provajdera imat maximalnu brzinu?Dva ili tri provajdera mi obecavaju max brzinu pa me zanima dali lažu?Iskon mi nudi od 20 - 50 (kazu da ce biti max 50mb/s)za 139kn/mj na ugovornu obvezu 24 mj.Moze odgovor??

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.1.2018 11:12 (zaclee).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Najmanja brzina interneta

Kako mogu znati koja mi je infrastuktura?ako sam blizo centrale da uzmem najeftinijeg(rekli su mi iz iskona  da sam 350 m od centrale)?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Najmanja brzina interneta

Nikako ...možda i bude ta brzina moguća ali evo moj primjer , nudili mi 50Mbps , ja pristao na 30Mbps i to je tako radilo 3mj. pa uhvatim T-com tehničare koji su mi zamjenili paricu  (njima trebala bolja za nekog maxtv korisnika) i nikako preko 15Mbps....žalio se Iskonu , premjerio njihov tehničar te tražena promjena parice i zamjene mi za jednu koja kao može 21Mbps (evo prošlo 2 god. i to je palo na 19-20Mbps). Prema pravilu tu sam na nekakvih 75%. Ako dobiješ ugovor od 20-50Mbps i ako brzina ti bude 15Mbps nemožeš se žaliti ( badava žalbe) jer je to 75% od 20Mbps.

U međuvremenu se pojavio Vip  i dovukao do vrata stanara kanalice za optiku i tako to leži već pola godine a ni na upite (e-mail) mi ne odgovaraju za dostupnost...već nude samo homebox :(

6 godina
neaktivan
offline
Re: Najmanja brzina interneta

Bok,

to nije točno da mala brzina=manja cijena, ja znam za gdje dobiješ veću brzinu za manje novaca.

špoljarec
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice