Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.283.669
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

TP-LINK neki maleni

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=L2b5IpkYH2w&NR=1
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
whisper2311 kaže...

TP-LINK neki maleni

Well there's your problem xD

 

Ti TP-linkovi su živo smeće što daje Optima. Kud nisu ostavili D-Link-ove, ja imam dsl-2640r i radi savršeno od prvog dana.

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2013 22:46 (Krešo91).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Krešo91 kaže...
whisper2311 kaže...

TP-LINK neki maleni

Well there's your problem xD

 

Ti TP-linkovi su živo smeće što daje Optima. Kud nisu ostavili D-Link-ove, ja imam dsl-2640r i radi savršeno od prvog dana.

pa radio je do nedavno ok..mislim nije štekalo.sad će mu još malo godina..planirali smo uzeti neki drugi al neam pojma koji..ako nastavi kakati letit će..

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=L2b5IpkYH2w&NR=1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Imao sam tplink, nakon 2 godine bez greske nesto izgorilo, dali mi ZTE, nakon 2 dana zatrazio drugi (necu ono smece nisam se mogao normalno spajati...), po mogucnosti tplink, i dali mi neki sa rupicama po sebi 150mbps, ugl jaci signal i to... i j**** me par tjedana stekavanje tva i neta pa sam promjenio kabel od uticnice do splittera i pocelo sve radit bez greske...
We Are Barcelona, We Come, We See, We Conquer!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
N3N0 kaže...
Imao sam tplink, nakon 2 godine bez greske nesto izgorilo, dali mi ZTE, nakon 2 dana zatrazio drugi (necu ono smece nisam se mogao normalno spajati...), po mogucnosti tplink, i dali mi neki sa rupicama po sebi 150mbps, ugl jaci signal i to... i j**** me par tjedana stekavanje tva i neta pa sam promjenio kabel od uticnice do splittera i pocelo sve radit bez greske...

ja nemam spliter,imam kabal drito u modem ide,jer imam tv pa mi sve mora biti na jednom mjestu ak neću gužvu po kući..jbg da se hoću popikavat sa kablovima nebi imala wireless,sad još čekam da vidim što će gazdarica srediti,ona ima t-com i iznad mene je..za božić nije joj radio telefon,prejkuče me žica lozinku da joj net ne radi,dakle ista kuća...sutra ću je pitat jesu bili tehničari ,možda je to povezano..pojma neam..

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=L2b5IpkYH2w&NR=1
14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Imam par pitanja vezano uz router/modem. Trenutno imam modem bez wireless spajanja, nema antenu. Trenutno sam na optimi, a novi modem kod njih bez produljenja ugovora bi me kostao oko 500kn. Da li bi mogao kupiti modem u trgovini, bitno mi je da imam wireless zbog koristenja laptopa ili mob. Sto mislite na ove modeme (1, 2,3) ima li tko iskustva s njima? Najvaznije mi je da mogu surfat wifi na mobu bez ikakvih poteskoca.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
gamer4ever kaže...

Imam par pitanja vezano uz router/modem. Trenutno imam modem bez wireless spajanja, nema antenu. Trenutno sam na optimi, a novi modem kod njih bez produljenja ugovora bi me kostao oko 500kn. Da li bi mogao kupiti modem u trgovini, bitno mi je da imam wireless zbog koristenja laptopa ili mob. Sto mislite na ove modeme (1, 2,3) ima li tko iskustva s njima? Najvaznije mi je da mogu surfat wifi na mobu bez ikakvih poteskoca.

e pa no..ruter ili ti ga modem pod br 1. imam ja... šta da ti velim...oš kupit moj.haha...

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=L2b5IpkYH2w&NR=1
13 godina
offline
Optima telekom internet
to ti nisu modemi nego ruteri... tako i treba bit, samo spoji ruter sa modemom preko utp kabla i prije toga cee trebat uc u postavke svog novog rutera i ugasiti dhcp u njemu i namjestit si lozinku za wireless...to u biti mozes napravit s bilo kojim ruterom cak i ak imas neki stari npr. od t-coma radit ce
Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
gamer4ever kaže...

Imam par pitanja vezano uz router/modem. Trenutno imam modem bez wireless spajanja, nema antenu. Trenutno sam na optimi, a novi modem kod njih bez produljenja ugovora bi me kostao oko 500kn. Da li bi mogao kupiti modem u trgovini, bitno mi je da imam wireless zbog koristenja laptopa ili mob. Sto mislite na ove modeme (1, 2,3) ima li tko iskustva s njima? Najvaznije mi je da mogu surfat wifi na mobu bez ikakvih poteskoca.

Kakav je dlink, koji mi na kraju router preporucujete. 

11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Zvao sam Optimu danas, slab mi je signal na sagem routeru (ograđuju se da uređaju ne moraju bacati dobar signal dalje od 5 metara). Kazu mi da mogu uzeti novi router, ali da placam 11 kn mjesečno no routeri/modemi si zte i tp link, nema dlinka ili mogu staviti repeater no to se njih ne tiče.

Kada stavim repeater (tcomov linksys router) onda mi na računalu koje spajam isto preko wireless-a šteka internet, na youtube ne mogu otvoriti par tabova....

 

Primjetio sam da mi wifi wakeupa mobitel kada nije spojen na statičku ip adesu, to sam napravio na sagemu, no na linksysu ne znam jer trazi default getaway itd. te nema opcije kao sagem.

 

Preostaje mi da imam 2 wi fi signala, jedan za mobitel i jedan za pc.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Optima telekom internet

Pa probaj od nekog od frendova posuditi drugi router ili kupi sam novog boljeg.

Samo pazi koji je Annex.

Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Nece starci kupiti router ljute se što optima ne da neki bolji haha.

 

Što je annex?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Optima telekom internet

Imas Annex A i Annex B. Routeri podrzavaju samo neke ili mogu oba. Pise ti na kutiji koji je.

 

Koliko zidova imas izmedu Routera i uredaja?

Meni Sagem uredno radi kroz 2-3 zida.

 

Jesi pogledao u postavkama da nisi mozda smanjio snagu odasiljanja?

Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
2 zida, udaljenost mozda 8 metara. Na pocetku sobe radi ok, na kraju ne.
13 godina
offline
Optima telekom internet

annex standardi nemaju veze ako ce ga koristit kao repeater...jedino ako ce iz uticnice spajat u svoj novi ruter tj. modem onda je bitno koji je annex jer tad ce sagem spremit natrag u kutiju...

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Zelim da imam jedan router/modem koji ima jak signal. Kada stavim repeater na ovaj zeza i gubi se net na kompu sto je lanom spojen.

Imate li neki za preporuku da radi sa nasim operaterima?
13 godina
offline
Optima telekom internet

a uzmi neki sa annex a...ja imam od t-coma siemens sx 763 kao repeater i sve je ok...wifi na sagemu je ugasen

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Optima telekom internet

TP-Link je ,po rječima jednog tehničara koji je bio kod mene-šrot u usporedbi sa D-Link-om..Imam već nekoliko godina model D-Linka DSL-2640B i ne bih ga mjenjao ni za što,jer je mila majka,štogod podešavao u njemu,a ako ga se treba resetirati,difoltne postavke su 99% takve,što zahtijeva Operater(Optima)..dvije tri stavke podesiš i vOLILA!!..sve super radi.Zadovoljan sam Optimom i D-Linkom,i zato,ne budite škrti,ako treba sami kupite router(350kuna),i nestat će vam glavobolje..Ako možete za usr***g miša dati istu sumu,router ne bi trebao biti problem..{#}

 
7 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pozdrav!

Imam pitanje u vezi prebačaja na Optimu.

Sada smo na T-Comu i računi su dosta visoki, u odnosu na ono što dobijemo. Jadan upload, česti problemi s MaxTV-om, glupava tehnička podrška i još pokoja stvar nisu vrijedni tog novca.

Sad gledam ovaj paket na Optimi i razmišljam da li je bolji i isplativiji od T-Com-ovog paketa(Max3 M).

Razlike su u internet brzini(1 mbps), programi su uglavnom isti, a telefon je tu negdje. Sad, da li postoji snimalica i koliko dođe pretplata i da li se isplati prelazak?

 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
chutac kaže...

Pozdrav!

Imam pitanje u vezi prebačaja na Optimu.

Sada smo na T-Comu i računi su dosta visoki, u odnosu na ono što dobijemo. Jadan upload, česti problemi s MaxTV-om, glupava tehnička podrška i još pokoja stvar nisu vrijedni tog novca.

Sad gledam ovaj paket na Optimi i razmišljam da li je bolji i isplativiji od T-Com-ovog paketa(Max3 M).

Razlike su u internet brzini(1 mbps), programi su uglavnom isti, a telefon je tu negdje. Sad, da li postoji snimalica i koliko dođe pretplata i da li se isplati prelazak?

 

Isplati se,bar je meni za nekih 100-150kn ovisi samo ja nemam telefon već internet i opti Tv 213kn svaki mjesec račun ni lipe više,imaš snimalice 30h i oko 75 tv programa u osnovnom paketu,možda i više..

Pobrinite se da u ovim ledenim danima uzimate dovoljno vitamina C ! On se nalazi u namirnicama: Prasen-CE, Sarmi-CE, Kobasi-CE, Slanini-CE... Kao i u napicima: Piv-CE, vin-CE, razne rakiji-CE...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
whisper2311 kaže...
chutac kaže...

Pozdrav!

Imam pitanje u vezi prebačaja na Optimu.

Sada smo na T-Comu i računi su dosta visoki, u odnosu na ono što dobijemo. Jadan upload, česti problemi s MaxTV-om, glupava tehnička podrška i još pokoja stvar nisu vrijedni tog novca.

Sad gledam ovaj paket na Optimi i razmišljam da li je bolji i isplativiji od T-Com-ovog paketa(Max3 M).

Razlike su u internet brzini(1 mbps), programi su uglavnom isti, a telefon je tu negdje. Sad, da li postoji snimalica i koliko dođe pretplata i da li se isplati prelazak?

 

Isplati se,bar je meni za nekih 100-150kn ovisi samo ja nemam telefon već internet i opti Tv 213kn svaki mjesec račun ni lipe više,imaš snimalice 30h i oko 75 tv programa u osnovnom paketu,možda i više..

OK, hvala.

A snimalica je, koliko vidim, dodatna pogodnost?

A i upload brzina je viša za čak 0,20 Mbps! Mašala

Još ću to sve staviti na papir i odlučiti!

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
13 godina
offline
Optima telekom internet
ja sam prvo dobio snimalicu 10 pa odjednom 30...vidit cemo kakav ce racun bit
Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
ima li nacin da se ima opti tv na 2 televizije?
13 godina
offline
Optima telekom internet
moras zatrazit dodatni stb i placat ces 50 kn mjesecno vise
Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Hvala.
13 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Dali vama puca signal kod optime?

kad palim laptop nikad ne uhvati signal pa moram restartat router,restartam ga barem 5-6 puta na dan jer nece uhvatit signal.nekad se zna sam od sebe restartat.

ja sam mislio da mi laptop ne valja,sad ima 4 laptopa na svakom isto.jedino na kompu dobro radi.Zvao sam ove debile iz optime da dođu(treba ih čekat mjesec dana)i nece da zamjene router,nego samo namjestaju neke postavke,ali i dalje moram restartar router.šta da napravim?vec su mi bili 3 puta samo drkaju po postavkama i dobro radi jedan dan onda drugi dan opet ne radi.dali se kome to događa?neznam zasto ne zele zamijenit router.

pOtPiS
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2013 18:40 (marino15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Optima telekom internet
marino15 kaže...

Dali vama puca signal kod optime?

kad palim laptop nikad ne uhvati signal pa moram restartat router,restartam ga barem 5-6 puta na dan jer nece uhvatit signal.nekad se zna sam od sebe restartat.

ja sam mislio da mi laptop ne valja,sad ima 4 laptopa na svakom isto.jedino na kompu dobro radi.Zvao sam ove debile iz optime da dođu(treba ih čekat mjesec dana)i nece da zamjene router,nego samo namjestaju neke postavke,ali i dalje moram restartar router.šta da napravim?vec su mi bili 3 puta samo drkaju po postavkama i dobro radi jedan dan onda drugi dan opet ne radi.dali se kome to događa?neznam zasto ne zele zamijenit router.

Koji ruter se dobio?

Vjerojatno onaj tp link kojeg i sam i wireless signal mu je užasno loš. Ja se spajam žicom pa mi to toliko ne smeta, nisam ih tražio da mi ga zamjene.

 

Ne vjerujem da će ti zbog toga mjenjati ruter. Možeš spojiti još jedan ruter i staviti ga u repeater mode. Imaš u ovoj temi objašnjeno kako se to radi, samo malo prolistaj.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
marino15 kaže...

Dali vama puca signal kod optime?

kad palim laptop nikad ne uhvati signal pa moram restartat router,restartam ga barem 5-6 puta na dan jer nece uhvatit signal.nekad se zna sam od sebe restartat.

ja sam mislio da mi laptop ne valja,sad ima 4 laptopa na svakom isto.jedino na kompu dobro radi.Zvao sam ove debile iz optime da dođu(treba ih čekat mjesec dana)i nece da zamjene router,nego samo namjestaju neke postavke,ali i dalje moram restartar router.šta da napravim?vec su mi bili 3 puta samo drkaju po postavkama i dobro radi jedan dan onda drugi dan opet ne radi.dali se kome to događa?neznam zasto ne zele zamijenit router.

jesi provjerio ovo kod mene je tio bio problem http://www.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/optima-telekom-internet/34150.aspx?page=15&jumpto=3389697&sort=asc&view=flat

Pobrinite se da u ovim ledenim danima uzimate dovoljno vitamina C ! On se nalazi u namirnicama: Prasen-CE, Sarmi-CE, Kobasi-CE, Slanini-CE... Kao i u napicima: Piv-CE, vin-CE, razne rakiji-CE...
13 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Kako da to provjerim?kamo moram ic?

pOtPiS
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

192.168.1.1  tu upiši admin i admin.. =>interface setup=>wireless=>access point setings =>wireless mode i otovriš padajući meni i izaberi 3 po redu i spremi postavke i prati..meni je uspjelo..

Pobrinite se da u ovim ledenim danima uzimate dovoljno vitamina C ! On se nalazi u namirnicama: Prasen-CE, Sarmi-CE, Kobasi-CE, Slanini-CE... Kao i u napicima: Piv-CE, vin-CE, razne rakiji-CE...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice