Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.283.064
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Jucerje komplet splitsko podrucje otislo u bananu, sve kolkokacije su postale nedostupne, nisu mogle komunicirati sa sredistem, neznaju tocno al jedna od glavni kolokacija je "pala".
Danas problemi na karlovackom, otiso svejetlovod.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Danas problemi na karlovackom, otiso svejetlovod.

Jupi, moj kraj {#}

 

@mrdennis458

Postavke su ti vise manje kao moje. Jedino koju nisi slikao je tip zastite/enkripcije. Pretpostavljam da je WPA2.

Cypher: Ignorance is bliss.
12 godina
offline
Re: Optima telekom internet
HDesignz kaže...
1950Killer kaže...

ljudi, nemojte prelazit na ovaj telekom, najveci smecari ikad ni t-com im nije ravan,  danas od nekih 15h pa nadalje veza puca svake dvije minute, ali nije samo s menom problem vec cijela kastela nemaju normalnu uslugu a placaju po suho zlato. Najjveci lihvari ikad

 

 

nikad nisi čuo da neki telekom ima generalnu poteškoću? nije samo optima u pitnaju i drugi operateri isto imaju takve probleme...

sve to je, ali isto mislim da u mjesec dana po dva tri puta imaju generalnu poteskocu je isto razumljivo skroz, ma nema sta

I Love Milka
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Neulaze se u povecanje kapaciteta posluzitelja, a korisnika sve vise, znam to po broju ukljucenja.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
offline
Optima telekom internet

I što jel na kraju T-Com preuzeo Optimu?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Marko :D kaže...

I što jel na kraju T-Com preuzeo Optimu?

 

nije ju preuzeo, samo je zakupio dio optime, banka je vlasnik optime ali su valjda po dogovoru sklopili da t-com ulazi u optimu za nadzor itd, nešto slično ko iskon

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Stim da moraju taj svoj udio sto su dobili prodat unutar 4 godine.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
offline
Optima telekom internet

Moram testirati jedan ruter od t-coma da vidim je li radi. Ja doma imam optimu (mislim da to nea veze) i sve ja to lijepo uštekam i kad idem upisati podatke koje sam dobio na papiru od optime (username i pass), javlja mi neki error. Mislim da pass mi nije dobar jer sam prije toga išao na 192.168.1.1 i tamo slikao username i pass, ali za pass su mi samo točke i ne mogu namjestit da vidim šifru. I sad tu imaju 6 točaka, a na passu koji mi je dodijeljen od optime ima 11 znakova (doduše davno mi je to dodijeljeno, vjerojatno se koji put i promijenio kad se nešto popravljalo). Sad mene zanima ima li koji način da doznam tu lozinku?

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Optima telekom internet

Nazovi SZK oni ti mogu promijeniti pristupnu sifru od racuna.

Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Chaky kaže...

Nazovi SZK oni ti mogu promijeniti pristupnu sifru od racuna.

Oke to cu sutra rjesit, neda mi ih se sad zvat.

...The South Will Rise Again... White -h- boys
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Zvao sam ih danas kako bih prijavio stalno pucanje veze u zadnjih par dana. Javi se agent i kaže da zna u čemu je problem te "sredi" to i objasni da više ne bi trebalo dolaziti do prekida.

 

Uglavnom, veza je i dalje pucala (možda ne svakih 15-ak minuta kao prije, ali svejedno je pucala na nekih 5 minuta u razmacima od cca 45 min.); osim toga, brzina je smanjena s 15-20 mbit/s na 2 mbit/s.

 

Koristim njihovu OptiCARNet uslugu i standardna brzina je 3 mbit/s (koristim optimu već dugi niz godina i nekako sam to smetnuo s uma); međutim, već godinu-dvije imam veću brzinu (15-20). Ovih 2 mbit-a je nepodnosljivo, ne znam imam li pravo tražiti povećanje brzine na staru ili moram prihvatiti njihovu grešku i nastaviti s ovim, tj. raskinuti ugovor...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Optima telekom internet

@forGood

Mislim da si se zaj*bao. To sam cuo da neki korisnici na Carnetu imaju "max" propusnost. Inace je 3Mbita?

Mozes traziti da ti vrate nazad na 3Mbita, ali ne vjerujem da ce ti vratiti na 20.

Ako zelis na 20, morati ces odrijesiti kesu.

 

A sad imam ja pitanje.

 

Trenutno koristim Sagem router, ali imam i ZTE. Htio bih ga testirati.

Da li, ako prebacim na ZTE moram zvati SZK, da ga registriraju ili se to odvija automatski?

Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2014 9:16 (Chaky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
forGood kaže...

Zvao sam ih danas kako bih prijavio stalno pucanje veze u zadnjih par dana. Javi se agent i kaže da zna u čemu je problem te "sredi" to i objasni da više ne bi trebalo dolaziti do prekida.

 

Uglavnom, veza je i dalje pucala (možda ne svakih 15-ak minuta kao prije, ali svejedno je pucala na nekih 5 minuta u razmacima od cca 45 min.); osim toga, brzina je smanjena s 15-20 mbit/s na 2 mbit/s.

 

Koristim njihovu OptiCARNet uslugu i standardna brzina je 3 mbit/s (koristim optimu već dugi niz godina i nekako sam to smetnuo s uma); međutim, već godinu-dvije imam veću brzinu (15-20). Ovih 2 mbit-a je nepodnosljivo, ne znam imam li pravo tražiti povećanje brzine na staru ili moram prihvatiti njihovu grešku i nastaviti s ovim, tj. raskinuti ugovor...

 

 

ne možeš imat veći brzinu od 3 mb ako si na carnet ugovoru

11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
HDesignz kaže...
forGood kaže...

Zvao sam ih danas kako bih prijavio stalno pucanje veze u zadnjih par dana. Javi se agent i kaže da zna u čemu je problem te "sredi" to i objasni da više ne bi trebalo dolaziti do prekida.

 

Uglavnom, veza je i dalje pucala (možda ne svakih 15-ak minuta kao prije, ali svejedno je pucala na nekih 5 minuta u razmacima od cca 45 min.); osim toga, brzina je smanjena s 15-20 mbit/s na 2 mbit/s.

 

Koristim njihovu OptiCARNet uslugu i standardna brzina je 3 mbit/s (koristim optimu već dugi niz godina i nekako sam to smetnuo s uma); međutim, već godinu-dvije imam veću brzinu (15-20). Ovih 2 mbit-a je nepodnosljivo, ne znam imam li pravo tražiti povećanje brzine na staru ili moram prihvatiti njihovu grešku i nastaviti s ovim, tj. raskinuti ugovor...

 

 

ne možeš imat veći brzinu od 3 mb ako si na carnet ugovoru

 

ne bih/nisam trebao imati, ali sam imao...i to godinama. zvao sam ih često (drugi problemi) i nikad ju nisu smanjili. sad, postao sam ovo jer sam mislio da možda postoji neki problem vezan uz tu brzinu ili što god (ne razumijem se u to da budem iskren) pa su mi je zbog toga smanjili (ili je gospon Teo uočio da je brzina veća pa odlučio da to uzrokuje problem). mislim, da je brzina bila 3 svih ovih godina, odavno bih prešao na drugog operatera.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
forGood kaže...

 

ne bih/nisam trebao imati, ali sam imao...i to godinama. zvao sam ih često (drugi problemi) i nikad ju nisu smanjili. sad, postao sam ovo jer sam mislio da možda postoji neki problem vezan uz tu brzinu ili što god (ne razumijem se u to da budem iskren) pa su mi je zbog toga smanjili (ili je gospon Teo uočio da je brzina veća pa odlučio da to uzrokuje problem). mislim, da je brzina bila 3 svih ovih godina, odavno bih prešao na drugog operatera.

To je druga stvar šta si se ti navikao na nešto što je 3 do 5 puta brže od tvoje zadane brzine koju trebaš imati to jest 3 Mbps. Kad se prijavi kvar ima se detaljan uvid u tebe kao korisnika ili u onoga na koga glasi to, tako da je logicno da ce ti vratit onoliko koliko imaš a to je 3Mpbs. Ja sam davno imao OptiCARNet i brzina je bila između 2 i 4 Mbps( pretežito bliže 2 nego 4)
Ti sada možeš raskinit ugovor i platit penale (nez. sad tocno kako to ide) ili se naviknut na nešto što si standarno trebao imati.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Chaky kaže...
Trenutno koristim Sagem router, ali imam i ZTE. Htio bih ga testirati.

Da li, ako prebacim na ZTE moram zvati SZK, da ga registriraju ili se to odvija automatski?

Ne trebaš, jedino ako planiraš koristiti ZTE na duže vrijeme onda ih možeš eventualno nazvati da ti slože konfiguraciju, ako ne znaš sam.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Stux kaže...
forGood kaže...

 

ne bih/nisam trebao imati, ali sam imao...i to godinama. zvao sam ih često (drugi problemi) i nikad ju nisu smanjili. sad, postao sam ovo jer sam mislio da možda postoji neki problem vezan uz tu brzinu ili što god (ne razumijem se u to da budem iskren) pa su mi je zbog toga smanjili (ili je gospon Teo uočio da je brzina veća pa odlučio da to uzrokuje problem). mislim, da je brzina bila 3 svih ovih godina, odavno bih prešao na drugog operatera.

To je druga stvar šta si se ti navikao na nešto što je 3 do 5 puta brže od tvoje zadane brzine koju trebaš imati to jest 3 Mbps. Kad se prijavi kvar ima se detaljan uvid u tebe kao korisnika ili u onoga na koga glasi to, tako da je logicno da ce ti vratit onoliko koliko imaš a to je 3Mpbs. Ja sam davno imao OptiCARNet i brzina je bila između 2 i 4 Mbps( pretežito bliže 2 nego 4)
Ti sada možeš raskinit ugovor i platit penale (nez. sad tocno kako to ide) ili se naviknut na nešto što si standarno trebao imati.

 

"zvao sam ih često (drugi problemi) i nikad ju nisu smanjili", "sad, postao sam ovo jer sam mislio da možda postoji neki problem vezan uz tu brzinu ili što god"

 

Čovjek je samo smanjio brzinu, bez da je riješio problem zbog kojeg sam zvao. Ofc da mi je žao što su mi smanjili brzinu (iako dosad nisu, a imali su prilike), ali to nije riješilo problem i tu pitam je li moguće da je to (ta brzina) ikako moglo uzrokovati pucanje veze. Također, nije moja greška što je brzina povećana in the first place... Shvaćam da mi neće vratit brzinu, ali smatram da bi barem trebali obavijestiti korisnike u slučaju promjene brzine.

 

EDIT: Smiju li oni uopće povećavati/smanjivati brzine bez suglasnosti korisnika?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2014 19:21 (forGood).
16 godina
offline
Optima telekom internet
Dakle ovo sa CARNet-om je izgleda globalno smanjenje svima koji su bili preko 3Mbps.

Mislim da je u pitanju drugaciji nacin mjerenja tj. regulacije brzine na carnetovoj centrali ili ko zna cemu jer ja sam takodjer zadnjih 5-6 godina imao 8-9Mbps i od jucer popodne je palo na 3Mbps-a.
Nisam nikakve probleme prijavljivao niti sam ikoga zvao, jednostavno sam primjetio usporenje. Takodjer u routeru mi nije mjenjan profil niti sama sinhronizacija na liniji. Router je i dalje sinhroniziran jednako.

DSL Annex A

Connection Status UP

Connection Speed (up/down) 8.58 MBit / 0.61 MBit

DSL Signal (up/down)19 dB / 16 dB

Prosla baba sa kolacima..........

Nema vise djabe brzine no ja sam slobodan tako da sam najvise mucim muku kod koga za sto manje kunica. Ko za vraga danas bila neka akviziterka iz T-smeca i nudi neki povratnicki paket za 215kn, FLAT, 10Mbps i naravno ugovor na 2g ako prebacim se sa optime nazad kod njih.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Prije je carnet vodio racuna o tome koju brzinu ces prema van imat, sad to ot vodi, znaci iz svog cetra propusta po useru 3 mbita prema carnetu i nema vise.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
Optima telekom internet

to je t-comovo preuzimanje optime sigurno uzrok. umjesto da korisnicima idu u susret, oni idu na štetu korisnicima, barem su mogli carnet korisnicima pustit 20/1 profil (korisno kod grupnog videopoziva, npr jedan student objasnjava 5-orici neki kolegij koji mu dobro ide i sl) - primjer neke edukativne svrhe takve velike brzine

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
peace_of_cake kaže...

to je t-comovo preuzimanje optime sigurno uzrok. umjesto da korisnicima idu u susret, oni idu na štetu korisnicima, barem su mogli carnet korisnicima pustit 20/1 profil (korisno kod grupnog videopoziva, npr jedan student objasnjava 5-orici neki kolegij koji mu dobro ide i sl) - primjer neke edukativne svrhe takve velike brzine

 

to nema veze s t-comom, na carnet paketu je 3 Mb/s ugovor i to je to...

16 godina
offline
Optima telekom internet
CARNet je prije 2-3 godine probno limitirao brzinu na svojim serverima ali nesto je taj sustav zezao i ugasili su to. Danas sam zvao optimu i sto je zanimljivo oni pojma nemaju niti su ista oni ogranicili, cak naprotiv...

Tip mi je stavio profil:

Connection Speed (up/down) 10.68 MBit / 0.85 MBit

Dakle jos mi je pojacao i sad mi se popravio upload na 0.90Mbps ali download je isti tako da se brzina odredjuje definitivno kod carneta tj. na njihovim centralama.
Moze vam optima staviti profil bez ikakvih ogranicenja tj. onoliko koliko parica pusta ali brzina je ona koju je carnet kod sebe podesio sto do neki dan nije bio slucaj.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Nije ti tocna informacija, optima radi ogranicenja na svim userima, profili brzine su nesto drugo. Da imas i optimin user i da ti ja stavim 20 Mbita na dslam ti neces imat vise od 5 Mbita ako placas 5. I to tehnicka sluzba ne moze promjenit, to mjenja drugi odijel. Zna se desit da naprave glupost, obrnu brzinu downloada i uploada i stavim ja 10 Mbita modem se sinkronizira na 10 ali ne ide vise od 0.7 na speed testu jer je obrnuto da useru.

Kod carneta je malo drugacije, baza podataka s carnetom se sinkronizira, optima preuzima username i na njega stavlja ogranicenje te dalje promet prosljeđuje prema carnetu gdje dobivas vanjsku IP adresu i to to.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Nije ti tocna informacija, optima radi ogranicenja na svim userima, profili brzine su nesto drugo. Da imas i optimin user i da ti ja stavim 20 Mbita na dslam ti neces imat vise od 5 Mbita ako placas 5. I to tehnicka sluzba ne moze promjenit, to mjenja drugi odijel.

 

Da je to tako kako pricas onda bez obzira koji god profil mi tehnicka sluzba stavila brzina se ne mjenja ? Ako su profil brzine nesto drugo kako onda objasnjavas da sad imam upload 0.90Mbps a sa drugim profilom koji je bio manji imam oko 0.60Mbps ?

 

Nemoj brkati propusnost parice sa profilom iste, ako se spojim sa svojim opti korisnickim imenom a ne preko carneta brzina odgovara navedenom profilu, znaci vucem 10-12Mbps bez problema iako bi trebao po tvome imati osnovnih 4Mbps jer mi je tako odredila prema ugovoru neka dosje x sluzba u optimi, mos mislit...

 

Aktualna brzina uvijek odgovara onoj kojom se modem sinhronizirao uz neka manja odstupanja koja ovise o kvaliteti zica/instalacija u kuci/stanu i udaljenosti od centrale. 

14 godina
offline
Optima telekom internet

Meni je jučer stigao modem ZTE, i korisnički podaci od OT, ali i dalje mi još radi sve preko T-coma.

Ipak je T-com odobrio prelazak na OT, sada čekam da mi isključe Voip i prebace na Optimu, valjda će ovih dana napraviti to.

Jer ne mogu koristiti modem od OT dok mi ne ugase Voip.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Nemaš pooooojma, ja ne brkam maksimalnu propusnost parice i trenutno sinkroniziranu brzinu.

Na usernameu se ogranicava propusnost i to je tako.
Neovisno koju se propusnost stavi, znaci maksimalna marice je 20 Mbita ja stavim profil od 10 a ti placas 5. Neces imat 10 ve ravno 5. Ne le lupaj gluposti.
Radim taj posao svaki dan i znam o cemu pricam.

A to mogu bez ikakvog problema i dokazat.

Ti brkas pojmove, ogranicenja su po useru i nikako drugacije.
Ak si tako pametan spoji se sa svojim optima userom koji je ogranicen na 2 ili 5 mibita, sad kad si dobio profil od 10 po tvojoj logici bi trebo imat oko 9.5.
A ja znam da neces.
I 2 GB kolko imas na tom ot user sto dobis uz carnet imas sasvim dosta za speedtest odvrtit.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Nemozes koristit modem od OT, sve dok imas HT profil na dslam-u.
Taj profil promet ne presljeđuje OT-u tako da ti se nebi username i password od optime htjeli spojit.

No kad sve to srede neces rucno morat upisivat podatke, modem ti je upisan u ACS prije slanja, te kad ga spojis 3 puta ce se restartat i imat ces i net i sve ce radit.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Optima telekom internet

Znaci ne smijem ga spajati sve dok me na centrali ne prebace na OT profil.

Ja sam razmišljao ako mi ostane ovaj modem od T-coma da u njega upišem nove podatke od OT, pa da njega i dalje koristim.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ma smijes spojit, radit sto god zelis, al optimin user nece radit dok ne stave OT profil.
Naravno mozes i t-com modem koristit i moja preporuka je da ga koristis ako ti ostane, ipak je puno kvalitetniji.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Optima telekom internet
Mjerenjem brzine za download pomocu Hakometra niti jednom mi brzina
nije bila maximalna nego uvijek do 2,5 Mb/s.
Kroz neko proslo vrijeme a prije ovog mjerenja uvijek sam imao u 95% mjerenja max brzinu
downloada 3 Mb/s.
Sta se tice uploda on je i sada i prije u svojim max granicama.
Znam da je "zakonski" dozvoljeno da brzina dowloada moze
biti duplo manja od maximalne.Smatram da bi to "zakonsko" pravilo
trebalo biti u slucajevima kada postoje poteskoce u mrezi i trenutnog
su karaktera.

Neznam da li trenutno postoje neki problemi pa je max brzina downloada
uvijek do 2,5 Mb/s.

Šibenik ( O2Carnet )
Uvijek Vaš nikad svoj.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice