Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.284.847
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Bojim se da se meni bez njihove intervencije brzina neće vratiti na 42/6. Mogu pisati prigovor ali na što se pozvati? Da sam u dva navrata imao veću brzinu a sada više ne mogu?!

Po njima ja sam unutar ugovora, paket 20 do 60, i izgleda da ih nije briga što imam mogućnosti za veću brzinu od trenutnih 31.

14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
mrgud1 kaže...

Bojim se da se meni bez njihove intervencije brzina neće vratiti na 42/6. Mogu pisati prigovor ali na što se pozvati? Da sam u dva navrata imao veću brzinu a sada više ne mogu?!

Po njima ja sam unutar ugovora, paket 20 do 60, i izgleda da ih nije briga što imam mogućnosti za veću brzinu od trenutnih 31.

Može samo pojašnjenje na što se odnose ove greške u ruteru i koju brzinu na  kraju mogu imati?

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2017 21:25 (mrgud1).
9 godina
offline
Optima telekom internet

Koje greske?

Greske su greske u prijenosu. Neke ispravljene, neke ponovo poslane, al to je to, svak ima gresaka i nema tu sto.

Na tim slikama ti prikazuje max 49, znaci 45 bi mogo, al to nije upitno, problem je zasto te sistem izbaci na nize, jer ti automatika ocitu spusti profil kad se stanje na liniji promjeni toliko da vise tih 41 nije moguce. To znaci, da ti u stanju prekida kad te automatika spusti imas potpuno drugu sliku. Max ti nece bit 49, vec ce bit nekakvih 30ak. I to se sporadicno dogadja i zahtjeva detaljnije dijagnosticiranje tehnicara na terenu, a to, kao sto sam ti napisao, je malo teze natjerat ih, pogotovo, ako si ti kao sto i jesu u paketu "od do" a ta brzina koju imas je itekako unutar tih "od do" granica.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...

Koje greske?

Greske su greske u prijenosu. Neke ispravljene, neke ponovo poslane, al to je to, svak ima gresaka i nema tu sto.

Na tim slikama ti prikazuje max 49, znaci 45 bi mogo, al to nije upitno, problem je zasto te sistem izbaci na nize, jer ti automatika ocitu spusti profil kad se stanje na liniji promjeni toliko da vise tih 41 nije moguce. To znaci, da ti u stanju prekida kad te automatika spusti imas potpuno drugu sliku. Max ti nece bit 49, vec ce bit nekakvih 30ak. I to se sporadicno dogadja i zahtjeva detaljnije dijagnosticiranje tehnicara na terenu, a to, kao sto sam ti napisao, je malo teze natjerat ih, pogotovo, ako si ti kao sto i jesu u paketu "od do" a ta brzina koju imas je itekako unutar tih "od do" granica.

 Dobio od Optime rješenje na prigovor. Ukratko navode da mi je isporučena najveća moguća brzina koju parica može ostvariti i dalje melju o nekakvim obeštećenjima koja nemaju veze s mojim slučajom, te da ako nisam zadovoljan rješenjem mogu uložiti reklamaciju Vijeću OT. To što sam u dva navrata imao brzinu 42/6 a sada ju više ne mogu imati nigdje nisu naveli u rješenju. Znam da sam unutar uvjeta iz ugovora ali ovo nema smisla.

Ugovor je na 24 mjeseca, potpisan 10.03. ove godine, paket INT TEL Superbit i sad sam tako raz***an da ozbiljno razmišljam da raskinem ugovor.

Ima li tko iskustva s time i koliko bi me to zadovoljstvo stajalo?

Hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 8:47 (mrgud1).
9 godina
offline
Optima telekom internet

Ukratko, unutar ugovora si i ne da im se za*ebavat s tobom i tvojom brzinom :( jbg :(

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Optima telekom internet

mrgud1 

Nazovi SZK i pitaj koliko te izade raskidanje ugovora. A mislim da pise i negdje u ugovoru.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Optima telekom internet

Evo primjer. Optimin sam korisnik skoro pa od njihovih početaka. Nekad su imali blast za 5kn po aktivaciji, za one koji se ne sjećaju full DL brzina koliko infrastruktura dozvoli na, ako se ne varam, 6 sati. S istom opremom koju imam i dan danas išlo je bez brige preko 21mbps konstantno. Od kad sam prešao na TO2 20mbps brzina DL nije prelazila nekih 17,5mbps, u zadnje vrijeme je ~16,5mbps. Kad sam ih pitao zašto ne mogu isporučiti veću brzinu rekli su mi da sam potpisao takav ugovor blablabla. OK, pretpostavljam da su mogli natrpati još korisnika u kvartu (iako sumnjam jer nam se broj ljudi u kvartu rapidno smanjuje i za većinu koje znam znam da su na T-Komi a kvart je ionako prozračan). A i da jesu mogli su uložiti koju kunu u proširenje kapaciteta. Infrastruktura u kvartu je stara najviše 15 godina jer su tada i niknule zgrade tako da ne vjerujem da je nešto negdje (previše) zahrđalo. Sad imaju te novije pakete od 20 do 60mbps ali to je opet žvaka temeljem koje bih faktički mogao imati jednaku ovakvu brzinu kao i sada a da sam unutar specifikacija i ugovora. E nećeš. Uglavnom, ugovorna obveza mi istiće s 9. mj., trebao bih sad platiti penale od nekih 600 i kusur kn koliko su mi rekli da se izvućem, pričekat ću tih par mjeseci i onda bajbaj ugovorne obveze više ikad, nadam se i kompletno Optima ako mi se do tada dovuće makar i samo ideja optike lokalnog providera do stana.

Deckard
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Optima telekom internet

Ima li netko admin pass od Innboxa v45 iliti način na koji ga dobiti? SZK je 0 bodova.

No me interesa nada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Probaj ovo ,meni je uspjelo.Obavezno napravi backup router settingsa.

15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
igzgd kaže...

Probaj ovo ,meni je uspjelo.Obavezno napravi backup router settingsa.

 Vidio sam to, među prvima kad guglaš. Backup se više nalazi tamo, tj. sama opcija backupa configa je uklonjena.

 

No me interesa nada!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Jedna od ove 2 je...
USER:admin
Pass:

1. euThie9oIep8aemu
2. Leik8AesneCaeRu2
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Jedna od ove 2 je...
USER:admin
Pass:

1. euThie9oIep8aemu
2. Leik8AesneCaeRu2

 Živio! 

No me interesa nada!
16 godina
offline
Optima telekom internet

Vjerujem da se netko vec susreo sa ovakvom papirologijom...

Osobno nisam imao susreta wa ovakvom podmukloscu. Jednostavno nemam ideje na koju shemu ovakva firma razmislja...

 

Sa takvim nacinom poslovanja fakat imaju svijetlu buducnost...

Dno dna... Dno dna...

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2017 16:05 (Batista).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Optima telekom internet

Moze jos malo detalja? Nisam skuzio sto je tocno problem.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...

Moze jos malo detalja? Nisam skuzio sto je tocno problem.

 Frend je potpisao ugovor sa drugim operaterom... Uskoro nakon toga zovu ga iz Optime ne bi li ga nagovorili da ostanje njihov korisnik te zbog cega hoce otic k drugom ISP-u i da ce mu poslat obrazac koji treba ispunit...

 Upravo sam slike tog obrasca poslao... 

Truth in engineering.
9 godina
offline
Optima telekom internet

Znaci rekli su da ce poslat obrazac koji mora ispunit ZASTO hoce preci kod drugog operatera, a u biti su poslali obrazac da ODUSTAJE od prelaska? Ako sam dobro shvatio.

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Pitanje... Preselio sam se novu lokaciju i želim premjestiti liniju. Uvjetuju me da potpišem novi ugovor na 24 mjeseca što naravno ne želim. Imam li pravo na premještaj linije uz poštivanje trenutnog ugovora do isteka?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Optima telekom internet

Mislim da cak imas pravo i na raskid ugovora ako ti ne mogu isporucit trenutno stanje na novoj lokaciji. Ima na hakom pitanja/odgovori o tome.

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...

Znaci rekli su da ce poslat obrazac koji mora ispunit ZASTO hoce preci kod drugog operatera, a u biti su poslali obrazac da ODUSTAJE od prelaska? Ako sam dobro shvatio.

 Tako je.

Truth in engineering.
15 godina
offline
Optima telekom internet

S obzirom na obzir i činjenično stanje da mi u kvart nikakva optika neće doći vjerojatno nikad, uzeo sam dalje 60/10 paket s kuglom na nogu dvije godine. 180m od centrale, Innbox V45, rezultat mi se čini OK, pa još ako tako otprilike nastavi...

 

 

Deckard
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Sil kaže...
Pitanje... Preselio sam se novu lokaciju i želim premjestiti liniju. Uvjetuju me da potpišem novi ugovor na 24 mjeseca što naravno ne želim. Imam li pravo na premještaj linije uz poštivanje trenutnog ugovora do isteka?

 Evo, nakon skoro dvadesetak dana dopisivanja i pregovora s korisničkom službom, napokon je potvđeno telefonski da ne mogu premjestiti uslugu na novu lokaciju bez potpisivanja novog ugovora. Ne želim sad ići u detalje, ali moram reći da se radi o neugodnom iskustvu. Nadam se da će moje iskustvo pomoći nekome da izbjegne neugodnosti ukoliko planira preseljenje unutar trajanja ugovora a razmišlja o odabiru operatera za slijedeće razdoblje.

9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Sil kaže...
Sil kaže...
Pitanje... Preselio sam se novu lokaciju i želim premjestiti liniju. Uvjetuju me da potpišem novi ugovor na 24 mjeseca što naravno ne želim. Imam li pravo na premještaj linije uz poštivanje trenutnog ugovora do isteka?

 Evo, nakon skoro dvadesetak dana dopisivanja i pregovora s korisničkom službom, napokon je potvđeno telefonski da ne mogu premjestiti uslugu na novu lokaciju bez potpisivanja novog ugovora. Ne želim sad ići u detalje, ali moram reći da se radi o neugodnom iskustvu. Nadam se da će moje iskustvo pomoći nekome da izbjegne neugodnosti ukoliko planira preseljenje unutar trajanja ugovora a razmišlja o odabiru operatera za slijedeće razdoblje.

 Jesi ti to pogledao s hakomom kako sam ti napisao? Mislim da to ne ide tako, nije mi nikad trbalo, al nemoj slusat njih vec kako regulatorna agencija kaze, tako da, pitaj hakom, zovi. Evo ti citat iz njihovih pitanja/odgovora

 

https://www.hakom.hr/default.aspx?id=1362

Imam ugovor s obveznim trajanjem, a selim se na drugu adresu. Što mogu učiniti?

Ukoliko selite na novu adresu možete od operatora zatražiti preseljenje priključka na tu novu adresu. Ako operator to može učiniti, Vi ćete biti spojeni i nastavit ćete koristiti usluge do isteka ugovora ili do trenutka kad ćete se odlučiti raskinuti ugovor unatoč naknadi za prijevremeni raskid. Ako operator nema tehničkih mogućnosti za preseljenje priključka na novu adresu, do raskida ugovora ne bi došlo Vašom krivnjom te biste u tom slučaju imali pravo na raskid ugovora bez naplate naknade. Činjenica opravdanog preseljenja priključka dokazuje se potvrdom o promjeni prebivališta/boravišta koju Vam može izdati nadležna policijska uprava.

 

Ako ja to dobro razumijem, a obicno jesam, ako oni imaju mogucnost da premjeste, moraju premjestit i sve nastavlja kao i dosad. Ako nemaju, imas pravo na besplatni raskid.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2017 22:21 (sandokan111).
10 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pozdrav,

 

malo sam skeptican prema Optimi jer sam prije cuo od dosta ljudi da nisu zadovoljni da veza nije stabilna. Pa me zanima kakvo je danas stanje. S cijenama su pristupačni pa su mi zapeli za oko. Bitno mi je da je veza kolko tolko stabilna. Evo zamolio bi trenutne korisnike da oznace. Hvala!

12 Zadovoljan sam
0 Nisam zadovoljan
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Prešao prije 3 tjedna kod njih. Veza stabilna za sada, nema pucanja, jedino reset svakih 24h.
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
MacTheBig kaže...
Prešao prije 3 tjedna kod njih. Veza stabilna za sada, nema pucanja, jedino reset svakih 24h.

Reset veze svaka 24 sata je by default, tako je i kod drugih operatora osim ako ne platiš fiksnu IP adresu.

Deckard
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
No.Nameee kaže...

Pozdrav,

 

malo sam skeptican prema Optimi jer sam prije cuo od dosta ljudi da nisu zadovoljni da veza nije stabilna. Pa me zanima kakvo je danas stanje. S cijenama su pristupačni pa su mi zapeli za oko. Bitno mi je da je veza kolko tolko stabilna. Evo zamolio bi trenutne korisnike da oznace. Hvala!

Ja se ne mogu požaliti na stabilnost veze a kod njih sam od kad postoje, možda u prosjeku 2-3 ispada neta po godini, ako i toliko, čak sam imao više ispada u par godina T-Com-a prije toga kad Optime još nije bilo. I ti sitni ispadi nisu trajalo značajno vremena (mjereno u minutama). Uglavnom nebitno. Ali to ti sve ovisi o udaljenosti od centrale i stanju infrastrukture na i oko lokacije. Ja sam npr. 180m udaljen od centrale i sve u svemu ADSL mi je godinama bio stabilne veze, nikad nikakvih žešćih usporavanja, jedino mi na ADSL-u, kao što sam u jednom prethodnom postu pisao, nisu isporučivali 20Mbps nazivne brzine uploada već 16,5-17,5 iako je link bio 25Mbps koliko su mi rekli. Sad par tjedana furam njihov VDSL 60/10Mbps i link je fakat za sada stabilan, brzina konstantno preko 58Mbps s uploadom ne manjim od 11Mbps prema speedtestu i pingom prema testiranim serverima koji značajno ne oscilira, a još testiram svako malo. Druga je stvar što se sporo razvijaju (mislim ponajprije na širenje optike, a i trebalo im je 100 godina da dođu na razinu VDSL-a). Cijene su im jača strana definitivno, trenutno su povoljniji od bilo koga na bakru AFAIK.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2017 7:51 (deckard).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Znam. Dok neki ne, pa kad im se desi reset u satima dok koriste računalo i tako par dana za redom odmah se zove SZK.
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
MacTheBig kaže...
Znam. Dok neki ne, pa kad im se desi reset u satima dok koriste računalo i tako par dana za redom odmah se zove SZK.

Hehe, da. Inače u tu svrhu plain generic korisnik može kao samopomoć navinuti budilicu na 3:50 ujutro i rebootati router u to vrijeme  . Ne kužim zašto je proizvođačima generičkih routera tako teško ostaviti korisniku preko sučelja mogućnost rekonektiranja WAN konekcije u određeno vrijeme?

Deckard
12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pozdrav. Ugovorna obveza kod Optime mi ističe 03.10.2017 pa me zanima kada mogu prijeći kod drugog operatera (HT). Dali mogu potpist ugovor sa HT-om prije isteka UO kod Optime?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
mce64 kaže...

Pozdrav. Ugovorna obveza kod Optime mi ističe 03.10.2017 pa me zanima kada mogu prijeći kod drugog operatera (HT). Dalimogu potpist ugovor sa HT-om prije isteka UO kod Optime?

 Pa mozrs sad pitati SZK kad mozes... po mome misljenju . sad datum i kad ti istice ne bi imao problema da sad ugovoris s novim operaterom

Svako dobro

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice