Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.283.514
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

S Optimom se nešto čudno događa. Svaki put kad dobijem novu IP adresu ping mi skoči u nebesa i brzina se sroza. Tek nakon par restarta routera kad dobijem drugu IP adresu bude sve normalno.

 

Jesam jedini s ovim problemom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Optima telekom internet

nisi jedini

 

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Dobro je znati da nisam jedini. Očito je neki malo veći kvar, samo da mi je znati radi li se na otklanjanju...

6 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Ovako... igram se sa postavkama vec dugo da smanjim ping i uspio sam - (do popodnevnih sati... onda naraste za 10-20+...) Mislim da tu nešto nije u redu sa njihovim serverima...

da počnemo:
1: mjenjao sam kabel telefonski od modema do vanjske jedinice ''ISP'' koja mi je na kucnoj fasadi, znaci stavio sam novi cat6 shielded i spojio sve direkt na njihove zice, a ove koje idu u modem sam kupio plug 2pc telefonski i zakrimpao.
2: kucni lan kablovi od PC-a do 1Gig switcha mi je sve cat5e shielded ili na nekim djelovima cat6 shielded (znam da je nepotrebno al ko ga j... :D )
3: zvao jucer optimu da mi stave javni ip 95.xxx...... ali sam kao firma morao poslati potpis i razlog i sve pecatirat, kad sam im to poslao , proslo je svega 5 min i poslali mi mail poruku da mi je dodijeljena dns javni od optime , jer mi je prije bilo cgn itd. (to utjece jebeno na ping , al ne zele priznati...) 
4: otkako sam na dns. ping mi je kroz jutro stabilan na EU serverima od 48-51ms , a prije mi je skakao od 55 - 100ms
5: da bi vam ping isto bio stabilan bitno je disable-ati UPnP (pod advanced settings - modem V45 ) u postavkama modema... danas sa time enabled mi je ping bio 58-60, kad sam to iskljucio pao je na 50-52ms... isti server... sve žićno...
6: dodao DNS od level3: 
primary:  209.244.0.3
secondary: 209.244.0.4

7: uživajte... možda i vama pomogne, najbitnija mi je stavka bila ovo da su mi dodijelili napokon ip od optime, a ne preko cgn... (kljucni dio...)

u nocnim satima, evo prije pola sata ping je narasao na istom serveru na 60ms ... i uvijek mi je prije predvecer narasao ping , cak nekad i do 100ms... odvratno od isp optime.. zasto, jel tko zna razlog?

P.S. ovo su mi statistike xDSL-a:
VDSL 2 


http://www.speedtest.net/result/7139699135.png

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 17:52 (NinjaxRR).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Optima telekom internet

Koji se router dobije prilikom sklapanja samog interneta bez uo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Ne pomaže ovo ništa. Mislim da UPnP nema baš neke veze s pingom (meni je isti, uključim ili isključim), možda te tako potrefilo.

 

Oni imaju nekih ozbiljnijih problema svaku večer, evo ja već 2h imam ping preko 100 (vidim da se dosta ljudi žali na isti problem na Facebook stranici) a inače je 25 na speedtestu prema Zagrebu, tokom dana, i nisam trenutno u CGN-u. 

 

Ja bih prije rekao od kad preuzimaju H1 korisnike uopće nemaju dovoljne kapacitete pa i ovo što imaju im je preopterećeno.

15 godina
offline
Optima telekom internet

Meni je operater rekao da mi se ping povećao (sa 10 na 20) jer su me na centrali prebacili na drugu paricu.Inače sam odmah do centrale i stupovi i žice su novi postavljeni.

Nije to loš ping ali mi se dešava da se zna povećati pa moram restartat ruter.

 

Nešto je to meni čudno......možda je privremeno...tko zna..

Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 23:07 (goodie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

...

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 22:24 (MacTheBig).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Optima telekom internet

Kada vas prebace sa H1 na Optimu:

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? http://www.speedtest.net/my-result/a/3758765836

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 9:40 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Jel mi moze netko provjeriti koju bi mogao imati max brzinu jer ovo sto sad imam je premalo. Nedavno su postavljene nove centrale po gradu, ali ht ih postavljao pa mislim da optima se optima nece na njih spajati.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
svarto kaže...

Jel mi moze netko provjeriti koju bi mogao imati max brzinu jer ovo sto sad imam je premalo. Nedavno su postavljene nove centrale po gradu, ali ht ih postavljao pa mislim da optima se optima nece na njih spajati.

 Tu ti nije prikazan maksimum, ali za ovu atenuaciju to je jako lose (ako je to max). To ti svakako ne bi trebao bit maksimum i trebas imat vise, ako ne mozes onda znaci da nesto nevalja s paricom i da je moraju popravit, ali kako si alternativni operater, to popravlja ht, a to je uvijek teze natjerat HT da popravi ako nisi pod njima. Trebao bi barem 10ak mbita moci pogurat na ovu atenuaciju.

16 godina
offline
Re: Optima telekom internet

evo jedna prica od mene

 

ulica do mene di zivim obnavljaju ulicu, kopaju kanalizaciju, nebitno. uglavnom rovare cili dan. i sad sta se dogodilo, ekipa je u ovu srijedu kako su kopali pocupala telefonske kabele i ja sad nemam vise ni telefona, a interneta jos manje. i ne samo ja nego svi zivi u mom nazovi kvartu, a mozda i sire. ja toga naravno nisam niti bio svjestan, doznao sam navecer u srijedu (dakle isti dan). e sad, nakon sto sam ja prijavio kvar, sve uredno, lik kojeg je optima pozvala, vjerojatno njihov tehnicar na terenu tvrdi da se kvar moze saniratu u cca uru vrimena, al ocito da t-com ne trza. danas sam ih vidio kako se motaju, al ekipa je samo opalila par slika i pokupila se. poslao sam veceras i pisani prigovor optimi, i opet cu ih sutra zvat.

 

moje pitanje, tj pitanja su:

1) kad je moguce ocekivati popravak tih kabela

2) mogu li ja nakon 5 dana nepruzanja usluge traziti neku kompenzaciju od optime, ili mozda raskid (mislio sam utec kod vipa i uzet homebox, jos se promisljam)

3) moze li mi hakom ikako tu pomoc? zvao sam ih jutros (nisam moga prije nikako) i zena je hladno rekla da ona tu ne moze nista. je li ona u pravu?

 

eto, ako mozete stagod savjetovat, slobodno napisite. pomalo postajem frustriran sa svim ovim, internet mi stvarno treba

It's not who you are, it's who you know.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.4.2018 21:07 (Obi Wan).
10 godina
offline
Re: Optima telekom internet

... i sad se tamo u HT čeka da firma koja je napravila štetu naruči radove za uklanjanje te štete (možda čekaju ponude ) ...a oni neznaju koga da zovu ili nemaju para za to .

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.4.2018 22:50 (AF139).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
To ni HT ne radi, HT-u se salju veleprodajne smetnje, HT dode utvrdi mjesto kvara i salje u ericsson, ericsson izlazi na teren radi rinesenje za sanacinu, a ako su ovi imali plan di idu kabeli onda i ide odstetni zahtijev, pa se onda to ceka.

Ugl po regulatoru i svemu je ok.
Operater ti je duzan u 5 dana najduze popravit kvar na cpe opremi ali i ne u to vrijeme sanirat mrezu.
To moze trajat i koji tjedan do 2 da se sve napravi.

Ugl za potrganje kabela se moze zalit nikom
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet

update situacije: jucer oko 13 sati su sanirali kvar, tj spojili zice.

mene samo zanima zasto se kvarovi takve prirode ne popravljaju po kratkom postupku nego se ljudi misle hoce li izaci na teren ili ne. ako su smetnje prijavljene u srijedu, u cetvrtak se utvrdilo da je doslo do puknuca fizicke veze, pa isti taj cetvrtak mora netko izac na teren i sanirati stetu, a ne cekati jos dva dana. a najjace je od svega sto HAKOM uopce nema ingerenciju u slucaju ostecenja infrastrukture.

bojim se da bi u buducnosti mogao lako uteci na mobilni internet ili od vipa ili od tele2 samo da izbjegnem ovakve glupe situacije.

It's not who you are, it's who you know.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Zato sto neko to spajanje kabela mora i platiti, a ako je firma koja kopa ulicu imala dokumentaciju okud prilazi mreza, a imala je, o da ide odstetni zahtijev, i nema spajanja dok ne pristanu platiti i ne potpisu da su krivi.

Nije ni malo jeftino spajanje kabela podzemnih pogotovo vecih kapaciteta.

A infrastruktura nije u HT sapama, nego ericsson nikloa tesla servisi.

Dok je mreza bila pod HT, kabeli su se spajali isti dana, a onda se HT natezo ko je kriv i ko ce platit.
Ovako kak je sad tak je kak je.

A ak mislis da mobilni odasiljaci nemaju problema.
Malo sutra.
Padnu pa dok se rijesi prođe poprilicno.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet

ne mislim da nemaju problema ali kako stvari stoje za iste pare koje daje otpimi homebox duo mi daje duplo vecu brzinu (i to minimalnu). 

It's not who you are, it's who you know.
8 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Koja je to minimalna brzina na homeboxu?
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Antoniio22 kaže...
Koja je to minimalna brzina na homeboxu?

 po onome sto mi je rekla cura koja radi u vip, na mojoj mikrolokaciji niakd nije padala ispod 30 mbit/s

It's not who you are, it's who you know.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
E sa VIP-om ce se svako usrecit...
Topla preporuka da svi kod njih...
Oni valjda vise neznaju di i sta su slagali i sta neznanu napravit.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Zar Homebox više nije ograničen na 100gb (puna brzina), sad daju pravi flat rate?

8 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Nije padala i minimalna garantirana brzina nisu ista stvar.
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet

po pitanju brzine homebox due ide preko 100mbit/s ali ima taj famozni limit od 100 gb proemta nakon kojeg brzina pada na 1 mbit/s. medutim, promet od ponoci do 8 ujutro se ne racuna o ovom ogranicenje.

 

meni to pase, stavim skidat bilo sta u tih 8 sati, a po danu normalno koristenje i to je to

It's not who you are, it's who you know.
13 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Meni je smijesno da nakon 15 poziva prema njima sa zahtjevanjem da mi zamijene ruter zato sto je isti neispravan i dalje nista. Nakon 20 poziva svaki dan sam uspio nekako dobit da mi posalju novi ruter, i vidi vraga dode mi isti kakav sam imao. Pa ono jel vi to mene u mozak malo?! I ne znam dal sam jedini ali sucelje im je za TV ocajno. Bez ikakvog smisla se krece po izbornicima, prebacivanje sa programa na program traje 2 sekunde... Nisam nimalo zadovoljan s njima i Iskon je visestruko bolji od Optime. Zao mi je sto nisam prebacio Iskon tu gdje sada zivim nakon selidbe... 

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Što je točno neispravno na ruteru?
Poslali su ti drugi neispravan ruter?
13 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Veza puca doslovno vise puta dnevno, bilo na laptopu ili na mobitelu. Nekad sam od sebe se full resetira, znaci ko da sam ga rucno zgasio i upalio. Oni mi poslali novi isti ruter. Zivo me zanima oce li biti istih problema...

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Pozdrav, zanima ima li netko tu od vas STB
SmartLabs SML-482 HD i kakav je uspoređujući njega i klasični Albis Scengate 8000?

Isplati li se uzimati njega ili Albisa s obzirom da su mi ponudili promjenu zbog starosti istog(Albisa) kojeg imam već duže godina.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 23:50 (Stux).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Poz,koliko placate trio paket otprilike?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Karlo796 kaže...
Poz,koliko placate trio paket otprilike?

 Ja uzeo za 210kn. Na bakru. Sa HBO premium i sportkim paketom. Bez njih 199kn.

14 godina
offline
Optima telekom internet

Znaci nakon redovitog pada brzine i ping spikea u vecernjim satima, prijavim jos jednom kvar koji se naravno ne rijesi, tad sam zatrazio papire iako imam jos 3 i pol mjeseca ugovora.
Papire za raskid ugovora sam zatrazio putem e-maila prije 10 dana, jos ih nisam dobio. Znaci na najgori moguci nacin te prisilno drze da budes pod njima, sramota.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice