Prekid preuzimanja nakon par MB

poruka: 9
|
čitano: 2.299
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Prekid preuzimanja nakon par preuzetih MB

Pozdrav, imam neobičan mrežni/internetski problem vezan za preuzimanje datoteka.

Otprilike jednom dnevno dogodi mi se prekid preuzimanja neke datoteke veličine par desetaka megabajta nakon par (često 4 - 6) preuzetih megabajta - brzina preuzimanja rapidno opada do nule i više se preuzimanje ne nastavlja. Odustajanjem od toga i ponovnim pokretanjem preuzimanja iste datoteke događa se opet isti problem. Problem se događa na računalu koje je povezano žicom i na laptopu bežično.

 

Problem se često ispravlja ponovnim pokretanjem routera. Ovaj problem nisam imao sa starim routerom. Novi router je Sercomov Speedport Plus, navodno HT-ov najbolji.

Obično sam datoteke skidao na Google Chromeu, na oba računala. Datoteke su tipa test datoteka s www.thinkbroadband.com/download od 100 MB, Eclipse IDE ili obična ekstenzija za Google Chrome.

 

Zna li netko zašto se ovo događa i postoji li rješenje za ovaj problem?

 

.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 20:43 (cauchy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prekid preuzimanja nakon par MB

Prekida se samo download datoteka, ili  puca internet veza i ne radi ti nista?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Prekid preuzimanja nakon par MB
andreas11 kaže...

Prekida se samo download datoteka, ili  puca internet veza i ne radi ti nista?

Veza ne puca, samo se download uvijek prekida kad se preuzme nekoliko megabajta.

Važno je napomenuti da kad se ovo dogodi na jednoj stranici (jednom hostu) također se događa i na drugoj stranici (drugom hostu) s drugom datotekom.

6 godina
neaktivan
offline
Prekid preuzimanja nakon par MB

Evo sad sam objavio kratki video koji demonstrira problem i na Firefoxu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Prekid preuzimanja nakon par MB

Koji antivirus imaš instaliran? Moguće je da ti antivirus blokira preuzimanje.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Prekid preuzimanja nakon par MB
Marko :D kaže...

Koji antivirus imaš instaliran? Moguće je da ti antivirus blokira preuzimanje.

Na Windowsu 10 nemam poseban antivirus, a na laptopu na kojem sam također probao nalazi se Linux Mint.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 20:55 (cauchy).
6 godina
protjeran
offline
Prekid preuzimanja nakon par MB

Očito je problem u routeru. To je HT-ova briga, u njihovu je vlasništvu - zašto ne nazoveš korisničku podršku?

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Prekid preuzimanja nakon par MB
Mary Sue kaže...

Očito je problem u routeru. To je HT-ova briga, u njihovu je vlasništvu - zašto ne nazoveš korisničku podršku?

Jasno, to sam i napravio... još jučer.

Ukratko:
1. Jučer navečer kad se je problem očitavao prijavio sam ga korisničkoj službi i detaljno ga opisao. Nakon toga resetirao sam router da vidim hoće li se problem popraviti.

2. Danas popodne došao je tehničar i problema nije bilo s obzirom da je resetiranje, dan prije, privremeno popravilo problem.
3. Danas navečer problem se opet očitao, ali sad je kasno.

Kad je tehničar došao, problema nije bilo, niti je bilo naznaka o pucanju veze. Napomenuo sam mu da bi mogao problem biti u routeru, ali je to odbacivao jer je to njihov "najjači" router.

Dakako s njim sam napravio još nekoliko testova koji su ukazivali na mogući problem s routerom, ali i dalje nije to dopiralo do njega. Pozivao se je na to da speedtest.net daje 20 Mb/s, koliko i treba biti, a ovih par servera (3) s kojih smo preuzimali datoteke moguće da i nisu najbolji.

Nije mi se više dalo prepirati pa sam ga poslao kući dok ne skupim bolje dokaze.

7 godina
neaktivan
offline
Prekid preuzimanja nakon par MB

Imao sam isti problem prije 4 godine. Nakon što sam nekoliko puta zvao. Morao sam javiti kad se to dogodilo, nakon što su uključili nekakvo logiranje... pristupali mom ruteru. Na kraju su mi ga zamjenili.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice