Prekidi u internet vezi (BNet)

poruka: 18
|
čitano: 9.350
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Prekidi u internet vezi (BNet)

Dobar dan, 

 

problem se provlači već dugo uz povremena pogoršanja.

Znači internet veza kao da se povremeno potpuno zaguši, ništa se ne može otvarati u net pregledniku, traje to koju minutu, onda bude neki prozor kada sve radi normalno (brzine 30 i 7,5 mbps). Uglavnom bude negdje između, uspije otvorit ali uz latenciju, treba se koji puta reloadati stranica. Kao da je gore navečer.

Tako je na desktop kompu koji je spojen kabelom na njihov Technicolor modem ali i na smartphoneima i laptopu koji su spojeni preko wifi-a.

 

Bio je serviser prije koji mjesec, kao nešto je bio preslabi signal, nešto ga je podešavao u razvodnoj kutiji u zgradi, nakon toga je bilo jedno vrijeme nešto bolje ali nikada kao prije (bez laga i čekanja da otvara bilo šta na netu).

 

Probao sam resetirati modem, promijenio kabel i te uobičajene stvari sa uštekavanjima žica :) ali bez neke promjene.

Tehnička služba je rekla da je isporučena brzina na modemu/routeru kolika treba biti, da je sve u redu.

Na kraju za tjedan dana dolazi serviser.

 

Ima li netko ideju šta je zapravo u podlozi?


Hvala  ! !

Go for the eyes Boo, yaaar!
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2018 1:28 (Bartender).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prekidi u internet vezi (BNet)
Bartender kaže...

Dobar dan, 

 

problem se provlači već dugo uz povremena pogoršanja.

Znači internet veza kao da se povremeno potpuno zaguši, ništa se ne može otvarati u net pregledniku, traje to koju minutu, onda bude neki prozor kada sve radi normalno (brzine 30 i 7,5 mbps). Uglavnom bude negdje između, uspije otvorit ali uz latenciju, treba se koji puta reloadati stranica. Kao da je gore navečer.

Tako je na desktop kompu koji je spojen kabelom na njihov Technicolor modem ali i na smartphoneima i laptopu koji su spojeni preko wifi-a.

 

Bio je serviser prije koji mjesec, kao nešto je bio preslabi signal, nešto ga je podešavao u razvodnoj kutiji u zgradi, nakon toga je bilo jedno vrijeme nešto bolje ali nikada kao prije (bez laga i čekanja da otvara bilo šta na netu).

 

Probao sam resetirati modem, promijenio kabel i te uobičajene stvari sa uštekavanjima žica :) ali bez neke promjene.

Tehnička služba je rekla da je isporučena brzina na modemu/routeru kolika treba biti, da je sve u redu.

Na kraju za tjedan dana dolazi serviser.

 

Ima li netko ideju šta je zapravo u podlozi?


Hvala  ! !

 Vjerojatno previše korisnika jesi u zgradi di ima puno stanova?

Kod mene je znalo biti problema sa pingom prije jedno godinu dana, ali sada je sve ok. Uglavnom navečer.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2018 1:34 (hummer0).
13 godina
neaktivan
offline
Prekidi u internet vezi (BNet)

Puno korisnika, stisnuti kutak sa 3 zgrade koje se naslanjaju jedna na drugu + bircevi u prizemlju.

Hm, i meni je palo na pamet, tipa kad su neki spojeni vikendi i manje je ekipe u zgradama ide brže - ali nikad brzo kao prije.

Nije se nadograđivala zgrada ili nešto :) a sve skupa traje negdje preko pola godine da se tako pogoršalo.


A zar bi bilo takvih smetnji ako je na kabel spojen komp  a ne na wifi?

 

Šta bih mogao učiniti da to popravim, ako je to?

 

P-S-

kada radim test na OOkla onoj stranici ili mjeri normalne brzine ili ugl. oupće ne može pokrenuti test - ''page taking too long to respond, latency to high, there is no internet conn.''

Go for the eyes Boo, yaaar!
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2018 1:40 (Bartender).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prekidi u internet vezi (BNet)
Bartender kaže...
A zar bi bilo takvih smetnji ako je na kabel spojen komp  a ne na wifi?

 Nema to previse veze s tobom ako je do zagusenja. To ces najbolje znat ako ti se dogadja od 19 do 23, to su kao peak sati koristenja interneta. Kabel je takva tehnologija. Moras pricekat dok nadograde (ako budu) cvor i to je to.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prekidi u internet vezi (BNet)
Uf, ali kako objasnjavamo da je prije bilo ok?
Jel bi pomoglo da uzmem vece brzine 120 mbps dl?
Go for the eyes Boo, yaaar!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prekidi u internet vezi (BNet)
Bartender kaže...
Uf, ali kako objasnjavamo da je prije bilo ok?
Jel bi pomoglo da uzmem vece brzine 120 mbps dl?

 Ocito je doslo jos pretplatnika u medjuvremenu.

Brzina je nebitna u ovom slucaju. Moras se zalit i pretpostavljam da ce ako se dovoljno ljudi zali ispravit problem. Nisam nikad koristio bnet pa nemam iskustva s sluzbom za korisnike i brzinom popravljanja stvari.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2018 10:14 (sandokan111).
15 godina
offline
Re: Prekidi u internet vezi (BNet)
Bartender kaže...

..

Tehnička služba je rekla da je isporučena brzina na modemu/routeru kolika treba biti, da je sve u redu.

Na kraju za tjedan dana dolazi serviser.

 

..

 -ili radi ili ne radi.. ako je do routera sve OK, tad je problem 'tvoj'.. ali po opisu, problem je u liniji... preopterećeno (korisnici) ili loš kabel..

-to što je 'prije radilo'.. kad operater podiže brzine, ako pri tome ne ulaže u opremu, sve stari.. i počnu problemi.. sve je jednom radilo, a onda se npr pokvari. Ako imaš kvar na routeru (modem).. tad je kvar, pa vidi što to kaže serviser, što to isporučuje.. to što on to kaže, na temelju čega? iz graha?.. to ti moraš vidjeti, osjetiti, do tad je neispravno i nema razloga čekati tjedan..

 

-dajte malo ljudi, budite 'normalni'. Ne njurgati kad uzrok nije s 'njihove strane', ali kad je, tražiti, ne čekati tjedan. Jedino morate nekako biti 'sigurni', da je problem s njihove strane tj eliminirati da je problem PC ili bilo koji uređaj u kućnoj mreži. ISključit isve, isključiti-eliminirati HW+SW problem npr sve odjaviti-pogasiti, isključiti wlan, test samo s PCjem. Boot npr linux distre i vidiš kako radi. AKo radi dobro, tad je uzrok PC-win-neki soft ili neki odo isključenih uređaja.. ili wlan-router... ako je isto, potvrditi test drugim uređajem-PCjem.. (eliminirati HW kvar).. npr mobitelom.. i ako je opet isto, tad je problem kod njih. Tad ga moraju riješiti... naravno, moraju ga prvo otkriti npr loš kabel u zgradi. Ako je problem s njihove strane, nema čekanja tjedan.. nego ''sad''. Mora raditi ili ako ne mogu otkloniti ponuditi sniženu cijenu i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Prekidi u internet vezi (BNet)
Bartender kaže...
Uf, ali kako objasnjavamo da je prije bilo ok?
Jel bi pomoglo da uzmem vece brzine 120 mbps dl?

 Ne nemoj uzimat veće brzine nego zovi B-net i reci kakav je problem oni će ti prvo probat sa resetiranjem routera.

Sad sam se sjetio da su meni mjenjali IP i rekli da je u tom problem ma što im to značilo.

Nakon toga su mjenjali ruter.

Opet ping šteka. Nakon mojeg učestalog zivkanja korisničke službe proradilo je samo moraš biti uporan.

Jer ovi problemi koji tebe muče nisu normalni.

E da napravi screen shot speedtesta i pošalji im.

Čak je bio i serviser koji je rekao da ništa ne može učiniti tada je promjenio ruter.

Mislim help služba je ok trude se i pokušavaju pomoći.

14 godina
offline
Prekidi u internet vezi (BNet)

Koji browser? U svima isto ili samo u određenom? Recimo neko vrijeme sam koristio beta FF i skužio da ima problema kod učitavanja stranica. Sad se vratio na normalnu (redovnu verziju) i koliko sam vidio sada radi sve ok.

Neovisno koji provider za net.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prekidi u internet vezi (BNet)
Prvi termin slobodan je bio za 4 dana (ugrubo tjedan dana).
Isto su problemi na laptopu i wireless mobitelima.
I da, isto je u tri preglednika.
Prosli put kad je bio serviser bilo je rel dobro jer je bilo jutro.
Mogu jos probat ugasit wifi i vidim samo na kebelu kako je - kako se to radi samo?
Go for the eyes Boo, yaaar!
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2018 14:42 (Bartender).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prekidi u internet vezi (BNet)
Bartender kaže...
..
 Prosli put kad je bio serviser bilo je rel dobro jer je bilo jutro.
Mogu jos probat ugasit wifi i vidim samo na kebelu kako je - kako se to radi samo?

-operater mora isporučivati minimum 70% ugovorene usluge u najopterećenije vrijeme (klasično predvečer+.. u početku bilo 50%..). Ako su priključili više juzera nego ima kapaciteti dozvoljavaju, krivi su.. no ništa im se neće desiti (kazna države-hakoma.. pa i gubitak koncesije..). Jednako kao da netko prebukira hotelske krevete..

-ako usluga nije u skladu s ugovorenim, nemaš obvezu plaćati je, raskinuti pa čak dobiti naknadu.. naravno, prvo moraš biti pravno jak.. i kod nas je to još priča za djecu, no korak po korak doći će i to..

-sve imaš u uputama/manual ili pitaš SZK. (btw, hakomov službeni test je upravo takav, ništa drugo, sam pc i žica, njihova app za mjerenje tjedan dana.. užasna procedura ali jedina relevantna.. ako se misliš s njima svađati, tad svakako to treba obaviti, svaki problem prijaviti i imati papirnati trag prigovora, brzine otklanjanja problema itd..).

npr postoje već presude (na zapadu) operaterima, kazne, za nedovoljno brzo otklanjanje problema.. postoji i naknada za svaki dan kad je neka uspuga nedostupna, +1h dnevno.. i naplatiš dan, na zapadu do 100€.. pa nek se misle. Tele2 je sad korisnicima dao popust 10-20kn za vrijeme problema s uslugom.. dok se to ne desi po sili zakona operateri ugl to ne žele, jer žele novac.. ali tad MORAJU isporučiti ugovorenu uslugu i platiti kazne ako je zbog 'prebukiranosti' nastao problem. Ako nemaju dovoljno tehničara, neka ih zaposle, jer i to je dio poslovne obveze uz koncesiju.. klasično, tek kad ih se udari po džepu nešto se pokrene.. a početi se mora.. jednom.. (sad?) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prekidi u internet vezi (BNet)
Ugovor istice itako za mjesec dana. Prije u drugom stanu sam bio na Iskonu, koji bi uvijek (ugl na zalost tek na moj upit) dao umanjenje racuna kad je usluga prekidala.
Imao sam jedan slucaj sa BNetom kada sam ih zvao jer je pao net, rekli su da je vec vise usera prijavilo, da rade na uklanjanju, onda sam iduci dan trazio mailom umanjenje racuna a oni odgovorili 'kako nisu registrirali da je bilo prekida u radu s njihove strane'.

Jel se gasi wifi preko one adrese modema 192.itd... ?
Go for the eyes Boo, yaaar!
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2018 15:25 (Bartender).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prekidi u internet vezi (BNet)

bnet je kabelska (s TVa..) i nema veze s tel.linijama (preko kojih idu ostali operateri kao tcom-iskon-optima-vip-amis..). Posebni coax kabel po zgradi-kvartu. Usporedivo s npr optikom po mogućoj brzini-propustnosti..

sve je podešava u soft-firmwareu uređaja.. ako imaš admin pristup.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Prekidi u internet vezi (BNet)

Pozdrav,

 

imao sam isti problem u svojoj zgradi; 5 izlazaka tehničara, promjena kabla, ništa od toga nije pomoglo... Glavni razlog lošijeg protoka signala je kako su na visokoj zgradi na 200tinjak metara zračne linije postavili GSM odašiljače koji ometaju i guše vezu. Obzirom kako nema pomoći jer nemaju u planu poboljšati signal (navodno mogu "otvoriti" još 20-ak frekvencija, ali neće), zatražili smo raskid UO koji su nam i napravili bez naplate naknade za raskid. Možda kad službeno postanu ViP i BNet A1 čak i naprave neka poboljšanja, ali se ne nadam previše. Živim u Osijeku, u stambenoj zgradi na Sjenjaku, pa je vrlo frekventno područje signalima.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prekidi u internet vezi (BNet)
I na sta si presao?
Koji bi provideri koristili neku drugu infrastrukturu, da rizik zagusivanja bude manji.
Go for the eyes Boo, yaaar!
11 godina
offline
Prekidi u internet vezi (BNet)

Zna se i meni događati s vrimena na vrime da se totalno zaguši veza, ali to nije u stadnardnin satima(8 uvečer 'pa nadalje) jednsotavno na par minuta brzina ne prilazi 1 mbs ali se eto samo od sebe ''popravi'' , doduše nije često jednog u dva mjeseca po par minuta al se dva puta dogodilo kad mi je bila hićaa i net mi je triba. 

Not funny dude
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prekidi u internet vezi (BNet)

Crko Bnet? Radi li vam VIP ok ili je i on offline? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prekidi u internet vezi (BNet)
Crko da, internet
مرګ ژوبله
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice