Spajanje 2 rutera lan-lan, lan-wan

poruka: 21
|
čitano: 12.354
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Spajanje 2 rutera lan-lan, lan-wan?

Pozz!

 

Prije 1god sam imo ZTE ruter od tcoma, spojio sam lan-wan, upalio bridge mode u ZTE, spojio se s pppoe u Asus rt-ac51u i radilo

 

dobili novi ruter speedport w724v type ci, sad sam probao spojit isti tako, nema bridge mode u speedport al "pppoe passthrough" pa vjerojatno isto, al malo se cudno ponasa al nebitno, probao na sve nacine i ne radi mi

 

da li treba ugasit DHCP na speedport? (taj dio sam zaboravio da li treba il ne)

 

lan-lan vs lan-wan, čito malo na netu i pišu nešto da se lan-lan nešt sav teret baci na prvi ruter,

 

mene zanima, želim da mi sav promet regulira samo Asus, QoS i sve to, to je vjerojatno lan-wan sigurno, dal lan-lan bi nešt drugačije radio u tom pogledu?

 

hvala!

pitanja su možda malo.. slobodno me ispravite!

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Spajanje 2 rutera lan-lan, lan-wan
Ako Speedport nije u bridge-u, onda ne možeš to ostvariti. Zovi SZK da ga prebace u bridge.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje 2 rutera lan-lan, lan-wan

a kako to da sam na ZTE uspio bez poziva?

8 godina
offline
Re: Spajanje 2 rutera lan-lan, lan-wan
To ne znam. Znam da moraš zvati da ga prebace u bridge.
12 godina
offline
Re: Spajanje 2 rutera lan-lan, lan-wan

Mozda zato sto si vidio tu opciju na sucelju?

 

Uglavnom, ako ti nigdje ne vidis opciju da se modem postavi u bridge, zovi providera nek ti ga prebace i daju ti PPPoE podatke. Nakon toga vidim da znas dalje postupak.

15 godina
offline
Re: Spajanje 2 rutera lan-lan, lan-wan?

modem je stvar operatera, sve njegove mogućnosti (firmware-soft) su stvari koje operater (ne)dozvoli pa tako i bridganje. To zatražiš ako trebaš.. i tad imaš običan modem.

-ugl može i bez tog, router na wan port, tek kad imaš potrebu-razlog tad sve obavlja tvoj 'pravi' router nad kojim imaš 100% kontrolu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje 2 rutera lan-lan, lan-wan?

koji ruter na od kojeg na koji, potrebu za što

 

jesi detaljan... takvo odgovori mi baš ne pomažu :/

13 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje 2 rutera lan-lan, lan-wan
Grozni_Zabac kaže...

Mozda zato sto si vidio tu opciju na sucelju?

 

Uglavnom, ako ti nigdje ne vidis opciju da se modem postavi u bridge, zovi providera nek ti ga prebace i daju ti PPPoE podatke. Nakon toga vidim da znas dalje postupak.

 ima opcija "pppoe passthrough", i "bridge" negde dalje u setting ali piše za "modem", kada sam to oznacio, te odznacio islo mi u beskonacan loading, restart ruter i nije htjelo dalje, online lampica prestala svijetlit, te sam resetiro fizički na tvorničke

 

kada sam ih nazvo za bridge, isto mi nesto internet te online lampice, ko ta opcija uglavnom, i isto nisam ništa uspio napraviti

 

tako da... tream dalje upute

12 godina
offline
Re: Spajanje 2 rutera lan-lan, lan-wan

1. Modem od providera postavit u brigde mod i zatrazit ih podatke za PPPoE konekciju (nakon ovoga po njemu ne petljas nista)

2. Spojit svoj router u neki LAN port na ISP-ovom modemu (eventualno ne na WAN port, ali teoretski bi trebalo i tamo raditi)

3. Na svom routeru podići PPPoE konekciju s podacima koje si dobio od providera

4. Podesi lokalnu po zelji (DHCP pool, gateway, QoS, ....)

 

To bi trebalo bit to.

13 godina
offline
Spajanje 2 rutera lan-lan, lan-wan

pppoe passthrough bi trebao isto raditi.. dhcp ti je nebitan, možeš ga ostaviti.

možeš probati na pc-u složiti pppoe dial in i spojiti se direktno na modem, pa vidjeti gdje zapne. ako stoji na connecting, znači da ti ppp pasthrough ne radi.

nikada ne znaš dali taj gumbek u sučelju modema uopće dela na toj verziji firmware-a. znam mnoge slučajeve di se bridge može upaliti samo preko cli-a. možeš se probati i telnetirati na modem, ali to je u 99.9% slučajeva zaključano od strane operatera 

u najgorem slučaju jbg moraš zvati operatera.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje 2 rutera lan-lan, lan-wan
Grozni_Zabac kaže...

1. Modem od providera postavit u brigde mod i zatrazit ih podatke za PPPoE konekciju (nakon ovoga po njemu ne petljas nista)

2. Spojit svoj router u neki LAN port na ISP-ovom modemu (eventualno ne na WAN port, ali teoretski bi trebalo i tamo raditi)

3. Na svom routeru podići PPPoE konekciju s podacima koje si dobio od providera

4. Podesi lokalnu po zelji (DHCP pool, gateway, QoS, ....)

 

To bi trebalo bit to.

sve to sam napravio i ne radi, s ZTE je radilo... zato mi sve sjebano i nejasno

 

da nije taj "bridge mode" što su mi napravili, isti kurac ko i ova jedna opcija za spajanje drugog modema gdje piše, il to piše krivo, il se i misli na router, il dobro piše pa su mi oni to krivo isto upalili što netrebam, a pppoe passthrough ne radi kako treba tamo

 

sve to u kurco jebo tcom mtr

15 godina
offline
Re: Spajanje 2 rutera lan-lan, lan-wan?

ha.. tko-što.. :))

modem se naziva modem, neki ga nazivaju i router i sl.

router je 'pravi' router, ima wan port (modem ima npr coax-kabel, r11-telefon ili mobil-sim.. za liniju, ne mora imati wan port).

ako znaš tu 'semantičku' razliku (svaki uređaj se naziva po primarnoj namjeni, sve to je ''isto-slično''), tad je jasno tko se gdje spaja. Modem-linija, pa žica s njegovog lan porta na routerov wan port.. koji se dalje brine o svom lanu kao do sad ali bez ppoa-dailupa jer više ne podiže liniju, to radi modem, router samo routa (zato se tako naziva, kao što je termin dailup iz modemskih vremena ili otvaranje konekcije i sl.). Razlike nema ni u bridge modu, tj kao si imao prije spojeno.. s razlikom, ako je bilo pogrešno spojeno (lan-lan, ne lan-wan) tad sad imaš dupli dhcp, imaš dva routera koja se svađaju tko je šef i tko dijeli ip u lanu uređajima.. problem, zato , jedna mreža-jedan router (jedan subnet), više mreža se routa.. (izvan okvira teme-pitanja) :)

-ako je modem u bridge modu, to znači da je sve ostalo isključeno, ugašen router, dhcp, wlan.. ako je u normalnom router modu, tad možeš imati dvije mreže, dva wlana.. i jedini problem je ako npr trebaš otvoriti fwd port i sl. (ograničenja koja može imati operaterova oprema, nisi admin, resetiranje i sl.). Ako nisi neki 'server' s otvaranjem portova, DMZom.. nema potrebe ići u bridge mod, možeš, izbor..

 

-svi noviji uređaji imaju automatiku.. koja bi kod paljenja (reseta) trebala podesiti odgovarajući subnet (treći broj C u ip adresi..) ako je isti-kolizija, na rezervni, 0, 1, 2, 5, 10 su uobičajeni. Ako se to radi ručno, ovisi o modemu-subnetu, ako je on na 1, staviš na 0-različito.. i to je to. (većina uređaja defaultno na 192.168.1.1) .. ovinso o toj automatici, može biti potrebno prije spajanja modem-routera, na routeru to podesiti (ali odavno je automatika, reset i kroz minutu sve radi, ..). Asus ima vrlo dobar soft. Tko treba više ima npr mikrotik..

Bilo bi poželjno svim korisnicima, pogotovo firmama imati svoj router, eliminira se ovisnost o operaterovoj opremi i promjene.. jednom podešeno radi. (operater zna i može bilo kad promjeniti postavke, resetirati itd.. uz onemogućene opcije koje inače originalni uređaj-firmware možda ima, nisu loši originalni, nego ih brandira operater svojim softom..).

-router je samo jedna od više funkcija te kutije-uređaja.. nabrojat ću neke: switch (uobičajeno fast-100 4 lan porta), dhcp-server, za usb npr file ili print server, možda i mediaplayer-server, pa se ovisno o tome neke stvari nazovu npr NAS, neki mediaplayer, neke modem, neke router. A routanje je samo soft-pravilo, skretnica, s mreže x, prebaci na y tj prevođenje ip adresa i prema tome slanje paketa do cilja (internet-PC).. uobičajeno svi danas imaju i wlan server, ali router se jednako zove i jednako radi, s time da tad često wlan ovisi o dhcpu ..

-svaki router u manualu ima shemu kako se spaja, wan port .. i u svakoj shemi je nacrtan modem-linija..

 

ako i nije razumljivo, koliko je mogućih kombinacija? :) jedna, dvije? Spojiš, radi (kad isključiš dailup na asus-routeru ako modem nije u bridge modu).

 

edit: vidim sad nove probleme.. 'neće'..

operaterov modem u normalnom modu, spoji se direktno na njega, radi internet? (ne bridge, jer za sad ne vidim potrebu, ako je već promjenjeno tad ignoriraj ovaj odlomak).

-router spojen na modem (modemov lan port kao za PC, na routerov wan port).

-pronađi hard reset na routeru (asus), drž stisnuto dok se ne ugasi-upali.. tad pusti. Sačekaš minutu-dvije, radi?

 

ako je u bridge, tad opet kao prije, router u dijelu za pppoe treba podići liniju, user&pass.. podatke imaš? .. naravno, stari podaci ne vrijede na novom operateru.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 21:26 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje 2 rutera lan-lan, lan-wan?
ihush kaže...

ha.. tko-što.. :))

modem se naziva modem, neki ga nazivaju i router i sl.

router je 'pravi' router, ima wan port (modem ima npr coax-kabel, r11-telefon ili mobil-sim.. za liniju, ne mora imati wan port).

ako znaš tu 'semantičku' razliku (svaki uređaj se naziva po primarnoj namjeni, sve to je ''isto-slično''), tad je jasno tko se gdje spaja. Modem-linija, pa žica s njegovog lan porta na routerov wan port.. koji se dalje brine o svom lanu kao do sad ali bez ppoa-dailupa jer više ne podiže liniju, to radi modem, router samo routa (zato se tako naziva, kao što je termin dailup iz modemskih vremena ili otvaranje konekcije i sl.). Razlike nema ni u bridge modu, tj kao si imao prije spojeno.. s razlikom, ako je bilo pogrešno spojeno (lan-lan, ne lan-wan) tad sad imaš dupli dhcp, imaš dva routera koja se svađaju tko je šef i tko dijeli ip u lanu uređajima.. problem, zato , jedna mreža-jedan router (jedan subnet), više mreža se routa.. (izvan okvira teme-pitanja) :)

-ako je modem u bridge modu, to znači da je sve ostalo isključeno, ugašen router, dhcp, wlan.. ako je u normalnom router modu, tad možeš imati dvije mreže, dva wlana.. i jedini problem je ako npr trebaš otvoriti fwd port i sl. (ograničenja koja može imati operaterova oprema, nisi admin, resetiranje i sl.). Ako nisi neki 'server' s otvaranjem portova, DMZom.. nema potrebe ići u bridge mod, možeš, izbor..

 

-svi noviji uređaji imaju automatiku.. koja bi kod paljenja (reseta) trebala podesiti odgovarajući subnet (treći broj C u ip adresi..) ako je isti-kolizija, na rezervni, 0, 1, 2, 5, 10 su uobičajeni. Ako se to radi ručno, ovisi o modemu-subnetu, ako je on na 1, staviš na 0-različito.. i to je to. (većina uređaja defaultno na 192.168.1.1) .. ovinso o toj automatici, može biti potrebno prije spajanja modem-routera, na routeru to podesiti (ali odavno je automatika, reset i kroz minutu sve radi, ..). Asus ima vrlo dobar soft. Tko treba više ima npr mikrotik..

Bilo bi poželjno svim korisnicima, pogotovo firmama imati svoj router, eliminira se ovisnost o operaterovoj opremi i promjene.. jednom podešeno radi. (operater zna i može bilo kad promjeniti postavke, resetirati itd.. uz onemogućene opcije koje inače originalni uređaj-firmware možda ima, nisu loši originalni, nego ih brandira operater svojim softom..).

-router je samo jedna od više funkcija te kutije-uređaja.. nabrojat ću neke: switch (uobičajeno fast-100 4 lan porta), dhcp-server, za usb npr file ili print server, možda i mediaplayer-server, pa se ovisno o tome neke stvari nazovu npr NAS, neki mediaplayer, neke modem, neke router. A routanje je samo soft-pravilo, skretnica, s mreže x, prebaci na y tj prevođenje ip adresa i prema tome slanje paketa do cilja (internet-PC).. uobičajeno svi danas imaju i wlan server, ali router se jednako zove i jednako radi, s time da tad često wlan ovisi o dhcpu ..

-svaki router u manualu ima shemu kako se spaja, wan port .. i u svakoj shemi je nacrtan modem-linija..

 

ako i nije razumljivo, koliko je mogućih kombinacija? :) jedna, dvije? Spojiš, radi (kad isključiš dailup na asus-routeru ako modem nije u bridge modu).

 

edit: vidim sad nove probleme.. 'neće'..

operaterov modem u normalnom modu, spoji se direktno na njega, radi internet? (ne bridge, jer za sad ne vidim potrebu, ako je već promjenjeno tad ignoriraj ovaj odlomak).

-router spojen na modem (modemov lan port kao za PC, na routerov wan port).

-pronađi hard reset na routeru (asus), drž stisnuto dok se ne ugasi-upali.. tad pusti. Sačekaš minutu-dvije, radi?

 

ako je u bridge, tad opet kao prije, router u dijelu za pppoe treba podići liniju, user&pass.. podatke imaš? .. naravno, stari podaci ne vrijede na novom operateru.

normalan mod, ofc internet radi

spojim Asus WAN na ruter/modem Speedport u LAN1

postavim pppoe u asus sučelju, stisnem ok i beskonacno se vrti

internet ne radi

 

 

nazvo tcom, upalili bridge

internet ne radi

spojim isto

postavim pppoe u asus sučelju, stisnem ok i izbaci mi neke podatke ko da je sve OK

odem tamo i piše kao da radi.. prolazi vrijeme, 5min i odbrojava (to se sjecam, to pise "uptime" koliko je vec online)

ali internet ne radi :D

12 godina
offline
Re: Spajanje 2 rutera lan-lan, lan-wan?

Ja vjerujem da nesto krivo radis, a u to sam siguran kad si napisao da si "postavio pppoe", a modem od providera nije bio brigde-an.

 

Koje podatke si koristio za pppoe konekciju? Cak i da si imao ispravne, nema sanse da bi radilo jer je vec podignuta konekcija na modemu od ISP-a, a ne mozes imati dvije pppoe konekcije aktivne s istim podacima u isto vrijeme.

 

Takodjer, bilo bi dobro da malo definiras "internet ne radi". Jesi testirao pinganje prema gateway-u i necemu "na netu" npr. google dns (8.8.8.8), sto ti je uopce podeseno za gateway i koje je podatke dobio uredjaj (IP adresa i def. gateway) s kojim se pokusavas spajat?

 

 

13 godina
offline
Spajanje 2 rutera lan-lan, lan-wan

kao što sam već rekao.. možeš bridge mode testirati i iz windowsa (moraš se naravno spojiti drito na modem).. evo ti kratki tutorial

https://kb.netgear.com/20306/Creating-a-PPPoE-Dial-Up-Connection-on-Windows-7

barem budeš znao dali te zahebava modem/bridge ili konfa na tvom routeru.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Spajanje 2 rutera lan-lan, lan-wan

Da li ti Speedport konkretno treba za nešto? (Telefon, MaxTv?). Ako ne, zašto ga potpuno ne eliminiraš?  Ako ovdje ne možeš pronaći, na PC Expert forumu imaš tutorijal kako podesiti ASUS-a. Uspjeli su ga natjerati da čak i MaxTV ide preko njega...pronađi tamo temu i prati tutorijal, ne želim ovdje linkati postove s drugog foruma...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje 2 rutera lan-lan, lan-wan?
Grozni_Zabac kaže...

Ja vjerujem da nesto krivo radis, a u to sam siguran kad si napisao da si "postavio pppoe", a modem od providera nije bio brigde-an.

 

Koje podatke si koristio za pppoe konekciju? Cak i da si imao ispravne, nema sanse da bi radilo jer je vec podignuta konekcija na modemu od ISP-a, a ne mozes imati dvije pppoe konekcije aktivne s istim podacima u isto vrijeme.

 

Takodjer, bilo bi dobro da malo definiras "internet ne radi". Jesi testirao pinganje prema gateway-u i necemu "na netu" npr. google dns (8.8.8.8), sto ti je uopce podeseno za gateway i koje je podatke dobio uredjaj (IP adresa i def. gateway) s kojim se pokusavas spajat?

 

 

 "postavim pppoe u asus sučelju, stisnem ok i beskonacno se vrti"

 

citaj jbt fritula, mozda sam trebo napisat, "popunio" il šta već, al ostatak sve kaže

 

192.168.2.192

 

8.8.8.8

192.168.2.1

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje 2 rutera lan-lan, lan-wan
BlackMoon kaže...

Da li ti Speedport konkretno treba za nešto? (Telefon, MaxTv?). Ako ne, zašto ga potpuno ne eliminiraš?  Ako ovdje ne možeš pronaći, na PC Expert forumu imaš tutorijal kako podesiti ASUS-a. Uspjeli su ga natjerati da čak i MaxTV ide preko njega...pronađi tamo temu i prati tutorijal, ne želim ovdje linkati postove s drugog foruma...

 (asus) -jer je ruter? a ne modem+ruter? lol

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 0:48 (MaggoT666).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje 2 rutera lan-lan, lan-wan
nine kaže...

kao što sam već rekao.. možeš bridge mode testirati i iz windowsa (moraš se naravno spojiti drito na modem).. evo ti kratki tutorial

https://kb.netgear.com/20306/Creating-a-PPPoE-Dial-Up-Connection-on-Windows-7

barem budeš znao dali te zahebava modem/bridge ili konfa na tvom routeru.

 probat cu kad budem imo prilike,

 

fishy mi taj ..

 

external modem :checkbox

The LAN1/link socket offers two options for connecting devices:

  • Function off: You can connect network-capable devices (e.g., computers) with a network cable (factory setting).
  • Function on: you can connect an external modem, e.g., an optical fiber modem (ONT). The internal DSL modem is deactivated. An Internet connection is not possible over the DSL socket.

 

to nije što mi treba jel, da nije možda to što oni uključili, da li mogu oni to uključit? (možda glupo pitanje, al neam blage)

12 godina
offline
Re: Spajanje 2 rutera lan-lan, lan-wan?
MaggoT666 kaže...

normalan mod, ofc internet radi

spojim Asus WAN na ruter/modem Speedport u LAN1

postavim pppoe u asus sučelju, stisnem ok i beskonacno se vrti

internet ne radi

 

 

nazvo tcom, upalili bridge

internet ne radi

spojim isto

postavim pppoe u asus sučelju, stisnem ok i izbaci mi neke podatke ko da je sve OK

odem tamo i piše kao da radi.. prolazi vrijeme, 5min i odbrojava (to se sjecam, to pise "uptime" koliko je vec online)

ali internet ne radi :D

 

(boldano) Ovo nema smisla raditi dok modem od providera nije u brigde-u. Ne znam zašto si ovo uopce pokusavao

 

Takodjer, za bilo kakvu daljnju pomoc, morat ces napisati detalje ("izbaci neke podatke ko da je sve OK" ne pomaze apsolutno nikako)

 

MaggoT666 kaže...

 "postavim pppoe u asus sučelju, stisnem ok i beskonacno se vrti"

 

citaj jbt fritula, mozda sam trebo napisat, "popunio" il šta već, al ostatak sve kaže

 

192.168.2.192

 

8.8.8.8

192.168.2.1

 

 

Posto ponovno nikakve detalje nisi napisao, ne znamo od cega je IP adresa 192.168.2.192

 

Vidim google DNS i 192.168.2.1 sto lici na gateway adresu, ali mogu biti u krivu

______________

 

Znaci da rezimiramo, napisi prvo slijedece:

Na koji nacin su spojeni uredjaji?

Sto je podeseno na modemu ISP-a i u kojem modu rada je (routed ili brigded)?

Kako si konfigurirao PPPoE konekciju na Asusovim rotueru?

Koje si postavke podesio za DHCP?

Ako internet ne radi, kako si radio testiranje?

 

Naravno, opisi situaciju sto detaljnije posto nema smisla da nagadjamo sto si napravio, a sto nisi. Ono sto pokusavas napraviti je posao od 5 minuta maksimum uz pracenje uputa. Ovako random rjesavanje problema u bubanje postavki napamet nece nista rijesiti

15 godina
offline
Re: Spajanje 2 rutera lan-lan, lan-wan?
MaggoT666 kaže...
..

normalan mod, ofc internet radi

spojim Asus WAN na ruter/modem Speedport u LAN1

postavim pppoe u asus sučelju, stisnem ok i beskonacno se vrti

internet ne radi

 

 

nazvo tcom, upalili bridge

internet ne radi

spojim isto

postavim pppoe u asus sučelju, stisnem ok i izbaci mi neke podatke ko da je sve OK

odem tamo i piše kao da radi.. prolazi vrijeme, 5min i odbrojava (to se sjecam, to pise "uptime" koliko je vec online)

ali internet ne radi :D

 -normalan mod za modem znači da nije u bridge, da sve radi.. i internet. (ta rečenica je ok)

-spojiš wan-lan.. i to je ok, ppoe ne, to je za uspostavu linije, to radi modem ne asus-router, to je samo kad si u bridge + podaci user&pass operatera.

Naravno da se beskonačno vrtio.

-reset routera, čekaš par minuta i vidiš lampice, .. provjeriš ip oba uređaja. U ovom slučaju treći-C broj mora biti različit, različit subnet. npr modem na 192.168.1.1, router(asus) na 192.168.2.1 (ili 0, 5, 10..) ovisno što automatika napravi ili moraš ručno jer je s istim C-subnetom kolizija, dva routera-šefa za istu mrežu..

 

pinganje, pingaš sam sebe localhost, pingaš router, modem.. radi? Ako ne radi, zanš gdje je prekid. Ako imaš internet tad pingaš google.com..

 

btw, wan port je obično posebno označen npr plave boje, lan port je obično žute boje, port 1-4(ili 5) može imati dvostruku funkciju, može biti npr DMZ.. zato osim ako znaš koje su sve postavke bile, uvjek kreneš resetom uređaja, uvjek od nule i podesiš redom. Ne preskakati i tad mora raditi.

 

ako stvarno imaš potrebu za bridganje, tad ppoe na asusu.. tad on uspostavlja liniju i kontrolira sve. Tad je modem samo za fizičku liniju sve ostalo je na njemu isključeno.. ali ne vidim razlog za bridge.

 

+sve to radiš na žici, wlan može kad je sve podešeno, problemi-prekidi kad podešavaš, kad se mjenja router, subnet, ovisnost o dhcpu i refreshu mrežnih promjenjenih pravila-adresa.. tad ti se desi npr da i kad sve podesiš dobro kad bi moralo raditi, da ne radi, jer računalo još drži stari podatak i ne pokušava više refreshati.. npr do restarta (ili cmd, ..). To se sve radi na žici, direktno.

 

-i koliko vidim unosio si ručno IP.. onako, napamet? npr što je 192.168.2.192 ?? router(asus)? i gw-192.168.2.1 .. to znači da je modem na toj adresi. Ostavi automatiku-dhcp jer to se ne unosi napamet. Razni operateri imaju razne defaultne postavke, router je na prvom ili zadnjem 1/254 dok je subnet 1-0-5.. ako ti je router na 2 to znači da si njegovu mrežu koja nije izlazna stavio kao izlaz na internet.. tad (tcom defaulti) je vjerojatno potrebno postaviti gw na 192.168.1.1 ili prepustiti to dhcpu.

-ručne ip adrese se ne unose napamet, nego su konkretne. gw je izlaz, to je ip modema, dns je operaterov, googleov ili modemov ip, ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 12:24 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice