T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.311.454
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Ovo je sramotno.

 


T-Mobile stick brzine do 21 Mbps, nalazim se u Osijeku, znači gdje je HSDPa+ signal. 

Samsung Galaxy SII crew.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2012 22:18 (sudy_freak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

KOd HSDP-a osim signala, na propusnost utječu i broj istovremenih korisnika koji koristi u nekome trenutku baznu stanicu (mada ne vjerujem da je to ovdje slučaj)pa to zna raditi problem .

14 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Ima bazna više kanala nije samo jedan kanal mislim da je tu slab signal na lokaciji viđao sam i 17Mb/s sa moba preko t-mobilea Osijek isto..... ;)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
malleolus kaže...

haha, kakvu fintu su odigrali, od 2-4, znači ako bude 4 budem sretan -.- 

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/maxadsl/brzina

Koja reklama: "... paket koji je 80 puta brži od dial-up pristupa"(kojega više neće ni biti) a zapravo je 50 puta sporiji od svijetskog prosjeka

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2012.
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2012 7:23 (Diplomirani pješak).
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
napokon dobio povećanje uploadana 512 kb/s na t-comu. rekao mi je kolega da su počeli to raditi ali evo i obistinilo se
http://www.speedtest.net/result/2375701316.png
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Diplomirani pješak kaže...
malleolus kaže...

haha, kakvu fintu su odigrali, od 2-4, znači ako bude 4 budem sretan -.- 

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/maxadsl/brzina

Koja reklama: "... paket koji je 80 puta brži od dial-up pristupa"(kojega više neće ni biti) a zapravo je 50 puta sporiji od svijetskog prosjeka

 

To je reklama za prošlo stoljeće, malo kasne :)

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
eterna luchar kaže...
napokon dobio povećanje uploadana 512 kb/s na t-comu. rekao mi je kolega da su počeli to raditi ali evo i obistinilo se
http://www.speedtest.net/result/2375701316.png

U kojem gradu živiš?

Pars pro toto.
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
TheGh0st kaže...
eterna luchar kaže...
napokon dobio povećanje uploadana 512 kb/s na t-comu. rekao mi je kolega da su počeli to raditi ali evo i obistinilo se
http://www.speedtest.net/result/2375701316.png

U kojem gradu živiš?

Bizovac (Bizovače Toplice, kod Osijeka, Slavonija, Hrvatska, Europa, Zemlja :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
eterna luchar kaže...
TheGh0st kaže...
eterna luchar kaže...
napokon dobio povećanje uploadana 512 kb/s na t-comu. rekao mi je kolega da su počeli to raditi ali evo i obistinilo se
http://www.speedtest.net/result/2375701316.png

U kojem gradu živiš?

Bizovac (Bizovače Toplice, kod Osijeka, Slavonija, Hrvatska, Europa, Zemlja :)

Aha, ma ja sam blizu Osijeka, a nisu povećali još upload...

Pars pro toto.
14 godina
neaktivan
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

kod mene u selendari u puli su digli brzinu na 512 a sad idem kdo vipa i ne zele nas prebacit hahah

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

-----------------------------

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2012 18:38 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

Evo ja sam se do sada dvoumio između optime i tcoma, al vrlo vjerojatno prelazim na tcom. 

Sad mene samo zanima kako dugo ja moram čekat na opremu iliti kako dugo bi to sve trajalo da se spojim na internet njihov.

Dakle kakva su vaša iskustva s time, kako dugo ste morali čekati da se sve namjesti na svoje?

Inače sam iz Međimurja pa ako je to neki problem da mi dostave opremu, neznam...

13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
hardrock kaže...

Evo ja sam se do sada dvoumio između optime i tcoma, al vrlo vjerojatno prelazim na tcom. 

Sad mene samo zanima kako dugo ja moram čekat na opremu iliti kako dugo bi to sve trajalo da se spojim na internet njihov.

Dakle kakva su vaša iskustva s time, kako dugo ste morali čekati da se sve namjesti na svoje?

Inače sam iz Međimurja pa ako je to neki problem da mi dostave opremu, neznam...

Oni ti dostave opremu i sam si sve postaviš. Ne smiješ mijenjati firmware na routeru, jer je to vlasništvo HT-a.

 

Ako ne znaš sam namjestiti, onda ili platiš njima da ti narede (imaš na njihovoj stranici koliko to košta po satu) ili (bolja solucija) pozoveš nekog kolegu (ili ako nemaš, pozoveš nekog random lika s Bug-a u svoju kuću) da ti namjesti tu opremu.

 

Ako te zanima kada će doći taj paket, možeš ih nazvati na 0800 9000 i kažu ti koliko im još treba da ti dostave to što je potrebno (router, splitter, LAN kabele, ...).

Pars pro toto.
14 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

E što mislite o ovome.

Je li pametna solucija da si ostavim od optime telefon jer su mi starci potpisali ( tj. preko telefona) ugovorili novi ugovor koji važi do 2014. godine, i da uzmem tcomov internet.

Dakle optima = telefon, i tcom = internet.

Jel to pametno s obzirom kakvu vezu koristi tcomov internet i optimin tel. analog/digital?

13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
hardrock kaže...

E što mislite o ovome.

Je li pametna solucija da si ostavim od optime telefon jer su mi starci potpisali ( tj. preko telefona) ugovorili novi ugovor koji važi do 2014. godine, i da uzmem tcomov internet.

Dakle optima = telefon, i tcom = internet.

Jel to pametno s obzirom kakvu vezu koristi tcomov internet i optimin tel. analog/digital?

Nisam baš skroz upućen, no ako želiš T-com internet mislim da moraš imati i T-com fiksnu liniju. Tako da će ti morati biti sve Optima. Ili to, ili se preseli.

Pars pro toto.
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
TheGh0st kaže...
hardrock kaže...

E što mislite o ovome.

Je li pametna solucija da si ostavim od optime telefon jer su mi starci potpisali ( tj. preko telefona) ugovorili novi ugovor koji važi do 2014. godine, i da uzmem tcomov internet.

Dakle optima = telefon, i tcom = internet.

Jel to pametno s obzirom kakvu vezu koristi tcomov internet i optimin tel. analog/digital?

Nisam baš skroz upućen, no ako želiš T-com internet mislim da moraš imati i T-com fiksnu liniju. Tako da će ti morati biti sve Optima. Ili to, ili se preseli.

Možeš imati internet od t-coma te telefon od optime samo što pretplatu za telefon ne plaćaš optimi nego t-comu. Telefona što potrošiš plaćaš optimi.

 

14 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

A evo i odgovora .... -.- 

 

HT

 
 

*****, detaljnim uvidom u podatke po navedenoj liniji vidimo da je broj kompletno prebačen kod drugog operatera.

Budući kažeš da kod drugog operatera postoji ugovorna obveza te se ne možeš vratiti u HT mrežu, po toj liniji nije moguće uvesti klasični MAXadsl već samo samostalni MAXadsl po slijedećim cijenama:

Samostalni MAXadsl brzine 4 Mbps/256 kbps po cijeni 155,94 kn

MAXadsl Start 1GB: 20,49 kn
MAXadsl 15 GB: 60,45 kn
MAXadsl 15 GB - ugovorna obveza 12 mjeseci: 48,78 kn 
MAXadsl Flat: 101,44 kn 
MAXadsl Flat - ugovorna obveza 12 mjeseci: 80,29 kn

Također, budući je linija u potpunosti kod drugog operatera potrebno je platiti instalaciju usluge od strane T-Com tehničara u iznosu od 562,50kn.

U sve navedene cijene PDV je uračunat.

 

Jbt bog pa ovo me skuplje dođe od raskida s optiminim telefonom ....

 

14 godina
neaktivan
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Dal je ovo samo slucajnost, ili je t-com postao darežljiv ovih dana? Trebao bih dobivati 4Mb/s, ja dobivam i po 11Mb/s (po noci), ali i sad je dobro:

 

 

http://www.speedtest.net/result/2396995565.png

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2012 11:36 (Bruno Matejcic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

Jel mi se isplati ovo:

 

1) Raskid ugovora sa optiminim telefonom u cijeni od 198 kn,

te prelazak na Tcom ADSL i telefon za 235kn mjesečno?

 

2) Ili da uzmem optimin internet i telefon (O2surf+ paket),

bez raskida ugovora i 192kn mjesečno?

 

S obzirom da znam kakva bi bila kvaliteta Tcom usluga tj. MaxADSL-a,

dok s druge strane neznam kakva će bit usluga od Optime, jer koriste Tcomovu infrastrukturu...

 

Bilo kakav savjet bi mi dobro došao.

Hvala i lp.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
hardrock kaže...

Jel mi se isplati ovo:

 

1) Raskid ugovora sa optiminim telefonom u cijeni od 198 kn,

te prelazak na Tcom ADSL i telefon za 235kn mjesečno?

 

2) Ili da uzmem optimin internet i telefon (O2surf+ paket),

bez raskida ugovora i 192kn mjesečno?

 

S obzirom da znam kakva bi bila kvaliteta Tcom usluga tj. MaxADSL-a,

dok s druge strane neznam kakva će bit usluga od Optime, jer koriste Tcomovu infrastrukturu...

 

Bilo kakav savjet bi mi dobro došao.

Hvala i lp.

 

Gle, nemam iskustva s Optiom, ali imam T-com i nikad nikakvih problema. Ako i bude, nazoveš i to je otklonjeno u no-time. Ja jedino mogu reći da sam razočaran sa brzinom u odnosu na ostalu Europu, no nije to bit. Uglavnom, pitaj nekog tko ima Optimu je li stabilna, a ako je ja bih uzeo Optimin internet (jer su brzine veće kod Optime).

Pars pro toto.
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

Jedina prednost Optime nad t-comom je to šta je jeftinija.

 

Što se tiče stabilnosti odnosno kvarova T-Com je daleko pouzdaniji i stabilniji. Ukoliko ti zariba internet na Optimi načekat ćeš se da ti tehničari dođu to otklonit, pogotovo ako nisi u nekom od većih gradova Hrvatske.

13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Kopi_pejst kaže...

Jedina prednost Optime nad t-comom je to šta je jeftinija.

 

Što se tiče stabilnosti odnosno kvarova T-Com je daleko pouzdaniji i stabilniji. Ukoliko ti zariba internet na Optimi načekat ćeš se da ti tehničari dođu to otklonit, pogotovo ako nisi u nekom od većih gradova Hrvatske.

A onda kolega hardrock, najbolje ti je raskinuti ugovor i na T-com. Meni je stabilnost neta ipak ispred svega!

Pars pro toto.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2012 12:28 (TheGh0st).
13 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

optima je u K.

 

s t-comom nikad problema, do nedavno, no rijeseno relativno brzo (posto je bio vikend) i opet peglamo dalje

 

brzina 4,5-5mbit, upload do 100kb/s - ja zadovoljan

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

imam optimu telefon i internet

 

problema je bilo s pucanjem veze, ali nakon nekoliko mjeseci {#} je otklonjeno

 

racun mi je u prosjeku 130kn nizi mjesecno. mislim da je to godisnje dobra usteda, ma what the hell i mjesecno je dobra usteda!

14 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

Ipak prelazimo na tcom, što je sigurno je sigurno {#}

16 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Idealist kaže...

imam optimu telefon i internet

 

problema je bilo s pucanjem veze, ali nakon nekoliko mjeseci {#} je otklonjeno

 

racun mi je u prosjeku 130kn nizi mjesecno. mislim da je to godisnje dobra usteda, ma what the hell i mjesecno je dobra usteda!

 

I više, ako si član akademske zajednice pa možeš uzet OptiCarnet...tcom je jedini koji ne daje nikakav popust

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
11 godina
neaktivan
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Imam t-com internet.kolko vidim trebalo bi najmanje 2 mbps a meni je ovakohttp://speedtest.net/result/2397958504.png a kad pukne veza zna pasti i na 0,60 download,zovem ih brzinu kažu nemože bolje ,veza puca svaki čas i po 5,10 puta na dan i onda su nešto kao sredili i bilo dobro što se pucanja tiče od 22.prosinca do danas znači 4 dana i sad opet isto počelo.{#}

 

Imate kakvih savjeta?

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2012 20:26 (Lavek666).
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
hardrock kaže...

A evo i odgovora .... -.- 

 

HT

 
 

*****, detaljnim uvidom u podatke po navedenoj liniji vidimo da je broj kompletno prebačen kod drugog operatera.

Budući kažeš da kod drugog operatera postoji ugovorna obveza te se ne možeš vratiti u HT mrežu, po toj liniji nije moguće uvesti klasični MAXadsl već samo samostalni MAXadsl po slijedećim cijenama:

Samostalni MAXadsl brzine 4 Mbps/256 kbps po cijeni 155,94 kn

MAXadsl Start 1GB: 20,49 kn
MAXadsl 15 GB: 60,45 kn
MAXadsl 15 GB - ugovorna obveza 12 mjeseci: 48,78 kn 
MAXadsl Flat: 101,44 kn 
MAXadsl Flat - ugovorna obveza 12 mjeseci: 80,29 kn

Također, budući je linija u potpunosti kod drugog operatera potrebno je platiti instalaciju usluge od strane T-Com tehničara u iznosu od 562,50kn.

U sve navedene cijene PDV je uračunat.

 

Jbt bog pa ovo me skuplje dođe od raskida s optiminim telefonom ....

 

Zašto bi htio raskinuti s Optimom? flat 4Mbps + 500 min razgovora prema svim fiksnim brojevima u hrv te dođe 170kn, a kod t-coma te dođe samo flat 180 kn (160kn uz ugovor) + 75 kn telefon s 60 min razgovora prema t-comu, ukupno 255 (235) kn...

13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Lavek666 kaže...

Imam t-com internet.kolko vidim trebalo bi najmanje 2 mbps a meni je ovakohttp://speedtest.net/result/2397958504.png a kad pukne veza zna pasti i na 0,60 download,zovem ih brzinu kažu nemože bolje ,veza puca svaki čas i po 5,10 puta na dan i onda su nešto kao sredili i bilo dobro što se pucanja tiče od 22.prosinca do danas znači 4 dana i sad opet isto počelo.{#}

 

Imate kakvih savjeta?

Hakometar u ruke i lagana žalba.

Pars pro toto.
12 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Trenutno imam 4mbps preko T-coma sa MAX TV-om, vec sam par puta predo zahhtjev za 10mbps ali su ga svaki put odbili.

 

Parica :                  ADSL Line

                             Status: Cable connected
                             Line mode: ADSL2+
                             Maximum line rate: 20204 kbps (downstream) / 1276 kbps (upstream)
                             Noise margin: 20.9 dB (downstream) / 24.2 dB (upstream)
                             Line attenuation: 5 dB (downstream) / 2.8 dB (upstream)
                             Output power: 16.3 dBm (downstream) / 12.6 dBm (upstream)

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice