T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.314.565
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
p1k1p kaže...

dok sam radio zahtjev jos sam im napomemuo da mi treba ruter ali nist od toga jos, htio sam kvar prijavit s moba na njihovim stranicama ali mi nece ucitat, mislio sam posle skole otic do frenda pa da prek kompa prijavim i onda bi ih jos zvao dok doma dodem, ja nemam preko voipa pa mi kucni radi, ali bitno da bude modem kroz dan-dva

 Nazovih sa mobitela 0800 9000 pa onda internet broj 3 pa nulu pa če te spojiti sa agentom.Nema druge samo zvati i dosađivati je to ružno ali kad neide drugačije.

12 godina
offline
T-Com Internet

Šta odjednom svi postajete pro streameri na Twitchu pa vam jako treba tih 5mbita uploada, neznam čemu. 

Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
k1klop kaže...

Šta odjednom svi postajete pro streameri na Twitchu pa vam jako treba tih 5mbita uploada, neznam čemu. 

 Za stream je poželjno 3500kbps (1280 @ 60fps)

 

Nekima je dovoljno i 1 mbps uplouda, meni konkretno što više to bolje jer često uploudam na Vimeo, Youtube, Mega, seedanje, etc... 

15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
5220 kaže...
Kako ide ova online aktivacija? Ne želim sada danima biti bez interneta i telefona kao što su neki tu bili.

Nije problem online aktivacija. Problem je što dosta ljudi nemaju ZTE zxdsl 931VII router a oni iz t-coma pre rano aktiviraju "turbo" brzinu tako da ti pukne cjela mreža, meni je nestao i telefon i net. Recimo moj prijatelj je imao taj router, jučer je nazvao, pitao može li, aktivirao i odmah navečer dobio brzinu jer nema potrebe za novim routerom kad ga već ima. Ja sam imao sreće što poznajem čovjeka koji je serviser t-coma pa mi je posudio svoj router dok mi ne dođe onaj što su oni poslali, inaće bih bez neta i telefona morao čekati dok ne dođe router poštom ili bih morao zvati stalno szk i tražiti da vrate na staro kao što dosta ljudi koji imaju isti problem mora raditi.

9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
molnyi kaže...
BudalastoStvorenje kaže...

 Postoji Turbo opcija 20, lijepo piše u službenom cjeniku (stranica 5 Cjenika internetskih usluga).

 

 Moja isprika, postoji. Za sve one koji imaju od 2-4mbit-a je turbo 20 a za sve koji su od 5-10mbit je turbo 30.

 Ne moraš se ispričavati. Zbunjuju ljude.

 

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
BudalastoStvorenje kaže...

 Ne moraš se ispričavati. Zbunjuju ljude.

 

 Znam, evo kolega maloprije je napisao da nemaju dostupnu turbo 20 opciju a i mene su eto isto danas igro slučaja priključili na vdsl a nisam još dobio ni ruter itd.. al eto nakon 2 sata "mraka" vratili su me na staro...

Bene docet, qui bene distinguit.
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
headshot kaže...
5220 kaže...
Kako ide ova online aktivacija? Ne želim sada danima biti bez interneta i telefona kao što su neki tu bili.

Nije problem online aktivacija. Problem je što dosta ljudi nemaju ZTE zxdsl 931VII router a oni iz t-coma pre rano aktiviraju "turbo" brzinu tako da ti pukne cjela mreža, meni je nestao i telefon i net. Recimo moj prijatelj je imao taj router, jučer je nazvao, pitao može li, aktivirao i odmah navečer dobio brzinu jer nema potrebe za novim routerom kad ga već ima. Ja sam imao sreće što poznajem čovjeka koji je serviser t-coma pa mi je posudio svoj router dok mi ne dođe onaj što su oni poslali, inaće bih bez neta i telefona morao čekati dok ne dođe router poštom ili bih morao zvati stalno szk i tražiti da vrate na staro kao što dosta ljudi koji imaju isti problem mora raditi.

 A napravio sam online aktivaciju i došao mi je mail koji potvrđuje to, sad ćemo vidit što će bit. Ja također nemam odgovarajući ruter, imam onaj Thompson Speedtuch ili kako već. A inače sam tehničara prije nekih mjesec dana kad je bio nešto kod mene pitao za VDSL pa je čak rekao da naša centrala i nema tu opciju pa nemam pojma oće li uopće biti išta od svega toga.

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
headshot kaže...
5220 kaže...
Kako ide ova online aktivacija? Ne želim sada danima biti bez interneta i telefona kao što su neki tu bili.

Nije problem online aktivacija. Problem je što dosta ljudi nemaju ZTE zxdsl 931VII router a oni iz t-coma pre rano aktiviraju "turbo" brzinu tako da ti pukne cjela mreža, meni je nestao i telefon i net. Recimo moj prijatelj je imao taj router, jučer je nazvao, pitao može li, aktivirao i odmah navečer dobio brzinu jer nema potrebe za novim routerom kad ga već ima. Ja sam imao sreće što poznajem čovjeka koji je serviser t-coma pa mi je posudio svoj router dok mi ne dođe onaj što su oni poslali, inaće bih bez neta i telefona morao čekati dok ne dođe router poštom ili bih morao zvati stalno szk i tražiti da vrate na staro kao što dosta ljudi koji imaju isti problem mora raditi.

 Isto ovo što si naveo u tekstu - da pre rano aktiviraju - meni se danas desilo. Ali sva sreća pa su shvatili da mogu to rješit u centrali i vratit na staru brzinu pa sam eto bio bez svega na jedno 2 sata.... 

Bene docet, qui bene distinguit.
14 godina
offline
T-Com Internet

Meni je prošli tjedan agent rekao da ih nazivam jer rade na upgradeu centrale, danas sam opet zvao i javio mi se jedan koji je rekao da vjerojatno može, pokrenuo je test linije i onda me odmah prebacilo na drugog agenta koji kaže da ne može jer sam predaleko(oko 600m zračne udaljenosti, a stvarna udaljenost nikako ne može biti veća od 850m), ali nije testirao. Ima li smisla da ih još gnjavim ili je to to? Što će se desiti ako probam aktivirati on-line, neće valjda odmah prebaciti na VDSL ako nemam router i/ili tehničke mogućnosti?

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
5220 kaže...
headshot kaže...
5220 kaže...
Kako ide ova online aktivacija? Ne želim sada danima biti bez interneta i telefona kao što su neki tu bili.

Nije problem online aktivacija. Problem je što dosta ljudi nemaju ZTE zxdsl 931VII router a oni iz t-coma pre rano aktiviraju "turbo" brzinu tako da ti pukne cjela mreža, meni je nestao i telefon i net. Recimo moj prijatelj je imao taj router, jučer je nazvao, pitao može li, aktivirao i odmah navečer dobio brzinu jer nema potrebe za novim routerom kad ga već ima. Ja sam imao sreće što poznajem čovjeka koji je serviser t-coma pa mi je posudio svoj router dok mi ne dođe onaj što su oni poslali, inaće bih bez neta i telefona morao čekati dok ne dođe router poštom ili bih morao zvati stalno szk i tražiti da vrate na staro kao što dosta ljudi koji imaju isti problem mora raditi.

 A napravio sam online aktivaciju i došao mi je mail koji potvrđuje to, sad ćemo vidit što će bit. Ja također nemam odgovarajući ruter, imam onaj Thompson Speedtuch ili kako već. A inače sam tehničara prije nekih mjesec dana kad je bio nešto kod mene pitao za VDSL pa je čak rekao da naša centrala i nema tu opciju pa nemam pojma oće li uopće biti išta od svega toga.

 Ako ti stoniraju opciju, nitko ti ništa neće javiti, a ako ti odobre to ne znam. Ja iamm situaciju da sam 850m od centrale i imam mogućnost. Agent kaže da nema mogućnosti. Do centrale sigurno nije jer prijatelj 100 m bliže može imati

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
power_user kaže...

Meni je prošli tjedan agent rekao da ih nazivam jer rade na upgradeu centrale, danas sam opet zvao i javio mi se jedan koji je rekao da vjerojatno može, pokrenuo je test linije i onda me odmah prebacilo na drugog agenta koji kaže da ne može jer sam predaleko(oko 600m zračne udaljenosti, a stvarna udaljenost nikako ne može biti veća od 850m), ali nije testirao. Ima li smisla da ih još gnjavim ili je to to? Što će se desiti ako probam aktivirati on-line, neće valjda odmah prebaciti na VDSL ako nemam router i/ili tehničke mogućnosti?

Poznajući njih, aktivirat će ti paket odmah sutra i bit ćeš bez interneta, kao i većina nas ovdje na forumu... 

Bene docet, qui bene distinguit.
16 godina
offline
T-Com Internet

bio je dns tehnichar kod mene i rekonfigurairao mi je dslam poziciju ispocetka ... pa je sad sve ok , cak mi se i UP digao za 2Mbita

 

 

ovo je od jucer

http://www.speedtest.net/my-result/4173048080

 

 

 

a ovo je dns  

http://www.speedtest.net/my-result/4175948273

 

t-com clap clap

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2015 18:28 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Amazon637 kaže...

 Ako ti stoniraju opciju, nitko ti ništa neće javiti, a ako ti odobre to ne znam. Ja iamm situaciju da sam 850m od centrale i imam mogućnost. Agent kaže da nema mogućnosti. Do centrale sigurno nije jer prijatelj 100 m bliže može imati

 Zovi ih opet, ja sam zvao prošli tjedan i znao sam više o tom vdls-u nego taj agent (a nisam znao puno), onda sam otišao drugi dan u t-centar i pitao i isto tako, lik je pomješao max adsl paket od 25 sa tim vdsl-om, opet nemaju pojma. I onda sam na kraju zvao prije 2 dana i rekao "dobro večer, htjeo bih aktivirati vdsl..." i to je to, lik je sve znao, nikakvih problema nije bilo, na sva pitanja mi je odgovorio, ma odličan lik. Tako da valjda ovisi tko ti se javi .

Btw, moj prijatelj živi 1.5 km od centrale (Đakovo) i ima istu brzinu kao ja.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
headshot kaže...
Amazon637 kaže...

 Ako ti stoniraju opciju, nitko ti ništa neće javiti, a ako ti odobre to ne znam. Ja iamm situaciju da sam 850m od centrale i imam mogućnost. Agent kaže da nema mogućnosti. Do centrale sigurno nije jer prijatelj 100 m bliže može imati

 Zovi ih opet, ja sam zvao prošli tjedan i znao sam više o tom vdls-u nego taj agent (a nisam znao puno), onda sam otišao drugi dan u t-centar i pitao i isto tako, lik je pomješao max adsl paket od 25 sa tim vdsl-om, opet nemaju pojma. I onda sam na kraju zvao prije 2 dana i rekao "dobro večer, htjeo bih aktivirati vdsl..." i to je to, lik je sve znao, nikakvih problema nije bilo, na sva pitanja mi je odgovorio, ma odličan lik. Tako da valjda ovisi tko ti se javi .

Btw, moj prijatelj živi 1.5 km od centrale (Đakovo) i ima istu brzinu kao ja.

 Ovo sa agentima je točno.Prvo se treba pomoliti da dobijete agenta koji zna o čemu se radi.Ili morate sami više znati nego oni.U ovih 24/H drame sa VDSL pričao sam sa puno agenata samo je jedna

ženska znala sve i riješila i stavila da tehničar dođe što prije.Tako da kakve ste sreće sa agentima

15 godina
offline
T-Com Internet

Dali je netko iz Požege dobio VDSL? u mom slučaju nije moguće jer sama centrala ga ne podržava.

 

U razgovoru sa poznanicima iz Tcoma navodno će se situacija promjeniti za cca 6mj i neki djelovi grada bi mogli dobiti i optiku (prema sadašnjim nihovim informacijama,a pošto se radi o Tcomu to treba uzet sa velikom rezervom)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Dubrava Zagreb, ima li netko da je dobio VDSL?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

Ne znam kako vi dobivate 5upload ali meni je 30/3 i kad pitam zašto nije 5 nitko ništa ne zna, to je tako, upload vam je u granicama od 2-5 tako da ste u toj granici i ne mogu prijavit smetnju bla bla. Ja kazem da su mi prilikom uvodenja te opcije rekli da sam blizu centrale (to znam i sam, oko 700m) te da bez problema imam 30/5 a zasto imam 3 nemam pojma...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

Može mi netko pomoći? Imam 10Mb brzinu, koliko moram nadoplatiti za tu vdsl od 30mb brzinu jer nema informacija na webu.

www.mmo-balkan.com
12 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
TheThing kaže...

Može mi netko pomoći? Imam 10Mb brzinu, koliko moram nadoplatiti za tu vdsl od 30mb brzinu jer nema informacija na webu.

 

Cijela stvar je besplatna. Samo trebaš tražiti VDSL, odnosno Turbo opciju. Naravno, postoji mogućnost da ti možda neće biti dostupna. 

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2015 21:10 (NiramX).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
LeskiRM kaže...

Ne znam kako vi dobivate 5upload ali meni je 30/3 i kad pitam zašto nije 5 nitko ništa ne zna, to je tako, upload vam je u granicama od 2-5 tako da ste u toj granici i ne mogu prijavit smetnju bla bla. Ja kazem da su mi prilikom uvodenja te opcije rekli da sam blizu centrale (to znam i sam, oko 700m) te da bez problema imam 30/5 a zasto imam 3 nemam pojma...

 I ja imam 30/3 jer smo mi dobili opciju kada je ona bila 30/3, sada su promjenili brzinu uploada na 5. Mozes prijaviti kvar, bar sam ja tako i rekli su mi da ce promjeniti profil brzine kroz 24h. 

TheThing kaže...

Može mi netko pomoći? Imam 10Mb brzinu, koliko moram nadoplatiti za tu vdsl od 30mb brzinu jer nema informacija na webu.

 Nemoras nadoplatiti nista, a nema ni ugovorne obveze. Opcija je besplatna ako imas tehnicke mogucnosti.

Never let a computer know you are in a hurry.
16 godina
offline
T-Com Internet

IVOX daj baci SS od  speedtesta 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

IVOX daj baci SS od  speedtesta 

 Evo, jos uvijek mi nisu povecali UP na 5...

Jos nije proslo 24h od zahtjeva, pa se necu zaliti.

Never let a computer know you are in a hurry.
16 godina
offline
T-Com Internet

ok samo pazi da ti radi upa ne sjebu dl tak je meni bilo pa sam fala Bogu naisao na covjeka kaj zna znanje i ljepo mi sve namjestio kak spada 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2015 21:43 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

Prijavio sam kvar u vezi brzine, ali koji tamo diletanti rade to nisu istine. 

 

Vi imate 3, znaci da ste u granici od 2.5-5, tako da tu ne mozemo nista uciniti ali po mjerenjima imate mogucnost od 5. A meni se roleta spusti pred ocima.  Uz malo natezanja sam prijavio kvar. Vidjet ćemo kaj bude dalje...

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

ok samo pazi da ti radi upa ne sjebu dl tak je meni bilo pa sam fala Bogu naisao na covjeka kaj zna znanje i ljepo mi sve namjestio kak spada 

 Ha, uvijek se moze zvati SZK i peglat njih... Svaki put kad se nesto mijenja nastane problem. Kada su mi ukljucivali ovu sadasnju brzinu također problemi, pustili profil a brzine nije bilo(ostala 10/0.5). Zvao 10-tak puta i prijavljivo kvar, svi su govorili da im je vidljivo da je meni opcija aktivirana i pustena. Slali tehnicara da izvidi situaciju kod mene doma, mijenjao ruter-nista se nije promjenilo, jos mi je rekao da je moguce da je problem do mog racunala, pa smo testirali na drugim racunalima-isto sve, pa mi je objasnjavao da speedtest govori krive podatke i da nisu tocni(vrtilo 10 kao zakucano, aj da je variralo od 10-30Mbps-shvatio bi da je mozda do toga. Nista nije napravio u 30min.

 

Na kraju opet zvao i prijavio kvar, nazvao me jedan stariji tehnicar, vidi se da ima covjek iskustva, pitao me par pitanja o mom problemu i rijesio ih u jako kratkom vremenskom roku. 

 

Never let a computer know you are in a hurry.
12 godina
offline
T-Com Internet

vec 10 dana cekam taj zte router i tehnicare :(

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

ja sam imao 31/3.10 od ukljucenja VDSL-a pa sam prijavio kvar da mi dignu UP sto su ucinili ali je onda DW pao na 5.30 a UP se digao na 6.69 pa sam opet zvao tehnicara , dojde lik spoji se svojim lapotopom 

opet ista stvar ,promjeni ruter nista, stavi novi nista, ugasi wi-fi (radi mozda neovlastenih kachenja na liniju i opet nista, onaj mjerac mu pkazuje da je sve ok , i tak nazove neki broj od tehnicara objasni mu sve 0 bodova ovaj ga prebaci na visu razinu problema , javi se zenska tehnicar sve izvergla 

i ona ljepo rekonfigurira moju dslam poziciju (znaci nije trebalo nis mjenjat(u kojem slucaju se ostaje bez neta odmah dok se nova ne dodijeli )) tehnicar se zahvali ja njemu i to je to ... koliko konplikacija za samo 2 Mbita UP-a no sve je bilo brzo i efikasno 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2015 22:01 (4mal).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

ja sam imao 31/3.10 od ukljucenja VDSL-a pa sam prijavio kvar da mi dignu UP sto su ucinili ali je onda DW pao na 5.30 a UP se digao na 6.69 pa sam opet zvao tehnicara , dojde lik spoji se svojim lapotopom 

opet ista stvar ,promjeni ruter nista, stavi novi nista, ugasi wi-fi (radi mozda neovlastenih kachenja na liniju i opet nista, onaj mjerac mu pkazuje da je sve ok , i tak nazove neki broj od tehnicara objasni mu sve 0 bodova ovaj ga prebaci na visu razinu problema , javi se zenska tehnicar sve izvergla 

i ona ljepo rekonfigurira moju dslam poziciju (znaci nije trebalo nis mjerit) tehnicar se zahvali ja njemu i to je to ... koliko konplikacija za samo 2 Mbita UP-a no sve je bilo brzo i efikasno 

 Najbitnije je dobiti nekoga tko zna raditi. Netko taj problem moze rijesiti za 5 min, a netko za 5 dana(ako i tada)...

Never let a computer know you are in a hurry.
16 godina
offline
T-Com Internet

bas to a takvih je malo 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

Bas to a i cest odgovor im je "upload se malo teze reguilira" onak wtf ?? Dobro i kaj sad? U prijevodu ja sam nesposoban to odradit pa nek ti bude 3 i budi sretan da imas to 

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice