T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.374
|
čitano: 6.327.262
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
T-Com Internet

NIsam siguran koja je prikladnija tema? Dali ona o paricama ili ova ovdje, no evo ljudi jel zna netko što bi mogao biti problem? Internet download mi se uspori na max. 500-600 kb/s i jedini fix koji sam našao je da napravim reboot samog modemam (ZTE) i onda mi internet opet proradi u punoj snazi (5mb/s) to radi nekoliko dana i onda moram opet radit reboot, neznam dali je do modema ili do moje linije no nekako mi se čini da je do modema

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Hexfire kaže...

Evo napokon i kod mene bogu iza nogu došao VDSL. Turbo 20 je maksimala koju mogu imati, ali bolje i to nego ništa. I tako prije 2 dana skužim da mogu zatražiti Turbo 20, pošaljem zahtjev i kroz par sati dobijem potvrdu na mail da je odobreno, postoje tehničke mogućnosti bla bla bla, sve fino i krasno. 

 

I eto već slijedeći dan ulazi mi kombi Hrvatske pošte u dvorište. Pozitivno šokiran brzinom i profesionalnošću T-coma otvaram vrata, kad ono dođe čovjek i veli da je došao po stari router. Pogledam ga pomalo zbunjeno i velim ok, ali dajte mi novi.

 

Čovjek problijedi i veli: jebemti, pa nije valjda da su me opet poslali uzeti stari, bez da su prije poslali novi .  Genijalno. I veli da će vjerojatno baš on doći drugi tjedan da dostavi novi router. Ak ništa drugo barem sad zna gdje sam doma.  

 hmmm čudno. meni su preko expresa poslali novi router, a stroga sam dao istom liku koji mi je dostavio. Imao je popisano što mu sve moram dati uz njegai dal nije oštečen, to je napravio i gotovo.

15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
VoIP ostaje na njihovom routeru. Poseban VLAN je za njega i jos jedan za maxtv.
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
T-Com Internet

Moj router je "oštećen". Otpao je plastični dio antene i sad samo žica viri. Wireless radi loše ko i prije.

Što očekivati kad dođe vrijeme za zamjenu?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Antropofob kaže...

Moj router je "oštećen". Otpao je plastični dio antene i sad samo žica viri. Wireless radi loše ko i prije.

Što očekivati kad dođe vrijeme za zamjenu?

 Zamoli 2. router, reci da ti se dogodila nekakva nezgoda, zapelo za zid, mačka pregrizla, iguana se samozadovoljavala ili sl :) Meni je npr. daljinski max tv-a "pao sa stolića" (u dnevnom boravku na tepih s 40 cm visine) i razbio se u nekoliko dijelova (slučajno) pa sam zatražio drugi i dobio bez problema. Djelatnik je morao stari daljinski u vrećici odnijeti. Naravno, samo se nasmijao kad ga je vidio ali ništa nije prigovorio.

Probaj, možda prođe.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Micek kaže...
Antropofob kaže...

Moj router je "oštećen". Otpao je plastični dio antene i sad samo žica viri. Wireless radi loše ko i prije.

Što očekivati kad dođe vrijeme za zamjenu?

 Zamoli 2. router, reci da ti se dogodila nekakva nezgoda, zapelo za zid, mačka pregrizla, iguana se samozadovoljavala ili sl :) Meni je npr. daljinski max tv-a "pao sa stolića" (u dnevnom boravku na tepih s 40 cm visine) i razbio se u nekoliko dijelova (slučajno) pa sam zatražio drugi i dobio bez problema. Djelatnik je morao stari daljinski u vrećici odnijeti. Naravno, samo se nasmijao kad ga je vidio ali ništa nije prigovorio.

Probaj, možda prođe.

 Budem probao ako/kada počnu davati neki pošteni usmjerivač.

Ali ovaj Thompson za sad super radi ali kad dođe VDSL, dani su mu odbrojani.

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Hvala, već je kolega PC-stručnjak odgovorio. Pitam jer frendu treba taj router u bridge-u. Kad god mu stave, VoIP mu ne radi. Mijenjali su mu router za isti model, ali i dalje isto.
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Dwyane Wade kaže...
wAlpha kaže...

Nedavno su radili nekakve promjene, flagali su dosta novih brojeva, nazovite i provjerite, pogotovo ako ste halo+adsl korisnik i bili ste na granici za vdsl velika je vjerovatno da sada možete turbo 20 dobit.

Potvrđujem, dns popodne sam se ugodno iznenadio kada sam u webshopu mogao odabrati turbo 20. Pisalo je da je zahtjev uspješno zaprimljen ali pošto je to TCom ne očekujem to prije ponedjeljka

 Jel normalno da prvo prebace na 5mbit pa onda na 20? Sad gledam u ruteru i stavljeno je 5 a bili smo na 10.

 

EDIT: a ipak da, riješeno je. Ja sam zadovoljan. Je da ih čekam od vikenda ali ipak pohvale TComu.

 

He who is brave is free.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2016 12:30 (Dwyane Wade).
16 godina
offline
T-Com Internet

Na internet stranicama Hrvatskog Telekoma mi se pojavila opcija da aktiviram brzinu od 10Mbita, aktivirao sam, pisala je poruka da je zahtjev zaprimljen te da ću dobiti odavijest o realizaciji, to je bilo prije sat i pol. Koliko im je potrebno da aktiviraju višu brzinu? Koristim onaj crni ADB router.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Dodinho kaže...

Na internet stranicama Hrvatskog Telekoma mi se pojavila opcija da aktiviram brzinu od 10Mbita, aktivirao sam, pisala je poruka da je zahtjev zaprimljen te da ću dobiti odavijest o realizaciji, to je bilo prije sat i pol. Koliko im je potrebno da aktiviraju višu brzinu? Koristim onaj crni ADB router.

 Meni od subote Službeno 24/48h

He who is brave is free.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2016 12:43 (Dwyane Wade).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Dwyane Wade kaže...
Dodinho kaže...

Na internet stranicama Hrvatskog Telekoma mi se pojavila opcija da aktiviram brzinu od 10Mbita, aktivirao sam, pisala je poruka da je zahtjev zaprimljen te da ću dobiti odavijest o realizaciji, to je bilo prije sat i pol. Koliko im je potrebno da aktiviraju višu brzinu? Koristim onaj crni ADB router.

 Meni od subote Službeno 24/48h

 Ali gledajući tvoju brzinu ti si neka viša liga. Ja već 10 godina skoro imam uvijek osnovnu brzinu i nije bilo moguće povećati jer koristim MaxTv i živim u predgrađu Rijeke (jer izgleda da su naselja s kućama - nebitna).

Koristite blage riječi i jake argumente
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2016 12:45 (Dodinho).
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Dwyane Wade kaže...
Dwyane Wade kaže...
wAlpha kaže...

Nedavno su radili nekakve promjene, flagali su dosta novih brojeva, nazovite i provjerite, pogotovo ako ste halo+adsl korisnik i bili ste na granici za vdsl velika je vjerovatno da sada možete turbo 20 dobit.

Potvrđujem, dns popodne sam se ugodno iznenadio kada sam u webshopu mogao odabrati turbo 20. Pisalo je da je zahtjev uspješno zaprimljen ali pošto je to TCom ne očekujem to prije ponedjeljka

 Jel normalno da prvo prebace na 5mbit pa onda na 20? Sad gledam u ruteru i stavljeno je 5 a bili smo na 10.

 

EDIT: a ipak da, riješeno je. Ja sam zadovoljan. Je da ih čekam od vikenda ali ipak pohvale TComu.

 

 

Da, da, kad se radi zahtjev za povečanjem prvo se mora odraditi isključenje odnosno povratak na najnižu pa onda tek ide migracija na vdsl i smc odmah složi novu. Sva uključenja i isključenja na terenu se odrađuju unutar 48h baš kao i smetnje, i po tom pitanju je HT daleko odmakao od drugih operatera, što je i u redu kad se već predstavljaju kao premium davatelji usluga i najskuplji su.

 

Dodinho kaže...

Na internet stranicama Hrvatskog Telekoma mi se pojavila opcija da aktiviram brzinu od 10Mbita, aktivirao sam, pisala je poruka da je zahtjev zaprimljen te da ću dobiti odavijest o realizaciji, to je bilo prije sat i pol. Koliko im je potrebno da aktiviraju višu brzinu? Koristim onaj crni ADB router.

 

Ako nije potrebno prekapčanje na vdsl, aktivaciju i deaktivaciju turbo opcija, odnosno promjenu profila radi automatika pa možeš očekivat kroz 15ak minuta, jer toliko se dnevno provrti tih zahtjeva kroz sustav da ih rade ručno čekali bi po 30 dana valjda.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2016 13:58 (wAlpha).
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Dodinho kaže...

živim u predgrađu Rijeke (jer izgleda da su naselja s kućama - nebitna).

 Ekonomski gledano, da. Ja živim u dijelu Zagreba koji je oduvijek bio radnički kvart i među zadnjima dobijem sve ove novotarije o kojima se ovdje piše. Zato oni koji žive u kvartovima s neboderima prvi dobiju sve novo jer se to telekomu brže vrati kroz zaradu.

 

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
wAlpha kaže...

 

Dodinho kaže...

Na internet stranicama Hrvatskog Telekoma mi se pojavila opcija da aktiviram brzinu od 10Mbita, aktivirao sam, pisala je poruka da je zahtjev zaprimljen te da ću dobiti odavijest o realizaciji, to je bilo prije sat i pol. Koliko im je potrebno da aktiviraju višu brzinu? Koristim onaj crni ADB router.

 

Ako nije potrebno prekapčanje na vdsl, aktivaciju i deaktivaciju turbo opcija, odnosno promjenu profila radi automatika pa možeš očekivat kroz 15ak minuta, jer toliko se dnevno provrti tih zahtjeva kroz sustav da ih rade ručno čekali bi po 30 dana valjda.

 Dobio sam potvrdu i svu dokumentaciju na mail, ali i dalje mi je brzina oko 4Mbita, a pričekat ću 24h pa ih nazvati.

Koristite blage riječi i jake argumente
14 godina
offline
T-Com Internet

Opet se moj problem nastavlja.. Nakon ponovne prijave smetnje došao je danas tehničar koji na svako moje pitanje odgovara sa "To je tako, bolje ne može".

Na slikama se vidi stanje rutera svakih desetak dana, zanimljivo je da kad pada kiša margine su tako niske i veza se jedva održava, naravno sa full smanjenom brzinom. To sam napomenuo bar 10 puta no nitko ne doživljava. Mjerenja na izvodu daju 27/4, a tako i kod mene. Što dalje?

 

Napomena: Prije je išlo 30/5 bez problema do prije mjesec i pol..

05.07.2016. 05.07.2016.
16.07.2016. 16.07.2016.
17.07.2016. 17.07.2016.
26.07.2016. 26.07.2016.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ili je netko nešto kopao, pa oštetio kabel (imao sam takav prekid svega - telefona, interneta...) ili te seljakaju po raznoj opremi koja ne daje jednaku kvalitetu veze (i to sam osobno doživio) ili je nešto treće što ni ti ni mi svi ne znamo.

 

Ili se pomiri sa situacijom ili traži bolje s tim da te mogu i trajno otpiliti ako to žele jer stvarno ne mogu dati bolje.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
BudalastoStvorenje kaže...

Ili je netko nešto kopao, pa oštetio kabel (imao sam takav prekid svega - telefona, interneta...) ili te seljakaju po raznoj opremi koja ne daje jednaku kvalitetu veze (i to sam osobno doživio) ili je nešto treće što ni ti ni mi svi ne znamo.

 

Ili se pomiri sa situacijom ili traži bolje s tim da te mogu i trajno otpiliti ako to žele jer stvarno ne mogu dati bolje.

 

 

 Nekako mi je sumnjivo to naglo degradiranje parice, a i to da maksimalna brzina pada kada je kiša. Tada veza bude online, ali otežan je pristup svakoj stranici.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Trawis kaže...
 Što dalje?

 Dalje ti predstoji borba i konstantno zanovijetanje dok se netko ne udostoji pogledat po infrastrukturi gdje je prosviralo, jer je ocito da je prosviralo negdje. S vecom marginom tebi je max veci, a kad kisa pada automatika smanjivanjem margine pokusava odrzat nekako minimum paketa i to jedva uspijeva s 2 db marginom, s kojom ti ocito veza nemoze radit (sto je i normalno kad je kvar na infrastrukturi) i to je to. Dok ti netko ne pogleda i popravi nazalost, nece bit bolje.

BudalastoStvorenje kaže...

 ili te seljakaju po raznoj opremi koja ne daje jednaku kvalitetu veze

 Wat?

16 godina
offline
T-Com Internet

Još jedna priča sa tužnim svršetkom.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Travis, prijavi smetnju. Ne moze ti netko na forumu popraviti liniju jer je ocito problem u prekidu parice
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Trawis kaže..

 

 Nekako mi je sumnjivo to naglo degradiranje parice, a i to da maksimalna brzina pada kada je kiša. Tada veza bude online, ali otežan je pristup svakoj stranici.

 Nadzemno postavljene žice po stupovima?

9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

BudalastoStvorenje kaže...

 ili te seljakaju po raznoj opremi koja ne daje jednaku kvalitetu veze

 Wat?

 Koji je to jezik?

 

U centralama postoji razna oprema, starija i novija. Što tu nije jasno?

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Wontay kaže...
Travis, prijavi smetnju. Ne moze ti netko na forumu popraviti liniju jer je ocito problem u prekidu parice

 Ma jesam već dovoljno puta, samo nitko se ne želi uhvatit posla...

BudalastoStvorenje kaže...

 Nadzemno postavljene žice po stupovima?

 Od centrale do izvoda podzemno, a od izvoda do kuća nadzemno koliko sam ja vidio..

14 godina
offline
T-Com Internet

Jel zna netko koje rutere sada daje t-com za maxduo pakete (telefon i internet)

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
kran kaže...

Jel zna netko koje rutere sada daje t-com za maxduo pakete (telefon i internet)

 

Na vdsl-u speedport ili ZTE, adsl kaj te dopadne

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ma i za vdsl i adsl se daju sad speedport i zte 931 V4.
Bar kod nas na skladistu sve nova oprema. Nemamo nista polovno.

Sto se tice problema s brzinom.
I kisom.
Na izvodu bi trebalo bit nesto vise nego preko zracnog u kuci jer je duza parica.
Sto iskljucuje problem u zraku.
Podzemni vjerojatno u banani.
Ali to ericsson izlazi mjerit.
Imaju opremu iz doba kralja Tomislava i njima je uvjek sve uredu. Sto i je. Cak moze bit da kad mjere da je ok. Al kad pada kisa i neka spojnica od njih nekoliko se navlazi tebi ode sve.
To se izmjerit nemoze osim da se bas dode mjerit kad tebi ne radi.
I to ce sve trajat dok god ne rikne sve. Linija ode u kratki il totalnu bananu. E onda ce se moc izmjerit i locirat kvar.
Ali posto se samo 1 orisnik iz te trase zali ostali ne.
Kopanja na slijepo da se nije tocno lociralo ne dolaze u obzir.
Moli Boga da sto prije rikne do kraja.
Onda se bude sredilo.
Jer ta povremena cuda se nemogu locirat samo tako.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
T-Com Internet

Već se neko vrijeme preko neta natežem sa T-com da mi povećaju brzinu ali bezuspješno. Prije 2 mjeseca sam prešao sa iskona i u početku sam imao oko 15-16 mbps download i oko 4 mbps upload da bi mi kada sam im poslao mail da povećaju brzinu smanjili na osvnovnu od 4/0,5 mbps nakon čega sam prijavio kvar. Jučer mi je bio tehničar i vratio mi je na oko 10/0,5 mbps. Udaljen sam 845m od centrale i imam samo internet i telefon te smatram da mogu vjerojatno imati blizu 30 mbps. Može kakav prijedlog/savjet? Hvala!

FC Bayern Munchen
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
BudalastoStvorenje kaže...

Koji je to jezik?

U centralama postoji razna oprema, starija i novija. Što tu nije jasno?

 Pokusao sam nekim drugim jezikom jer mi je to tvoje izgledalo kao engleski. Kakvo seljakanje opreme u razmaku od 1 do 7 dana? Da, postoji razlicita oprema u centrali, al sta ti mislis da te automatika moze prespojit s jedne kartice na drugu? Ili mislis da tehnicar tamo dolazi svaki dan pa onako na random razmjesta 10ke parica i igra rulet kako mu se sprdne? Da, to je bilo nejasno.

Scorp21 kaže...

Već se neko vrijeme preko neta natežem sa T-com da mi povećaju brzinu ali bezuspješno. Prije 2 mjeseca sam prešao sa iskona i u početku sam imao oko 15-16 mbps download i oko 4 mbps upload da bi mi kada sam im poslao mail da povećaju brzinu smanjili na osvnovnu od 4/0,5 mbps nakon čega sam prijavio kvar. Jučer mi je bio tehničar i vratio mi je na oko 10/0,5 mbps. Udaljen sam 845m od centrale i imam samo internet i telefon te smatram da mogu vjerojatno imati blizu 30 mbps. Može kakav prijedlog/savjet? Hvala!

 Jasno ti pise max 33, tako da neznam zasto ti ne zele povecat brzinu, ocito je da mogu. Trazi povecanje, ako kaze nemoze pitaj ih kako to onda router prikazuje max 33mbita.

11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

S obzirom da sam totalni laik sto se tice internet brzina, a  bas i nisam citao postove od prije da li je ovo ok brzina?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2016 14:17 (11101110).
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
11101110 kaže...

S obzirom da sam totalni laik sto se tice internet brzina, a  bas i nisam citao postove od prije da li je ovo ok brzina?

 

 

 ako je turbo 40 to je vise nego odlicno, najvise mi se svida ping :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice