T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.313.000
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ok, budem onda probao kako si rekao. Nisam blizu DSLAM-a, ima oko 1.2km (potvrdio taj isti tehničar koji je postavljao "novi" bakar).

 

Spojen sam na FTTC tako da se bakreni kabel od ormarića "vraća natrag" do moje kuće po istoj cijevi kroz koju ide optika do ormarića.

 

U privitku je dijagram pa pogledaj gdje i kako sam spojen. Ovo crveno je ono što sam tražio HT da izgradi (za $ naravno) pa su mi rekli da bi koštalo oko 40000 kuna.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.11.2017 23:32 (dev_urandom).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Ako je tako onda ce ipak 8b bit bolji mislim.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ok, hvala još jednom :)

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
dev_urandom kaže...

Je li bi mogao dobiti Turbo 50 preko ove parice?

Kakva sam ja budala da uopće idem odgovarati kraj ovog Sandokana111.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2017 22:32 (ridealong).
14 godina
offline
T-Com Internet

Hibridni internet ht-a,što je to,nema na njihovim stranicama ništa?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Povećanje brzine na 30/5 preko novog routera u koji ide SIM kartica od HTa.

 

Dostupno samo ako nemaš VDSL i Turbo opcije i imaš svaki mjesec 100GB po brzini 30/5 a nakon toga ti se spušta na ADSL brzinu koju imaš.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Hvala na odgovoru upravo sam aktivirao uslugu i sada čekanje da to rješe.Za mene odlična prilika pošto sam na jadnih 3mb a optika ili nešto nikad neće doći do mene.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Oprema će ti doći kroz 2-3 dana i odmah poštaru daješ stari router. Dok spojiš novi router, usluga ti neće odmah biti aktivirana nego kroz još dan-dva.

12 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav,

pred otp. 2 tjedna sam zvao szk zbog ucestalih problema sa maxtv-om, prvo su mi smanjili brzinu sa 30 mbit na 24  (slika 1), a nakon sto to nije rijesilo problem dosao je tehnicar i valjda je mijenjao profil ili sto vec, opet nije radilo pa je samo zamijenio router i sada sve radi, ali i dalje imam smanjenu brzinu (slika 2). Zanima me mogu li opet imati 30 mbit i 17b profil kao prije, ako da, bi li ih mogao zamoliti da mi stave 30 mbit down i vise od 5 up, posto je cijena turbo opcija sada ista, a ne mogu imati 40 down odnosno imao sam prije ali je veza bila nestabilna. Od centrale sam udaljen otp. 350 metara.

1 1
2 2
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2017 23:54 (toncek333).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Mozes imat 30 i na ovom profilu, osim ako ti je veza u takvoj banani da ni s 9+ db marginom nebude radila. Trazi da te stave na 30. Upload ce ti stavit koliki ide za tu brzinu, nemozes upload samo povecat vec kako im ide po profilima/paketima. Neznam koliki je upload za tu brzinu. 17a ti nije potreban za 30, eventualno ako ti povecaju taj upload.

Ima tu vise od 350 m kabela, nesto dosta vise, ili imas negdje prekid/los spoj koji treba popravit. Na 350m bi trebao 50 vuc bez problema.

 
0 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
toncek333 kaže...

Pozdrav,

pred otp. 2 tjedna sam zvao szk zbog ucestalih problema sa maxtv-om, prvo su mi smanjili brzinu sa 30 mbit na 24  (slika 1), a nakon sto to nije rijesilo problem dosao je tehnicar i valjda je mijenjao profil ili sto vec, opet nije radilo pa je samo zamijenio router i sada sve radi, ali i dalje imam smanjenu brzinu (slika 2). Zanima me mogu li opet imati 30 mbit i 17b profil kao prije, ako da, bi li ih mogao zamoliti da mi stave 30 mbit down i vise od 5 up, posto je cijena turbo opcija sada ista, a ne mogu imati 40 down odnosno imao sam prije ali je veza bila nestabilna. Od centrale sam udaljen otp. 350 metara.

 Ako si ti uspjeli složiti stabilnu vezu, ne traži kruha preko pogače. Pitanje je što je sve problematično od tvoga routera do centrale i koji bi se problemi ponovno pojavili da ti vrate brzinu na 30. Znam, htio bi imati što više, ali ako ne ide...

 

15 godina
offline
T-Com Internet

jel pocea ht postavljat na podrucju kastela mini centrale one kutije? 

 

di se to moze provjerit? nigdi nisan nasa

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
jojo_surf kaže...

jel pocea ht postavljat na podrucju kastela mini centrale one kutije? 

 

di se to moze provjerit? nigdi nisan nasa

 mislin da nisu, i ja to cekam ko ozeblo sunce. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Kukec kaže...
Stuleni kaže...
Kukec kaže...
Stuleni kaže...

Jel netko uopće dobio router za taj hibridni net?

 

Meni su obečali prije nekih tjedan dana i još čekam tehničare

 16.10. u popodnevnim satima sam podnio zahtjev za hibridnim internetom, a 18.10. do podne je pošta već dostavila novi router

 

Ma da tak brzo, ajde super drugi tjedan ih zovem da vidim gdje je zapelo.

 

Znači poštom ti je doslo, a meni je rečeno da će mi doći tehničar to montirat doma

 

Nego da li si zadovoljan sad sa tim routerom kaj se brzine tiče?

 Meni rekli da dolazi dostavnom službom. Došao poštom te sam odmah poštaru predao stari router. 

 

Za sada jesam, ovo je preporod u odnosu na 4Mb koju sam prije imao. Također kod starog routera (Siemens SX763) često pucala veza uslijed pregrijavanja, telefon zvonio sam od sebe, a tehničaru nisi mogao objasniti da je problem u routeru, jer je njemu prema mjerenju bilo sve ok. On se ujedno drži priče da ti stariji routeri bolje funkioniraju na veće udaljenosti, pošto sam udaljen preko 4 km od centrale. Evo sad novi router prema njegovim statistikama drži 15 dana dsl konekciju, nema zvonjenja telefona. 

 

Danas mi došao ipak tehničar i sve složio, radi 100 na sat, nitko sretniji od mene nakon toliko godina mrljanja na 4Mb, cesto i ispod toga. Sad sam na 30/7 i ping 15. Milina :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.11.2017 14:17 (Stuleni).
9 godina
offline
T-Com Internet

Zatražio sam max3 paket 2.4.2017. Prošla je tehnička provjera i sa današnjim danom je status realizacije: "ožičenje" ili ožičavanje, nije mi znao reći što to znači agent tehničke podrške. Zna li netko, te dali mogu očekivati uključenje usluge uskoro?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Sama riječ ti kaže, spajanje parice na centrali i eventualno izvodu, nakon toga ide instalacija kod korisnika tj. dođe ti doma pospojiti router i konfigurirati port na DSLAM-u.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

U međuvremenu me zvao tehničar za spajanje usluge :) Tako da vrlo brzo bome ide. U roku 8 dana uključenje od predanog zahtjeva, nije loše.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
matrix777 kaže...

Zatražio sam max3 paket 2.4.2017. Prošla je tehnička provjera i sa današnjim danom je status realizacije: "ožičenje" ili ožičavanje, nije mi znao reći što to znači agent tehničke podrške. Zna li netko, te dali mogu očekivati uključenje usluge uskoro?

 2.4.2017 si predao zahtijev?il si mislio 2.11

9 godina
offline
Re: T-Com Internet

2.11. :)

7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Stuleni kaže...
Kukec kaže...
Stuleni kaže...
Kukec kaže...
Stuleni kaže...

Jel netko uopće dobio router za taj hibridni net?

 

Meni su obečali prije nekih tjedan dana i još čekam tehničare

 16.10. u popodnevnim satima sam podnio zahtjev za hibridnim internetom, a 18.10. do podne je pošta već dostavila novi router

 

Ma da tak brzo, ajde super drugi tjedan ih zovem da vidim gdje je zapelo.

 

Znači poštom ti je doslo, a meni je rečeno da će mi doći tehničar to montirat doma

 

Nego da li si zadovoljan sad sa tim routerom kaj se brzine tiče?

 Meni rekli da dolazi dostavnom službom. Došao poštom te sam odmah poštaru predao stari router. 

 

Za sada jesam, ovo je preporod u odnosu na 4Mb koju sam prije imao. Također kod starog routera (Siemens SX763) često pucala veza uslijed pregrijavanja, telefon zvonio sam od sebe, a tehničaru nisi mogao objasniti da je problem u routeru, jer je njemu prema mjerenju bilo sve ok. On se ujedno drži priče da ti stariji routeri bolje funkioniraju na veće udaljenosti, pošto sam udaljen preko 4 km od centrale. Evo sad novi router prema njegovim statistikama drži 15 dana dsl konekciju, nema zvonjenja telefona. 

 

Danas mi došao ipak tehničar i sve složio, radi 100 na sat, nitko sretniji od mene nakon toliko godina mrljanja na 4Mb, cesto i ispod toga. Sad sam na 30/7 i ping 15. Milina :)

 

 bit ćeš sretan ak trošiš manje od 100gb mjesečno... :) a kad potrošiš, povratak u realnost i mizerija od interneta... :(

11 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Meni je donedavno brzina bila 40/8, sada je 50/10. Već 10 godina kod njih, nikad problema.

Jedino kaj čekam je neka akcija, neka uvale PS4 za kunu, idealno :D :D 

http://www.twitch.tv/dokmanic
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Koji je najbolji modem što se može dobiti od t coma? Siemens ili speedport?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
matrix777 kaže...

Koji je najbolji modem što se može dobiti od t coma? Siemens ili speedport?

 Trenutno samo imamo Speedport, siemens odavno nemamo, speedport je hit or miss, nekima je super nekima je smeće, Često ljudi zovu službu da je slab Wifi na njemu, i u pravu su, antena mu je šit.

404 Greške a nema ih nigdje
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Aha.. Meni je danas bio pokušaj aktivacije max3 premium paketa, no bezupješno. Negdje je parica u prekidu koju su mi dodjelili netom u centrali. Navodno sutra ili prekosutra izlaze na teren. (sub i ned???) Tako kaže tehničar da ovi vanjski rade i sve dane u tjednu, što su zaduženi za otklanjanje smetnji, sumnjam nekako u to, ali vidjet ćemo.

 

Vidjeh pri tom pokušaju taj speedport pa pitam... Kaže da sam jako blizu centrale i da bi mogao imati brzinu oko 50mbt, na iskonu sam imao max 25, sad ako je ovo nova parica koja je dodjeljena, možda bude ipak veća brzina?!

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 21:44 (matrix777).
11 godina
offline
Re: T-Com Internet

Na Bakrenoj Parici možeš imat max 60 Mbit u HT-u ( sve ovisi o udaljenosti od centrale), al kako imaš max 3 premium onda će ti bit 50 ako je moguće, jer sam maxtv uzima oko 5.5-6 Mbit. I da vanjski tehničari rade i vikendom i u 95 posto slučajeva riješe sve u roku, osim ako sad nije centrala izgorila ili nešto.

404 Greške a nema ih nigdje
13 godina
offline
T-Com Internet

I jel ima kakvih novosti oko vectoringa? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bug Manijak kaže...
matrix777 kaže...

........

 Trenutno samo imamo Speedport, siemens odavno nemamo, speedport je hit or miss, nekima je super nekima je smeće, Često ljudi zovu službu da je slab Wifi na njemu, i u pravu su, antena mu je šit.

 

Po ovom vidim da poznajes bolje o TCom stvari, pa sam htio pitati

Ako Bog da, za 11 mjeseci uvodim optiku doma (agentica mi potvrdila postojanost kabla)

pa me zanima sto tehnicar radi nakon sto predam zahtjev za uvodenje

Sto mu moram osigurati?

sto dobiva svaki korisnik koji mu uvode optiku u kucanstvu?- za pocetak samo net + tel

Vidio sam rijec ONT pretpostavljam da je to uredaj koji pretvara svjetlo na struju, i potrebna mu je struja?

Onda je ruter Speedport spojen na taj ONT i kakvim kablom ?

 

pitam jer ne volim kanalice, radije bi pri dnu odstemao zid i provukao gibljivu cijev i unutra kabel provukao, samo ne znam kakav tip kabla ide  izmedu rutera i ONT. ako sam shvaro dobro

Mogu pretpostaviti gdje ce tehnicar staviti ONT jer opticki kable nije jeftin da bi provlacio jos po kuci kak meni pase, a tu nemam ni izvora struje osim ak ne odstemam od saltera cime palim rasvjetu u hodniku

Stemanja ima garant samo koliko, ne znam jer ne znam ni kako to ide uvodenje

RUter mi se nalazi gore pa bi morao pripremiti se

 

hvala na pojasnjenju

8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Meni su došli na instalaciju optike 2 dana od podnošenja zahtjeva, i sprovukli transparentnu nit prek pola stana bez ikakvog pogovora, bez ikakvih kanalica, i stvar radi bez prekida već preko godinu dana. Is hodnika, ukoliko je moguće, uđu kroz otvor kojim ide parica, pa nema bušenja, a dalje razvlače do željene lokacija ONT--a.

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
wAlpha kaže...

Meni su došli na instalaciju optike 2 dana od podnošenja zahtjeva, i sprovukli transparentnu nit prek pola stana bez ikakvog pogovora, bez ikakvih kanalica, i stvar radi bez prekida već preko godinu dana. Is hodnika, ukoliko je moguće, uđu kroz otvor kojim ide parica, pa nema bušenja, a dalje razvlače do željene lokacija ONT--a.

 ttransparentni nit je prozirne boje ? tako shvatio sorry

da li je velike dimenzije taj uredaj ONT?

A kojim se kablom spaja ruter speedport s ONT-om?

pokusavam napraviti skicu doma da vidite zasto pitam toliko

pa valjda ce ovo malo olaksati

8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Transparentna nit ti je nalik flaksa, a ONT upola veličine speedporta.

 
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice