T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.395
|
čitano: 6.331.893
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Pogledaj odgovor.

Najčešće isporučuju trećinu dogovorene brzine...

Znam da ovi u helpdesku nisu krivi, da je ovo čak i iskren odgovor, ali je strašno koliko T-HT mulja.
9 godina
offline
T-Com Internet

To sto on piskara tamo mi ne znaci puno. Procitaj ugovor sto pise koja je osnovna brzina, ako ti pise da je 50mbita ok, onda ce ti ic 70% na to, al pisat ce ovo drugo.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

mislim da je netko postavio pitanje vezano za adsl i produljenje ugovora. istekao mi se ugovor i pošto nisam imao neki izbor drugog operatera, produžio sam ga. uzeo sam turbo mix opciju (dosad sam imao samo običan žični router (ova opcija se plaća dodatnih 10kn mjesečno više), a to znači 100gb po lte brzini, kad se potroši taj promet dalje ide flat preko žice po brzini koja je moguća (u mom slučaju najviše 10mbit, pošto sam daleko od centrale). ugovor sam potpisao na 24mj, uz ponudu za osobe starije od 60 godina (ispadne nešto povoljnije, čini mi se oko 178kn+-). uz sve to dobije se i alcatel tablet, koji se plaća jednokratno (99kn) kod preuzimanja.

 

update: upravo napravio speedtest, evo pošteni t-com brže bolje smanjio brzinu na 4mbit, nije prošlo ni par sati otkad sam potpisao ugovor i uzeo turbo mix opciju. tako da ono što su mi rekli u t centru da će brzina preko žice ostat ista, nije istina ili su to namjerno napravili

update2: u razgovoru sa službom za korisnike, rečeno mi je da moraju smanjit brzinu na 4mbit kako bi uopće mogli pokrenut zahtjev za turbo mix opcijom. po aktivaciji turbo mix opcije, nakon potrošenih 100gb, brzina će past na tih 4mbit a ne na onolko kolko linija podržava, u mom slučaju 10mbit. ukratko gosp. u t centru mi nije tako objasnio a pitao sam ga barem 5 puta, nezz jel namjerno ili nije upućen

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2019 20:22 (razorinc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
sosta kaže...
XYomegaYX kaže...

 

Najniže što nam nude preko 0800 9000 je osnovni MAX 3 za 299 + HBO 29.5 + Regionalni 9 kn + Prošireni 5 kn ili Premium za 374 kn. Najbolja Mala tarifa ostaje, a daju po cijeni od 59 kn, Pričam bi prebacili na hibrid mini 79, surfam na Najbolju L 109 + Huawei Mate 20 Pro 156 kn/mj (36 mjeseci uređaj)

 To su meni ponudili nakon isteka ugovora iz neke njihove tele prodaje max3 premium 374, uz hibrid mini od 79 je onda ovaj premium 324kn, pa sam to uzeo na kraju, jer ostali operateri kod mene ne nude ništa bolje ni jeftinije. S time da hibrid mini nije na ugovor, pa to sad mislim otkazat nakon što je prošlo 3 mjeseca.

E sad, ak možeš iskamčit bolje, probaj.

 Da li si siguran da li će ti to uspjeti. Meni su isto u T-centru ponudili povoljniji MAX2, ako uzmem hibrid mini. Pošto nisam baš bio oduševljeni, rekli mi da taj hibrid mogu isključiti, tj. vratiti se na bonove kako sam imao i prije, a da neću izgubiti pogodnost na MAX2 paketu. Sve mi je to još uvijek sumnjičavo (njima je bitno da te ubijede i prodaju), ali rekli da su to ljude već radili i da ide. 

 

Planirao sam to sad u 2 mjesecu ići isljučiti, pošto bude prošlo 3 mjeseca od kako sam to sve uzeo. Baš me zanima da li ću i uspjeti. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
vlado051 kaže...
djigibao kaže...
Nemam aplikaciju nego se logiram na Moj Telekom portal preko browsera i tamo se vidi.

 ista stvar, ne radi ni preko browsera. kad odem na internet posvuda pise da nije aktivan, a radi i koristim ga vec dugo. a kad kliknem na akivaciju izbaci mi greška kod zaprimanja zahtjeva za aktivaciju usluge. to je stanje preko browsera.

 napokon netko tko ima isti problem kao i ja. 

sa portalom i administracijom usluge je do kraja 9. mjeseca sve radilo. zapravo, kako su prvo preko ljeta podigli količinu prometa, i kada je akcija trebala isteći, meni je internet posvuda prikazan kao neaktivan. 

računi uredno dolaze, usluga uredno radi (ajde, barem nešto), no na portalu "usluga je neaktivna". namjerno nisam htio klikati na "aktiviraj ponovno", jer kakve sam sreće, aktivirali bi mi drugu uslugu, pa aj ti njima objasni što i kako.

 

u 10. mjesecu sam prvi put prijavio preko fejsa, oni se ubiše kako sam ja kriv, kako ja ne vidim uslugu,kako treba resetirati sve, klasični nekorisni savjeti. onda sam se javio tehničkoj podršci, oni muljaju, te zaprimili smo, te proslijedili smo zahtjev, te radimo na otklanjanju. rade, da ne kažem što.

 

da bi neki mudrac pred desetak dana napisa kako su me probali NAZVATI na taj broj, na data karticu. pa ono, brate mili, jesam ja lud i nepismen pa ne znam objasniti što je problem ili ste vi dovoljno lijeni da vas boli klinac za korisnike. 

 

ugl, problem je u fazi otklanjanja, no kada će biti otklonjen... za božić. možda. samo ne znam koje godine. 

internet posvuda - nije aktiviran, al' i dalje radi?! internet posvuda - nije aktiviran, al' i dalje radi?!
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
13 godina
online
Re: T-Com Internet
Kukec kaže...
sosta kaže...
XYomegaYX kaže...

 

Najniže što nam nude preko 0800 9000 je osnovni MAX 3 za 299 + HBO 29.5 + Regionalni 9 kn + Prošireni 5 kn ili Premium za 374 kn. Najbolja Mala tarifa ostaje, a daju po cijeni od 59 kn, Pričam bi prebacili na hibrid mini 79, surfam na Najbolju L 109 + Huawei Mate 20 Pro 156 kn/mj (36 mjeseci uređaj)

 To su meni ponudili nakon isteka ugovora iz neke njihove tele prodaje max3 premium 374, uz hibrid mini od 79 je onda ovaj premium 324kn, pa sam to uzeo na kraju, jer ostali operateri kod mene ne nude ništa bolje ni jeftinije. S time da hibrid mini nije na ugovor, pa to sad mislim otkazat nakon što je prošlo 3 mjeseca.

E sad, ak možeš iskamčit bolje, probaj.

 Da li si siguran da li će ti to uspjeti. Meni su isto u T-centru ponudili povoljniji MAX2, ako uzmem hibrid mini. Pošto nisam baš bio oduševljeni, rekli mi da taj hibrid mogu isključiti, tj. vratiti se na bonove kako sam imao i prije, a da neću izgubiti pogodnost na MAX2 paketu. Sve mi je to još uvijek sumnjičavo (njima je bitno da te ubijede i prodaju), ali rekli da su to ljude već radili i da ide. 

 

Planirao sam to sad u 2 mjesecu ići isljučiti, pošto bude prošlo 3 mjeseca od kako sam to sve uzeo. Baš me zanima da li ću i uspjeti. 

 Nadam se da hoće :-).

8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Naime imao sam prije 2,3 tjedna bez ikakvog problema internet 33/3 jedno godinu dvije, i nakon toga sam trazio poboljsanje internet jer ono zasto ne mozda mogu to napraviti, dosla su 2 agenta i pokusala i rekla su da nije moguce zbog zica u mom kvartu i ja sam rekao okej ajde i sam znam da su zice stare jos od SFRJ, i nakon sta su otisli od mene vracam se ja na speedtest i vidim brzinu 19/1.9 (Slika 1 router settings dole). Zovem ih ja na njihov broj i pisem im na twitteru i klasicni njihovi excusevi (resetiraj router, nemoj da ti je torrent upaljen na speedtestu itd itd) ja im i dalje pokazujem speedtest resultate od prije 2,3 tjedna kakva mi je bila brzina i pokazujem router settingse koliki mi je Attainable rate i koliki Actual rate. Oni i dalje kurca neradi i salju mi opet kao "odklon problema" i zove me taj lik ujutro i kaze mi nemoguce je ubrzat ti brzinu jer mi parametri tako pokazuju itd itd (a kako sam onda 2,3 godine imao takvu brzinu?) i kazem mu ja isto oko Rateova u routeru i onda mi lik kaze pa sta te briga oko samo 10mbits razlike u brzini... i nista odjebem ga ja i dan nakon ja pogledam opet router settings i vidim da su mi stavili Profile 17a (neznam sta to znaci) i smanjili Attainable rate ali zato dali maksimum Actual rate, odem na speedtest kad ono brzina samo 21/2.1 a na Actual rateu pise da bi trebalo bit oko 3.2upload i 30download, Posto imam maxTV (bez HD kanala) onda mi skida jedno 4mbits download brzine. Odem na Hrvatski Telekom stranicu da vidim opcije Turbo Brzine koja mi je ukljucena i oni su mi smanjili sa Turbo 40 na Turbo 20, ja odem i aktiviram Turbo 40 opciju jer mi pise da je dostupna (Slika 3 dole) i pise mi Uspjesno ste aktivirali Turbo opciju, a nakon refresha stranice pise mi da mi je trenutna brzina 2,8-4Mbits?? i da nije moguce povecanje brzine putem turbo opcija? (Slika 4). Sad neznam dal se to ikome dogadjalo pa ako mi moze pomoci bio bi mu jako zahvalan.  Nova slika Router settingsa je dole (Slika 2).

Update : Nakon toga resetali su mi router automatski i pogledam router settings (Slika 5) i vidim da su malo smanjili Actual rate ali je na speedtestu brzina 28/3 ali i dalje mi pise na Tcom stranici "Vaša trenutna brzina je 2,8-4 Mbit/s" i da mogu opet aktivirat Turbo+ 40 opciju. Sad neznam dal je to neki bug na stanici ili nesto trece?

Slika 3 Slika 3
Slika 4 Slika 4
Slika 1, 19/1.9 Slika 1, 19/1.9
Slika 2 Slika 2
Slika 5 Slika 5
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Opet skaces iz teme u temu...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

evo vidim po propustenim pozivima sa 0800 0029 broju (koji je to odjel tcoma?) i dobivenom papiru u pošti da nam nude prijelaz na optiku sa max2 adsl paketa (20mbit trenutna veza) za iste novce.


Mene sad zanima jel obavljao tko tu proceduru i na šta treba obratiti pažnju ako ima kakvih skrivenih caka itd? Jel se samo obavi razgovor sa sluzbom i onda dolazi ekipa na teren da to sredi ili mora doc i prodajni predstavnik kod tebe doma da se potpišu kakvi ugovori?


Druga stvar koja me jako zanima jest, kakva ja imam pravo njih kao tehničare na terenu tražiti da mi naprave doma par sitnica koje mi trebaju za sprovest net do sobe gdje su svi uređaji, znači konkretno bi trebao da mi zakrimpaju i provuku jedan ethernet kabel od tog ONT uređaja do mjesta di bi drzao ruter u sobi na koji bi spajao sve, znači cca 10-15 metara kabela da se provuce od ulaza optike do sobe, i da li mogu tražiti odmah da mi to stave u male bijele vodilice-kanalice i montiraju na zid da se kabel nevidi nego da ide kroz to?


Ako nemoram sam kupovati kabel i to sve montirati da oni naprave?


Koji Router tražiti da valja?

Da li se moze negdje na njihovoj web stranici negdje vidjeti za dodatne pare nadoplata za veću brzinu optike sa ove klasične 100/20 (trebao bi veći upload)

Nabacite koju pametnu vi što ste to prošli, zadnji put kad smo mijenjali ugovor tj kad su nam nudili nove brzine ( na ovaj postojeći vdsl sa starog adsla) uvaljali su 2-3 sranja, krivi profil, krivi paket pa sam morao sedam dana se jebavat sa mailovima i dokazivanjima šta sam potpisao i trazio a šta ne.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 17:03 (Colossus7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Colossus7 kaže...

Druga stvar koja me jako zanima jest, kakva ja imam pravo njih kao tehničare na terenu tražiti da mi naprave doma par sitnica koje mi trebaju za sprovest net do sobe gdje su svi uređaji, znači konkretno bi trebao da mi zakrimpaju i provuku jedan ethernet kabel od tog ONT uređaja do mjesta di bi drzao ruter u sobi na koji bi spajao sve, znači cca 10-15 metara kabela da se provuce od ulaza optike do sobe, i da li mogu tražiti odmah da mi to stave u male bijele vodilice-kanalice i montiraju na zid da se kabel nevidi nego da ide kroz to?
Da li se moze negdje na njihovoj web stranici negdje vidjeti za dodatne pare nadoplata za veću brzinu optike sa ove klasične 100/20 (trebao bi veći upload)

 Nemoraju ti oni nista od toga radit. Daj mu koju kintu pa ce napravit vjerojatno, iako sve to mozes i sam. U ont ti mora ulazit opticki kabel, a to sam neces moc. Al ti moze stavit ont negdje na ulazu pa ti sam provuci ethernet kabel do sobe gdje ce bit router, to je cas posla.

Sto se tice brzine, mozes povecat (barem sam ja) za 20kn na 200/100. Neznam dal to jos postoji, na dijelu s optickim internetom pogledaj na ht stranicama.

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
HT od prosle godine naplacuje uslugu koja se zove "Rad na korisnickoj instalaciji" sav potreban materijala, kabel itd.
Cjena je 159 kn za 5 m UTP kabela + 20 kn za svaki dodatni metar.

Pa ko treba od tavana do modema, od onta do racunala, od modema do STB-a u 3. Sobi nije problem, kad dode tehnicar dogovorite se, otvori zadatak, napravi sve ljepo, popise materijal, potpises dokument di se navodi sta je utroseno, dobinete racu. I to je to.

Ili naravno mozete sve sami.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
offline
T-Com Internet

Za tu cijenu uzmeš 20m cat6 kabla i sam postaviš. 😀

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Naravno da uzmeš, ali ovo su svi radovi, sav materijal, kanalice, uticnice itd.
Ovisi sta treba gdje.

Realno ni HEP ne radi strujne instalacije po kuci, pa ni HT.
Konacno se taj dio definiro pravilnikom
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

neki dan sam potpisao novi ugovor, jel postoji kakav zakonski rok u kojem ga imam pravo raskinut ako nisam zadovoljan uslugom? zovem ih već par dana da mi je brzina 4mbit, umjesto 10mbit, nitko ništa ne poduzima. za usporedbu, dok nisam bio vezan ugovorom, u roku sat vremena su me nazvali da su promijenili profil na centrali.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
14 radnih ako je ugovor sklopljen na daljinu. Ako je u prostorijama HT-a, onda nist od tog.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
razorinc kaže...

neki dan sam potpisao novi ugovor, jel postoji kakav zakonski rok u kojem ga imam pravo raskinut ako nisam zadovoljan uslugom? zovem ih već par dana da mi je brzina 4mbit, umjesto 10mbit, nitko ništa ne poduzima. za usporedbu, dok nisam bio vezan ugovorom, u roku sat vremena su me nazvali da su promijenili profil na centrali.

 

Rok za povećanje je 7 dana, možda te trebaju na centrali prebaciti na drugi port, pa ne mogu samo profil promjeniti.

12 godina
offline
T-Com Internet

posto mi je dosta ovih krš rutera od HT-a (promjenili bar 4-5 speedportova, sa svakim neko sranje, zadnje dobio speedport plus, sve super, ali wifi na oba mobitela u kuci ubija bateriju 10x brze nego sto je normalno, testirano, sigurno je do rutera..), da li bi telefonija, net i max tv radili na nekom kupljenom ruteru? i ako da, koji bi bio vas prijedlog

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
To i ja zelim ali mi operater govori da ga necu sam moc postavit,ubiti da vrlo vjerovatno drugi router nece radit,postoji neka opcije bridge spajanja routera na postojeci,ali moram priznat da mi je to maglivito podrucje.Wifi je sranje,extenderi me ne zanimaju jer mi se mob samo pribaciva s jednog na drugog pa steka,nece se spojit...
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ako ti je samo zbog wifija, ustekas novi router u tcomv, na tcomovom ugasis wifi, na novom upalis i deri

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ostavite HT router da odrađuje modensko spajanje prema DSLAMu i da radi maxtv i telefon prejo njega. Internet VLAN u bridge na lan i to je to

Mirkrotika za sa AC wifi na njega, slozite wifi, dhcp i sve za kucu i udri!
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
shilev kaže...

posto mi je dosta ovih krš rutera od HT-a (promjenili bar 4-5 speedportova, sa svakim neko sranje, zadnje dobio speedport plus, sve super, ali wifi na oba mobitela u kuci ubija bateriju 10x brze nego sto je normalno, testirano, sigurno je do rutera..), da li bi telefonija, net i max tv radili na nekom kupljenom ruteru? i ako da, koji bi bio vas prijedlog

 Kad smo renovirali router sam prebacio na tavan, nama na kat sam ubacio Ubiquitiev AP na zid, a u prizemlju nitko ni ne koristi WiFi, iako je i tamo prilično dobar signal.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
Ostavite HT router da odrađuje modensko spajanje prema DSLAMu i da radi maxtv i telefon prejo njega. Internet VLAN u bridge na lan i to je to

Mirkrotika za sa AC wifi na njega, slozite wifi, dhcp i sve za kucu i udri!

znaci ovako?

 

-ukljuciti bridge mode na speedportu i onda on radi samo za telefon i iptv
-lan kablom spojiti speedport i novi ruter
-u novi ruter ukucati dsl user i pass i posloziti wifi i sve sto treba

jel to to?

trebao bi ruter da ima 5ghz wifi i ako moze gigabitnu mrezu (mada to nije toliko bitno). molio bih neke prijedloge, ne znam uopce sta da gledam.


mozda ovako nesto?

 

http://www.mikrotik-hrvatska.com/hap-acsup2sup-p-881.html

 

http://www.mikrotik-hrvatska.com/hap-ac-lite-p-812.html

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2019 15:12 (shilev).
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Gle kom se neda zajebavat oko mikrotika makar ima brze postavke.

Ovaj 1. Je super ja par kafica na njima vrtim zbog velikog broja klijenata.

Od mikrotik hrvatske privatna osoba ne moze kupit, samo firme.

Bolje mozda uzet neki asus router i skonfat vrlo vrlo jednostavno.

Ovo gore je tocno tako
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2019 17:40 (PC - stručnjak).
12 godina
offline
T-Com Internet

evo ovo sam napravio. 

 

znaci meni je trebao samo bolji wifi jer ovaj ubija android bateriju, tko bi ga znao zasto.

znaci imam speedport plus i stari speedport. stari speedport koji sam nasao ce mi biti AP.

 

speedport plus mi je glavni ruter u kojem je dsl kabl, iptv itd.

lan kablom sam spojio stariji speedport s glavnim.

ip adresu starog rutera sam promjenio s defoltne 192.168.1.1 (koju naravno ima i glavni ruter) na 192.168.1.11.

na glavnom ruteru sam stari ruter stavio pod dhcp opcijama na reserved ip adresu (staticnu valjda u ovom kontekstu) - slika 1

svim uredjajima u kuci sam dodijelio staticne ip adrese (ali ne u postavkama rutera, nego u postavkama samih uredjaja)

 

e sad, da li i na stranicama starog rutera 192.168.1.11 moram nesto kod dhcp dodavati ili iskljuciti dhcp ili mogu ostaviti ovako kako je na slici 2?

 

trenutno sve radi dobro, ali da znam da ne bi uskoro doslo do nekih komplikacija.

 

znaci ako sam vec svim uredjajima u mrezi dao staticne ip adrese, da li trebam na starom ruteru koji sluzi samo kao wifi AP ugasiti dhcp? I da li trebam na glavnom ruteru pod reserved ip adrese staviti sve uredjaje kojima sam dodjelio staticne ip adrese ili također ugasiti dchp ili ostaviti ovako kako je na slici 1?

 

btw, hvala svima na pomoci do sad i ubuduce :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2019 19:27 (shilev).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

Bili mogao netko pojasniti ovu stavku na tcom portalu..

Naime, imam wifi normalno preko rutera zxdsl..

Iako je ovdje kao isključeno..

Čemu ova funkcija sa slike..

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Zato jer si vjerojatno sam u postavkama rutera podesio wlan, pa podaci nisu sinkronizirani sa njihovim serverom.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
ACS funkcionira da moze natocit samo konfiguraciju u IAD, ali ne moze preuzeti iz IAD-a.

Tako da ko u ACS-u ili na portalu koji to upisuje u ACS bazu ugasite WiFi logirate se na web sucelej IAD-a i konfate wifi, tad u HT-u stoji da je ugasen, ali isto tako radi jer je rucno na uređaju konfigurirano.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

jel kod optike isto problem s udaljenosti od centrale kao kod vdsl2? jel to tako funkcionira

dobio sam uvid da sam 1,2 km od centrale di će sad po novom biti distribucijksi čvor, ako se to tako zove? koliko bi s optikom dobio ako mi je sad max 20/2

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Odeon kaže...

jel kod optike isto problem s udaljenosti od centrale kao kod vdsl2? jel to tako funkcionira

dobio sam uvid da sam 1,2 km od centrale di će sad po novom biti distribucijksi čvor, ako se to tako zove? koliko bi s optikom dobio ako mi je sad max 20/2

 

optika nema veze sa udaljenošću, odnosno sve sto je pokriveno sa jednim područjem optike dobije istu mogućnost brzine. U HT-u postoji 50/10 Mbita brzina u osnovnom paketu, 100/20 Mbita za 10kn dodatno na paket, 200/100 Mbita za 30kn dodatno na paket i 500/250 Mbita za 200kn dodatno na paket.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
shilev kaže...

 

 Pošto si na svim uređajima stavio staticnu IP dhcp ti ne treba jedino će biti problem spajanje novog uređaja na AP koji nema uključen dhcp a uređaj nema zadanu IP.dhcp stavljaj u okviru od100 pa do 200. Osobno koristim primarni router 192.168.8.1 i AP 192.168.9.1 Dhcp uključena na oba routera, na uređajima auto IP i nikad problema

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 14:41 (DDavorin).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice